Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért tűnt el a West Balkános téma a fórumról? Vagy csak én nem találom? fórum

Miért tűnt el a West Balkános téma a fórumról? Vagy csak én nem találom? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
70. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 67. - Lehoagi)
2011. febr. 11. 19:00
Elfogadod, vagy nem, benne van a pakliban, hogy hazudik, ha "nagy" lesz. A legvaskalaposabb szülők gyerekei szoktak a legnagyobbat hazudni.
2011. febr. 11. 18:47
68. Sylvia81 (válaszként erre: 67. - Lehoagi)
2011. febr. 6. 12:07
Teljesen egyetértek veled. Csak tudod, nem vagyunk egyformák...
2011. febr. 6. 11:58
nem teljesen tudom elfogadni a hazudozást sem. persze én még előtte vagyok, de komoly erőfeszitéseket teszek, hogy mindent elmondjon és főleg, hogy ismerjem a barátait. Élő példa tegnap történt. 11 éves lánykám osztálytárs szülinapi bulin volt. ő maga közölte, hogy a buli 19 óráig tart, tehát akkor ott vártuk. Kérdeztem, hogy mindenki eljött-e!? mondta, hogy még maradt 2 lány 9-ig, mert szóltak a szülők, hogy csak akkor tudnak értük jönni!!!!!!!! Mi vidékről mentünk be érte, de fontosnak éreztem, hogy szombat este 11 évesen otthon legyen!!!
66. Sylvia81 (válaszként erre: 64. - Lehoagi)
2011. febr. 5. 17:47

Két 15 éves lánynak van már annyi sütnivalója, hogy a csillagokat is le tudják hazudni az égről, ha nagyon akarnak valamit... És ez sokszor már rég nem a szülőkről szól. Akármilyen értékrendet is adsz a gyereknek, nem tudhatod, milyen mélyen szívta azt magába, és ki jön, aki mindent képes vele felrúgatni. A 15 év pont a legerősebb tinikor. Pisis még gyakorlatilag, de már van személyije, középsulis, és ettől marhára felnőttnek érzi magát. Jah, és ki ne felejetsem: nemcsak serdül, önállósodik, de a hormonjai is tombolnak!

És erre még rátesz egy lapáttal az, hogy mindenki nagyobbnak, menőbbnek, vagányabbnak, bevállalósabbnak akar tűnni a többieknél.


A szülő sokszor csak reménykedhet, hogy ép bőrrel megússza a gyerek a tinikort. :S

65. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 64. - Lehoagi)
2011. febr. 5. 17:10
Ha osztálykiránduláson egy vidámparkban nyakát szegné a lányod, mert felelőtlen dolgot csinált, amit a tanárok kifejezetten tiltottak, akkor elő kellene téged szedni?
2011. febr. 5. 16:16
kicsit még vissza a West balkánhoz! Csak én voltam figyelmetlen, v. tényleg nem szólt senki és semmi arról, hogy hol a szülők felelőssége!!! Mit keres ott éjnek idején két 15 éves lányka és miért csak most gondolkodnak a szülők forró drótról!?!? Nekem 11 éves a lánykám, de elgondolkodtató!!!!
63. c1e9612cd3 (válaszként erre: 62. - J357)
2011. jan. 20. 19:18
ha nem lett volna kiürítési terve a helynek, akkor tűzoltósági engedélye se lett volna, és ebből kifolyólag, önkormányzati se. Szóval, kellett, h legyen. A kordonokat pedig szintén eltiporja a tömeg.
62. j357
2011. jan. 20. 19:05
erre szolgálna a kiürítési terv és a kordonok (amikkel megakadályozható lett volna ennyi ember hirtelen leáramlása), illetve a bepánikolt tömeg kezelése (akár hangosbemondók segítségévelirányítani az emberkéket-tűz esetén is ezt teszik)
61. c1e9612cd3 (válaszként erre: 60. - J357)
2011. jan. 20. 18:45
engedélye volt, csak nem ekkora volumenű rendezvényre (de ezért be is zárták, és olyan bírságot is fognak fizetni, h már biztosan nem lehet gazdaságosnak nevezni majd a megtartott rendezvényt, illetve a tűzoltóság, meg az önkormányzat se hiszem, h megadja az engedélyt a továbbiakra). Ha pedig iylen létszámú tömeg, egy ostoba (becuccozott) gyerek hatására pánikban tör ki, akkor meg lehet b...szni a nagyobb létszámú biztonsági szeméylzetet, és a kordonokat is....
60. j357
2011. jan. 20. 17:25
biztos megéri nekik, de nyilván emiatt nem telt kordonokra, megfelelő számú biztonságira, kiürítési tervre, stb.Ha jól tudom a helynek engedélye sem volt, nyilván emiatt lehetett olcsóban bérelni...
59. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 58. - C1e9612cd3)
2011. jan. 20. 17:23
Biztos nagyon megéri, ezért írtam, hogy minden költséget leszámítva marad mit a tejbe aprítani.
58. c1e9612cd3 (válaszként erre: 57. - 4aeed0a8dd)
2011. jan. 20. 17:12

olvasd el a 25. hozzászólásomat, és érteni fogod, h miért vágom a témát.

Nem is akarom kiszámolni a bevételüket (pár éve benne dolgozok, uhogy sejtem mennyi). Viszont nem árt azt se tudni, h sok helyen a jattot se a pultos teszi el (még a ruhatárban sem), hanem megy az alkalmazó zsebébe. Na az meg végképp tiszta, és követhetetlen pénz (ráadásul sztem nem is jogos, mert azt a kiszolgáló kapja). Szóval, tényleg csak sejteni lehet a bevétel arányát a kiadásokhoz képest, de hidd el, nem csinálnák, ha nem érné meg (nagyon is!).

57. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 51. - C1e9612cd3)
2011. jan. 20. 17:02
Nem hiszem, hogy ki tudnánk számolni a hasznukat. Az összbevételnek 20%-a elmegy adóba. Személyzetben benne vannak a ruhatárosok, pultosok, takarítónők, biztonsági őrök, DJk. A befizetett ÁFÁ-n kívül a fizetésekre is mennek a járulékok. Előtte hirdetik a bulikat, rezsi, épület bérlet/fenntartás. Aztán a cég iparűzési, s egyéb adói. Persze minden levonás után biztos van mit a tejbe aprítani.
56. c1e9612cd3 (válaszként erre: 55. - C1e9612cd3)
2011. jan. 20. 17:01
mármint a kordonok bérlését akartam írni, csak mire leírtam, belegabalyodtam :))))
55. c1e9612cd3 (válaszként erre: 54. - J357)
2011. jan. 20. 17:00

de mikor? Amikor bekötik? Hát, akkor akár még többe is.... Viszont egy éjszakára ami pluszban ilyen kiadás még, az a biztonsági szolgálat, bizonyos helyeken már orvosi szolgálat is működik (azért ez is sokat elárul a fiatalok szórakozási szokásairól, nem???? A mi időnkben, mikor kellett orvosi ügyeletet fenntartani egy-egy dizsiben????), meg ha sajátja nincs, akkor a "birkaterelő" kordonok, és társai.... Amúgy meg, a dj-kre nézvén, minnél drágábban vállalja egy dj a bulit, annál magasabb a belépő ára. Ne félj te attól, h a szervezők a szórakozni vágyók javára lemondanának a busás haszonról....

Ha pedig egy Markus Schulz bulira a VIP jegy 5000 Ft (pedig ő azért igencsak neves dj, és nem magyar, azaz nem 1-200 ezer Ft-éer vállal pár óra muzsikálást), akkor gondolhatod, h 1000 Ft-os belépőár mellett, mennyibe kerülhettek a dj-k (és ezzel nem azt mondom, h nem jól csinálják a dolguk) .

54. j357
2011. jan. 20. 16:50
hát igen erre gondoltam az 1000 forintnál,nyilván nagy tömeggel számoltak a szervezők.A személyzet pénze lehet megvan, de mennyibe kerülnek a DJ-k meg a megfelelő biztosítás(valahol azt olvastam a megfelelő biztonsági intézkedések 1 millába is kerülhetnek...)?
53. Ncilány (válaszként erre: 50. - J357)
2011. jan. 20. 16:40
1000 Ft ? beengedtek sokkal több személyt, és a költségvetés nem minuszos..
52. Ncilány (válaszként erre: 48. - J357)
2011. jan. 20. 16:37
Na ezt a részét taglalta a rádió.
51. c1e9612cd3 (válaszként erre: 50. - J357)
2011. jan. 20. 16:25

dehogy nem! Cska számold ki!!!! beengednek 2-3ezer embert, és olyat szakítanak a bulin, h mi évekig dolgozunk azért a pénzért.... És ez csak a belépőkből befolyt pénz. A ruhatár bevétele ellenőrizhetetlen. A legtöbb helyen, 2-300 Ft/ db(!!!!) a ruhatár, ami azt jelenti, h 1 ember, akár 1000 Ft-ot is fizethet. A WB ruhatára 1800 férőhelyes. Számold akkor azt is ki, h az mennyi pénzt hozott a konyhára, és akkor még a foylóital, stb. bevételét nem számoltuk.... Általában, a szeméylzet min. felének a fizetését futja a ruhatár egy esti bevétele egy ilyen helyen. És annál tisztább pénz nincs sehol, mint a ruhatári.... Akkor miről beszélünk????

De ha csak 300 fővel számolunk egy bulit, akkor is nagyot lehet kaszálni a bevétellel, mert ugye 300 szórakozni vágyóhoz, arányaiban annyival kisebb létszámú személyzet kell, vagyis anyival kisebb a kiadás rész is....

50. j357 (válaszként erre: 49. - Sylvia81)
2011. jan. 20. 14:44
ez így van, de több ezer gyerek esetében?És nem csak a tiltásra gondolok, hanem a gyerekkel való elbeszélgetésre, odafigyelésre, esetleg más szórakozási lehetőségek feltérképezésére...Meg ez a buli 1000 forintba került, ennyiből biztonságos eseményt szervezni nem lehet...
49. Sylvia81 (válaszként erre: 48. - J357)
2011. jan. 20. 14:35

Sajnos ezt nagyon egyszerűen ki lehet játszani: én simán azt mondanám, hogy a barátnőmnél alszom. Ő meg mondhatná, hogy nálam alszik. Így reggelig szabad a pálya... Vagy egyszerűen csak annál "alszunk", akiről tudjuk, hogy a szülei nem lesznek otthon.

Arról meg nem is beszélek, hogy hányan szöknek ki otthonról...


Jó persze, van, akiről tudják, hogy megy - de talán még ez a jobb, ha tudják, hol van, mert ilyen esetben azonnal oda lehet rohanni pl.

Ha nem tudja a szülő, hol jár a gyerek, már csak akkor kezdhet bármibe is, ha rájön, hogy a gyereke nincs sehol. Addigra meg már bármi lehet, nemcsak a WB-os történet...

48. j357
2011. jan. 20. 14:14
számomra is elgondolkodtató, hogy csak a szervezők felelősségéről van szó, holott lehet tudni, hogy a partizó fiatalok között 14 évesek is voltak és sokan drog hatása alatt álltak.A szülőknek is komoly figyelmeztető jel kell hogy legyen, hogy hova és mikortól engedik el a gyermekeiket.
2011. jan. 20. 11:22

Kosssuth rádió napközben műsorában beszéltek róla.

Keresse meg akit érdekel mik hangoztak el.

46. Hoxa (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2011. jan. 20. 08:57
:)
45. Sylvia81 (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2011. jan. 19. 22:16

:DDD

Ez de jó beszólás!

2011. jan. 19. 21:14
mert a portál nem gyógypedagógiai gyakorló tér.
43. Sylvia81 (válaszként erre: 42. - Ncilány)
2011. jan. 19. 13:31
Jajj, van itt már minden... Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki még belőle...
2011. jan. 19. 13:00

Újabb és újabb cikkere lehet bukkanni.

Megrendelt pánik tört ki a West-Balkánban? Pl.. propeller - en

41. Sylvia81 (válaszként erre: 40. - Hoxa)
2011. jan. 19. 11:07

És teljességgel igazad is van!!!

Épp elég szeméttel van tele a net, örülök, hogy itt csak elvétve találok, és ez sem a Te/Ti hibád/hibátok, hisz nem olvashattok el mindent.


De azért az szomorú, hogy vannak ilyen emberek. :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook