Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Migrénesek, nektek mi segít a kegyetlen fejfájás ellen? :( A sötét szoba nem vált be fórum

Migrénesek, nektek mi segít a kegyetlen fejfájás ellen? :( A sötét szoba nem vált be (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2023. márc. 26. 22:15

Sziasztok!

Körülbelül 8 év szenvedés után végre rájöttem hogyan kerülhetem el a migrént.

Nagyon remélem hogy ezzel tudok másoknak is segíteni, de először nézzünk néhány információt az állapotomról, amiket muszáj figyelembe venni. Most 27 éves vagyok és gyerekkorom óta pajzsmirigy alulműködésem van, illetve 6 évig szedtem fogamzásgátlót is (2 éve már nem szedem). A migrének a tabletta szedése alatt kezdődtek, így a legelső tanácsom az lenne, hogy (legalábbis annak mindenképpen aki Hashimoto-s) az NE szedjen fogamzásgátlót!!! Egyébként sem ajánlom senkinek, én rettenetesen bánom hogy 6 évig mérgeztem ezzel a szervezetem. Amióta elhagytam a tablettát, azóta minden egyes menstruációval jött a migrén is, általában a 2-3. napon. Nagyon sok mindent kipróbáltam ellene amik nem segítettek: gyömbér, györgytea, kávé fogyasztása és nem fogyasztása, vitaminokból B-komplex, magnézium, cink, A- és E-vitamin, szelén, D-vitamin stb. Önmagukban ezek nem segítettek egyáltalán.

Ami viszont bevált: a bélrendszerem meggyógyítása, esetemben a gluténmentes táplálkozás bevezetése. Nálam laborban is kimutatták hogy gluténérzékenységem van, azonban enélkül is tudom javasolni hogy próbáljátok ki a GM életmódot ha migréntől szenvedtek. Szinte nem akartam elhinni amikor megjött és teltek a napok, hogy végre nem jött vele együtt a migrén is! Annyit de annyit keresgéltem az interneten hogy kinek mi vált be, néhányan írták a paleolit táplálkozást, és hát nem csoda hogy az valóban segített azoknak az embereknek, mivel ha jól tudom ebben gabonaféléket nem igazán fogyasztanak.

Jártam neurológusnál is a migrénnel, de ő szinte kitesséktelt azzal hogy akkor életem végéig (vagy legalábbis a klimaxig - ami még ÉVTIZEDEKRE van!!) minden hónapban szedjek be egy Cinie-t... jól hangzik nem? Endokrinológushoz pedig lassan 20 éve járok, megfordultam már 3-4 orvosnál is de soha egyszer sem hallottam tőlük hogy a Hashimoto együtt járhat gluténérzékenységgel is. Körülbelül 20 éve már meg kellett volna nézni laborban hogy fennáll-e a gluténérzékenység. Rendkívül felháborító hogy magamnak kellett hosszú évek alatt rájönni hogy mi is az igazi probléma. Ez idő alatt ne tudjátok meg hány napomat tette értékelhetetlenné a migrén... És mindezek nem csak vidéki orvosoknál, hanem Budapest drága magánklinikáin is történtek.

Száz szónak is egy a vége, a tiktokon oly sokat emlegetett 'gut health' (bélrendszer egészsége) rettenetesen fontos, úgyhogy migrén ellen mindenképpen azt tudom javasolni, hogy járjatok utána mindenféle ételérzékenységnek, nekem ez szinte megmentette az életem!

A másik javaslatom pedig hogy menstruáció előtt 1 héttel szedjetek magnéziumot, ami nem csak a migrént segít megelőzni, hanem a fájdalmas menstruációt is!

Remélem tudtam segíteni!

152. fincsi5 (válaszként erre: 151. - Heczey.mirtill)
2021. jan. 13. 15:39
Én évekig szenvedtem, nekem az esti 1/2 teperin oldotta meg. Neurológus, vagy pszichiáter írhatja fel. (bár írta már ki a háziorvos is,)
2021. jan. 13. 14:42

Sziasztok, lehet már nem aktuális de én is migrénes fejfájással küszködöm, néha van olyan hogy napokig is fáj a fejem, hol a jobb oldalt, hol a bal oldalt. Gyógyszer is van amikor segít, de olyan is van hogy nem.


Olvastam már olyat is sokszor hogy a levendula illóolaj is segít. Kipróbáltam. Elméletileg 10-15 percig kell szagolni és igen furcsán hangzik de egy kicsit jobb is lett tőle, na meg ha tudsz akkor érdemes aludni utána.


Nekem is olyan szokott lenni hogy az utána való nap még mindig érzem hogy fájt a fejem. Furcsa érzés 😅

150. Rytt
2020. aug. 21. 07:00
Szia Vanka!Nekem van 5 doboz Sibeliumom.Ha érdekel, írj. Köszönöm. Rytt
149. vanka
2020. jún. 19. 19:05

Sziasztok!

Valakinek nem maradt ki Sibelium 10mg tablettája? Csak ez jó. De nem tudtak adni a patikábn mert kivonták a forgalomból. Még 2 hónap a következő orvosi időpontig.

148. Kajati
2020. jún. 1. 14:41
Kávé cukor nélkül citromlé a tej helyett
2020. ápr. 21. 06:55
Van 2 kolleganöm, akiknek szokott lenni ilyen gondja. Ha nagyon elviselhetetlen már, algopyrin injekciót megisszák egy pohár vízben. Mikor nekem volt egyszer durvább, hányással, szédüléssel akkor a vérnyomásom nagyon magas volt és a nyelven alá kaptam valami gyógyszert. Egyébként nagyon érzékeny vagyok az időváltozásra, ha fúj a szél, ha melegszik, ha esni fog. Gyógyszert ritkán veszek be, mert nem szokott hatni.
2020. ápr. 21. 03:25

Sziasztok! 🙂


Nekem kiskorom óta fáj a fejem, akkor is szokásos csak az egyik oldalt szúró, lüktető fájással. 20as éveim elején kezdett egyre elviselhetetlenebb lenni, minden alkalommal (a gyengeséget, fény,-es zajérzékenységet hányinger kísérte. Pár éve az erős hányinger mellett hányás is jelentkezett, egymást követő alkalmakkal. Nyilván a sima, vény nélküli fájdalomcsillapítók ideiglenesen segítettek az esetek többségében, de egy idő múlva immunis lettem valamennyire, mégis ezek közül a Spedifen 600 mg por hozott 10 percen belüli csillapítást, javulást.


Kivizsgálások sok újat nem mutattak, természetesen semmi szervi probléma nincs.


Pár hónapja neurológus felírta a Cinie nevű gyógyszert kifejezetten migrénre, reménykedve hogy majd segíteni fog (5500 ft - 5 db), mellé kiegészítésként fájdalomcsillapító végbélkúpot... 🙄 Erre nagyot néztem én is, de elvileg sokkal gyorsabban felszívódnak,- és ezáltal hatnak, mint a szájon át szedhető társaik.


Változást nem észleltem a speckó bogyók óta...


A mai napig nem érzem mikor jön a fejfájás, aurám nincs, sem pedig más elő-tünetem, amiből tudom, hogy közeleg. Elkezd fájni és kész 😕


Általában még fejfájás utáni másnap is tompa vagyok, "ködös" a fejem, gyenge vagyok


Amíg nem tudjuk valójában mi okozza a migrént, addig csak találgatunk, reménykedünk és kísérletezünk mindenféle gyógymóddal. Ki a teára esküszik, ki a kávéra citrommal... Hát nem tudom. Úgy rohadt nehéz még vizet is inni, hogy a lelkedet kirókázod.


Ha a gyógyszer nem is használ, a sötét szoba, félig ülő-fekvő pozíció az ágyban, hidegvizes ruha a homlokra és pihenés félig-meddig bevált.


Én a hormonokban látok rációt, és a lelki dolgokban, plusz az öröklődésben, amik úgy gondolom közrejátszhatnak a kialakulásában...

145. Kajati
2019. aug. 5. 19:56
kávé melegen sok citromlével,cukor nélkül
2019. aug. 5. 19:40

Egy kiadós rókàzàs, utána hidegvizes törölköző a tarkómra és hidegvîz apránként kortyolgatva. Néma csend, és fekvés.


Jobbulást!

2019. aug. 5. 19:36
A migrenes fejfájás hányingerrel,szeduléssel jár,néha nekem is elöjön!De multkor a tarkóm fájt,es torokszoritás érzéssel párosult!Volt már ilyen valakinek?
2019. júl. 31. 08:27
A Quarelint írta már valaki? Nekem az orvos azt mondta, hogy ez kifejezetten migrénes fejfájásra van, és akkor kell bevenni, amikor kezdődik, nem szabad megvárni, hogy felerősödjön a fájdalom.
141. Kajati
2018. júl. 7. 19:39
Tramadol csepp vagy algopirin injekció néha használ.Van mikor semmi:(
140. gyöngy:) (válaszként erre: 136. - 328e1b30ab)
2016. júl. 3. 10:15
Sok embernek meg az segít a fejfájásra.
2016. júl. 3. 10:02
még mindig semmi
138. Petya49
2016. jún. 28. 16:38
Citromos kávé
137. Huncut63 (válaszként erre: 133. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 16:27
Relpax helyett kérjél Triptagrammot. Nekem bevált. Most áprilisban volt az első 3 napos migrénem, akkor az algopyrin-nospa-cerucal injekció segített, háziorvos adta be.
136. 328e1b30ab (válaszként erre: 129. - Szöszi71)
2016. jún. 27. 21:51
Az Apranax leginkább görcsoldó, izomgörcsökre adják, menstruációra stb.
2016. jún. 27. 21:50

Az étkezés megváltoztatása, amennyiben semmilyen szervi bajod nincs, segíthet. Sokaknak az epeműtét után múlnak el a rohamok örökre, ilyen esetben a migrén is egy jelzés volt a testtől, figyelmeztetés az irritáló ételekre a gyulladásban.


Nekem akkor múlt el az évi 15-20 3 napos mingrénrohamom, amin csak injekció segített, amikor gyökeresen változtattam az életemen. Nem eszem magam dugig, nem eszem zsírosat, kerülöm az értéktelen ételeket, az olajban sütést, a rántást, a tojásos tésztát, a krumplit, nem iszom üdítőket, semmilyen ízfokozót vagy műanyagot nem eszem, iszom. Nem dohányzom, iszom viszont napi 2 liter vizet minimum.


Összességében a változatos, tiszta, erek rugalmasságát növelő (rengeteg zöldség, tengeri hal az omega 3 miatt) táplálkozás és a heti 4 sport elfújta a migrénemet és a fejfájásokat is. Az elmúlt években talán kétszer, ha zsongott picit a fejem, de egy szem vény nélküli tabletta is végzett vele, ha nem múlt el magától.


Én ezt tudom neked is javasolni.

134. Cirmancs (válaszként erre: 132. - Zanika1970)
2016. jún. 9. 13:59
Én más okból, de 10 éve szedek Q10-et, a migrénemre biztos nem használ, sőt az öcsémnek sem. Évi 12-14 migrénrohamom van, azok pár órásak, és ahogy idősebb leszek, egyre erősebb fájdalommal járnak. A "3 naposnak" nevezettből kevesebb van, azok inkább tavasszal és ősszel vannak, és nem is járnak olyan fájdalommal mint a rohamok, és szinte egyik pillanatról a másikra múlnak el.
2016. jún. 9. 13:45

Szerintem szinte semmi nem segít. 16 éves korom óta van migrénem, túl vagyok 2 teljeskörű kivizsgáláson, soha, semmilyen szervi okot nem találtak. A csend valóban segít egy kicsit és a sötét is, legalábbis annyit hogy az ember lánya nem üvölt a fájdalomtól:( Nekem olyankor szinte megbénul a fél arcom, és látni is alig látok. Neurológus írt fel Relpaxot, de ha nem veszem észre az előjeleket, és a migrénroham előtt nem veszem be, akkor már az sem használ.

Feltűnt, hogy mostanában sokan azt mondják, hogy migrénjük volt, de akinek elmúlik egy recept nélkül kapható fájdalomcsillapítótól, na annak szerintem biztos nem az volt, csak sima fejfájás.

2016. jún. 9. 13:36
nekem a q10 segített.
131. erikpipi (válaszként erre: 130. - D41005143d)
2016. máj. 30. 11:04
Én is migrénes voltam, a fiaim is azok, nekik a csend, sötét segít.
2015. márc. 25. 08:05
mirol gondoltad,hogy a sotet szoba segit?egyel b es mg-ben gazdag eteleket.ez segit.
2015. márc. 24. 11:13
ezek nem segítenek, 2 hete pénteken mikor már 4. napja fájt a fejem és semmi sem használt (Algoflex, Cataflam dolo, Quarelin) akkor egy erős infúziót kaptam amitől szerencsére megszűnt a fájdalom. Nagyon jó volt. Itt indult a kivizsgálás, szerencsére semmi egyéb szervi bajom nincs. :) Írtak fel egy fejfájás bogyót amitől a gyomrom megfájdul, de a fejemre úgy ahogy használ (Apranax 550 mg).
2015. márc. 24. 09:12
fejmasszírozás, algo.flex
2015. márc. 24. 09:12
A fejfájás sokáig tartó magas légnyomás esetén mindig előjön. Fejfájások közben a fényre, zajra érzékeny vagyok, miután pedig megszűnik a fájdalom gyengének, levertnek érzem magam.
2015. márc. 24. 09:11

Sziasztok!

Elég friss még nekem a migrénes fejfájás. Nemrég derült ki , hogy a több napig vagy több óráig tartó erős fejfájást a migrén okozza. Eddig is fejfájós voltam, de mindig elmúlt fejfájás elleni gyógyszerre, de most semmi sem használt. A neurológus doki felírt tegnap egy fájdalomcsillapító gyógyszert ami roham esetén alkalmazandó + egy másikat amit elolvasás után úgy döntöttem, hogy nem váltok ki, nem teszem tönkre a szervezetemet vele.

Jelenleg gyógymódokat keresek ami megszüntetné, vagy legalábbis csökkentené a rohamok gyakoriságát.

2015. febr. 1. 07:10
mg tartalmu etelek,mert ezek elmulasztjak a fejfajast.
124. Bejja30 (válaszként erre: 123. - Nyunyu91)
2014. nov. 23. 09:36
Nagyon aranyos vagy hogy segitesz majd ha ledoktoràlsz megyek is hozzàd :-)nem cigizek :-) de a vérképem n mutatta ki hogy magnèzium hiànyom lenne.Bàr szoktam inni tablettàt meg MagneB6 is szedek.De ahogy lâtom akkor kura kell ebből.A szemüveget kivàltom persze.és nagyon köszike!!!!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook