Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Migrénesek, nektek mi segít a kegyetlen fejfájás ellen? :( A sötét szoba nem vált be fórum

Migrénesek, nektek mi segít a kegyetlen fejfájás ellen? :( A sötét szoba nem vált be (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. szept. 11. 01:00

Kőkemény hányós, aurás, több napos migrénjeim voltak.

Kb. másfél éve használok mágneses karkötőt. Azóta néha fáj a fejem, de nem volt erős migrénem.


Amúgy szerintem meg kell tanulni felismerni az aurát és már akkor bevenni a 1. gyógyszert, 2. kávét és 3. enni kell (még ha hányingered is van.)

2011. szept. 10. 21:15
Ja, nekem a hormonjaim miatt van migrénem. Szinte napra pontosan jelzi a mensesemet. Vagy ha nem eszek reggel időben. Ezért is eszem délig 4-szer. Ha nem ennék, akkor nekem annyi...
2011. szept. 10. 21:10

ha időben beveszem, akkor a saridon is elég.


ha nem, akkor bizony hányok, utána már csak az infekciókoktél segít: nospa, cerucal, algopyrin


ez életmentő számomra, enélkül nem tudok kilábalni..

2011. szept. 8. 22:46

sziasztok

nem olvastam vissza, nem tudom, írta-e már valaki

nekem nemrégen epilepsziára írták ki a Topamax-ot

az van a tájékoztatójában,hogy állandó szedéssel migrénre is adják

esetleg érdemes megkérdezni erről az orvost

2011. szept. 8. 22:13
újabban relaxációval próbálkozom. többet segít, mint eddig bármi:)
2011. szept. 8. 21:52
Sziasztok! Én már legalább 20 éve szenvedek a migréntől. Nálam az ergotaminos gyógyszerek váltak be sok kísérletezgetés után... Kefalgin,nekem ez menti meg az életemet. 2-5 óra az intenzitásától függ,és ég veled migrén. Próbálta valaki? Nektek mi a tapasztalatotok a gyógyszerrel kapcsolatban?
2011. szept. 8. 21:31
Most is migrén.... Megőrjít!!!! Ehhez képest itt szenvedek a gép előtt... Persze mindegy,mert az időben bevett gyógyszer sem segített,akkor ez a kis fény már mit árthat....
2011. aug. 31. 00:03

bocsi h csak most... szóval kivizsgáltak, találtak egy cisztát a fejemben, de állítólag ártalmatlan...

én amúgy nem szoktam hányni migréntől. újabban sima magneB6ot nyomatok, ami óta naponta szedem, azóta nem nem volt migrén:)

2011. aug. 23. 09:06
Nekem a neurológus a flector rapidot írta ki 20db és 1080 forint. Mivel por gyorsan hat de ennek is az a titka mint szerintem mindegyik migrén gyógyszernek hogy még az elején kell bevenni akkor sokkal hatásosabb. Én 4 évet szenvedtem vele mire rájöttem hogy ez nem sima fejfájás az első terhességgel jött ki a forró fürdő az nekem is enyhíti mert tágítja az ereket mivel a migrén alatt beszűkülnek az erek. A több fázisú fogamzásgátlók sem jók ilyenkor mert elő idézhetik.
2011. aug. 21. 22:27

[link]



Itt érdekességeket írnak.

Pl nem is tudtam hogy ez a fejfájás duplájára emeli a strok esélyét.

2011. aug. 21. 22:10

Nekem is vibrálással kezdődik.Először csak egy kicsi pont vibrál ami elkezd nőni egészen addig amíg az egész szememen ott van.Aztán elsötétedik minden és furán mozog minden.Végül lezibad az egyik oldalam,kezem,arcom,lábam de még a nyelvem és az ajkaim is.

Aztán lassan kezd fájni egy ponton és abból végig megy az egész oldalon.És mintha dörömbölnének.Ha nem veszek be valamit az elején akkor végem.Hányás a vége de az sem mulasztja el.Ha nem veszek be valamit az elején akkor csak másnap leszek jobban.De Nekem mind a 3 terhességem elején volt hogy 1 héten keresztül minden nap ilyen fejfájásom volt és akkor tényleg nem használt semmi és még munkába sem tudtam menni.

Dokim szerint a hormonyaim zavarodtak meg.

52. bnedora (válaszként erre: 50. - 223cf40dc0)
2011. aug. 21. 19:19
A csőlátásra oda kell figyelni, mert mástól is lehet, ami nagyon csúnya kór jele.
51. Kooky
2011. aug. 21. 13:21
Nalam a Flector valt be. Nagyon rossz izu, vizben kell feloldani, de tiz perc es elmulik a fejfajas. Legalabbis nekem
50. 223cf40dc0 (válaszként erre: 29. - Bb2ac1c42d)
2011. aug. 21. 11:09
hajjajj, csőlátás, hányinger, fény- és zajérzékenység .. van minden (mint a mesében, kár, hogy ezt nem élvezem) :S
49. 223cf40dc0 (válaszként erre: 17. - Jella)
2011. aug. 21. 11:06
én is azokat szedtem valamikor :)
2011. aug. 21. 08:50
Sziasztok! Nekem szerencsére csak a frontoknál jön elő, nem túlzottan erősen, így a Cataflam gyógyszert szedem be, ami használ.
2011. aug. 21. 08:30

Sziasztok. Sajnos én is ezzel küzdök. Nekem szokott használni egy hatalmas nagy pohár (3-4dl) bormenta tea. De ez csak akkor ha még az elején elcsipi az ember.


Látom sajnos ezzel a problémával elég sokan küzdünk, de van pár olyan taktika amit én is ki fogok próbálni, remélem jó sokára.


Jobbulást mindenkinek, és szép napot!

2011. aug. 21. 02:13
Nem segít semmi.Nekem legalábbis.Várni szoktam,h elmúljon.Ez az ébredésnél kiderül.Ha már reggel nem tudom megmozdítani a fejem,annak a napnak annyi,és marad aremény ,talán holnap...
45. timycat (válaszként erre: 44. - Dancili)
2011. aug. 21. 00:08

Erről jut eszembe 2féle migrén van; lehet ezért jó az egyikre a hideg másikra a meleg...

Az egyik, amit írtál, az aurás migrén, fényesség, vibrálás kíséri. Az orvosom azt mondta ez a rosszabb.


Én "szerencsés" vagyok, az enyém nem aurás, így az masszívan 2-3napig tart "csak" és nem kíséri látászavar.

Míg az aurásra azt mondta a prof, hogy már maga a fájdalom előtt 1-2nappal lehetnek kellemetlen, vibráló tünetei és a fájdalom elmúlása után is kell pár nap mire újra teljesen helyreáll a rend

2011. aug. 20. 23:06
Szia! Ha érzed a kezdést jelző tüneteket akkor 2 db Algoflex 400 mg-os, és 2 db Papaverin görcsoldó...ha lehet sötét szoba, és hideg vizes kendő a homlokra....Nekem ez vált be. Próba szerencse...ne engedd, hogy elkezdődjön a fájdalom, mert akkor nem segít SEMMI. Ha kezdődik a fényesség, vibrálás, izgatottság, egyszerre gyógyszer, mert jönni fog a fájdalom....sajnos. Remélem segítettem.
2011. aug. 20. 20:39

Nem tudom, de nekem a koffein csak árt. Mivel a migrén az ér/erek összehúzódása (és elernyedése) miatt alakul ki, nem mindegy, mikor hat a hied vizes borogatás, és mikor épp a forró víz. Kellő tapasztalat révén, már tudom -ha itthon vagyok- hogy mikor mi segít. De meló közben nem kivitelezhető.

Megjegyzem, a migrén a legritkább esetben szervi baj miatt alakul ki, leginkább stressz, idegesség stb. az okozója, és mint ilyen "megfoghatatlan". Ezért nem olyan könnyen orvosolható, mint egy sima fejfájás. Én azt vallom, a prevenció lenne amegoldás. De fekete ló, mire rájön az ember mi okozhatja, és mire orvosolja, évek telhetnek el.

Ismét népi gyógymód, a langyos vízben való taposás...csakhát az megintcsak otthon kivitelezhető :)))

42. 3dfc5d4601 (válaszként erre: 36. - Bedoka)
2011. aug. 20. 20:35

Sostársak avgyunk. A legutóbbi 3 naposra sikerült, végigmentem minden fázison, semmilyen fájdalomcsill. sem hatott. A 3. napon úgy fájtak a szemeim hogy azt hittem megzavarodok.

Gyógynövényes bácsim ajánlotta az őszi margitvirág cseppet, megelőzésképpen. Napi 2-3-szor 10 csepp. Meglátjuk.

41. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 19. - Timycat)
2011. aug. 20. 20:31
Sőt árt is,mert értágító hatású!!!! A migrén alapvetően nem is fejfájás.Már a szó tipikus értelmében.
2011. aug. 20. 20:29

Sziasztok!


Nekem is migrénem van 16 éves korom óta.Szenvedek tőle nagyon.Olyankor a róka sajnos alap.De nekem utána sem múlik a fájdalom,mint ahogy vki itt írta.(irigylem,akkor hamar elmúlna nekem)

A sima fájdalomcsillapítók elvileg nem jók migrénre,sem az ibuprophen sem a paracetamol tartalmúak.Ezek nem migrénre vannak.A migrén ugyanis az erek kitágulása,ezekkel a fenti cuccokkal még ártani is lehet!!!

Jó pár éve neurológus írt fel nekem kimondottan migrénre való gyógyszert,ami fantasztikus volt.De nem mindig vettem be,mert féltem,hogy hozzászokik a szervezetem.Nemrég szombat késő este jött rám és nem voltam otthon,gyógyszer sem volt nálam.Bementem az első ügyeletes patikába,elmondtam,hogy mire kell gyógyszer.Ő is egyből mondta,hogy Algo,Saridon,Advil stb szóba sem jöhet,ne is kérjek.(eszembe nem volt) Végül Voltaren Dolo-t adott.Ez diklofenák-kálium hatóanyagú.Bevettem és kb. 10-15 perc múlva éreztem,hogy múlik a fájdalom.Pedig nagyon kemény menet volt ez is.Róka,őrjöngés(igen...)soroljam? :(((

Régen sem volt elég a sötét szoba,csend,stb.A jegelés meg még rosszabbá tette...

De ugye nem vagyunk egyformák,kinek mi vált be.

39. lonix (válaszként erre: 1. - Zizzzenet)
2011. aug. 20. 20:25
Amikor elkezd fajni,mindjart az elején fel pohar vizbe beleontok 1 ampulla algopyrin 1 g/2 ml oldatos injekciot.Fel oran belul megszunik a fajas legtobbszor.Ha nem akkor 4 ora mulva ujbol megiszok meg 1-et.Zajt kerulni,akar le is pihenhetsz.Receptre lehet kapni 5 db van 1 dobozban.Évek ota ezt hasznalom.
38. bedoka (válaszként erre: 37. - Homokóra)
2011. aug. 20. 20:25
Hidd el, én szeretném a legjobban, ha használna. Sok mindent kipróbáltam, 30 000 ft-os karkötő, stb-stb, a falat kapartam fájdalmamban, sírtam sokszor a fájdalomtól, hánytam, és semmi javulás. egyedül ez a gyógyszer segít, viszont ez nagyon drága. De mégis megéri, mert ez az egyetlen, ami segít.
37. homokóra (válaszként erre: 36. - Bedoka)
2011. aug. 20. 20:15
de bizony..:)elhiheted..
36. bedoka (válaszként erre: 35. - Homokóra)
2011. aug. 20. 20:13

Rakhatnék én magamra bármit, 30 éven át szenvedtem a migréntől, mire rátaláltam a Relpaxra. Az igazi migrént semmi sem enyhíti, 3 napig tart, és iszonyú.

a relpax csillapít rajta, és azonkívül semmi más.

2011. aug. 20. 20:05
Hologramos karkötő...100 százalékig hatásos!!!!!!!!!
2011. aug. 20. 16:12

Én is és a fiam is migrénes, ő még csak 11 éves,de évek óta kűzd vele.

Nála is hányással végződik,és esélye sincs,hogy fájdalom csillapítót vegyen be.

Neki javasolták a Sinol orrsprayt,ami paprika alapanyagú szer, értágító hatású,nyálkahártyán keresztül szívódik fel.

Nekem bevált,(bár mostanában kicsit enyhébb a fájdalmam) nála viszont még nem kellett alkalmaznom,nem tudom, az annyira erős fájdalommal mit tud kezdeni.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook