Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért vannak a nők elnyomva? fórum

Miért vannak a nők elnyomva? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
46. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Lufthansi)
2023. márc. 20. 09:23
egyik főz,másik mos,takarítani nemigen kell,egy meg az ágymelegítő.
45. tumbo2 (válaszként erre: 25. - You_know_who)
2023. márc. 20. 09:22
az unokaöcsém is gyári munkás.egy ócska autóval jár.jó,nem hozom föl a lányomékat,mert leoltanak rögtön.
44. Lufthansi (válaszként erre: 43. - Tumbo2)
2023. márc. 20. 09:22
Ez a több feleség tartása nem egy rossz ötlet..-)))
43. tumbo2 (válaszként erre: 31. - C7e2a207e8)
2023. márc. 20. 09:20
olvastad a Sivatag virágát? a nőknek borzasztó sorsuk volt a körülmetéléstől kezdve,egy jóképűbb férfi több feleséget is tarthatott,el volt látva mindennel.
41. Kacsahercegno (válaszként erre: 29. - You_know_who)
2023. márc. 20. 09:17
Amúgy azt, hogy van egy rendszerszintű jelenség, nem úgy kell értelmezni, hogy akkor mindig, minden individuális helyzetben ugyanaz történik, és a világon minden nő elnyomott minden helyzetben. Vagy hogy attól hogy valaki kisírt egy négyest, már meg is oldódott ez az egész probléma. 😅
41. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Lufthansi)
2023. márc. 20. 09:17
csak egy picit drágábbak.
40. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Anyagi)
2023. márc. 20. 09:16
ja,utána meg Évát.ez lesz,ha rokonok házasodnak.
39. tumbo2 (válaszként erre: 29. - You_know_who)
2023. márc. 20. 09:13
hozzánk is járt egy szép lány,de elég butuska volt.egyest kapott kémiából,elkezdett sírni,erre kapott egy kettest.egy fiú biztos nem kapott volna.
2023. márc. 20. 09:13
De amúgy akik azt írják, hogy ők nem érzik magukat elnyomva, meg milyen elnyomás, azok ugye tudják, hogy nem csak a nyugat meg Európa létezik a földön? Rengeteg országban a mai napig rendszerszintű elnyomásban élnek a nők (ahogy a kisebbségek, a legkiszolgáltatottabb helyzetben lévő szegények, stb.) Szóval igen, ezt itt mi ma már szerencsére jelentősen kevésbé érezzük, de a patriarchális berendezkedés amiről a FI kérdez az nagyon is létezett a történelem során, és sajnos sok helyen még ma is.
37. michelle.r (válaszként erre: 29. - You_know_who)
2023. márc. 20. 09:12
Miért gondolod, hogy te nem hisztizhetted volna ki az újravizsgázást?
36. michelle.r (válaszként erre: 22. - You_know_who)
2023. márc. 20. 09:09

Arról meg ne is beszéljünk, hogy a BMW-sekről hogy vélekedik a fél ország 😎

Tök igazat adok abban, hogy az emberek nem képesek normálisan viselkedni egymással.


A példád viszont annyira releváns szerintem. Miért kellene nekem emelgetnem 25 kilós ládákat, amikor férfi is van a közelben? Az, hogy óvodapedagógus, tanár, orvos lehet férfi és nő is, szerintem természetes, ahogy fodrász, sőt kozmetikus is. Vagy éppen programozó. Mert ezeknél elsősorban szakértelem kell, amit mindkettő megszerezhet.

35. Lufthansi (válaszként erre: 31. - C7e2a207e8)
2023. márc. 20. 09:02

ha ott születtél volna, akkor Neked az lenne a természetes.

csak Magyarországról nézve látsz közte különbséget, tudsz pozitív vagy negatív véleménnyel lenni egy adott dologról..

34. andilaci (válaszként erre: 31. - C7e2a207e8)
2023. márc. 20. 09:02
😊👍
33. Channa* (válaszként erre: 31. - C7e2a207e8)
2023. márc. 20. 09:00
Róluk ne is beszéljünk!
32. Lufthansi (válaszként erre: 30. - Lufthansi)
2023. márc. 20. 08:58

lehet, rosszul fogalmaztam, a Te szó az bárkit jelent..-)

nehogy magadra vedd..-)

2023. márc. 20. 08:56

Én más aspektusból közelítem meg ezt a témát.

Örülök, hogy ebben az országban születtem, nem pedig az araboknál, vagy hasonló helyeken.

Olyan országban ahol a teve, kecske becsesebb, mint a nő.

30. Lufthansi (válaszként erre: 25. - You_know_who)
2023. márc. 20. 08:55

Egy gyári munkás is tud Audit, BMW-t, vagy Mercedest venni... Itthon ezek a menő márkák.


Pontosan így van.

Bármilyen autód lehet, ettől (Te) személy szerint nem leszel értékesebb...

29. You_know_who (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2023. márc. 20. 08:49
Egyeteme, vizsga, férfi tanár. Csoporttársam kihúzott egy tételt, amit nem tudott. A tanár azt mondta, ha valaki nem tud egy tételt, viszont másikba belekérdez és arra tudja a választ, akkor maximum kaphat egy hármast. Én is kihúztam pont azt a tételt, amit nem tudtam. Kaptam egy hármast, mert a többi kérdésre tudtam a választ. A lány csoporttársam nem elégedett meg a hármassal, elkezdte a sírást, hogy neki akkor nem lesz ösztöndíja. Ott hisztizett és elérte, hogy újra vizsgázhatott. Megjegyzem, a tanulás helyett sokszor bulikba járt.
28. Channa* (válaszként erre: 26. - You_know_who)
2023. márc. 20. 08:48
Hát igen, a főnökökről ne is beszéljünk;)
27. Channa* (válaszként erre: 22. - You_know_who)
2023. márc. 20. 08:43

Én meg ezt nem tapasztaltam soha.

Van több kollégám, akiknek nincs diplomája, és senki nem nézi le őket ennek hiánya miatt, hiszen a munkájukat elvégzik, értenek hozzá.


És igen, nem csak nő-férfi kapcsolatban van ilyen ellentét.


Én mindennél nehezebben tolerálom azt, amikor a nők egymással rivalizálnak.

26. You_know_who (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. márc. 20. 08:43

Meg tudja csinálni, van itthon is női szobafestő, kőműves, burkoló. Nem kellene ennyire mereven ragaszkodni ahhoz, hogy most ez "női szakma", az meg "férfi szakma". Ugyanúgy van férfi műkörmös is. De a legtöbb férfit, ha műkörmös, akkor megkérdőjelezik a heteroszexualitását...


Értem hogy nem fogsz, de kvóta se kellene az egyes helyekre, mert balul sül(het) el. Ha valaki érez affinitást arra, hogy férfiként műkörmös legyen, csinálja. Ha valaki nőként programozó akar lenni, vagy szobafestő, akkor legyen az. Elég sok nő kamionozik, buszt vezet. Ha ezt szeretik, akkor hajrá.


De Magyarországon az még külön probléma, hogy nem a megfelelő emberek ülnek vezető pozícióban, hanem a sógor, koma, haver... Nekem is volt olyan főnököm, akihez ötször vissza kellett vinni a kiadott feladatot, mert egyszerűen nem bírta elmakogni, mit kellene csinálnunk.

25. You_know_who (válaszként erre: 24. - Lufthansi)
2023. márc. 20. 08:40
A balkánon, nálunk még státusszimbólum. Én nem tudom, miért van még mindig ez az emberek fejében. Egy gyári munkás is tud Audit, BMW-t, vagy Mercedest venni... Itthon ezek a menő márkák.
2023. márc. 20. 08:38

Pedig az autók is csak ugyanolyan tárgyak, mint egy hűtő, egy fakanál vagy egy pipaszurkáló.

De léteznek országok, ahol ez státuszszimbólum..

23. Channa* (válaszként erre: 21. - You_know_who)
2023. márc. 20. 08:35

Szerintem ez a súlyemelés és fizikai munka is olyan, hogy egy nő is meg tudja csinálni.

Én pl. most hétvégén 2 m3 sódert belapátoltam a talicskába, férjem eltolta, kiöntötte, majd ahová öntötte ott is én lapátoltam össze.

És ez nem az első alkalom volt, mert egyszer már teljesen egyedül is átlapátoltam;)


De azért, mert képes vagyok erre, nem fogok kubikus állást vállalni.


Irodai munkám során is volt már olyan, hogy az irattározásnál 52 dobozt telepakoltam és a tele dobozokat emelgettem, a férfiak meg csak ücsörögtek a helyükön;)


Ja, és nem 10-20 ezer Ft-ról van szó, hanem arról, hogy pl. 2x annyit kap a pasi;)

22. You_know_who (válaszként erre: 19. - Channa*)
2023. márc. 20. 08:29

Ez a lenézés szerintem ugyanúgy létezik azokkal szemben is, akik nem jártak egyetemre és úgy akarnak mondjuk programozni. Én meg ezt érzem nagyon, egyelőre csak tanulom a programozást, de a különböző fórumokon az a szemlélet uralkodik, hogy "ha én 5 évet tanultam az egyetemen, nehogy már valaki ugyanazt megcsinálja, aki nem is járt egyetemre".


Nem mondom, hogy amiről írsz, írtok, az ne létezne, amúgy a magyar társadalomban ez a lenézés nemcsak a férfi-női kapcsolatokban nyilvánul meg. Elég felmenni egy fórumra, a bmw-s lenézi az audist és fordítva. Az idősebb lenézi a fiatalt, a fiatal az idősebbet.

21. You_know_who (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2023. márc. 20. 08:26

Ezt aláírom, hogy létezik a jelenség. Éppen ezért azt gondolom, mindenki a tehetsége, szorgalma alapján legyen az, ami.

Egyébként próbáld ki, hogy 25 kilót emelgetsz óránként többször, nem olyan kellemes dolog az és mondjuk a fizetésben egy 10-20 ezer forinttal többet kapnál.

20. You_know_who (válaszként erre: 17. - Alnisa)
2023. márc. 20. 08:22

Miért lennék nőgyülölő? Mert nem osztom a ti véleményeteket? Aki szembe megy a mainstremmel az nőgyülölő, homofób, xenofób stb...


"Miért neked kell megemelni valamit? Mert te erősebb vagy!" - őőő, ez egy olyan munkakör volt, amiben javarészt nők dolgoztak, egyébként nem lenne egy rossz szavam sem, ha azt a ládát éppenséggel két fő emelte volna meg...

Érdekes, az egyenlőség kell, az egyenlőség mellé viszont szeretnétek megtartani az előjogokat.

19. Channa* (válaszként erre: 16. - You_know_who)
2023. márc. 20. 08:22

Az IT szektor nagyobb része férfiakból áll. Szívesebben felveszik őket. Az okát nem tudom, de azt tudom, hogy a férfiak több fizetést kapnak ugyan azért a munkáért, mint egy nő, azaz nem is ugyan azért, mert sok nem tud annyit, hanem megcsinálja egy nő, majd azt mondja, hogy ő csinálta. Valahogy, még mindig nem akarják elhinni, hogy a nők is képesek megírni egy programot/program részt. És itt nem kell óránként megemelni 25 kg-ot;)


Nem vagyok kezdő a szakmámban, de ennek ellenére sokszor azt érzem, hogy hiába én mondom meg a megoldást, úgy csinálnak, mintha meg sem hallották volna és ha az én ötletem alapján a férfi kollégám megcsinálja, akkor majd nem vállon körbe hordozzák, hogy milyen ügyes.


Valahol nem zavar, mert azért én már megtanultam, hogyan tudassam, hogy ez tulajdonképpen az én megoldásom volt. Igaz, több fizetést nem kapok ezért, de azért így nem hagynak ki a jutalmazásból, illetve sok kollégám (férfi), simán közli, hogy ezt a női kollégája segítségével oldotta meg.

18. PöttyösPanka (válaszként erre: 16. - You_know_who)
2023. márc. 20. 08:20
Nekem számos alkalommal mondták az egyetemen, hogy nőből nem lesz mérnök. Így gyakran eleve 3 jeggyel rosszabbról indítottam. De mi ez ahhoz képest, hogy egy férfinak fel kell emelnie 25 kilót. Nincs igazság a földön.
17. Alnisa (válaszként erre: 16. - You_know_who)
2023. márc. 20. 08:09

Uh, kissé nő gyűlölő vagy, nem?

Miért neked kell megemelni valamit? Mert te erősebb vagy!

Vannak olyan munkát ahol a nőket van ahol a férfiakat részesítik előnyben. Van ahol ez érthető, mert mondjuk erős fizikum kell vagy nagyon empátia. Persze mindenhol vannak kivételek pl már építkezéseken is látok nőket, de ez ettől még férfi szakma marad.

Mondjuk az elnyomás már erős túlzás, de azért sok esetben, főleg a férfiak, lenézik a nőket ás az áltauk végzett munkát.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook