Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vállal valaki 3 gyereket, ha kettővel sem bír? fórum

Miért vállal valaki 3 gyereket, ha kettővel sem bír? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
146. MZsanett (válaszként erre: 139. - Lapbarna)
2016. júl. 19. 20:12
Annyi közöm van hozzá, hogy én is voltam gyerek, és látok családokat az utcán, akikről kialakul bennem egy kép.
145. MZsanett (válaszként erre: 138. - Lapbarna)
2016. júl. 19. 20:11
Más szemszögből nézzük. Te benne vagy, én meg kívülálló vagyok. Te úgy gondolod, hogy nincs olyan szülő, akinek nem való gyerek?
144. massalhangzo (válaszként erre: 136. - MZsanett)
2016. júl. 19. 19:14
mi ez a nagy gyerekutalat nalad? szerintem sokkal tobb felnott viselkedik lehetetlen modon es bosszantokent, sot bunkokent, de oket meg a szuleik sem probaljak regulazni :D
143. globus (válaszként erre: 136. - MZsanett)
2016. júl. 19. 18:40
Nocsak :) Máris "bezzeg az én időmben"? Mi lesz később?
142. gribedli*** (válaszként erre: 135. - MZsanett)
2016. júl. 19. 18:37

De akkor, mikor ez történt, ott voltál? Ha igen, hívtad a gyermekvédelmit, vagy segítettél valamit a gyerekeken? Mert úgy illik, hogy ha ilyen közvetlen ismerősről mondasz ilyen szépeket, nyilván te jobb vagy mint ő vagyis megoldottad valahogy a helyzetet az ő távollétében, ugye?


Mert ha ennyire érint és nem teszel semmit, te is részese vagy a gyerekek diszkomfortérzéséért, érted?


Ha csak pletykaszinten érdekel, a gyerek számára az olyan mint a semmi.

141. gribedli*** (válaszként erre: 127. - MZsanett)
2016. júl. 19. 18:25

Ezek nagyon szélsőséges esetek, amit itt leírsz, mert komolyan, az ilyesmi már rendőrségre tartozik.


Az, hogy ki hogyan foglalkozik a gyerekével, szintén egyéni. Pl én utálok barbizni. Nos, én nem barbiztam soha egyik gyerekemmel sem, pl akkor sem, ha egyikük egyedül van itthon. Szerintem ez nem tartozik bele a nem foglalkozásba, tanulja meg, hogy az életben sem mindenki akar vele játszani vagy ha igen, nem biztos, hogy azt akarja játszani, amit ő.


Ilyen a barbizás is. Nem, nem néztem velük soha teletubbiest és nem barbiztam (gyerekként igen, a szomszédban), de nemcsak fejlesztő játékok kellenek egy gyereknek, hanem igenis barbizás-szintűek is, úgyhogy van nekik, de játszanak vele egyedül vagy kettesben.


Szívesen segítek a háziban vagy beszállok egy jó kis memory-zásba is, mert az a játék nekem is tetszik. De pl nem pofozkodom, nem hanyagolom el őket ezzel, ők meg tiszteletben tartják, hogy felnőtt vagyok és a felnőttek mást is csinálnak, más érdekli őket mint a gyerekeket.


Ja, nem is homokoztam a fiammal sem, amikor kicsi volt, mert utálom a homokot, sose hányta a szememre, hogy akkor nem szeretem őt, nem kell mindenáron lemenni gyerekbe, persze egy csomó felnőtt szeret is homokozni a strandon és ennek örülnek a gyerekek, tegyék, így van rendben!:)))

140. Panna.33 (válaszként erre: 136. - MZsanett)
2016. júl. 19. 15:58
Ja, az enyém is hol ördög, hol angyal a boltban. Most már hat éves elmúlt, így sokkal többször angyal, mint ördög. Aztán attól is függ, hogy hogyan reagálok, hogy mennyire vagyok fáradt. Rajta is jobban kijön a hiszti, ha fáradt. Szóval nem könnyű. Persze törekedni kell a higgadt, észérvekkel történő meggyőzésre, de mikor a húsod rágja és a véred szívja valaki, nem mindig jön össze.
139. lapbarna (válaszként erre: 136. - MZsanett)
2016. júl. 19. 15:57

Mondom, úgy beszélsz a gyerekekről, mint egy különleges állatfajról.

..."egyes egyedein megfigyelhetőek a..."

Na kb. ilyen.

Én nem írok olyasmihez, amihez közöm nincs. De hát nem vagyunk egyformák...

138. lapbarna (válaszként erre: 134. - MZsanett)
2016. júl. 19. 15:54

Te jó ég, dehogynem!

Ezért is írtam a csalán kontra f.rok esetét.

Ez a nem is értem, minek egyeseknek gyerek...megszólalástól kezdve full látszik, hogy beleszaladtál egy olyanba, ahol csak elpuffogtattál pár töltényt (közhely, ennél jobb szó nincs rá), holott gőzöd sincs az egészről.

Persze, nem kérem számon rajtad, minek írkálsz olyanról, amiről fogalmad sincs. Tedd. Én meg reagáltam.

137. MZsanett (válaszként erre: 136. - MZsanett)
2016. júl. 19. 15:53
De aztán lehet, hogy otthon megkapta a magáét. Mindenesetre az utcán nekem tök nem ez jött le.
136. MZsanett (válaszként erre: 133. - Panna.33)
2016. júl. 19. 15:52
Nem tudom, de akiket a boltban látok, azok vagy nagyon cukik, vagy ördögök:D Van, amikor szórakoztatóak, de néha nem lennék a szülő helyében. Amúgy látok olyan szülőket is, akik halál toleránsak a gyerekükkel. Egyszer majdnem letarolt a kisgyerek az utcán a bicajjal, utána elesett, rám mutatott, és elkezdett ordítani, de k hangosan, hogy ellökött a néni. Az anyuka meg csak megértően mosolygott. Ha gyerekként én ilyet csináltam, kapásból egy hét szobafogság és utcán leteremtés. Ez is bosszantó azért.
135. MZsanett (válaszként erre: 132. - Unom)
2016. júl. 19. 15:50
??? Most konkrétan egy ismerősöm családi hátteréről írtam.
134. MZsanett (válaszként erre: 128. - Lapbarna)
2016. júl. 19. 15:49
Te jó ég, ha nincs gyerekem, akkor más meg se szólalhatok? Amúgy ezt nem egy családban láttam. Eszembe se jutott ezt minden gyerekes anyukára ráhúzni.
133. Panna.33 (válaszként erre: 122. - MZsanett)
2016. júl. 19. 15:43

Tudod, amikor épp olyanja van, hogy táncol az ember idegein, mert a határait próbálgatja - órák óta - akkor épp nem túlcsorduló szeretet jellemez engem sem.

Előtte, utána, egyébként meg folyamatosan imádom, de akkor épp nem annyira.

132. unom (válaszként erre: 127. - MZsanett)
2016. júl. 19. 15:39
Áruld el, egy utcai jelenetből hogyan tudod megállapítani, a szülő mennyit foglalkozik a gyerekkel?
131. Panna.33 (válaszként erre: 124. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 19. 15:36
:DDD
130. lapbarna (válaszként erre: 129. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 19. 15:23
Csalán, és egyéb testrészek... 😏
129. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 128. - Lapbarna)
2016. júl. 19. 15:21
Tudjátok, mindenki kiválóan ért a gyerekneveléshez - míg meg nem születik a sajátja :))
128. lapbarna (válaszként erre: 127. - MZsanett)
2016. júl. 19. 15:20

Ez eszembe sem jutott, hogy rám utaltál.

Te egy általad kiragadott példát emlegetsz, egyetlen családot. Aztán más családoknál időnként előforduló konfliktusokra vetíted, és kész is a közhely.

Mondom, talán hitelesebb lennél, ha te nevelnél 3 gyereket. Idillben. Na majd egyszer. Vagy nem.

127. MZsanett (válaszként erre: 126. - Lapbarna)
2016. júl. 19. 15:13
Nyugi, nem a te esetedre vonatkoztattam. Csak azt írtam, amivel én is találkoztam. Sokan nem is értem, miért vállalnak egyáltalán gyereket, ha a gyereke később lelki sérültként nő fel, mert a szülő nem foglalkozik vele. Most annak mi értelme van, ha valaki szül kettő gyereket, utána meg magukra hagyja őket napokra a lakásukban, ahol kikapcsolták az áramot, azért, hogy a pasija után futkosson? Megtörtént eset alapján. Ezt nem értem, így minek?
126. lapbarna (válaszként erre: 122. - MZsanett)
2016. júl. 19. 14:52

Értem.

Ezeket gondolom csak úgy általánosan jegyzed meg, nem pedig erre a konkrét (vagy bármely más konkrét) esetre vonatkoztatva!

A gyerekvállalás abból a szempontból lutri, hogy

A. Nem tudjuk, milyen habitusú lesz a gyerek,

B. Magunkat is meglephetjük időnként, én például, míg nem volt gyerekem, azt hittem, majd megbeszélem a gyerekkel, mi van-hogy van, a hangomat sem emelem fel, ehhez képest volt, hogy berekedtem, annyit kiabáltam,

C. A férj is ugyanakkor válik szülővé, láss csodát, a férfiak is ugyanúgy produkálnak érdekes dolgokat, szintén meglepődnek ők is,

D. A mindenttudó család-barátok-szomszédok-boltosok, stb. csak azt látják, ami a szemük előtt van. A háttér csak minimálisan látható.


Ez esetben te az utóbbiak közé tartozol. Közhelyek, tapasztalatok nélkül.

125. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - 32430e6b18)
2016. júl. 19. 14:51
Nem láthatsz bele mások életébe. Lehet, hogy csak rohadtul fáradt az a nő. Persze, az is lehet, hogy szaranya, de akkor meg nem hinném, hogy ennyi gyereke lenne.
124. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 100. - Jozsi.38)
2016. júl. 19. 14:49
Ráadásul jó érzékkel többnyire mások előtt qrják fel az ember agyát (üzletben, utcán, ovis öltöztetés közben, kertben), s amikor az ember éppen ott kezd el "nevelni", akkor a kedves jóindulatú emberbarátok biztos tesznek egy-két megjegyzést. Épp ezért én az üvöltözés végére (amit a gyerekemnek szánok), oda szoktam biggyeszteni, hogy itt foglak agyon vágni mások szeme láttára...:DDD
2016. júl. 19. 14:45
Lehet , hogy úgy gondolják ,hogy ahol elfér kettő , elfér a harmadik is ...
122. MZsanett (válaszként erre: 121. - Lapbarna)
2016. júl. 19. 14:42

Nem vagyok anyuka, ezt nem tudom átérezni. De már láttam arra példát, hogy az anyuka teljesen feláldozza magát a családjáért és a gyerekéért, utána meg a gyereket és a férjét gyűlöli azért, mert magára nem maradt ideje. Szerintem ilyen hozzáállással nem érdemes családot alapítani. Vagy ha már családot alapít, akkor ne másokat hibáztasson, hanem nézzen szembe a saját döntéseivel, hogy miért választott olyan társat, aki nem támogatja, meg hogy akart-e egyáltalán gyereket.


Amúgy meg más az, ha valaki elveszti a türelmét, de közben a gyerek érzi a szeretetet. Mindenki elveszti néha a türelmét, nem ezzel van a baj, hanem azzal, ha valaki felelőtlenül vállal gyereket, és utána ébred rá, hogy igazából nem akart soha gyereket, és inkább magával akar foglalkozni.

121. lapbarna (válaszként erre: 118. - MZsanett)
2016. júl. 19. 14:11

Nem tudom, te milyen rózsalelkű anyuka vagy, de én volt, hogy legszívesebben a fejemet a falba vertem volna, úgy felidegesítettek. Ordítottam is. Olyan is volt, hogy nyilvánosan hisztiztek, és mások csak csodálkozva, néhányan lekicsinylően néztek rám, a bukott anyára, aki (minden bizonnyal) eltolta a gyermekei nevelését. Pedig akkor még csak 2 volt.

Nekünk pont a kisebb korszakuk volt nagyon türelem-próbáló. Most már (jó pár éve) normálisan meg lehet velük beszélni mindent.

Mindenkinek lehetnek szar napjai. Volt, hogy a fenekükre kellett legyinteni, mert ön- és közveszélyesek voltak. Rengeteget voltunk az ügyeleten. A középső fiamat visszatérő vendégként üdvözölték a röntgenen. Mégis egészséges lelkületű gyerekek lettek. Most 10-12 évesek, a kicsi fél éves. Imádjuk őket, és ők is minket. És ami a legfontosabb: ők egymást is szeretik.

A kimerültség kegyetlen dolog. Akinek jól alszik a gyereke az tegye össze a két kezét!

Ezt egyébként a fórumindító hozzászólástól függetlenül jegyeztem meg, jelezve, hogy nem kindenbe lehet belelátni kívülről.

120. c73db520ef (válaszként erre: 117. - Magdalénia)
2016. júl. 19. 13:23
Ismerek ilyet. Az asszony majdnem ott maradt a negyedikkel, megis csak az otodik utan, amikor mar nagyon komoly orvosi fenyegetes hangzott el.
119. gribedli*** (válaszként erre: 107. - Jozsi.38)
2016. júl. 19. 13:18
:DDDD
118. MZsanett (válaszként erre: 12. - 32430e6b18)
2016. júl. 19. 12:48
Én is csak olyan szülőket látok többnyire, akik türelmetlenek a gyerekeikkel. Múltkor egy apukát láttam, aki olyan alpári módon beszélt az óvodás gyerekével...az anyuka meg csak állt és mosolygott. Én sem értem, ezért mi a francnak vállalnak gyereket. Döntse el, hogy vagy van türelme hozzá, vagy nincs. Ha csak abból áll a nevelés, hogy folyamatosan bántalmazza, akkor inkább ne.
117. Magdalénia (válaszként erre: 115. - Csikil4ny)
2016. júl. 19. 12:43

Apuka akarta, a nő nem.

Még ilyet sem hallottam! :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook