Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem teszik kötelezővé a maszkhordást? Tavaly olyan jó... fórum

Miért nem teszik kötelezővé a maszkhordást? Tavaly olyan jó... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
63. apeeng (válaszként erre: 62. - Globus)
2022. okt. 20. 18:07
eléggé eltávolodtunk a maszktól...
62. globus (válaszként erre: 61. - Apeeng)
2022. okt. 20. 17:30

Sajnos, nem tudom, bárcsak sikerülne.

De ha eleget gondolunk rá pozitívan, az univerzum megadja 😁

61. apeeng (válaszként erre: 55. - Globus)
2022. okt. 20. 17:27
megfogtál...picit megmagyaráznád? A lapos földet értem, elvégre lapos..
60. tumbo2 (válaszként erre: 51. - Cicaanya)
2022. okt. 20. 17:07
a lányom a nászútjukon lett,de már enyhe volt,csak 2 napig feküdt.még jó,hogy nem kellett sehol teszt.pedig a repülőről lejött,aztán elájult,vizet kapott,aztn picit jobban lett.
59. VendrinerPiroska (válaszként erre: 57. - Globus)
2022. okt. 20. 16:38
A vírus előtti években én nem sok ilyet tapasztaltam. A göthösök közt végképp nem. Mindenki vígan krahácsolt az intelligencia szintjének megfelelően zsebkendőbe, könyökhajlatba, vagy a mások képébe. Maszkot hordani igazán csak távolkeletieket láttam, azt is jórészt külföldön.
58. ,zumba
2022. okt. 20. 16:27
Ma délelőtt kormányablakbeli ügyem volt. Ült egy idősebb hölgy az egyik ügyintézőnél, maszkok viselt úgy, hogy orra takaratlan volt, éppen csak a száját fedte. Kérdezem: így minek? De biztos meg volt győződve, hogy védi magát.
57. globus (válaszként erre: 56. - VendrinerPiroska)
2022. okt. 20. 16:21
Szerintem akkor is illett volna viselni, ha már rákényszerült az ember, hogy göthösen mászkáljon. Emlékszem, néhány éve csodabogár volt egy kolléganőnk maszkkal. Mindenki azt mondta, játssza az agyát..
2022. okt. 20. 16:10

Sajnos, ha előírnák a maszkviselést, akkor is lennének, akik beleköhögnének az arcodba. Ez nem maszk, hanem kultúra kérdése, azt meg nem lehet a patikában venni. Az meg, ahogy a tömegközlekedésen látok/láttam embereket maszkot viselni, az kész röhej. Mikor előszedte némelyik a koszos, mocskos fél éve folyamatosan viselt maszkját, és rábiggyesztette az arcára... szerintem nem ettől leszünk megvédve a járványoktól.

Mellesleg; a járvány előtt hogy sikerült közlekedned? Akkor is voltak influenza járványok.

55. globus (válaszként erre: 53. - Apeeng)
2022. okt. 20. 16:04
Vajon náluk van "józan paraszti ész", laposföld, bigpharma, chemtrain, grabovoj szám stb?
54. 55Judit (válaszként erre: 53. - Apeeng)
2022. okt. 20. 15:46
Én nem vagyok elég tökös, mostantól én is hordom.
53. apeeng
2022. okt. 20. 15:44

Folyamatos élőképet nézek London utcáiról..meglepő, mindenki maszkot hord.

Egy másik élőképközvetítő más városrészben állította fel a kameráját, ott is kivétel nélkül hordják a maszkot..


érthetelen...most mi tökös magyarok vagyunk?


Ja az élőképek a TikTokon találhatóak (éjjel-nappal)

52. 55Judit (válaszként erre: 51. - Cicaanya)
2022. okt. 20. 08:14
Az mit jelent hogy fordítva veszitek fel? És mi a célja? Úgy mellette is bejut a levegő és könnyebb lélegezni? Így nem a szűretlen levegőt lélegzitek be és ki?
2022. okt. 20. 05:59

Mi le sem vettük, ha nincs senki ,akkor lehúzzuk!

Nem kockáztatunk, fiam műtétre vár, édesanyám olyan súlyos beteg...

Fordítva vesszük fel, lehet benne kapni levegőt.

Sajnos sokan betegek körülöttünk covid majd többsége.

Lehet ez már olyan marad mint infulenza, de mikor érzem gyengének, kimerültnek magamat...naná felveszem közösségbe, buszon stb...

Elég volt 2x benne lenni, brutális volt 3hónapig!!!!

50. etr4 (válaszként erre: 46. - Eandi78)
2022. okt. 19. 14:47
a “nem kapok benne levegőt”. Az tényleg vicces, bár főleg, hogy amikor nem volt kötelező egy ideig akkor náthásan felvettem, konkrétan megmosolyogta az ügyintéző, hogy miért vettem fel náthásan?
49. 55Judit (válaszként erre: 48. - Liliom10)
2022. okt. 19. 14:09
Így kell! Ügyesek vagytok. A virostopot csak az orromba fújom, lejut a garatomig, semmi ízét nem érzek. Szájpray-m nincsen. Én se szoktam se náthás, se influs lenni, még a kovid is elkerült eddig.
48. liliom10 (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2022. okt. 19. 13:59

A boltban én is használom, máshol nem. Nem utazom BMV-n.(busz, metró, villamos)

Allergodyl spray is van itthon A Virostop-nak rossz íze van. Ha hazaérünk, befújjuk az orrunkba, pusztuljon az összes vírus !

Az elmúlt 3 évben még náthásak se voltunk, a covidot se kaptuk el (eddig).

47. 55Judit (válaszként erre: 46. - Eandi78)
2022. okt. 19. 13:00

Nagyszerű lenne ha mások is így gondolkodnának.

A nyáron én nem hordtam, de már újra elkezdem közlekedési eszközön, boltban feltétlen. Az nem zavar ha másokat nem érdekel hogy ők megfertőződnek-e, de az nagyon irritál mikor köhögnek, tüsszögnek szanaszét, nincsenek senkire tekintettel. Igen, van aki szeretne a megbetegedésből kimaradni. Lehet hogy a maszk kevés ehhez, de legalább megpróbáljuk. nekem van egy antivirális orrspray-m is. Mikor hazajövök valahonnan, használom.

2022. okt. 19. 12:36

Inkább a maszk, mint akár 2 napos nátha is;) Iskolában hordom most is, máshol nem. Nekem mindegy, hogy kötelező vagy nem. Az itt leírt sok kézzel-lábbal tiltakozás sem jobb hozzáállás annál a felvetésnél, hogy legyen kötelező;) De a legjobb a “nem kapok benne levegőt”.

Itt az ázsiaiak utcán is hordják.

2022. okt. 19. 02:36
Nem biztos hogy csak az arcunkra kellene kötelezően maszkot hordani.
44. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Dfc04c70e4)
2022. okt. 18. 20:50
Ezek az "egyének" a maszkot akkor se hordták mikor kötelező volt... Zsebkendő helyett kicsapták a placcra a trutyit utcán,buszon,metrón, bárhol.
43. dfc04c70e4 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 18. 17:33

Ha téged megnyugtat, és így érzed biztonságban magad - akkor hordjad bátran! Ne törődj azzal, hogy ki mit mondd! Mindenkinek a saját döntése, szabad akaratából, hogy visel-e maszkot vagy sem.

De kötelezővé miért kellene tenni?


Azzal meg nagyon is egyetértek, hogy sajnos bizony vannak a bugrisnál bugrisabb emberek, akik a legalapvetőbb dolgokat sem tartják tiszteletben: nem köhögök, nem tüsszentek a másik pofájába, sem a levegőbe.

2022. okt. 18. 14:39
Hordjad baszod! De évekkel ezelött nem volt ekkora dili és dilis sem...
41. globus (válaszként erre: 16. - 55Judit)
2022. okt. 18. 13:24

Pedig nekik kötelező.

Annyi kivétel érkezett augusztusban a 39 fokos meleg idején, hogy az ellátóhelyek azon részén, ahol beteg nem fordul meg, pl.étkező, személyzeti mosdó, öltöző, ott nem kötelezö. Wc-n le lehet venni. Azóta nem volt újra téma.

40. ,zumba (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2022. okt. 18. 13:21
De jól írod!
2022. okt. 18. 13:21
Aki tart a betegségektől vegye fel.
38. ,zumba (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 18. 13:19
Az, hogy nem tudják az emberek mit kell tenni tüsszentéskor, köhögéskor, az a nevelés,a minta hiánya. Én is utazom busszal, de rám nem köhögnek. Talán megnevelt egyénekkel utazom. 21.században kézmosást kell tanítani média szinten...nevetnem kell! Ilyenkor mindig azt kérdezem: de okos telefonja, facebokja van ugye? Ha úgy érzed tedd fel, de kötelezni másokat nem kell. Ha 2 óránként cseréled, az minimum 4 db. Ha nem mosható, jó kis összegre rúg az ára.
37. michelle.r (válaszként erre: 32. - Epresturmix)
2022. okt. 18. 13:10
Ebben az országban én már semmin sem csodálkozom. Az emberek egy része tényleg olyan már, mintha be lenne chipelve, és távirányítanák. Nulla gondolkodás, nulla felelősségvállalás, nulla tudatosság.
2022. okt. 18. 12:56
Előnye még az is h nem érezni milyen büdös a szája az embereknek....ügyfélszolgálaton dolgozom.... 😳🙄
35. Ildi
2022. okt. 18. 12:56
Van olyan akinek hiányzik az a car?? Döbbenet..
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Epresturmix)
2022. okt. 18. 12:56
Lassan 4 éve....2020.03.13 pénteken vezették be itthon az egészet
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook