Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Migrénesek, nektek mi segít a kegyetlen fejfájás ellen? :( A sötét szoba nem vált be fórum

Migrénesek, nektek mi segít a kegyetlen fejfájás ellen? :( A sötét szoba nem vált be (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
33. 9e32886f4a (válaszként erre: 1. - Zizzzenet)
2011. aug. 20. 15:59
Mindenképp kezdésnek egy erős kávé, szag-zaj-fénymentes szoba megfejelve jó pár és lehetőleg nem egyfajta fájdalomcsillapítóval ezt kombinálva sok alvással. Legvégső sorban egy kiadós rókázással.
32. panini (válaszként erre: 29. - Bb2ac1c42d)
2011. aug. 20. 15:01

sajnos igen, nálam is róka a vége a migréneknek.

és ha nem veszek be még a legelején fájdalomcsillapítót akkor aztán már semmi nem segít... na az borzalmas szokott lenni!

31. nana06
2011. aug. 20. 14:14

nekem is migrénem szokott lenni, főleg menstruáció után...anyukámnak meg egész menstruációja alatt, ő nagyon megszenved vele, bármit vesz is be, szinte semmi sem hat neki...nekem szerencsére segít az ha alszok kicsit és akkor gyengül, de anyukámnak tényleg semmi nem segít...

még nem próbálta ezt a jegelést, de az nem tesz csak rosszabbat? a jég az csak mégjobban szűkíti az ereket nem? itt nem az a lényeg hogy rendesen kitáguljanak?

30. timycat (válaszként erre: 29. - Bb2ac1c42d)
2011. aug. 20. 14:04

Én is hányós vagyok, már néha könyörgöm, hogy mikor sikerül hányni, mert utána mintha elvágták volna a fájdalmat.

Nálam nem segít az alvás sem, nem tud kikapcsolni az agyam, abban a 2-3napban nem is alszom, csak ilyen alfaszerű állapot és végig érzem a görcsöt.

Olvastam lentebb, hogy valaki jegeli magát, nem tudom, nem próbáltam; én bioptron lámpázni szoktam a szemgödrömnél, nekem mindig ott görcsöl egy ponton, enyhíteni szokta, gondolom mert melegít a lámpa, mert egyébként nem hiszek benne

2011. aug. 20. 13:56

Quarelin,de a Cataflam is segít,ha időben beveszem.Nekem fél arcom olyankor lezsibbad,de nagyon,ha akkor veszem be,már késő.

Ti is szoktatok hányni,ha migrénes rohamotok van?Mert én sajnos igen,bár,amióta kisFiam megszületett,szerencsére ritkultak a rohamok:)))

2011. aug. 20. 13:31
Hugomnak most a Nurofen,és az Ibustar jött be. Kegyetlenül meg szokott szenvedni a fejgörcseivel:( Nagyon sajnálom. Én is fejfájós vagyok de nem vészesen. Ő ezeket az elmúlt időben próbálta ki,és mikor már érzi hogy kicsit fájni kezd beveszi,és segít:O)
2011. aug. 20. 13:28
Flector granulátum
2011. aug. 20. 13:27

Sziasztok!

Találtam Nektek egy oldalt,hátha valakinek hasznos lesz!:)


[link]

25. 83e25137af (válaszként erre: 17. - Jella)
2011. aug. 20. 13:25
én évek óta szedem az apranaxot (500-ast) és nincs gond vele, az egyetlen ami idáig használ a demalgon mellett..
24. brigitibi (válaszként erre: 6. - Timycat)
2011. aug. 20. 13:20

Nekem semmi nem segít, esetleg az imigran injekció, ami nagyon drága, ezért sajnos ritkán van itthon.

Viszont az erős házipálinka még soha nem jutott eszembe, mert nagyon utálom, de esküszöm legközelebb kipróbálom. Sajnos nekem nagyon sokszor fáj a fejem, a végén még rászokok a pálinkára:(

23. bedoka (válaszként erre: 19. - Timycat)
2011. aug. 20. 12:58
Ez így igaz, de lehet kombinálni a relpaxot flector porral, nekem ez a kettő így használ együtt.
22. fildus
2011. aug. 20. 12:54
Nekem a Béres frontcseppje szokott használni, vagy a forró fürdő.Illete sötét szoba és csend...
21. dogiz
2011. aug. 20. 12:52
Sok, sok alvás, teljesen csendben, nyugiban.
2011. aug. 20. 12:49

Nekem csillapítja, de hozzáteszem, el nem múlik, csak másnap, vagy harmadnap :(, ha jegelem a homlokomat. Magamban úgy hívom, hogy sokkolom a fejemet, mert jeges akármit nyomok a homlokomra, és bár qrva sz@r érzés, mint amikor a hideg fagyik hirtelen lenyeled és szinte görcsbe áll tőle a fejed, de nem tartom rajta sokáig, kisebb szünetekkel csinálom. De szokott annyit enyhíteni, hogy egyáltalán fel tudjak egy idő után kelni és csinálni a mindennapi dolgaimat. Ezt megelőzően persze dupla majd órák múlva még egy adag fortedolt kapok be sok-sok vízzel, mellé alga bogyót. ( tehát ha mindezt délelőtt kell végigcsinálnom, azért este 10-re már embernek érzem magam, ugyanis ami másnál fél óra alatt hat, az esetemben 8 óra:( )

A lent írt tanácsokat viszont ki fogom próbálni, bár remélem nem mostanában kell...

19. timycat (válaszként erre: 15. - Édesmandula)
2011. aug. 20. 12:44
fejfájást valóban okozhat a nyak, váll merevsége, de migrénre teljesen hatástalan ezek masszírozása. Szimpla fejfájás és migrén köszönőviszonyban sincsenek egymással; ezért nem hat migrénre a legtöbb sima fájdalomcsillapító, míg a kifejezetten migrén gyógyszer (Relpax) meg a szimpla fejfájás esetében nem használ.
18. anyuccci (válaszként erre: 14. - Encifinci)
2011. aug. 20. 12:37

Én mind a 3 terhesség alatt azt szedtem és most azt veszem be ha fáj a fejem.Én nagyon ajánlom,mert 20 perc és semmi bajod!

Érdemes keresni egy patikát.:)

17. Jella
2011. aug. 20. 12:34
Én Apranaxot vagy Quarelint szedek,az utóbbiban koffein is van,ezért állítólag hatásosabb.Eddig szerencsére bejött.Az elsővel viszont vigyázni kell,mert ha sokat szed belőle az ember,akkor vérszegénységet is okozhat.
16. 83e25137af (válaszként erre: 15. - Édesmandula)
2011. aug. 20. 12:29
szép és jó csak mégse
2011. aug. 20. 12:27
masszírozd át a nyakad, tarkód, vállad, néha attól fáj a fej :) néha meg meg kell kérni apát, kicsit segítsen leengedni a lufit :)
14. encifinci (válaszként erre: 12. - Anyuccci)
2011. aug. 20. 12:26
na már csak egy ügyeletes patika kell:)
13. aduhil (válaszként erre: 5. - Lexi018)
2011. aug. 20. 12:25
Szia! Mit takar pontosan hogy tömény? Sima citromlét magába vagy mennyi vízzel higitod?
12. anyuccci (válaszként erre: 4. - Encifinci)
2011. aug. 20. 12:25
A Pharamaxot terhesen és szoptatás mellett is lehet szedni.Ez az egyetlen olyan gyógyszer amit lehet és használ a migranre.
2011. aug. 20. 12:24

Nekem 2 db Pharamax tabletta jó hideg vizes borogatás ami fedi a szemem és az egész homlokom.

Ha kell akkor Nospát is lehet be venni,mert ez a fejfájás tulajdonképpen görcs.


Lefekvés és arra kell koncentrálni hogy lazíts.

Nekem ezt a dokim mondta és mindig bejön.

10. Diilke
2011. aug. 20. 12:23
Esetleg egy kávé is jól jön, a koffein segít. Bár ez nekem csak annyit, hogy a látásom kitisztul és legalább nincs ájulás érzésem :(
2011. aug. 20. 12:20

Nekem a sötét szoba mellé szükségem van pár csepp levendula olajra, amivel bedörzsölöm a halántékomat és azokat a pontokat pl. orrtő ahol épp jól esik. Általában ilyenkor beveszek egy fájdalomcsillapítót+görcsoldót, nekem ez sokkal jobban beválik, mint a felírt gyógyszer. Így nagy nehezen szundikálok vagy pihengetek egy órát és akkor enyhül annyira, hogy fel tudok kelni és tovább teszem a dolgom.


Ha nagyon nincs módom arra, hogy kúráljam magamat és pihenjek, akkor egy felest legurítok és 20 perc alatt jobb lesz.

8. encifinci (válaszként erre: 7. - 223cf40dc0)
2011. aug. 20. 12:16
a vérnyomásom folyamatosan alacsony,de ez már megszokott.
2011. aug. 20. 12:15

a fájdalomcsillapító, de nem mindegy melyik :(



encifinci terhesség alatt tudtommal a paracetamolos fájdalomcsillapító használható (az újszülötteknek is paracetamolos kúpot adnak lázra, gyulladásra, mindenre), de kérdezz utána az orvosodtól, gyógyszertárban! ha fáj a fejed egyébként érdemes megmérni a vérnyomásodat is, lehet attól van

6. timycat (válaszként erre: 1. - Zizzzenet)
2011. aug. 20. 12:14
amikor nekem már semmi sem segít (Relpax sem) akkor elszopogatok két korty nagyon erős házi pálinkát, szinte azonnal használ, ahogy a szájnyálkahártyáján keresztül szívódik fel. Mondtam ezt a fájdalom klinikán is és erre csak annyit mondott a prof, hogy hát igen ezt ő nem javasolhatja, de van rá orvosi magyarázat, hogy miért segít (tágítja az ereket, segíti az elalvást, lazítja az idegeket-nekem a stressz hozza ki a migrént)
2011. aug. 20. 12:14
én tömény citromlét szoktam inni egy pohárral.
2011. aug. 20. 12:11
Most nekem is iszonyat fáj a fejem:( így ébredtem,ráadásul nem veszek be gyógyszert mert terhes vagyok.Nem tom mit csináljak:(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook