Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem kéri már meg a kezem? fórum

Miért nem kéri már meg a kezem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. Jasmine24 (válaszként erre: 18. - Annaaa)
2014. szept. 2. 13:32
Na ilyen "anyuci kisfia" forma pasiktol mentsen az eg! De halisten nekem mar nem kell aggodnom! :)
38. ina87
2014. szept. 2. 13:12
ez csak egy duma h nincs rá pénz persze nem olcso egy jegygyürü meg még ugye nézen ki valahogyis de lehetne rá sporlni,nem minden a papir de azért van dologok amibe döntö talán többet akarna nyujtani neked a gyürün kivül ezért nem teszi meg a lépést
37. siba22 (válaszként erre: 36. - Kriszta773)
2014. szept. 2. 11:48
ne a papír tegyen boldoggá :) azért légy boldog amiért valaki lehetsz valaki mellett és ezt a papír nem fogja neked megadni.sokan megint rá " diliztetek " erre a " jajj,férjhez akarok menni " rossz dumához.ha!!! 15-20 év múlva is meg van ez a hév azzal a személlyel akivel most együtt vagy és csak hab a tortán a papír az már más tészta.de ha ez kell a boldogsághoz az már rég veszett ügy!!!!!nálunk működik / sokakat ismerek akiknél szintén / papír nélkül is minden,jön a baba is.nekem tanuló pénz volt a válás.felesleges össze házasodni mert anélkül akár boldogabb is lehetsz.nagyon sokáig is ám.nem a kimondott szó fogja össze tartani az adott párt hanem a harmónia,az érzések stb.egy darab papír a wécé papír is.
36. kriszta773 (válaszként erre: 35. - Siba22)
2014. aug. 29. 20:35

azért szerintem rossz hasonlat, hogy a házasság csak divat, elég régóta működik ez az intézmény, nem csak valami mostanában felkapott dili :)

én úgy gondolom, hogy akinek a házasság csak egy darab papír, az ne házasodjon, mert felesleges. akinek meg fontos, a komoly és hosszútávú elköteleződést jelenti, az meg élje meg így

35. siba22
2014. aug. 29. 08:01
Sokszor olvasom így a házasság úgy a házasság.Őszintén!!!Minek arról papír,hogy 2 ember szereti egymást??Nem ettől lesz,jobb,bensőségesebb egy kapcsolat.Totál felesleges.Nem 20-30 évvel ezelőtti életet élünk amikor kötelező volt a házasság.Ez az egész csak a divatról szól nem másról.Ha tényleg szeretitek a párotokat akkor nem ezen kellene agyalnoltok miért nem kéri meg a kezeteket.
2013. máj. 19. 10:34

Sziasztok,


Nálam az a szitu, hogy 30 vagyok, a párom 33, 2 éve járunk, és másfél éve élünk együtt. Kb. egy éve voltunk Horvátban és reméltem, hogy ott, egy év után megkérik a kezem. Nem történt meg, közben egyre több ismerősöm, barátnőm lett eljegyezve, elvéve, sokan kérdezgették tőlünk a családból, hogy mikor már, és én annyira frusztrált lettem, én is nyösztettem,kérdezgettem sokszor, miért már nem... bevallása szerint már akarta, de akkor látta, hogy rágörcsöltem, akkor már csak azért sem, beijedt, de közben tudom, hogy nagyon szeret, és nélkülem nem akar élni, és ő is házzasságpárti. Most közölte egy nagy beszélgetés után, hogy akkor idén már megkérne... csakhogy fordult a kocka, mert annyira "kiégtem" ebben a kérdésben, oda a hiúságom, a büszkeségem, a romantika mostmár bármikor megkérne úgy érezném, hogy ezt csak én akartam, és ő engedett a nyomásnak. Mit tegyek, hogy újra hozzá akarjak menni, anélkül, hogy keserűség legyen bennem? Ja, és gyereket is szeretnék már, mert korban vagyok, de azt meg házasság nélkül nem szeretném...

33. b73e24f31f (válaszként erre: 2. - 86b55d8172)
2010. nov. 2. 17:23
Én nem is mondtam volna neki, hogy hozzá akarok menni, vagy szeretném ha megkérne, majd megkér ha meg akar, de ha azt érzi, hogy ez muszáj, vagy erőlteted, akkor csak húzni fogja, főleg, hogy így áll hozzá ahogy leírtad. Türelmesnek kell lenni!
32. Bcicus (válaszként erre: 1. - 86b55d8172)
2010. nov. 2. 16:38
Neked miért kell annyira az a gyűrű inkább ez a kérdés. Nyilván tök feleslegesnek gondolja és teljesen igaza van.
31. 2e0264df59 (válaszként erre: 30. - 744b775692)
2010. nov. 2. 14:36
sajnos ez így van, ha szeretünk valakit akkor sokakat a "nyakunkba veszünk"
30. 744b775692 (válaszként erre: 27. - 2e0264df59)
2010. nov. 2. 14:22

Én tudom, hogy azért is beszélt ellenem, mert nem akart az anyagiaktól elesni. Pl. havi 10ezer forint arra (anyós állítólag kiszámolta, hogy ennyibe kerül), hogy "folyton" megy a számítógépe, és be kell szállni az áram számlába. Én egyedül nem fizettem annyit a saját lakhelyemen, pedig gépezek rendesen, nagy hűtőm van, mosok, vasalok is. Amíg lakótársam volt, folyton TVzett, ez sem verte fel egy tizesig a számlát.


Egészen nincs elvágva a köldökzsinór, ami már visszafele pumpol. Mikor hozzám költözött a férjem, akkor mondta, hogy azért fog segíteni a szüleinek. Ez rendben is van, segítsen, ha kell meg ha tud a gyerek. De náluk ez úgy van, hogy a férjem segítsen, mert ő megteheti, a sógornőmnek meg gyereke van, így neki másra kell a pénz. Azt nem számolja senki, hogy ezekkel a kis segítségekkel nekünk mennyivel kerül későbbre a feltétele annak, hogy akár gyereket vállalhassunk. Meg persze nekünk "van pénzünk", mert én használt bútorokkal rendeztem be a lakást, sógoréknak mindenből vadi új kellet. A férjem olyan autót vett, amit ki tudott fizetni, a sógornőmnek háromszor annyiért kellett hitelre. Anyóséknak nem néha alig jön ki a törlesztés, meg alig futja kajára, de cirádás konyhapult kell.


A mai fejemmel nem vágnék bele úgy házasságba ahogy tettem, de utólag sokan okosak :) És csak szeretem ezt a férfit, akkor is, ha ilyen hülye családja van. Nem is forszírozom ezeket a nekem nem tetsző dolgokat, mert eddig sorba hol ennek, hol annak az elvárásnak mondta, hogy stop, a férjem besokal tőlük, és egy lépést hátrált.


Na, most jól kipanaszkodtam magam :D

29. Huldra
2010. nov. 2. 14:09

Mi most kerültünk abba a helyzetbe, hogy összeköltözzünk, így szerencsére hamar kerül át kedvesem az "én kezembe", és otthon sem kényeztették el (túlságosan).

Esküvő, gyerek tervbe van véve, szépen apránként építgetjük közös életünket, mindent a maga idejében.

Ha Te is tudod, érzed, hogy egymással, egymás mellett akarjátok leélni az életeteket, akkor tényleg ne sürgesd.

28. 2e0264df59 (válaszként erre: 26. - 744b775692)
2010. nov. 2. 14:04

bizony-bizony


és ez a házasságra is igaz.


ha valaki "véletlenül" lesz terhes és úgy veteti el magát ott meg garantálható.


ezért mondtam én mindig, hogy inkább gyerektelen öreglány leszek ha nem nekem mondják, hogy házasodjuk, vállaljunk gyereket. Ha rajtam múlt volna még mindig nem lenne egy sem, nemhogy kettő...

27. 2e0264df59 (válaszként erre: 25. - 744b775692)
2010. nov. 2. 14:00
nekem ebben szerncsém volt, az én férjem is a szüleitől költözött hozzánk (pár évig az enyémekkel laktunk, persze nem egymás nyakában), de semmi gáz pedig késői gyerek volt. Anyukánya ahelyett, hogy pityergett volna amikor költözött, dörzsölte a tenyerét, hogy végre egy szabad szekrény (persze szereti a fiát, de tudja, hogy ez az élet rendeje és ez így normális, én is anya szeretnék lenni), pedig már 60 fölött volt akkor. :-)
26. 744b775692 (válaszként erre: 24. - 2e0264df59)
2010. nov. 2. 13:58

Nekem nincs gyerekem, de elég volt "külsősként" ilyet hallani. Meg attól is borsózott a hátam mindig, mikor más pároknál hallottam a fűzést, és láttam a férfi tozuló arcát.

Ha apuka jelölt nem magától mondja, hogy gyereket akarok, akkor nem is lesz. A legtöbb ffi úgyis idővel eljut erre a pontra.

25. 744b775692 (válaszként erre: 22. - 704ac5130b)
2010. nov. 2. 13:54

Ha úgy kell cibálni anyuci karmai közül, akkor megette a fene. Anyuci csatlósa meg apuci, aki nagyon okos más helyében :P Nálunk így volt.


Aztán egy szép napon megunta a belekotyogást a férjem (meg azt, hogy engem minden szemétnek elmondanak). Mióta az van, hogy ha rosszat szólnak vége a beszélgetésnek, azóta állítólag leszoktak róla, én meg feléjük se nézek.


Saját káromon tanultam, meg, de először önállósodás, aztán esetleg házasság, másként csak sz@rkeverés megy.

24. 2e0264df59 (válaszként erre: 21. - 744b775692)
2010. nov. 2. 13:54

ugye

nekem sem mondták és nem is fogják soha


amúgy a leginteligensebb pasas száján is kicsúszik ilyen ha egy veszekedés komolyabbra fordul. Sajnos....

23. 704ac5130b (válaszként erre: 18. - Annaaa)
2010. nov. 2. 13:48

Ha szeretne Téged, igazán, akkor az lenne számára a legfontosabb, hogy minden este melléd fekhessen le, Veled keljen, és a Te főztödet egye, stb. Remélem érted mire szeretnék kilyukadni.

És mi lesz ha még 6 év múlva is így gondolja? Te vársz rá 40 éves korodig? Fura felfogása van. Ráadásul az ilyen erős anya-fia kapcsolatok később Neked is sok gondot okozhatnak. Sajnos...

22. 704ac5130b (válaszként erre: 19. - 744b775692)
2010. nov. 2. 13:46
Bizony bizony... aki ilyen, az mindig ilyen is fog maradni. Sőt, anyuka tenni fog róla, hogy akkor is így maradjon, ha netalántán ő nem akarná. Szerintem sem túl előnyös dolog.
21. 744b775692 (válaszként erre: 20. - 2e0264df59)
2010. nov. 2. 13:42

"Te akartad ezt a gyereket"

Ez az a mondat, amit soha nem szeretnék hallani :P

20. 2e0264df59 (válaszként erre: 1. - 86b55d8172)
2010. nov. 2. 13:40
Szia! Ha elfogadsz egy jótanácsot: ne feszegesd a témát. Én világ életemben úgy voltam vele, hogy nem akarom elvetetni magam és nem akarok gyereket kierőszakolni egy férfitól. Hidd el, ha ő akarja az hosszú távon jobb neked. Vannak minden kapcsolatban nehezebb idők, úgyhogy jobb ha azt megpróbáljuk kivédeni, hogy ekkor e féléket vágjanak a fejünkhöz: "Elvetetted magad." "Te akartad ezt a gyerekt" Ez most csúnyán hangzik meg lehet, hogy jelenleg elképzelhetetlen is, hogy elhangozzon. De vannak nehezebb idők amikor megtörténhet, hogy kiszalad a férj-apuka száján. Szóval én erre nem akartam, hogy lehetőség legyen, mégis elvettek és szültem két gyereket anélkül, hogy nyaggattam volna apánkat egyszer is.
19. 744b775692 (válaszként erre: 18. - Annaaa)
2010. nov. 2. 13:39
Áááááá! Anyuci kisfia! Fuss, amíg kedves az életed (vagy míg hozzá nem mész)! :D
18. Annaaa
2010. nov. 2. 13:34

Én is hasonló helyzetben vagyok!

Mi is 3éve vagyunk együtt...

A párom folyamatosan hajtogatja, hogy ígyszeret-úgyszeret, meg én vagyok az élete értelme és velem akarja leélni az életét, meg feleségül akar venni..stb.

Nálunk a probléma az, hogy a párom nagyon is élvezi még azt, hogy anyuci mindenben kiszolgálja.... (26 éves lesz a párom)

Ezért nem akarja még elkötelezni magát pár évig, nem akar összeköltözni...stb...


Úgyhogy nálunk is várat még magára a lánykérés pár évig..


Egyébként az én véleményem szerint, amellett, hogy szeret..stb. igenis fontos az a gyűrű.. Mégiscsak egy olyan lépés a kapcsolatban ami fontos egy lány életében....

És én már nagyon várom ezt a pillanatot! :)

17. 704ac5130b (válaszként erre: 16. - 744b775692)
2010. nov. 2. 13:29
Ebben biztos vagyok...
16. 744b775692 (válaszként erre: 14. - 704ac5130b)
2010. nov. 2. 13:29
Van annyira "érdekes", mint amilyennek hangzik :D
15. ebf2510f25 (válaszként erre: 11. - 704ac5130b)
2010. nov. 2. 12:51
Tökéletesen egyetértek!
14. 704ac5130b (válaszként erre: 13. - 744b775692)
2010. nov. 2. 12:47
Ez elég érdekesen hangzik....
2010. nov. 2. 12:46
Nálunk az a helyzet, hogy házasok vagyunk, gyűrű meg senkin. Volt egy "kicsi" affér. Én szerettem volna/szeretném, hogy legyen új "lánykérés". Azt mondta, hogy most magát is becsapná, ha új gyűrűnk lenne (az övé nincs is meg). Eztán tettem le az enyémet. Csak az én kedvemért, önámításnak nem kell. Annyira meg ismerem, hogy ha minden a régiben lesz, akkor meg nem fog eszébe jutni.
2010. nov. 2. 12:45
Ez férfire válogatja. Ne nyaggasd, az biztos, már csak a büszkeséged miatt sem!
2010. nov. 2. 12:36

Igen, alapjában véve a házasság intézménye csodás dolog. A legnagyobb tanúbizonysága annak, hogy két ember végérvényesen egymás mellett döntött, és együtt akarja leélni az életét.

És pont ezért... ha két ember szereti egymást, és úgy érzi ők egymásnak az igaziak, akkor egyformán szeretnék a gyűrűt, és az esküt.

2010. nov. 2. 12:31

vannak ilyenek és olyanok,de semmiképp nem jó,ha az egyik házasságpárti a másik fél viszont nem:s én hiszek a házasságban,ezért nem tudom elképzelni hogy évekig legyek együtt valakival papír nélkül:s mármint így 3évnél tovább...

de a nyaggatás szerintem sem jó:S magától kell jönnie a dolognak,ha nem jön akkor lehet választani,hogy kalap meg a bot,vagy pedig jó együtt élni papír nélkül is....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook