Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem szeretnek már az emberek olvasni? fórum

Miért nem szeretnek már az emberek olvasni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
42. Channa* (válaszként erre: 38. - Miss Angel)
2018. febr. 16. 10:50

Na ugye!

Pedig te is fiatal vagy és még is:D

Tudom, hogy vannak kivételek, de mint írtam tapasztalatom alapján mondom ezeket.

Kivételek vannak, de sajnos kevesebben.

41. Channa* (válaszként erre: 35. - PöttyösPanka)
2018. febr. 16. 10:46

Nem tudom mennyi idős a nagyi, de lehet, hogy ő már a kora miatt más érdeklődésű.


Nekem nincs bajom a TV nézéssel, nekem állandóan megy a háttérben és ha érdekesnek találom, akkor odanézek, meg persze úgy is tudom követni az eseményeket, ha közben mást csinálok, akár olvasás közben is képes vagyok filmet nézni:D


Én nem nagyon akarok celebekről beszélgetni:)


És az idősek: a nénikéim is mostanság rákattantak sorozatokra, követik a bulvár híreket és keveset olvasnak. A magyarázat: már nem látok jól az olvasáshoz, nem tudom tartani a könyvet és hosszan ülni az asztalnál.

Sorozatokra: Nem tudom mi ütött belém, hogy most ezek a filmek érdekelnek....

És mind emellett lógnak az fb-n, tabletet, laptopot és okos telefont használnak, így közel a 70-hez:D

Szerintem náluk érthető és elfogadható az indoklásuk, mert mi mást csinálnának? Férjük már nincs, az unokák már felnőttek, nem dolgoznak már. Nekik ez a szórakozás. Az orvosnál nem szeretnek ücsörögni, hogy minden nap legyen beszélgető partnerük, a barátnők nem érnek rá minden nap, vagy nincs kedvük kimozdulni a lakásból, mert már nehezebben mozognak.

Nagy a valószínűsége, hogy mind erre a sorsra jutunk egy idő után, ne de jussunk és ne legyünk ilyenek már fiatalon....

40. d5bae51d10 (válaszként erre: 18. - Mélység)
2018. febr. 16. 10:45
A fogalmazás még csak hagyján... De időnként a helyesírás...
39. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. febr. 16. 10:42
Szia! Szerintem megragadtad a lényeget. "Te sem olvasol sokat, mert a mobilod van a kezedben." Én szeretek és szerettem is olvasni. Régen sokkal többet olvastam. Mert kevés film volt a televízióban - TV-ét egyébként ritkán, vagy egyáltalán nem nézek - mert nem volt okos telefon stb. Kevesebb időt vett igénybe a munkahelyem és az oda való utazás. (kocsival) Egyszerűen olyan információ mennyiség áramlik felénk a médiából és az internetről, amit mind be szeretnék fogadni, hogy a papír alapú könyv és az olvasás kimegy a divatból, mint a rovát írás. Én szeretek nagyon lélegzetvételű dolgokat írni, olvasni, de az interneten hajlamos vagyok felületesen átfutni az Origo cikkeit. Vagy épp csak a szalagcímeket elolvasni. A másik. Az internet lehetőséget ad arra is, számunkra a valóságban ismeretlen emberekkel tartsuk a kapcsolatot, akiknek sokszor csak a Nick nevét tudjuk. Olvasás helyet itt cseverészünk, és bár ez a módja a kommunikációnak lehet nagyon tartalmas, szövődhetnek barátságos, vérbeli találkozások, de időigényes.
2018. febr. 16. 10:26

hogy miért nem szeretnek?

egyrészt azért mert itt a net,ami valahol jó,mert bármilyen témáról kívánunk olvasni,találunk róla valamit.Abból a szempontból viszont nem,hogy a könyv így az értékét teljesen kezdi elveszíteni...

másrészt:sok ember arra hivatkozik,hogy nincs ideje olvasni...nos vannak ilyenek is,meg olyanok is akik csak kifogásokat keresnek,mert amúgy sem olvasnának,nagyon sok ember nem szeret olvasni és beszűkült az érdeklődésük.mindez nagyon szomorú....egyszer eltűnnek a könyvek az életünkből és megszűnnek a könyvesboltok,antikváriumok,könyvtárak???

remélem nem,bár egyre inkább nincs rájuk igény :(

2018. febr. 16. 10:15

Nagyon szeretek olvasni én is. Semmihez sem hasonlítható érzés letelepedni egy valóságos könyvvel, aminek papírillata, vagy inkább könyvillata van; a szereplők meg olyanok, amilyeneknek a leírás sugallja és amilyeneknek én elképzelem őket. Az ember tényleg ott van abban a világban, amíg olvas, és csak gazdagabb lesz tőle. Eddig nem is gondoltam arra, hogy akik ezt az érzést nem ismerik, azok lehet,hogy el sem tudják képzelni azt, ami a könyvekben le van írva. Akkor ők nem is tudják, mitől fosztották meg őket.


Egyébként Vekerdy Tamás ír arról, hogy a kisgyereknek többek között azért jó a mesekönyv, mert annyit képzel el a meséből, amennyit el tud viselni a pszichéje, ráadásul fejlődik a fantáziája, és a mesekönyv illusztrációi is segítik ebben, amelyek nincsenek teljesen kidolgozva. Ezzel szemben a rajzfilmek ráerőszakolják a képet a gyerekre, ha el bírja viselni, ha nem, és ettől károsodhat. Szerintem a felnőttekre is igaz ez, a könyvet jobban magunkra tudjuk szabni, a film pedig "eszi, nem eszi, nem kap mást". Ha túlságosan feszült idegállapotban vagyok, nem is tudok filmet nézni, mert ott mindig tovább izgatják az embert, hogy fent maradjon a figyelme. A könyv viszont nem ilyen erőszakos, az inkább megnyugtatja az embert.


Na, én is bőlére eresztettem... Remélem, nem írtam túl zavarosan.

36. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - Channa*)
2018. febr. 16. 07:14
Tudod mi volt számomra a rettenetesen kiábrándító? Az említett nagyi nappalijában van két nagy könyvespolc teli a világirodalom legnagyobb klasszikusaival. Kérdeztem a nénit, hogy mindet olvasta-e. Erre ő: Áh, dehogy! Egyet sem olvastam, csak olyan jól néz ki ez a sok könyv...
35. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - Channa*)
2018. febr. 16. 06:56
Rossz helyen mintavételezel. Az én kollégáim is javarészt 30 alattiak, de egyikkel sem tudnál ezotériáról beszélgetni. Szerintem azt sem tudják, hogy eszik-e vagy isszák. De a celebekkel kapcsolatban ugyanez a helyzet. Viszont tudod kikkel tudnál hosszasan eldiskurálni a celebek legfrissebb dolgairól? A nagymamáinkkal. Ők teljesen képben vannak. Ami nekem megdöbbentő volt, hogy férjem nagymamája nálunk töltött egy hetet tavaly, amikor épp nem volt tévénk. Napközben volt program, de estére nem tudta lefoglalni magát. Pedig elé toltam egy tucat könyvet, hogy olvasgassa, ami érdekli. Végül muszáj volt elmenni a boltba egy-két pletykamagazinért. Ennyit arról, hogy ki nézi a tévét, és ki olvas könyveket.
34. Channa* (válaszként erre: 33. - PöttyösPanka)
2018. febr. 16. 06:43

Én nem állítom, hogy nincs kivétel. A fiam is az, bár szoktam neki azért mondani, hogy nem ártana még többet olvasnia, de jellemzően tényleg azt tapasztalom, hogy nem olvasnak, de nem csak könyveket, hanem híreket sem és semmit, csak az üziket. És még azt sem mondhatom, hogy azokról beszélek, aki épp csak kijárták az általánost, hanem egyetemet végzett emberekről is beszélek.

A 30 alatti kollégáim között alig van olyan, akire azt mondom, hogy okos és tájékozott. A munkájukban jók, na de beszélgetni nehéz velük, mert azt sem vették észre, nem olvastak róla, nem hallották senkitől, hogy nem rég volt egy pénzügyi válság:S

A legtöbbel nagyon jól el tudnék beszélgetni az ezotériáról, főzésről, hogy épp mit és hol vásárolt, milyen sorozatot néz a neten (mert ők aztán TV-t nem néznek:)) és a celebekről, csak engem meg ezek a témák nem érdekelnek...

Kevés van köztük, akik halottak néhány klasszikus irodalomról. Nekik a jó téma a vámpírok (én is szeretem:D), a gyerekek ölik egymást a filmekben, a szex, a szellemek, az angyalok. Na jó, én is szeretem az Élet csodaszép című filmet és az Angelt, na de létezik más is, nem?

Ami döbbenet számomra az a roppant tájékozatlanságuk. Még azokról a történelmi eseményekről sem tudnak, amikről tanultak. Azért az is szemöldök húzogató, hogy van aki tagadja a holokausztot, nem? Na jó, itt lehet találunk idősebbet is...


Teát, ne vedd magadra, nem rólad szól a hozzászólásom, hanem úgy e korosztály nagy részéről....

33. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Channa*)
2018. febr. 16. 06:23
Azért túlzás ez az általánosítás. 30 alatti vagyok, és egy Harry Pottert sem olvastam, viszont számos más könyvet igen sokféle témában. Önszorgalomból még klasszikusokat is olvasok. Minden nap szánok rá egy kis időt, hogy elolvassak néhány oldalt az aktuális könyvemből, ami szabadidőből megy, nem pedig az utazás idejét hasznosítandó.
2018. febr. 16. 03:08

Kérdésben a válasz: azért nem szeretnek MÁR olvasni az emberek, mert ki lettek szolgálva gyorsabb, kényelmesebb eszközökkel, előbb írnak be a googleba valamit, minthogy kikeressék a polcon. Valahol ez rendjén is van, jó par éve olvasni, hogy a könyszakmaban dolgozók úgy érzik, megkongattak fejük felett a vészharangot.

Én nehezen léteznék olvasás nélkül, csak a latasom elvesztése szabhatna gátat. Remélem, sose lesz így:)

Sokkal szegényebb az élet betűk nélkül.

31. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. febr. 15. 23:13

Kedvencem volt a magyar nyelvtan/irodalom es a tanaraim kedvence is vtam- akarmennyire mas most a kep,de eloszerettel roviditek/m, amit csak lehet.

Gyorsabb,praktikus, nem ragozom.

Szval, szeretek/m az olvasast, leginkabb papirformatum 60 % , a tobbi elektronikus.

A kezzel foghato nekem nyugalmasabb :)

A masiknal feljonnek az uzik,mess,viber, insta, mail,uj ablakok, tele a bugyrom vele.

Olyankor nyugalomra vagynek.

2018. febr. 15. 22:51
ja de hogy kerdesre is valaszoljak azert mert nyomkodjak a sok xart a f...kon es nezik masok eletet, irto sok ertekes orat veszitve ezzel...A konyvtarba is tele a gepek elott ulokkel, viszont egyre kevesebb a valoban konyvek kozt mazsolazo.
29. Nénje
2018. febr. 15. 22:23
Szeretek olvasni és hiányolom is a mindennapi olvasást.Mivel nincs időm könyvekre,így a neten olvasgatok cikkeket,fórumokat,mindent amit érdekesnek találok.Engem nem zavar ha hosszú az írás,ha felkelti az érdeklődésemet,akkor elolvasom.
2018. febr. 15. 21:38
Ez rám szerencsére nem illik, mert én szeretek olvasni. :)
2018. febr. 15. 21:29
Nincs idejük.
26. sanyinak (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. febr. 15. 20:51
Rengeteg információt kell begyűjtenünk egy nap, ha képben akarunk maradni, ezért nincs idő a hosszú, sok időt igénylő irodalomra, cikkekre, értekezésekre.
2018. febr. 15. 20:33
én nagyon szeretek, és sztem sokan vannak ezzel így.
2018. febr. 15. 20:21
Én pölö szeretek. ;)
2018. febr. 15. 19:59
Azert meg nem haltak ki :) Gyerekem mar pelusosan jott velem a konyvtarba.Agyunk mellett stoc konyv mindig estere.
22. iszkiri (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. febr. 15. 19:53

Általánosítani itt sem lehet. Nem tudom, hogy az emberek ma milyen arányban olvasnak a korábbiakhoz képest.

Más fórumokon is olvastam már könyvolvasási szokásokról.

Igen, a technika fejlődése bizonyos mértékben negatív hatással van az olvasási kedvre.

Valamelyik cikkhez korábban hozzá is szóltam hasonló témában. Valaki írta, hogy pici gyerek úgy akarta lapozni a mesekönyvet, mintha okostelefon lenne. Ez egyrészt megmosolyogtató, másrészt kicsit elszomorító. Mert a gyerekek beleszületnek a számítógép, okostelefon és egyéb kütyük világába. Ha a fiatal szülők nem mesélnek, nem nézegetnek könyveket együtt a kicsi gyerekekkel, akkor a gyerek azt sem fogja tudni, mi a könyv. Az a gyerek, aki előtt nincs minta, nagy valószínűséggel nem lesz könyvimádó.

Még szerencse, hogy az óvodában azért kézbe vesznek könyveket, ott hallanak mesét.

Aztán hogy később kiből lesz könyvmoly, azt nem tudom, de biztos, hogy befolyásolja a gyerekkori élmény.

21. globus (válaszként erre: 19. - Mélység)
2018. febr. 15. 19:46
Ezeket a könyveket azóta többször is elolvastam. Más élményt látok benne, mint gyerekkoromban, rácsodálkozok olyan részletekre, amit akkor nem értettem vagy átugrottam.
20. iszkiri (válaszként erre: 14. - Grafi3)
2018. febr. 15. 19:43

"Nagymamám és szüleim esténként olvasott meséi alapozták meg a könyvekhez fűződő szeretetemet." - én is így vagyok ezzel.


Szerintem az, ha a szülők mesélnek a gyerekeknek, együtt lapozgatják a könyveket, befolyással van arra, hogy a későbbiekben a gyerek is szeret-e majd olvasni.

A szülői minta ragadós. A jó is, a rossz is.

Olvasni pedig jó. Nagyobb eséllyel lesz könyvszerető ember az, akinek gyerekkorában meséltek, és folyamatosan azt látta, hogy szülei is olvasnak.

19. mélység (válaszként erre: 12. - Channa*)
2018. febr. 15. 19:34

Leírtad az utolsó mondatodban amit arról gondolok miért nem olvasnak a fiatalok. Készen elé raknak egy filmet megnézi és???

Nekem az Egri csillagok és a Kószívü ember fiai, Pál utcai fiuk, stb. kötelező olvasmány volt, ÉS élveztem. Beleéltem magam a könyvbe. Nekünk akkor TV még nem volt. Sok csalódás is ért mikor a megfilmesített könyveket láttam. Nem az én képzeletemben életre kelt film volt :-DD

18. mélység (válaszként erre: 5. - PöttyösPanka)
2018. febr. 15. 19:26
Nem tudom hogy milyen iskolába jártak a mostani "újságírók". Sokszor érdekelne a téma, de annyira slendrián a fogalmazás hogy legszívesebben földhöz csapnám a gépet :-)
17. unom
2018. febr. 15. 19:24

Ma is olvasnak az emberek, csak mást, mint régen.

Én sokat olvasok, bár leginkább ma már szakkönyveket, (olyan a munkám, hogy az 5 évvel ezelőtti már elavult)

A neten is elolvasom a hosszabb cikkeket, ha érdekel a téma, ha nem, akkor átfutom csak.

Viszont a tagolatlan szőveget nem szoktam elolvasni. Aki nem képes tagolni, annál kevés esélyt látok arra, hogy fontos legyen nekem amit ír.

16. mélység (válaszként erre: 4. - 31bc25d879)
2018. febr. 15. 19:23
Ahogy mondjátok :-)
15. mélység (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. febr. 15. 19:20

Nem tudom még hogy bőlére fogom -e ereszteni :-) DE nyilván végig olvasom a fórum indítót, másképpen hogy tudnék véleményt mondani a témáról: :-)

Azt gondolom mindenki rohan. Minél több infót, élményt, mukát, kapcsolat ápolást szeretne belesűríteni a napjaiba.

Netről pillanatok alatt megtudhatsz minden aktuális infót 1-2 mondatban. Ez nagyon felszínes dolog. Ha pl. utána szeretnél nézni 1-1 hírnek alaposabban, több cikket végig kell olvasnod.

Tudod szíven ütött amit írtál, hogy visszafejlődünk az olvasásban. És tényleg így van. Tömegközlekedésen könyvet alig látok a fiatalok kezében, olyan mint a fehér holló. E-book is igen ritka, inkább a 30-40 éveseknél látom (szintén ritka).

Én imádok olvasni mióta az eszemet tudom. Úgy hogy nálam mindig van könyv. Általában kettő - hangulattól függ mit olvasok. Naponta 2 órát utazok, ennek egy kevés részét a virtuális világban töltöm, a többit olvasással.

14. Grafi3
2018. febr. 15. 19:20

Nagymamám és szüleim esténként olvasott meséi alapozták meg a könyvekhez fűződő szeretetemet.

Szeretek olvasni. Egyszerűen vegyél magadhoz egy izgalmas könyvet, és se kép se hang, oda az összes kellemetlenség.

Igazán imádom az új könyv és a papír illatát lehet egy esős napon,vagy akár télen egy forró tea mellett a fotelbe gömbölyödve egy másik világba juthatsz el, ahol öröm élni, ahol minden perc különleges, érdekes, izgalmas.

Szerintem egy jó könyv összehozza az embereket. Te is olvastad? Képzeld, én is.

13. nenne67 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. febr. 15. 19:08
Szerintem szeretnek az emberek olvasni.Akár a neten, akár könyvet.Az én lányomnak alig győzöm a könyveket venni, pedig 13 éves.Szeretünk olvasni, nem értek egyet :-)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook