Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ezt persze nem támogatja a TB! fórum

Ezt persze nem támogatja a TB! (beszélgetős fórum)


1 2
46. sundance (válaszként erre: 45. - 00346cf747)
2009. aug. 11. 16:03
Köszönöm szépen! Nagyon kedves vagy!
45. 00346cf747 (válaszként erre: 44. - Sundance)
2009. aug. 11. 15:58
Szeretettel üdvözlöm anyudat, és az összetartó családját. Jobbulást, gyógyulást kívánok neki, jó egészséget!
2009. aug. 11. 15:45

Elnézést kérek mindenkitől, hogy ilyen sokáig nem válaszoltam! Azt történt, hogy a szokásos bürokratikus eljárások csapdájába estünk. Közölték, hogy a kérelmünket 30 nap alatt bírálják el, ami meghosszabbítható további 30nappal. Milyen kedvesek, nem?? Mit érdekli őket, hogy a beteg közben szenved? Megcsináltattuk anyu műtétjét saját zsebből. Most már a szüleim szinte összes félretett pénze elment. Nem bánjuk, mert az orvosok szerint a műtét nagyon jól sikerült, és néhány hét múlva elmúlik a fájdalom. Amikor a műtét utáni sebek már teljesen begyógyulnak. Szegénynek a csípője jobban fáj most mint az arca, de nagyon bizakodik. Szóval kipengettünk 579.000,- Ft-ot, mert mindennel együtt ennyire rúgott a kórházi számla.

Múlt pénteken pedig megjött a levél, hogy természetesen támogatják anyám műtétjét 84.000,-Ft-tal. Komolyan mondom röhögtünk, mikor elolvastuk a levelet. Minek fizették évtizedeken keresztül a TB-t???? Mindegy, mi már csak azt szeretnénk, ha az anyu meggyógyulna és fájdalom nélkül, teljes életet élhetne! De azért felvetődik bennem a kérdés: Mi van azzal a beteggel, akinek nincs pénze ilyen és ehhez hasonló műtétet megcsináltatni???

Mindenkinek nagyon köszönöm az aggódást és a biztatást! Sokat jelentett! Köszönjük szépen!

43. 00346cf747 (válaszként erre: 42. - Princes47)
2009. aug. 8. 18:01
Hát ez az...
2009. aug. 8. 16:22

Szia !


Lassan már eltelt egy hónap, van már valami eredmény?

41. 00346cf747 (válaszként erre: 38. - Sundance)
2009. júl. 9. 13:47
Szia, hogy áll az ügy?
40. syria (válaszként erre: 32. - Sundance)
2009. jún. 24. 13:25

Kórházi rémtörténetem nekem is van, de rendes orvosról szól az eset.

Anyut a műtétje után kiengedték, s mivel az orvosa a bátyámnak nagyon jó barátja, megígérte, hogy reggel fél 8-ra, mikor megyünk az anyuért kész lesz a zárójelentés. A bátyám előbb odaért mint én, s szólt az illetékes nővérnek, hogy vinnénk az anyut. A nő flegmán válaszolta, hogy várjon, amíg elkészül a zárójelentés.

Mikor odaértem, láttam, hogy a bátyám ott ül, mint egy birka. Kérdezem: mire várunk. Elmondta. Nekem rögtön felment a vezérhangya. Na, mondom figyelj, majd én intézkedek. Odamentem a nőhöz, s megkérdeztem, mégis mikor kapjuk meg a zárójelentést. Mire ő: úgy 11-12 óra körül. Micsodaaa? A doktor úr azt ígérte, mostanra elkészíti! Igen? - csodálkozott a maca, akkor megnézem a számítógépen. Jé, tényleg itt van! 5 perc múlva kezünkben volt a zárójelentés, mert a doki tartotta a szavát, de a személyzet tojik mindenre, legfőképpen a betegre, meg a hozzátartozóira.

Az embernek igenis a sarkára kell állnia, és kőkeményen képviselnie kell az érdekeit. És ez sajnos nemcsak az egészségügyre igaz.

39. spinneli (válaszként erre: 38. - Sundance)
2009. jún. 23. 20:23
20-100e Ft-ig szoktak adni esettől függően, de kicsi pénz is pénz, remélem méltányosan bírálják.
38. sundance (válaszként erre: 37. - Spinneli)
2009. jún. 23. 20:22
Szia! Beadtuk a kérelmet, most várunk mi lesz. Köszönöm a jókívánságodat! :)
2009. jún. 23. 20:19

Az OEP-nél lehet méltányosságot kérni egyes esetekben egyedi elbírálásra, a helyetekben azért beadnám, hátha adnak valamennyi támogatást.

Jobbulást édesanyádnak.

36. sundance (válaszként erre: 35. - E7dba6d90b)
2009. jún. 23. 20:16
Igazad van! Az egész magyar egészségügy egy nagy rakás szar! Nagyon szívesen csinálnék ebből egy jókora botrány, csak a testileg-lelkileg elkínzott anyámat nem akarom kitenni felesleges megpróbáltatásoknak. Mi csak azt szeretnénk, ha meggyógyulna végre. Egy életen át fizették a szüleim a TB-t, de minek!!!!!?????
2009. jún. 23. 19:47

Jegyezzétek meg, a TB azért van, hogy a sok undorító alkoholistának legyen gyógyszeres kezelése - mert ha arra iszik, jobban üt.


Én a helyedben lesátoroznék az egészségügyi miniszter háza elé, és ha nem hallgat meg, elmennék szépen média botrányt robbantani.

Az egész egészségügy egy nagy rakás szar, és jó lenne ha nem csak aképpen foglalkoznának a témával, hogy néha mutatnak egy szegény beteg kisgyereket a tévében.

Hétköznapi emberek rokkannak bele testileg vagy lelkileg a kezeletlen problémáikba, mert nem kapnak tb támogatást, ami egyébként az ő megkeresett bérükből van. Hát hogy is van ez?

34. sundance (válaszként erre: 33. - Princes47)
2009. jún. 23. 19:29

Nagyon aranyos vagy! Köszönöm, hogy felajánlottad a segítséged Te is!

Nem egy városban lakunk az orvossal. Ő Budapesten a SOTE egyik professzora, aki főatyaúristennek képzeli magát, mint megannyi orvos általában. Mi 200km-re lakunk Pesttől. Nem szívesen küldenék valakit a nyakára, nem akarom elmérgesíteni a helyzetet, mert ő fogja műteni anyut... Ha megorrol, szerinted hogy bízzam őt rá? Mindig nagyon kedvesen próbálok beszélni vele, mert ki vagyunk szolgáltatva...

Azért nagyon köszönöm, hogy gondoltál ránk!

33. princes47 (válaszként erre: 32. - Sundance)
2009. jún. 23. 18:30

Nem egy városban laktok az orvossal?

Ha nem kérdezz rá hátha van valaki a Hoxa -n abból a városból és szívesen felkeresi a nevedben az orvost. Lehet hogy furcsán hangzik, de én megtenném értetek.

32. sundance (válaszként erre: 31. - Syria)
2009. jún. 23. 15:18

Igazán köszönöm, hogy felajánlod a segítségedet! Nagyon aranyos vagy! Elküdtük a kérelmet, most annak az orvosnak a szakvéleményére várunk, aki műteni fogja. Hát nem sieti el a dolgot! Múlt hétfő óra 4-szer telefonáltam neki, hogy írja már meg és küldje el nekem, én meg továbbítom. Azt hiszed megírta???? Legszívesebben elküldeném a p...csába, de utána hogy bízzam rá anyámat?

Olyan elegem van már az orvosokból....

Amint lesz valami fejlemény, azonnal írok.

És mégegyszer nagyon köszönöm a kedvességedet, lehet hogy még igénybe veszem a segítségedet! :)

31. syria (válaszként erre: 21. - Sundance)
2009. jún. 23. 13:44

Kíváncsian várom a fejleményeket.

Egyébként kabalából is ajánlottan a segítségem a megfogalmazáshoz, mert tényleg nem volt egy elutasított kérelmem sem, miért pont ez ne sikerülne!

30. sundance (válaszként erre: 29. - 00346cf747)
2009. jún. 19. 17:25
Köszönöm nektek! Jó tudni, hogy drukkoltok nekünk. Tényleg nagyon sokat jelent lelkileg. Amint tudok valamit, értesítelek benneteket! :)
29. 00346cf747 (válaszként erre: 27. - Sundance)
2009. jún. 18. 06:57
Bejelöltem a témát, várom! :)
28. pemete (válaszként erre: 27. - Sundance)
2009. jún. 17. 14:28

Szia!

Remélem sikerül elintézni. Mert ez már mindennek a teteje, hogy ilyeneket nem támogat a TB!

De ne hagyd ám, hogy sokáig várakoztassanak, hívogasd őket, mert különben hónapokig csücsülnek a dolgokon, tudod milyenek!

27. sundance (válaszként erre: 26. - Loch ness)
2009. jún. 17. 11:20

Hétfőn megfogalmaztunk egy kérelmet, amit elküldtünk a megyei egészségpénztárhoz. Megkérdeztem, első körben hozzájuk kell fordulni. Csatoltuk az összes eddigi zárójelentést, valamint az az orvos, aki anyut műteni fogja, ír egy szakvéleményt, hogy elkerülhetetlen ez műtét, blablabla....

Nagyon remélem, hogy sikerülni fog, és megadják a támogatást.

Most várunk. Ha van valami fejlemény, majd írok nektek!

2009. jún. 17. 08:33
Majd írd le, mit sikerült intézni!
25. sundance (válaszként erre: 23. - 00346cf747)
2009. jún. 13. 22:10
Neked is köszönöm szépen a biztatást! Hidd el nagyon sokat jelent nekünk!
24. sundance (válaszként erre: 22. - Princes47)
2009. jún. 13. 22:10
Megfogadom a tanácsodat! Köszönöm szépen!
23. 00346cf747 (válaszként erre: 19. - Sundance)
2009. jún. 13. 20:57
Kívánom, hogy járjatok szerencsével, és sikerüljön pontot tenni a sok fájdalom végére. Nem kárpótol a boldogtalan évekért semmi, de hidd el, sokan drukkolunk!
2009. jún. 13. 20:31

De szerintem először az Egészségbiztosítóhoz írj.

Ha nem érsz célt, akkor menj tovább. A leveled végére azért írd oda hogy sürgős választ vártok, mivel édesanyádnak elviselhetetlen fájdalma van.

Mert úgye ami a fejen van az nagyon tud fájni.

Jobbulást

21. sundance (válaszként erre: 13. - Syria)
2009. jún. 13. 19:45

Szia!

Nagyon kedves vagy, hogy felajánlod a segítségedet. Köszönöm szépen! :)

Azt hiszem ezt a kérvényt én is meg tudom fogalmazni (jogász végzettségem van). Nehogy félreérts, nekem nagyon jól esett, hogy felajánlottad! Hétfőn összeszedek mindent és megírom. Nem fogom annyiban hagyni.

20. sundance (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2009. jún. 13. 19:24

Van valami igazad ebben. Úgy fogja fel a TB mintha inplantációról lenne szó, amit bizonyos értelemben "luxusnak" tekint. Sok embernek csak úgy lehet fogat beültetni, ha előbb pótolják vagy megerősítik a csontokat az ínyben.

De anyám esetében ez más. Neki azért kéne pótolni a csontot, hogy evés vagy beszéd közben az alsó állkapocs ne az arcidegeket nyomja.

A doki, akivel beszéltünk, ezt elmagyarázta. Szerinte nem tesz különbséget a TB és kész!

Én mindenesetre megpróbálok méltányosságot kérni. Legfeljebb elutasítanak, akkor meg valahogy összeszedjük rá a pénzt, mert így nem maradhat, az biztos. Csak az dühít, hogy akkor mi a francnak fizették a szüleim évtizedeken át a TB-t????

2009. jún. 13. 19:17
Nagyon köszönöm mindenkinek, aki írt! Már ettől egy kicsit jobban lettem! Sőt megmutattam anyámnak is, aki elsírta magát. Nagyon érzékeny lett ennyi szenvedés után...
18. csutika100 (válaszként erre: 1. - Sundance)
2009. jún. 13. 15:22

Ezen vagyok pont kiakadva Én is.

Nagyon sok mindent nem támogatnak amire szükség lenne. Ezt soha nem fogom felfogni miért van igy.

17. syria (válaszként erre: 15. - 00346cf747)
2009. jún. 13. 14:46
Igaz, talán nem kell rögtön a miniszterhez fordulni, hanem először az OEP-hez kellene méltányossági kérvényt beadni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook