Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért mondja el magáról, hogy ő bizony önbizalomhiányos, majd miért kezd el engem kritizálni? fórum

Miért mondja el magáról, hogy ő bizony önbizalomhiányos, majd miért kezd el engem kritizálni? (beszélgetős fórum)


11. Greeneyed (válaszként erre: 10. - Greeneyed)
2022. máj. 20. 13:30

manapság, is irigyel


jav.:

manapság), és irigyel

10. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 13:29

"Majd pár óra elteltével elkezdte szóvá tenni azt, hogy ha én megkívánok egy sütit, vagy csokoládét, vagy akár egy chipset, miért veszem meg, ha egyszer hízlaló."

Szerintem ez róla szól, valójában ő küzd a vággyal, hogy ehessen ilyesmiket, de bűntudatot érez, mert túlsúlyos(nak gondolja magát - nem feltétlenül az, irreális elvárásokkal találkozunk manapság, is irigyel, amiért neked nem kell ezzel foglalkoznod.


Nem hiszem, hogy sokat tehettek érte, neki kell ezen túllendülnie.

9. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 11:05

Visszaolvasnád, hogy mit írtál? Mondjuk ezt a mondatot:

"Neki tényleg jobb az, hogy az én életemmel foglalkozik?"


Te miért kezdted őt analizálni? Megkért rá? Onnantól persze hogy úgy érzi, hogy ő is adhat neked kéretlen tanácsot.

2022. máj. 20. 09:12

Ezt azért nem nevezném komoly munkahelyi atrocitásnak. Nálunk naponta elhangzanak ennél jóval bántóbb kritikák. Nálam még a normál beszélgetés kategória, ha arról esik szó, hogy ki mit eszik.

Viszont ahhoz képest, hogy te nem foglalkozol mások életével, és téged sem érdekel, hogy ki és mit gondol rólad, mégiscsak azzal foglalkozol, hogy neki milyen az élete, és mit gondol rólad 🙃

7. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 20. 01:14
Miért foglalkozol azzal, hogy ő a fejében mivel foglalkozik? Utána meg miért csodálkozol, ha ő is foglalkozik veled?
2022. máj. 19. 23:27

Nekem nem tűnik önbizalomhiányosnak a kolléganőd. Ha azt godolja magáról, hogy irigyek rá, akkor tutira nem képzeli kevésnek magát.

Viszont őszintén szólva az irigylésre méltó, hogy ilyen "problémákkal" küzdesz. Ilyen piti dolgokon/eszmecserén tényleg komolyan agyal valaki? Nem rosszból de addig örülj, amíg ilyen lényegtelen dolgokra is jut energiád.

2022. máj. 19. 20:06
Lehet felhúzta magát azon, hogy így kéretlenül elkezdted analizálni a személyiségét, aztán nem túl szerencsésen ezzel vágott vissza. Mi nem tudjuk, hogy mi játszódik le a fejében. Bocsi de szerintem mindkét viselkedés rendkívül irritáló.
2022. máj. 19. 19:37

"Pár hónapja van egy új kolleganőm. Mondtam is neki, hogy én úgy veszem észre, hogy túlságosan foglalkozik azzal, hogy mások mit gondolnak/"......


Ezek szerint te kezdted a bizalmaskodást. Akkor miért csodálkozol?

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2022. máj. 19. 19:35
Igen, benne van a fejemben, mert nem igazán értem az egészet. Én sem vagyok teljesen megelégedve az életemmel, de soha nem foglalkoznék azzal, hogy mást kritizáljak.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 19. 19:25

És bummm ,már benne is van a fejedben.


Szót sem érdemel.

2022. máj. 19. 19:21

Pár hónapja van egy új kolleganőm. Mondtam is neki, hogy én úgy veszem észre, hogy túlságosan foglalkozik azzal, hogy mások mit gondolnak/mit mondanak róla. Bevallotta, hogy igen, igazam van, nagyon ad más emberek szavára, de antiszociális is. Nem nagyon vannak barátnői, mert rá irigyek…

Majd pár óra elteltével elkezdte szóvá tenni azt, hogy ha én megkívánok egy sütit, vagy csokoládét, vagy akár egy chipset, miért veszem meg, ha egyszer hízlaló. Mondtam is neki, mert engem nem érdekel, hogy nem vagyok 65 kg, ha megkívánok valamit, megveszem magamnak, mert megtehetem. Ő lassan 3 hónapja mióta velem dolgozik minden nap ugyanolyan szendvicset hoz ebédelni, de eszem ágában sincs hozzávágni, hogy miért csak otthoni szendvicset eszik.

Neki tényleg jobb az, hogy az én életemmel foglalkozik? Nem lenne egyszerűbb feltúrbózni az önbizalmát, és akkor nem foglalkozna azzal, hogy ki mit eszik meg mennyire vékony vagy sem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook