Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem véd meg a fogamzásgátló tabletta egy idő után? fórum

Miért nem véd meg a fogamzásgátló tabletta egy idő után? (tudásbázis kérdés)


2023. ápr. 20. 02:46
nemcsak egy ido utan nem ved meg,deha 1szer elfelejtesz 1-et bevenni ugysem,en igy lettem terhes.
2021. júl. 19. 18:47
Szerintem
2021. júl. 19. 18:17
Sok mindent nem tudsz pl a részleteket kicsilány. Szóval no komment
2021. júl. 19. 16:15

Szerintem a dokik nem véletlenül kérdezik meg, hogy szed-e valaki más gyógyszert vagy van-e valamilyen érzékenysége.

Nem hiszem, hogy egy bármilyen emésztési zavarral küzdő páciensnek felelősen kiírják a fogamzásgátlót.


Nincs 100%-os fogamzásgátlás. De a leghatékonyabb manapság a tabletta és ha azt a tájékoztatóban leírtak szerint szedik, akkor nagyon, nagyon kicsi a teherbeesés esélye. (most nem keresek utána)

Az, hogy tablettaszedés mellett tömegesen fordulna elő nem hiszem.

A fórumindító nyugodjon meg!

Ha őszinte a nőgyógyászával, rendesen ki van vizsgálva, akkor az általa ajánlott/felírt fogamzásgátlóban megbízhat.

2021. júl. 19. 15:53
Aha ja. Majd ha elveszted az első gyereked (kívánom,hogy soha ne tudd meg milyen érzés gyereket elveszíteni!!!)akkor elolvasod a betegtájékoztatót ugye? Hát pont nem,megbízol a dokiban aki akkor ellát és reménykedsz,hogy többet ne forduljon elő! De én le is zárom ezt a beszélgetést,legyen szép napod!
2021. júl. 19. 14:47
Tudjátok mi a baj? Itt mindenki-mindenkinél sokkal okosabb, mindig mindent jobban tud,hiába nem tapasztalta meg. Saját véleményeteket halljátok csak meg és ha van kivétel akkor egyből ő a hülye meg sorolhatnám. Szuper,hogy nagyon okosak,sőt már-már hibátlanok vagytok.
2021. júl. 19. 14:43
Ne tudd jobban lécives! Nem feltétel a hasmenés.
2021. júl. 19. 14:03
Ne haragudj, de ez kb olyna mikor írják páran, hogy véreztek terhesség alatt és semmi baj, így elültetve a reményt. Pedig az igazság az, hogy 1000 vérző terhes nőből 1-nek marad meg a babája. Na ez kb ugyan az, hogy semmi nem véd 100%-an. Azért nem írhatnak rá 100%-t, mert vannak tényezők amik befolyásolják a hatékonyságát és ezért lerontja a 100%-t Pl a gyógyszernél a nem megfelelő szedés, és a már említett dogok. Guminál, hogy esetleg van rajta van minimális luk, amin átmegy a sperma, vagy lecsúszik a gumi vagy sokan azt gondolják, hogy az előváladékban nincs sperma, stb. Ezért nem 100% az a 100%-k.
2021. júl. 19. 13:59
Tehát gyakran volt hasmenésed.
12. brandy85 (válaszként erre: 11. - Ba7da9cfc0)
2021. júl. 19. 12:22
Biztos,hogy nem. Nem vagyok hülye. Az volt a gond,hogy nem tudtam még,hogy glutén érzékeny vagyok és mivel lenyeli az ember gyomorba kerül,máshogy dolgozza fel a szervezet,de aki nem hiszi nyugodtan megkérdezheti egy nőgyógyásztól. Szóval nem fekete-fehér minden.
11. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 8. - Brandy85)
2021. júl. 19. 11:01
Vagy csak nem emlékszel, hogy volt egy hasmarsod, mert ki a fene emlékszik rá, hogy 1-2 hónapja volt egy hasmenésed??? De most komolyan?
10. Otsike
2021. júl. 19. 10:28
Én is jártam így.
9. brandy85 (válaszként erre: 8. - Brandy85)
2021. júl. 19. 10:12
Ja és kiderült,hogy nem volt a szervezetemnek megfelelő,ami nekem jó,lehet neked nem és fordítva is.
8. brandy85 (válaszként erre: 2. - Ba7da9cfc0)
2021. júl. 19. 10:10
Szia! Van olyan sajnos! Én is így estem teherbe az első fiammal. Elvetéltem a legelső babámmal akkor írták fel,mindig pontosan szedtem ahogy kell és mégis jött a gyerekem amit azért nem vettünk észre,(dokik se foglalkoztak vele),mert a gyógyszernek tudtuk be.
2021. júl. 19. 09:10

A legmegbízhatóbb fogamzásgátló egy csésze tea. Nem aktus előtt, nem aktus után, hanem aktus helyett.


Komolyra fordítva a szót. Aki szexel, az teherbe eshet. De hiába riogatnak, a fogamzásgátló a legmegbízhatóbb módszer. Annyira elenyésző az esélye annak, hogy mellette teherbe esel, hogy ezen kár parázni.

6. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 09:03

Összesen cca. 15 évig szedtem foggátlót, ebből sok évet egyhuzamban ugyanazt. Sosem lettem terhes, mikor nem szedtem és nem védekeztünk rögtön.


Én sem hiszem a foggátló melletti rejtélyes teherbeeséseket, ott valami hiba csúszik a rendszerbe (nem pontosan szedi, valami gyógyszer, felszívódási probléma), ha minden jól működik akkor szerintem nincs hiba.

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 08:58
Egy esetben lehet valaki terhes mellette, ha valami ok miatt alul vagy felül túl gyorsan ürülsz, és nincs ideje felszívódni, de ez sem úgy, hogy mondjuk 1 napig tart, hanem több napig...
4. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 08:22

Ha nem így gondolod, akkor minek kérdezed?

Pedig szedési gond okozza, hogy ha terhes leszel. Mert jóval később veszi be, vagy pár nap után feltűnik, hogy egy kimaradt. Vagy nem is gondolja, hogy egy kis hasmars gondot okot. Gyógyszer rendes szedése mellett nulla az esélyed a babára!

Én is szedtem 10 évig, egyszer sem lettem terhes.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Ba7da9cfc0)
2021. júl. 19. 07:53
Ezt én is így gondolom , de rengeteg nő riogat hogy de hát a gyógyszer nem védett , meg a gyógyszer a hibás :D Meg a barátnője is szedte és 5 év után terhes lett.... Nekem 6 év szedés után nem volt gond, most térek rá vissza és már a hócipőm tele , hogy mindenki ezzel riogat :D
2. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 07:37
Olyan nincs, hogy rendesen szeded és még is terhes leszel. Ott akkor valami szedési gond van, vagy pl hasmenés, hányás, másik gyógyszer. De ha rendben időben beszeded és nincs más befolyásoló tényező, akkor nem lehetsz terhes!
2021. júl. 19. 07:24
Számtalanszor hallok olyanokat hogy "tabletta mellett lettem terhes" meg "6 éve szedtem ugyanazt és terhes lettem" és érdekelne hogy ez hogy lehetséges... nyilván a nem megfelelő szedés vagy különböző gyógyszerek gyengítik , de akinek erről akár személyes tapasztalata van , érdekelne hogy pl. ha éveken át megfelelően védte egy bizonyos gyógyszer, mi lehet az oka, hogy akár évek múlva egyszer csak elmúlik a hatás ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook