Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem szeretnek már az emberek olvasni? fórum

Miért nem szeretnek már az emberek olvasni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
102. Channa* (válaszként erre: 100. - PöttyösPanka)
2018. febr. 18. 11:38

Igen, onnan is lehet:D

És ugye még meglepőbb, hogy még sem tudták, holott a filmet láthatták és majd nem biztos vagyok benne, hogy látták. Csak lehet, hogy azt sem tudták értelmezni?


Én nem láttam a filmet, mert ez a téma nem igen érdekel, így nem néztem meg még sosem, sem ezt sem a folytatást....

101. PöttyösPanka (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2018. febr. 18. 11:05
A deriválás azért jó, hogy ha pl. időfüggő folyamatokat vizsgálsz, ahhoz, hogy minden időpillanatra legyen információd, fel kell írnod a folyamatra egy diffegyenletet, ami kiszámolásához kell tudnod deriválni. Vagy pl. ha méretezni akarsz egy statikai szerkezetet megoszló terhelésre, szintén tudnod kell deriválni, és akkor megkapod a kritikus terhelésű pontokat.
100. PöttyösPanka (válaszként erre: 91. - Channa*)
2018. febr. 18. 10:56
Én ismerem a mackós jelentését. Az Ocean's elevenben szükségük volt a csapatba még egy mackósra is. Tehát végülis a filmekből is lehet tanulni :D
99. Guruljka (válaszként erre: 97. - Sanyinak)
2018. febr. 17. 21:16
Én másfajta lélek vagyok, számomra már a közgazdaságtan is meglehetősen egzotikus dolog. :D Akit az annyira érdekel, hogy azt tanulja, az egyéb egzotikumokra is fogékony lehet, nem vitatom. :D
2018. febr. 17. 20:55
Nem szabad általánositani. A 27 éves fiam - meglehetősen hűvös szombat este lévén - éppen könyvet olvas -és dicséri, hogy milyen jó könyv. Ha a melóval és házimelóval végzek, én is olvasom tovább a könyvemet, csak azért néztem fel a hoxára, hogy megnézzem van-e összekötő dominó, és már lépek is ki.
97. sanyinak (válaszként erre: 96. - Guruljka)
2018. febr. 17. 19:26
Én utoljára közgazdaságtanból tanultam és érdekesnek találtam.
96. Guruljka (válaszként erre: 92. - Sanyinak)
2018. febr. 17. 18:29

Azon annyiban nem, hogy a segítségükkel (meg hogy a képleteik benne voltak az érettségi is használható függvénytáblában) meg tudtam oldani azt a feladatot, ami önmagában hozta a kettest. A többi részmegoldással pedig összejött a hármas.


Hát... szerintem a brókerek nem állnak neki deriválni...

95. Channa* (válaszként erre: 92. - Sanyinak)
2018. febr. 17. 16:25

Igen, a tőzsde teljesen jó példa rá. Na, elemzéssel sosem foglalkoztam...


Hát igen:D

Ez is biztos jó valamire...

94. Channa* (válaszként erre: 93. - Sanyinak)
2018. febr. 17. 16:18

Bicajozni, korizni, judózni, stb. Még mindig tudok:DDD

De az írásom már nem az igazi. Nem elfelejtettem írni, csak a gyakorlás hiányában már nem szép az írásom, amiatt, amiket már írtam. Bár nem emlékszek rá, hogy csak most szoktam e rá az írott szövegben pl. az írott kis s betű helyett nyomtatott kis s betűt írni, vagy mindig is így írtam volna. A lényeg, hogy inkább géppel írok, így ez a képességem visszafejlődött. Na nem teljesen, de rendesen:DDD

93. sanyinak (válaszként erre: 85. - Channa*)
2018. febr. 17. 13:19

Ha megtanulunk biciklizni, azt sem felejtjük el.

Vagy pl pontosan emlékszem, hogy kell szétszedni és összerakni egy géppisztolyt katona koromból, holott az elég régen volt.

92. sanyinak (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2018. febr. 17. 13:16

A Déri válás megmutatja, hogy az adott szakaszon milyen mértékben változik a függvény.

El tudom képzelni pl. tőzsdei árfolyam elemzésnél, ahol következtetünk az emelkedés csökkenésének mértékéből, hogy mikor érdemes eladni.

Számomra a szögfügvények tűnnek inkább haszontalannak.

91. Channa* (válaszként erre: 86. - Guruljka)
2018. febr. 17. 07:56

Valamiért elszállt a hozzászólásom....


Én 9 éves voltam, amikor elolvastam életem első felnőtt regényét, ami a Tizennégy karátos autó volt. Ezután az összes otthon fellelhető Rejtő könyvet elolvastam. Valamelyikben olvastam a mackósról. Ez persze nem egy olyan ismeret, ami számítana bármit is, mert csak szleng. Ami számomra döbbenetes volt, hogy amikor ez szóba került, senki nem tudta, hogy mi az a mackós.


A buszkasi egy játék. A cél a kecske megszerzése. Nálunk is játszották régen (lehet, hogy még ma is?), csak nálunk más a neve. Ez a név valamelyik Szu területén lévő országból ered. Én ezt is könyveben olvastam, de már régen, így nem tudom, hogy mi volt a címe. Egy biztos, hogy Orosz regény volt.

90. Channa* (válaszként erre: 89. - Channa*)
2018. febr. 17. 07:06
És persze lehet, hogy nem így van:DDDD
89. Channa* (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2018. febr. 17. 07:05

Muszáj volt:D

A vizsgán számon kérték...

Igen, volt idő, hogy a gimiben tanították, aztán áttették a fősulira, majd azt hiszem most megint gimis tananyag, de nem biztos.


Hogy mire? Én szerettem mindig a matekot, és ha ilyen irányba megyek, akkor biztos jobban megértettem volna, hogy mit miért kell nekem tudnom, de sajnos én sem tudom, hogy miért kell nekem kiszámolnom pl. egy függvény esetében a rárajzolt vonalak meredekségét...

Mármint van fogalmam, de a munkám során nem alkalmaztam még, mert nem olyan területen dolgozok, ahol kimutatásokat kell készíteni. Na meg már ezt is megteszi helyettünk a program....

2018. febr. 17. 01:30

Azért, mert az információs struktúra annyira megváltozott, hogy az olvasás már szinte luxusnak számít.

Én, mint 50-es, még olvasok, de gyermekeim, unokáim már a Mátrix egy másik szegmensében találják meg az információt és a kikapcsolódást.

87. Guruljka (válaszként erre: 85. - Channa*)
2018. febr. 17. 01:24

Te megtanultál deriválni?


Áruld már el, mire jó, ha nem matek szakra irányul az ember. Minket a gimiben tanítottak erre a szép tudományra, de én odáig se jutottam el, hogy mire jó. (Általános, nyelvszakos gimi volt.)

86. Guruljka (válaszként erre: 56. - Channa*)
2018. febr. 17. 01:22

Hát én olvastam és olvasok is (eleget sosem tudok), de buszkasiról még sosem hallottam.


A mackós, mint páncélszekrény- nyitogató tolvaj is kevéssé irodalmi figura, nem is könyvben olvastam.

85. Channa* (válaszként erre: 83. - Sanyinak)
2018. febr. 16. 21:45

Hogy ne lehetne elfelejteni.

Nem írok kézzel, azaz nincs gyakorlás.

Kiesek a gyakorlatból és már nem is írok gyöngybetűkkel.

Szerintem jelenleg a deriválás is gondot okozna, pedig a főiskolán ment rendesen:DDD



Azért érdekes, hogy egy bejegyzésből azt szűrted le, hogy gyengék a képességeim:DDDD


Olvasás: én úgy mentem suliba, hogy már 1 éve tudtam olvasni, és már túl voltam a Hatrongyosi kakasok, a Minden napra egy mese, Hetvenhét magyar népmese, stb. mesekönyvek elolvasásán. És igen, írni is tudtam már és számolni is:D

És épp csak 6 éves voltam, amikor el kezdtem a sulit. Nem, nem vagyok zseni, csak pont 1 évvel idősebb a bátyám és én megtanultam vele mindent:DDDD

84. globus (válaszként erre: 83. - Sanyinak)
2018. febr. 16. 21:05
Mindent el lehet felejteni, ha nem gyakorolják. Még a nyelvet is.
83. sanyinak (válaszként erre: 80. - Channa*)
2018. febr. 16. 21:04

Nem értem, hogyan lehet elfelejteni számolni és írni.

Talán sosem sajátosítottad el rendesen ezen készségeket...

82. Channa* (válaszként erre: 81. - Globus)
2018. febr. 16. 20:50

:DDDD

Osztani tudok, de csak papíron:D

81. globus (válaszként erre: 80. - Channa*)
2018. febr. 16. 20:28
Hetes szorzótáblánál én is hiányoztam az iskolából :D Valószínűleg az írásban osztásnál is, mert azzal mindig sok bajom volt.
80. Channa* (válaszként erre: 79. - L.luiselotte)
2018. febr. 16. 20:25

Én 2 dologban visszafejlődtem:D

Alig tudok kézzel írni. Annyira nem szoktam, hogy amikor kell, akkor azt sem tudom, hogy milyen a kis írott s betű, pl., így az írásom elég érdekes, mert ami nem jön csípőből azt bizony pótolom azzal, ami eszembe jut:DDD

A másik pedig a fejben számolás. Ezer éve használok segédeszközöket (számológép, telefon, számítógép), hogy már kész kihívás, ha fejben kell kiszámolnom valamit. Na jó, nem fog ki rajtam, de nem a kedvenc elfoglaltságom sem a fejben számolás, sem az írás:))))

Ja, és pénzt sem tudok számolni, csak úgy, ha egyesével leteszem az asztalra. Arra képtelen vagyok, hogy átpörgetem a kezemben.

És még valami eszembe jutott, bár ez örök hiányosság nálam. Nem tudom a 7-es és a 9-es szorzótáblát. Ezeket örök életemben forgattam. És igen a 7x7, 9x7, 7x9, 9x9 időnként kifog rajtam, mert ennek az eredményét ugye ki kell számolnom:D

Pl. 7x6+7, stb

És innentől eljutunk az olvasásig...Ha én elkényelmesedhetek a számolásban, akkor pont így megteheti más az olvasással...

79. l.luiselotte (válaszként erre: 76. - Forrest2010)
2018. febr. 16. 20:15

Azért a mindennapi életben szükség van a szorzó -táblára ... Volt egy olyan időszak életemben, amikor komolyabban számitott, hogy mit mennyiért vásárolok. Igaz, számológépet is elővehettem volna, de a pult előtt fejben mindig rövid idő alatt kikalkuláltam, hogy "mi fér bele " a kerete.

Erre felfigyelt a többi vevő is, ma már sokuknak én számolom ki, hogy pdl hány dkg szalámit vagy bármit vehetnek x Ft-ért.

78. atari
2018. febr. 16. 19:16
Mert felgyorsult világunkban az olvasás lassú információszerzés. A képek, hangok, filmek pillanatok alatt annyi információval látják el az agyat, amit könyvben oldalakon keresztül kellene leírni. Nincs idejük erre az embereknek. A másik dolog pedig, hogy sajnos ezek az említett gyors információk megölik az ember fantáziáját. Egy könyv olvasáshoz pedig az kell.
77. sanyinak (válaszként erre: 76. - Forrest2010)
2018. febr. 16. 19:09

A szorzótáblát most is tudni illik, arra szükség van a napi élethez.

De a történelmi dátumokra már kevésbé fontos emlékezni. Az egész emberiség történelmét úgysem lehet megtanulni.

76. forrest2010 (válaszként erre: 73. - Channa*)
2018. febr. 16. 16:52
valamikor hajdanán ......:) mi bemagoltunk a szorzótáblát :) 20 évvel később a fiaméknak volt 1 olyan kis táblázat amin megnézték !!!!! engem kiakasztott az , h majd a boltba előszedem ? azt a táblácskát ha ki kellene gyorsan számolnom valamit !!!! 1x olvastam valahol , h stabil alap nélkül semmit se lenne szabad elkezdeni ! így igaz ! vannak dolgok , amiket tudni kell ! / na ennek ellenére ma már nem is próbálkozom azzal , h 1 számlát megértsek :(((((((((((
75. forrest2010 (válaszként erre: 56. - Channa*)
2018. febr. 16. 16:47

persze ! biztos , h nem raktároz el az agyunk mindent , de azért néhány olyan jelentős dátumot / bármennyire is rosszat jelent / azért illene tudni ! mikor olyan emberkéket szólaltatnak meg az utcán jártukban-keltükben akiknek halvány fogalmuk sincsen néhány olyan meghatározó dátumról ami nagyban befolyásolta a történelmünket , hát olyankor dobok 1 hátast ........pedig a jó tanuló nem nálam kezdődött :(


egyik alkalommal Waterloot kerestük :) halvány fogalma sem volt róla a tanárnéni kolléganőmnek , h hol keressük ? nekünk se :) :( hát előkaptuk az atlaszt :) már nem emlékszem hány ilyen nevű várost találtunk benne de nem 1-2-t !!!!! a végén már Amerikában is keresgéltünk , aztán megtaláltuk Brüsszeltől délnyugatra , Belgiumban :)

74. Channa* (válaszként erre: 73. - Channa*)
2018. febr. 16. 16:08

Ja, és bezzeg az én időmben....

Rengeteg olyan embert ismertem kis iskolás koromtól kezdve mostanáig, akik még portörlés miatt sem fognak könyvet a kezükben:D

Tehát, az én időmben is voltak sokan, akik nem olvastak és csodabogárként tekintettek néhány olyan emberre, akiknek mindig a volt a kezükben könyv.

73. Channa* (válaszként erre: 71. - PöttyösPanka)
2018. febr. 16. 16:05

Ne csináld!

Én azt írtam, hogy úgy tapasztalom, hogy....de ezzel nem azt írtam, hogy ebben a korosztályban nincs aki...

És pl. Sanyi le is írta, hogy már nem fontos tudással rendelkezni, csak tudni kell, hol talál meg hozzá adatokat. Ez sajnos, és ez megint csak az én véleményem, ami ugye csak egy vélemény és semmi más, az olvasás rovására megy.

És igen, én is ismerek sok olvasott fiatalt is, de mint írtam szerintem! ők már nem tudják élvezni a könyveket.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook