Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért vannak a nők elnyomva? fórum

Miért vannak a nők elnyomva? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
16. You_know_who (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 20. 05:58

Hol vagytok elnyomva? A legnehezebb, legveszélyesebb munkákat a mai napig férfiak végzik, igaz, legalább ezt már manapság megfizetik valamennyire.

Ugyanazért a munkáért több pénz? Persze... Ugyanannyi fizetést kaptam eddig, mint a női kollégaim, de ha valamit meg kellett emelni, egyből nekem szóltak. Nyilván ez magától értetődik (szerintetek). Volt olyan gyári munka, ahol a női dolgozók kevesebbet kaptak valamennyivel, csak a férfiaknak fél óránként 25 kilót meg kellett emelniük, míg a nőknek nem.

Most is az orosz-ukrán háborúban tömegesen halnak meg nők, akiket katonának soroznak be. Ja, nem, mert a férfiak mennek. Lehet mondani, hogy férfiak csinálják a háborút, de a férfiak nagy többsége nyilván nem akarja magát a fronton lelövetni pár elmebeteg miatt...

Aztán azzal az erőszakos törekvéssel mi a helyzet, hogy pl. az IT szektort fel akarják duzzasztani nőkkel? Menjenek nyugodtan, nem arról van szó, de nem kell kvótákat bevezetni, illetve valakit a neme alapján előnyben részesíteni. Vagy az oké, rendben van?

2023. márc. 19. 22:22
Hol? Nem érzem.
14. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 21:20

Két dolog miatt, bár a kettő valójában egy:

1. a férfi apasága soha nem biztos, a nő anyasága 100%.

2. magántulajdon.

Ezért kellett "szabályozni" a nőket, és elsősorban a női szexualitást.

13. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 20:30
Isten először megteremtette : Ádámot!!!
12. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 17:54
Sosem éreztem magam elnyomva...
11. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 17:28
Atyavilág!:)
2023. márc. 19. 17:27
Amíg a túléléshez a legfontosabb dolog az erő volt, addig a férfi volt előnyben. Aztán a fizikai erejét e hatalom megőrzése használta fel. Ezért élünk patriarchális társadalomban. A férfi amúgyis hajlamosabb többre értékelni a hatalmat, így több erőfeszítést tesz a birtoklására.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Channa*)
2023. márc. 19. 16:52
Egy államban nem szavazhatnak. Na melyik az????....a Vatikán. :)
2023. márc. 19. 16:36

Kőkeményen benne van a vallás, ami ugye népbutítás.

Évszázadokon keresztül ezzel tömték az emberek fejét, kell még egyszer ennyi, hogy elfelejtsék...


Csoda, hogy már szavazhatunk, ha jól emlékszem 1905. óta van rá lehetősége nőknek itt Magyarországon, vannak helyek, ahol még mindig nem.

7. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 15:31
Túl nagy falat ez így vasárnap délutánra. Kellene egy teológiai szeminárium. Vagy irjuk le a világ- és magyar történelem megfelelő fejezeteit, esetleg a középkori hiedelmeket az egyház szemszögéből, és elemezzük a modern kori társadalmi szerepek alakulását?
2023. márc. 19. 13:56
Erről elég sok tanulmány van (ha tudsz angolul, még több), keress rá a neten, sokat lehet róla olvasni.
5. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 13:50
IV. Bélának akkor már volt vagy 7 lánya, gondolta, úgyis az lesz a következő is :D amúgy a kedvenc gyereke pont az egyik lánya volt. A görögös dologról sose hallottam. Az utolsó kérdésed jogos, de költői. Szerencsére soha nem dolgoztam olyan helyen ahol a férfiak ugyanazért a munkáért több fizetést kaptak.
2023. márc. 19. 13:49
Isten először a férfit teremtette, gondolom így akartad írni. Azt még tudom, hogy férfiboszorkányt is égettek, de a többi kérdésre nincs válaszom. Az biztos, hogy áldozatot az égiek csak akkor fogadtak, ha az tiszta volt. Talán ezért esett a választás gyerekre vagy lányra.
3. hpetra22 (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2023. márc. 19. 13:38
Tartom, emelem: A FI-nek legyen egy boldog, napsugaras, optimista, szuper jövő hete!
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 13:25
Legyen szebb vasárnapod!😀
2023. márc. 19. 13:21
Miért teremtette az Isten/aki szintén férfi/ először a nőt? Miért áldozták fel a Görögk valamelyik leányukat az Isteneknek, csata előtt, hogy győzzenek.Miért égették el a nőket, mint boszorkányokat?Miért ajánlotta Istennek áldozatul IV. Béla leányát, ha a tatárok kimennel Magyarországról.Miért fizetnek ma is a nőknek kevesebbet, mint a férfiaknak ugyanazon munkáért?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook