Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem szeretnek már az emberek olvasni? fórum

Miért nem szeretnek már az emberek olvasni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
72. PöttyösPanka (válaszként erre: 70. - L.luiselotte)
2018. febr. 16. 14:35
Rengeteg jó könyv van, ez nem lehet oka a csökkenő olvasási kedvnek. Maximum van, aki nem találkozik össze az őt érdeklő példányokkal, mert nem is érdeklődik.
71. PöttyösPanka (válaszként erre: 69. - Loch ness)
2018. febr. 16. 14:32
Pont azzal próbáltam rávilágítani az általánosítás nem helyénvalóságára, hogy egy másik korosztályra ugyanúgy ráhúztam egy sablont egy konkrét példa alapján. Hátha így jobban kitűnik, hogy ahogy a fiatalokat, úgy az időseket is meg lehet vádolni azzal, hogy nem olvasnak. De úgy látszik, minden mondatomat meg kell magyarázzam, mert írásban nem jön át a cinizmus és társai.
2018. febr. 16. 14:14

igaza vn loch nessnek : jó könyvek kellenek és akkor lesz elég olvasó.

Mi könyvbarát család vagyunk - én pl sokkal többet olvasok, mint ülök a szgép előtt, és a fiatalember fiam is vesz könyveket és olvassa. ( vagy velem veteti meg, néha már mérges is vagyok miatta ...)

Minden korosztályban van példa az olvasásra ill. a könyvelkerülésre is.

Bár nem tudom a topicindikó olvasás alatt értette-e a pletylapok magazinok olvasását is - ezek viszont kimaradnak az életünkből, nem is ismerjük a celebeket és egyéb hirességeket, nem is érdekelnek a dolgaik.

69. loch ness (válaszként erre: 59. - PöttyösPanka)
2018. febr. 16. 13:57
Bocs, de te is általánosítasz az idősebb korosztállyal kapcsolatban, amit pedig számonkérsz, ha valaki a te korosztályoddal teszi. Ne általánosíts te sem! Van a huszonévesek és a hetven éven felüliek között is szenvedélyes olvasó és tájékozott ember, akivel öröm beszélgetni, és mindkét korosztályban akad olyan, akit csak a pletykák meg a sorozatok érdekelnek, és az ember csak a fejét fogja, mert nem tud értelmes dolgokról beszélgetni velük. Tény, hogy nagyobb erőfeszítés kell mostanában a könyvolvasáshoz, mert a net tálcán kínálja az olvasnivalót, ott van a kísértés, hogy az ember oldalról oldalra ugráljon - és csak feszült lesz, és a végén azt sem tudja, mit olvasott. Kell a nethez is egyfajta fegyelem, ha jót akarunk magunknak és a javunkra akarjuk fordítani a lehetőséget. A jó könyv magától adja ezt a lehetőséget.
68. sanyinak (válaszként erre: 62. - Boldogzokni)
2018. febr. 16. 13:36

Azt s meg kell tanulni, hogy a sok-sok elérhető információt hogyan szelektálja az ember.

Pl. régen ha akartam venni egy tévét, bementem a boltba és kiválasztottam a polcon lévő 10-20 típus közül. Most ha rákeresek, több ezerféle választék van. Tudnom kell, mi alapján szelektáljak.

67. sanyinak (válaszként erre: 64. - Gizella11)
2018. febr. 16. 13:34

A rossz világítás???

Hiszen az fejlődik, egyre jobb lesz!

66. unom (válaszként erre: 62. - Boldogzokni)
2018. febr. 16. 13:32

A neten lehetőséged van egy-egy témáról több szempontból is információt szerezni, nem csak egyből. Ez mindenképpen pozitív dolog.

Szerintem a papíralapú könyvek visszaszorulnak majd, de nem fognak eltűnni. A mindennapi életben átveszi a helyüket az e-book, a praktikussága miatt. Hiszen egy könyvben a tartalom a fontos, az pedig nem változik, bármilyen formában olvasod.

65. sanyinak (válaszként erre: 56. - Channa*)
2018. febr. 16. 13:21

Már nem a lexikális tudásra van szükség, hanem a tudás megtalálásának módját kell megtanulni. És ez szerintem elegendő is. Nem kell mindenkinek lexikonnak lennie. Ellenben egyre több mindenről kell tudni ma már. Az emberi agyat pedig nem lehet még tovább terhelni. Ezért kell manapság már csak a tudás útját megtanulni.


Csak egy hasonlat: Főnökben sem az a legjobb, aki mindenhez ért, hanem az, aki pontosan tudja, kivel tudja elvégeztetnie az adott munkát.

2018. febr. 16. 13:17
Talán a technika is beleszól hogy mit és mennyit olvasunk na meg a rossz világítás is ludas lehet,hogy félre tesszük a könyvet!!
63. Arón1 (válaszként erre: 62. - Boldogzokni)
2018. febr. 16. 13:12
Az egy másik téma, hogy a gyerekeknek még nincs kiforrott egyéniségük, tapasztalatlanok, naívak. Nekik nem lehet korlátlanul, mindenféle témában böngészni, de egy fenőttnek ne akarjuk már megmondani, hogy mit gondoljon.
62. boldogzokni (válaszként erre: 60. - Arón1)
2018. febr. 16. 13:08

Szerintem van olyan téma, amiben nem tudom eldönteni, mert épp azért tájékozódom, mert nem tudok valamit.


Ha pedig gyerekekről beszélünk, ők még nehezebben szelektálnak a valódiságtartalom alapján.

61. PöttyösPanka (válaszként erre: 60. - Arón1)
2018. febr. 16. 13:01
Pontosan.
60. Arón1 (válaszként erre: 57. - Boldogzokni)
2018. febr. 16. 12:59
Ez az információáramlás szabadsága. Intelligenciád, nyitottságod alapján szűrsz. El tudod dönteni mi kamu és mi nem
59. PöttyösPanka (válaszként erre: 56. - Channa*)
2018. febr. 16. 12:57
Te már csak tudod, hiszen a kollégáid teljes mértékben reprezentálják a korosztályukat. Akkor legyen igazad, ezek a mai fiatalok, hajjaj! Bezzeg a te idődben! :D
58. PöttyösPanka (válaszként erre: 57. - Boldogzokni)
2018. febr. 16. 12:55
Átfutott pár ellenőrzésen, kihúztak belőle pár részt, cenzúrázták kicsit, eldöntötték, hogy egyezik-e az aktuális ideológiai nézetekkel. Tehát összességében az emberek kicsit sem kozmetikázott tényeket kaptak.
57. boldogzokni (válaszként erre: 54. - PöttyösPanka)
2018. febr. 16. 12:39
Ezzel csak annyi a baj, hogy az internetről áramló információkat nem ellenőrzik, míg, ami nyomtatásba kerül, az csak átfutott pár ellenőrzésen, mielőtt kiadták.
56. Channa* (válaszként erre: 54. - PöttyösPanka)
2018. febr. 16. 12:10

Hát ez az! Rákeresnek arra, hogy mikor volt a II. világháború....De csak akkor ha érdekli őket, ami igazán nem szokott előfordulni.


Nem olyan régen szintén egy ifjú kolléga mesélte, hogy járt Dunaújvárosba, ahol század eleji szobrokat látott és mennyire menők ezek a II. világháborús cuccok. Egy másik szintén fiatal kollégával felhördültünk, hogy ezt gondolja át újra és kezdje újra a történetet. Ő nem értette, hogy nekünk mi a problémánk, így elmondtuk neki, hogy dátum problémánk van. Sajnos (informatika tanár létére) nem pontosan, de kb-ra sem tudta belőni egyik világháborút sem....

Tehát, nem rossz körökben forgolódok, ebből is látszik, mert ugye ő is egyetemet végzett. A másik okos kollégám meg olyanokat tud, amit szerintem illik tudni és tényleg szégyenkezek, hogy azon pillogok, hogy ő tudja/ismeri és nem azon, hogy a többiek nem, mert már természetesnek veszem, hogy ők nem tudják....


Két példa, amit az idősebbek sem tudnak/ismernek és számomra nagyon meglepő volt, mert én ezt már gyerekként is tudtam.

Az egyik a mackós volt, a másik pedig a buszkasi. A 7 kollégám közül 1 tudta, hogy miről beszélek (ő is 30 alatti), de sem az 50 feletti, sem a 40 körüli, sem a 30 alatti nem.


És, hogy jön ide? Ha olvastak volna eleget, akkor ismernék a szavak jelentését...

55. Channa* (válaszként erre: 51. - PöttyösPanka)
2018. febr. 16. 11:42

Sajnos a kollégákat nem én választom meg, így ha a fiatalok ilyenek, akkor el kell fogadnom....

Természetesen a barátaim sokkal tájékozottabbak, és szerencsére barátkoznom se kell.

54. PöttyösPanka (válaszként erre: 52. - Arón1)
2018. febr. 16. 11:30
Azért nem hiszem el, hogy a mostani fiatalok tájékozatlanabbak, mint a régi fiatalok, mert az interneten keresztül rengetek információ áramlik feléjük. Ha valami érdekli őket, egyből rá tudnak keresni. Régen meg el kellett battyogni a könyvtárba, hogy utánaolvasson az ember. A világ hírei pedig csak sokkal korlátozottabban jutottak el az emberekhez. Csak a híradóra és az újságokra lehetett hagyatkozni, amik tartalmát ugye erősen megszűrik.
53. boldogzokni (válaszként erre: 47. - Forrest2010)
2018. febr. 16. 11:25

Amellett, hogy nem szakadnának meg a cipelésben a gyerekek, egész más módon lehetne őket tanítani.

Fontosnak tartom a könyveket és az olvasást, de a tanításban például jobbnak találnám, ha nem a tankönyveket kellene bebiflázni, hanem más, interaktívabb forrásokat is felhasználnának.


Például történelemből mennyire érdekes dolgokat lehetne megnézni egy táblagépen, nem csak a fekete-fehér szöveget olvasni a megtörténtekről. Könnyebben a fejükbe is megy. Itthon mindig próbálunk az internetről felhasznált anyagokkal machinálni és érdekesebbé tenni a tanulást, ha már az iskolában legtöbbször szürke és tömör.

52. Arón1 (válaszként erre: 35. - PöttyösPanka)
2018. febr. 16. 11:18
Anyukám is ilyen nagyi. Csak Ő meg állandóan a politikai csatározásokat, meg a vetélkedőket nézi. Könyvet nem olvas, de újságot igen, bár azt is keveset. A tesóm fia sem olvas regényeket, de annyi netes cikket olvas angolul, hogy különórák nélkül nyelvvizsgázott 15 évesen. Szóval sokminden érdekli a 20 éveseket is és nem tájékozatlanabbak, mint a 20 évvel ezelőtti 20 évesek voltak😀. Sőt idegen nyelveket többet és jobban beszélnek, persze tudom ez más tészta
51. PöttyösPanka (válaszként erre: 41. - Channa*)
2018. febr. 16. 11:16
Írtam, hogy a könyvespolcáról egy könyvet sem olvasott. Biiiztooos csak a könyvtári könyveket szerette olvasni. Nem annyira idős, hogy ne tudjon olvasni. És nem ő az egyetlen ebből a korosztályból, akinél sosem láttam könyvet. Te is azt támasztottad alá, hogy az idősebb korosztály sorozatokon és fb-on él. Az én 30 alatti ismerőseim pedig szeretnek olvasni. Persze nem mind, de a legtöbb igen. Tehát itt a pont, hogy melyik korosztály mennyit olvas. Te meg barátkozz tájékozottabb fiatalokkal, mert hidd, el nem olyan ritkák, mint gondolod.
50. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. febr. 16. 11:11
Idén karácsonykor lesz 10 éve , h elkezdtünk ismerkedni a számítógép világával , előtte lévő években rengeteg könyvet vettem , h mikor nyd-as leszek és már úgyse fussa , nehogy lemaradjak :) ha előbb figyeltem volna fel erre a remek lehetőségre , akkor ma nem porosodna max feleannyi könyv a polcon :) inkább mindenféle ismeretterjesztőket szeretem , de a neten minden itt van :) ami + nincsen , azt még nem találták fel :) de figyelek ezerrel , h mikor jön a következő ........
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - Fehérke111)
2018. febr. 16. 11:10
Úgy-úgy :)))
48. fehérke111 (válaszként erre: 36. - PöttyösPanka)
2018. febr. 16. 11:08

:-)))

"Ide kellene még másfél méter bordó-arany kötésű valami..." :-)))

47. forrest2010 (válaszként erre: 45. - Babyapocakban)
2018. febr. 16. 11:06
azt hiszem van olyan ország , ahol ez már megvalósult és a kicsiknek nem kell ahhoz izompacsirtának lenniük , mint nálunk , ahol néha 10 kilós táska alatt roskadoznak :(
46. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. febr. 16. 11:02

Gyerekkorunkban a férjem ki volt akadva , az egyik haverja azzal " dicsekedett " :( h ő még életében nem olvasott el 1 könyvet se !!!! a kötelezőt is a nővérük olvasta fel nekik !


én nagyon szerettem olvasni , de mára már sokkal kevesebb könyv fordul meg a kezeim között , azért igyekszem a neten se lógni éjjel-nappal :) telefonon + pláne nem , ha valami gondom van inkább szeretek SMS-t küldeni , h ne zavarjak .......


az is igaz , h ebben a rohanó világban az emberek igyekeznek rövidebben fogalmazni , ha mégis írni kell , nem vagyok 1 mai csirke , 60 után azért már előjönnek mindenféle problémák és szükséges némi gyógyszer is ........mikor meglátom , h a mellékleten kb 2 oldal ! 2 db A4-es oldalnyi szöveg van hozzá , hát nem olvasom el !


viszont ha olyan dolgokról olvashatok , ami érdekel , amihez felkeltették a figyelmemet , érdeklődésemet , akkor szívesen olvasok :) de azt hiszem , ma már a Nyomorultakhoz nem fognék hozzá :(

2018. febr. 16. 10:55
Szerintetek a magyar iskolákban meddig lesznek még papíralapú tankönyvek? Elképzelhető, hogy majd tabletekkel tanulnak a gyerekeink?
2018. febr. 16. 10:54

Remélem, hogy tényleg nem tűnnek el a könyvek az életünkből és sok emberben van még meg a törekvés, hogy a gyerekeiknek könyveket adjanak a kezébe, hogy meséket olvassanak nekik, hogy ők maguk is jó példát mutassanak.

Annyira rohanó a mai világ sajnos, én elhiszem, hogy sok embernek kevesebb az ideje, vagy már annyira elfárad estére (én is), hogy már képtelen olvasni.

Régen én is heti egy könyvet olvastam átlagban, munkába menet és lefekvéskor, de mióta gyerekem van, sajnos esténként örülök, ha alhatok, már nem szükséges az olvasással ráhangolódnom az elalvásra, mert ahogy párnára hajtom a fejem, már csukódna is a szemem.

43. Miss Angel (válaszként erre: 42. - Channa*)
2018. febr. 16. 10:54

igen és ez tényleg szomorú:((

én imádom a könyveket ,mindig is imádtam őket és a mai napig ennek örülök a legjobban,ha kapom

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook