Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem tudom leszívni az orrából a váladékot? fórum

Miért nem tudom leszívni az orrából a váladékot? (tudásbázis kérdés)


2014. szept. 30. 15:26

Na hat az ejszaka kemeny volt, 3 ig szepen aludt aztan fel orankent ebredt. Szerencsere mar lehetett szivni neki, utana konnyebben vegt levegot, de nem lett teljesen tiszta, szorcsogott utana is kicsit. Nade ezt felorankent eljatszani ejszakaneknt,,.,horror.

A dokit felhivtam reggel, azt mondta csak akkor menjunk ha lesz mas tunet is, vagy ha pentekig nem enyhul a takony.


Ami napkozben nagyon bejott, az az ultrahangos inhalator, salvus vizzel. Tetszett neki, jatszott vele, aztan csak siman mellé tettem amikor jatszott, es erezhetően jobb volt utana, szivni se kellett napkozben. Alvaskor gáz, most is itt szurkolok hogy még egy kicsit birja, szorcsog szegeny :/

A porszivos semmire se volt jo, az elektromossal jön le valamennyi (jol sziv, kiprobaltam magamon mert én is kezdek taknyosodni, es amit lehetett azt kiszivott...) lehet a nyalkahartyaja is meg van duzzadva, azert nem lehet mindent kiszivni....

Remelem holnapra mar javul a helyzet... Adok neki csomo homeos cuccot, c vitamint, schussler sot... Ennel tobbet nem tehetek erte :/

23. cyprus
2014. szept. 30. 12:57
Nálam is aktális a téma. Kismamaként ugyanis náthás vagyok, és gondoltam, gyakorlok magamon, hogy a gyerekkel profi legyek. Előtte tengervizes orrsprayt használtam, de ha egy fújásnál többet használok, nagyon mar. És mondanom se kell, nekem se jött ki semmi, úgyhogy ez így egy kínzással ér fel. Nekünk sem porszívós van, be kell szerezni egyet, hátha az hatékonyabb...
22. Cucicsillag (válaszként erre: 21. - Nikimiki01)
2014. szept. 29. 22:27
Majd referalj, mikent hatott... :)
21. Nikimiki01 (válaszként erre: 20. - Cucicsillag)
2014. szept. 29. 22:02

Jaj de ari vagy, köszi szépen :)


Amugy probaltam a porszivossal is, az egyetlen gaz hogy nem hagyomanyos formaju proszivonk van, nincs csöve, ahol a fejet illesztem a géphez, oda tudom dug i az orrszivot, de nem kör alaku a nyilas, igy a két oldalon marad egy pici res....nem hiszem hogy sok levegő illan el ott, brutal erosen sziv igy is, de valamiert nem jon ki a takony...

Na most a ferjem becsempeszi a szobajaba a parasitot salvus vizzel, hatha segit...

20. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2014. szept. 29. 21:53
Megjegyzem (ritkan szoktam) gyonyoruseges kislanyotok van! :) gyogyulast a kicsinek!
19. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - Nikimiki01)
2014. szept. 29. 21:51

Sajat tapikat irok, szval nalunk az a kezdetleges orrszivo locitromot sem ert, csakis az orrszivo-porszivo ,elsore remisztonek tunik, de hatekony es onszabalyozo, max.5 mp-ig tartod bent orrlyukankent, garantaltan kijon minden trutyi,

Elotte mi strerimart hasznaltunk (ha jo, irom)z a sos-vizes oldat es par percet vartunk, utana.

18. Nikimiki01 (válaszként erre: 17. - Anne33)
2014. szept. 29. 21:42
Probaltam ugy is. Meg ülve is, hatha a gravitacio segit, de semmi :/
17. Anne33
2014. szept. 29. 21:40
Szia!Ha befujod orrsprayvel 1-2percet várj,és én úgy szoktam a kisfiúnak hogy kissé lefele tartom,így lejtve és akkor tudom rendesen kiszivni neki.
2014. szept. 29. 21:38
Ah bocsi a sok elirasert, telefonon benaazok
15. Nikimiki01 (válaszként erre: 12. - Klauka_)
2014. szept. 29. 21:38
Én örülök hogy van annyi kezem meg lábam hogy lefogjam szegenyt mikozben probalkozok, az "óvatosan oldalra forditom az arcát" manővert nem látom magam előtt sajna :/
14. Nikimiki01 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2014. szept. 29. 21:36
Magamon kiprobaltam még anno amikoe meg egtuk, es eleg kellemetlen amikor rácuppan a fej az orrom belsejere... Neki gondolom méginkabb erzekeny... Szoval ha rossz iranyba mozgatom, nehogy felsértsem stb...
13. Nikimiki01 (válaszként erre: 10. - Panini)
2014. szept. 29. 21:34
Ejszakara ne tegyem mellé? Vagy akkor szivni Kene egesz ejszaka ha elered?
2014. szept. 29. 21:31
Fiaimnal tapasztaltam ki, hogyha az arcát óvatosan meghúzom oldalra, nagyobbra nyitva ezzel az orrát, jobban megindul.
11. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Nikimiki01)
2014. szept. 29. 21:27
vákumozni nem tudsz, ne aggódj! a másik orrnyílás szabad, a szája -gondolom- nyitva, vákumot nem tudsz csinálni!
10. panini (válaszként erre: 8. - Nikimiki01)
2014. szept. 29. 21:26

a salvus vizes inhalálás fel fogja oldani, azt próbáld ki :)

nem kell maszk, az is elég, ha csak mellé teszed játszás közben, figyelve, hogy szívja befelé a párát.

nekünk ez mindig segíteni szokott.

2014. szept. 29. 21:24
Sok tengervizes orrspray. Azzal at tudod mosni es oldani fogja. De nem egy spricc hanem folyamatosan nyomva.
8. Nikimiki01 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2014. szept. 29. 21:19

KosZi :)

Arra gondoltam még hogy teszek a párásitóba salvus vizet, nalam az szokott segiteni... Mert az megy egesz ejszaka.

Van ilyen ultrahangos inhalalos gépunk is, maszkos, azt nem hiszem hogy elbiseli magan, de egy probat megér holnap.


A sprayt en legalabb 3 percet hagytam hatni de semmi....

Az a baj hogy azt se akarom hogy ksierletezgetek az orrszivassal, de vsak a nyalkahartyajat teszem tonkre, mert ravakuumozok de nem jon ki semmi...

7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Nikimiki01)
2014. szept. 29. 21:12

nem is tudom, az jó-e egyáltalán valamire...


amúgy a porszívó a legtutibb, ha tényleg kell, akkor csakis azzal próbáld


szerintem egy percet hagyd azt az orrsprayt hatni, hátha akkor jobb lesz


vagy sós forró vizet gőzölj mellette, az is oldja kicsit

tudtok együtt inhalálni ha bírja, fölé hajoltok, hátha nem ellenkezik nagyon s szippant párat


Jobbulást!

6. rinike (válaszként erre: 1. - Nikimiki01)
2014. szept. 29. 21:11
Mi tengervizes orrsprayt használtunk előtte, és 5 perc múlva szívtuk le, utána Nasivin, meg kapott köptetőt is.
5. Nikimiki01 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2014. szept. 29. 21:09
Ilyen sóoldatos cuccal prőbaltam.. Mennyit kéne varni a befujas es az orrszivas kozott?
2014. szept. 29. 21:07

nagyon erősen le van tapadva, sűrű a váladék


oldani kéne valamivel

2014. szept. 29. 21:07

Sziasztok,

Van pár orrszívós topic de egyikben sem talaltam infot erre vonatkozóan:

8 hós a kislányom, náthás , tegnap éjjel kezdte. Semi mas tüntet nincs, csak szörcsög. De azt eléggé, az evés en is gátolja. Par korty után leáll levegőt venni, mert ugye az orrán nem a nyira tud, de igy hamar elveszti a türelmét es nem eszik sokat. Kanalas kajákat elfogad, inkabb csak gyümit, de abbol sem a szokásos mennyiséget.

Piros a kis arca, de nincs láza. Egyelőre köhögest sem eszleltem,

A baj, hogy hiába hallom hogy van cucc az orrában, egyszeruen nem tudom leszivni. Én vagyok bena?? Probaltam porszivóssal is, meg van zöld elefantos elektromos, az is erős elégge, de valahogy nem jön le semmi.

Létezik hogy annyira mélyen lenne a váladék? Fujok neki előtte sóoldatos spayt is, de max azt szivom ki, semmi mas nem jon ki.

Most alszik, es bar hangosabban szuszog de kap levegőt, csak aggodok nehogy rámenjen az arcuregere stb..

Legkozelebb holnap delutan tudom levinni a dokihoz, bár lehet eleg felhivni is ha nincs mas tunete, mielott ott szed ossze valami komolyabbat.....


Nalatok volt ilyen hogy nem jött ki semmi??

2014. szept. 29. 21:01
mivel próbálod? orrszívó-porszívó???
2014. szept. 29. 21:00
SEGITSETEK! Miert nem tudom leszívni az orraból a váladékot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook