Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem lehet/nem jó szaunában bikinit viselni? fórum

Miért nem lehet/nem jó szaunában bikinit viselni? (tudásbázis kérdés)


12. b9da99c0c2 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2011. okt. 23. 14:43
Igen ,furcsán is nézik aki nem fürdőruhát visel .
2011. júl. 31. 10:51

Köszi! :)

Bár a "naccságát" úgyse tudtam volna meggyőzni...csak most már kíváncsivá tett! :)

2011. júl. 31. 09:35

Részigazság van a dologban!


A PET palackon(pl ásványvízes üveg) ezért van felirat hogy ne tedd ki tartósan(!!) a Nap hatásának mert valóban némi káros anyag kioldódhat!

Valamint a teflon bevonat is műanyag amiből nagy hő hatására kiválhat káros anyag! Azonban ez olyan magas hőmérséklet amit nem lehet sima használattal elérni! Vagyis nincs miért félni!


A bugyinál ugyan ez! Ha valaki meztelenül megy be akkor sokkal veszélyesebb az így terjedő betegségek mintha bugyiban vagy...

Ha meg így is úgy is egy törülközőt raksz magad köré akkor teljesen mindegy az egész!


Vagyis törülközőt rakj magad köré és a törülközőre üljél mert úgy nem szedsz össze semmilyen betegséget! Pont azoktól nem kapod el aki pucéren leülnek és a gombás és egyéb betegségeket lerakják az ülésre! Viszont papucsot is szokás hordani pont az említett gombák miatt!(na nem minden szaunában mert asszem infra- vagy valamelyik másik szaunába pont más a szabály)

Ha a nőci a törülköző vagy papucs miatt aggódott akkor részben érthető de ha a bugyi miatt akkor hülyeség...

9. emagdi (válaszként erre: 8. - Zsuzso100)
2011. júl. 31. 09:15

igen, a pamut az oké:)

mondjuk higiénia szempontjából talán mindegy, mert azért az alapvető lenne, hogy az ember úgy helyezkedik el a szaunában, hogy ne érjen a bőre a fához (hanem legyen valami közte és a szauna között, pl lepedő vagy ilyesmi:). mondjuk kényelem szempontjából biztos hogy jobb, ha az emberen van valami bikini-féle:)


amúgy a műanyagokból valóban sok káros anyag szabadul fel hő hatására. persze kérdés, hogy most egy-egy fürdőruhából mennyi, azért ANNYIRA ez nem sok szerintem.

8. zsuzso100 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2011. júl. 31. 08:55

Nem Magyarországon volt...és ez ennyire káros lenne? Soha nem hallottam róla.

De én is úgy voltam, hogy bikiniben voltam, habár szinte mindenki meztelenül - szerintem mégis higiénikusabb, ha van rajtad legalább egy bugyi - tehát ha bemegyek egy pamutbugyiban és pamutmelltartóban, akkor minden okés? :)

7. emagdi (válaszként erre: 5. - Gavrilo1)
2011. júl. 31. 05:47

valóban, sok törölköző is szintetikus anyagokkal készült, viszont általában szaunába vászon (pamut) lepedőt szoktak használni:)

(ok, megintcsak hozzáteszem, hogy nem itt mo-n, mert itt nem igen van kultúrája a szaunázásnak)

2011. júl. 31. 05:46

elvileg azért, mert a műanyagokból a hő hatására mindenféle káros anyag szabadul fel a levegőbe.

ezért tilos a papucsot vagy műanyag vizespalackot is bevinni.


mondjuk itt magyarországon elég kevés hely van ahol nem fürdőruhában szaunáznak a népek (én is abban szoktam), de az tény, hogy ez csak nálunk van így.

5. Gavrilo1 (válaszként erre: 4. - Zsuzso100)
2011. júl. 30. 22:21
Hát én meg nem vagyok hajlandó közös szaunába meztelenül bemenni, még ha törölköző van akkor is zavar a helyzet. Egyébként a törölközők igen nagy százaléka is tartalmaz szintetikus anyagokat. És már láttam gusztustalanul csurgó dolgokat lábon, ami ha lett volna egy bikini, akkor nem lett volna ott.
4. zsuzso100 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. júl. 30. 18:40
Persze, ezt értem...de a minap olyan tapasztalatom volt, hogy egy olyan szaunában voltam, ahol ki volt írva, hogy bikini nélkül én abban mentem be és egy nő angolul elkezdett magyarázni, hogy szintetikus...és még szellőztetett is, mikor kimentem nem csukhattam be egyből az ajtót...csodálkoztam, mert én is úgy gondoltam, hogy ez az én érdekem lehet.
2011. júl. 30. 18:29

Nálunk leginkább egy szál törölközőben.

Így a verejtékedet nem fogja fel az alsó rész.

2011. júl. 30. 18:25
Nem tudom, de nem hallottam róla, hogy nem jó bikiniben szaunázni! :)
2011. júl. 30. 18:24
Mi az oka, hogy meztelenül tanácsos szaunázni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook