Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem szeretnek már az emberek olvasni? fórum

Miért nem szeretnek már az emberek olvasni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2018. febr. 15. 19:08

Szerintem azért nem olvasnak az emberek, mert az érdeklődési körük teljesen leszűkült.

Sajnos azt kell mondanom, hogy jellemzően ez a fiatalabbakra igaz.

A 30 alatti emberek tapasztalatom szerint 7 db könyvet olvastak el életük során. Ja, tévedtem, mert volt az talán 17 is, de ebből 10 a rövidített kötelező olvasmány volt, aminek a felét valószínű, hogy felolvasta nekik az anyukájuk:), 7 db könyv pedig a Harry Potter 7 kötete.

Nem, nincs gondom HP-vel, én is elolvastam:DDDD

Mi, a kb. 30 évesek szülei még olvasunk. Szerintem mindegy mit (papír vagy e-könyv), a hangsúly az olvasáson van. Én mostanában már csak e-könyvet olvasok, mert nem tudok tárolni több könyvet. Biztos van 1000 db könyvem (el is olvastam mindet:), de sajnos a hely véges és sokat kell takarítanom a könyveket.


Cikkek: alig olvasok cikkeket, mert zömében zagyvaságok, csak a lényeg nem derül ki belőlük. Bezzeg a bulvár híreket jól kivesézik. Jellemzően átfutom a cikkek címét és ha találok köztük olyat, ami érdekel beleolvasok és esetleg el is olvasom.


Ja, és az idő....Mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Én utazás közben olvasok. Reggel 40 perc, délután 40 perc. A TV is megy mindig a háttérben, szerintem nem ez veszi el az ember idejét az olvasástól.


És visszatérve a könyvekre: a fiatalabb korosztály nem ismer egy klasszikus könyvet sem. Persze, az is igaz, hogy nekik sok téma már annyira távoli, hogy el sem tudják képzelni azt a korszakot, stb., bár szerintem inkább azért nem, mert minden eléjük van téve, nem kell a fantáziájukat használni semmire, így a könyvek nekik nem élvezhetők, mert még egy szereplőt sem tudnak elképzelni a leírás alapján nem, hogy a környezetet és a cselekményt....


Elnézést, ha megbántottam valakit/valakiket....

11. kinga08 (válaszként erre: 9. - Globus)
2018. febr. 15. 18:38

Így van,ezzel egyetértek. :)

Inkább egy jó könyv,mint azok a butító műsorok a Tv-ben.

10. spann
2018. febr. 15. 18:37
Egész nap olvasunk itt a neten valamit.
9. globus (válaszként erre: 7. - Kinga08)
2018. febr. 15. 18:32
Van sok olyan is, aki tud napi 5-6 órát tévézni, ebből lehetne lecsípni fél órát.
2018. febr. 15. 18:28
A pénzt "megolvasni" mindig van időm. :)
7. kinga08 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. febr. 15. 18:26

Talán mert az emberek folyton sietnek, nincs idejük olvasni,akár könyvet,akár valamilyen cikket.

Hazaérnek a munkából és el kell látniuk a családot vagy pedig sokat dolgozik. Az olvasásra így már nem jut idő.

Én imádok olvasni, viszont papíralapú könyveket.

Bármijöhet:Napló,szépirodalmi mű vagy regény(akár horror-regény),fantasy.

2018. febr. 15. 18:13

Sokszor nem is a hosszúsággal van a gond, hanem a tagolatlansággal.


Én se kezdek bele egy nagyon hosszú, de egybeömlesztett szövegnek.


Az autokorrektet meg ki lehet kapcsolni.

5. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. febr. 15. 17:59
Nagyon szeretek olvasni. Akár papír alapú könyvet, akár elektronikusat. A cikkeket viszont én is csak átfutom, mert a legtöbb nem csak olvashatatlan, de maximum egy mondat az információ tartalma. Nekem furcsa, hogy van, aki ír egy 10 mondatos hozzászólást, és egyből bocsánatot kér a hosszúsága miatt. Valamint az embereknek annyi ideje sincs, hogy átolvassák a saját hozzászólásukat küldés előtt. Bezzeg sok esetben utána már van rá idejük, hogy javításokat küldjenek. Ebből a kapkodásból lesznek aztán az értelmezhetetlen hozzászólások, mert a "bocsi, autokorrekt" szavakat cserélki teljesen más jelentésűekre.
4. 31bc25d879 (válaszként erre: 3. - Globus)
2018. febr. 15. 17:48
Nekem is, papír és többnyire kemény fedeles, vaskos és papír szaga van:)
3. globus (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2018. febr. 15. 17:41
Nekem a könyv még mindig klasszikusan papír alapú. Nem e-könyv, nem pdf fájl stb. Most büntiben vagyok, mert könyvtárunk felújítás alatt áll, pár hétre a kölcsönzéseket meghosszabbították. Alig várom, hogy mehessek újra.
2018. febr. 15. 17:26

Én szeretek olvasni. Főleg az igazán jó, izgalmas, cselekmény dús, váratlan fordulatokkal teli könyveket.

De valóban az internet, hogy egy kattintásra elénk tárul a világ bármely témában, elkényelmesíti az embert.

2018. febr. 15. 17:22
Azt tapasztalom, hogy a cikkek lerövidülnek, nagyon sok mindent képekkel, videókkal próbálnak már felénk közvetíteni, mert mintha az embereknek már nem lenne kedve, ideje hosszabb szövegeket elolvasni. Ez mitől lehet? Modernizálódunk vagy visszafejlődünk az olvasás terén? Az újságcikkek már csak a lényeget próbálják közölni 3 mondatban, azt is öt bekezdésre bontva, hogy ne tűnjön soknak. Egészségügyi témákban keresgélve láttam, hogy már le sem írják néhol az információkat, hanem valaki elmondja inkább videón. Ez utóbbit nagyon utálom, mert vizuális típus vagyok, sokkal szívesebben futok át egy szöveget írásos formában, mint hogy végighallgassam látatlanban. Mondjuk én is kevesebb könyvet olvasok, mostanában ritkábban utazok és bevallom, hogy többet van a kezemben a mobilom, mint könyv. Remélem nem írtam túlságosan sokat, mert akkor akadhatnak akik nekik sem állnak végigolvasni a betűket, amiket idehánytam. Te eljutottál eddig a sorig? Jaj de jó, van még remény a világban! Nagyon köszönöm, hogy a gondolataimra szántad az idődet és végigolvastál. Akkor most írd le a véleményed az emberek olvasási szokásainak változásáról. Bő lére is eresztheted, ha akarod. :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook