Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért kell bántani azokat, akik nem írnak helyesen? fórum

Miért kell bántani azokat, akik nem írnak helyesen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
120. globus (válaszként erre: 119. - Csemár)
2018. júl. 8. 11:13

Nekem régebbi dokumentumokkal összehasonlítva csúnyább lett az írásom. Figyelembe véve, hogy akkor szívesen írogattam, manapság munkából kifolyólag gyorsan kell írni sokat, nem érek rá a betűket úgy gömbölygetni, mint régen.

Egyszer megpróbáltunk hamisítani valaki írását. Ő is csúnyán írt, ráérősen, odafigyelve sem sikerült lemásolni :)

119. csemár (válaszként erre: 116. - PöttyösPanka)
2018. júl. 8. 11:09

A kivétel erősíti a szabályt.

Ez az eset az "egyszeri sráccal" szerintem kivétel, mert a kézírásunk igencsak "jellemző". Úgy általában.

A kézírásunk és a helyesírásunk azonban, mint már említették mások is korábban - két különböző dolog.

118. globus (válaszként erre: 116. - PöttyösPanka)
2018. júl. 8. 11:01

Az íráskép más. Rondán írni bárki tud. De nyelvtanilag helytelenül, nos, ehhez kőkemény "kiképzés" kell :)

Virágott, ruhálya, muszály, eggyátalán, asztmonta, rohagyon stb. stb. Nem valószínű, hogy magasan kvalifikált az illető, hiszen ált. iskola alsó tagozata kimaradt. Értem, hogy tolerancia, meg minden, de pl. ahol írásban történik kommunikáció, ne kelljen már rejtvényt fejteni.

Egyébként döbbenetes, hogy nyomtatott sajtóban is egyre gyakoribb a helyesírási hiba. Újságíró ismerősöm régebben mondta, hogy kifejezett helyesen írásra hegyezett teszten mentek át azok, akiket szövegszerkesztéssel, tördeléssel kapcsolatos állásra felvettek. Könyvek esetében nem jellemző, talán azért, mert itt több idő áll rendelkezésre normális összeállításhoz.

Engem sokáig nem izgat, mert ami nem tetszik, azt nem olvasom tovább, kész.

117. csemár (válaszként erre: 97. - 9f9aa0ac88)
2018. júl. 8. 10:20

Legyünk őszinték: akit a helyesírása miatt "bántanak", arról CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ő maga tehet. Valamikor régen ezt komolyabban vették, mint manapság, ha jól tudom, nem "lett" érett (azaz nem lette le az érettségi vizsgát) az, aki vétett a helyesírási szabályok ellen.

Mostanában meg ott tartunk szinte, hogy az szégyellje magát, akit zavar az igénytelenség!

116. PöttyösPanka (válaszként erre: 114. - Guruljka)
2018. júl. 8. 10:14

Ez egy újabb lehetőség az emberek számára az előítéletre. Pedig szerintem az írásképnek semmi köze az ember intelligenciájához vagy személyiségéhez. (Lehet, hogy a grafológusok nem értenek velem egyet :D )


Az egyik egyetemi tanár ismerősöm mesélte, hogy egyszer összefutott egy dolgozattal, amin kétféle kézírás szerepelt. Be is hívta a delikvenst, hogy ennek egyéni munkának kellene lennie, így elégtelent kell neki adnia. Erre a srác azt mondta, hogy bizony mindkét írás az övé, és ezt prezentálta is ott azonnal. Kétféle kézírása volt, és ezeket akár egy szövegen belül is váltogatta.

115. PöttyösPanka (válaszként erre: 113. - Syria)
2018. júl. 8. 10:06
Most, hogy így mondod, nem lehet olyan vészes az írásom, mivel soha egyetlen tanár sem emelt kifogást. Még az egyetemen is kijavították minden dolgozatom anélkül, hogy olvashatatlanságra hivatkozva visszadobták volna.
114. Guruljka (válaszként erre: 112. - PöttyösPanka)
2018. júl. 7. 13:10

Lakik szemközt egy nő, csökkent értelmi képességek miatt van leszázalékolva.

Olyan kézírása van, hogy amikor egyszer sk írott meghatalmazást adott nekem, a postán nem hitték el, hogy az ő kézírásam és nem adták ide a levelét.

Ráadásul még eddig nem is láttam nála helyesírási hibát.

113. syria (válaszként erre: 112. - PöttyösPanka)
2018. júl. 7. 13:01

Valószínűleg nem voltak elég intelligensek ahhoz, hogy elolvassák a kézírásodat. :D

Ha valakinek, akkor mind a két fiamnak botrányosan randa = olvashatatlan kézírása van. Köpni-nyelni nem tudtam, amikor a tanáraikkal beszélgetve megtudtam: simán elolvassák a dolgozataikat, s a tartalmat osztályozzák. Szegények, kemény kiképzést kaphatnak a gyerekektől.

112. PöttyösPanka (válaszként erre: 109. - Guruljka)
2018. júl. 6. 07:13
Az egyetemen a fiúk rendszeresen elkérték a jegyzetem, mert lány vagyok, biztos gyöngybetűkkel jegyzetelek. Mindegyiknek mondtam, hogy előbb nézzen bele a füzetembe, és ha még mindig úgy gondolja, akkor viheti. Azokat az arcokat látni kellett volna :D Valamiért szinte mind inkább másét kérte el :D
111. Antonov225 (válaszként erre: 109. - Guruljka)
2018. júl. 5. 21:07
Hoppá... valóban. Valamit nagyon kevertem. Köszönöm a kiigazítást!
2018. júl. 5. 20:01
Nem kell bántani. Viszont az emberben mégsem alakul ki jó kép arról, akinek banális, vagy túl sok helyesírási hibája van.
109. Guruljka (válaszként erre: 106. - Antonov225)
2018. júl. 5. 18:36

Van egy diszgráfiás évfolyamtársam. Láttam a kézírását, sokkal inkább hasonlított valami cikk-cakkos firkálmányra, mint betűkre.

A tanárok zöme szóban vizsgáztatta. Vagy őt külön gép elé ültették.

Persze sosem fogjuk megtudni, milyen is a helyesírása pontosan, mert az írását csak ő tudta elolvasni.

Szóval a diszgréfia MÁS.

108. syria (válaszként erre: 103. - Banános Zselé)
2018. júl. 5. 18:33
Tudod vannak, akiknek nincs szükségük ekkora erőfeszítésre, mert néhány hozzászólásból képesek kiszűrni a lényeget. :)
107. PöttyösPanka (válaszként erre: 106. - Antonov225)
2018. júl. 4. 16:47
Alapvetően igazad van. Viszont a diszgráfia sem kifogás az igénytelenségre. Mondom ezt én, aki érintett vagyok a témában.
2018. júl. 4. 16:37
Nem mindegy a hibák oka. Ha valaki diszgráfiás, az nem tehet arról, hogy hibázik, de akinek nincs gond a helyesírás képességének az elsajátításával, egyszerűen csak lusta volt odafigyelni nyelvtan órán, vagy igénytelen az írására, az igenis joggal kap kritikát. Alapvető kellene, hogy legyen az anyanyelvünk helyes használata szóban is, írásban is. Nagyon igénytelennek hat egy hibáktól hemzsegő szöveg. Mivel nem tudhatom, hogy a neten keringő temérdek írott szövegnek kik a szerzői és közülük ki diszgráfiás esetleg, így nem szoktam ítélkezni, de ha valakiről megtudom, hogy csak igénytelenségből nem figyel(t) oda, az zavar. Már az is a másik féllel szembeni tiszteletet képezi, hogy olvasható szöveget adunk át neki.
2018. júl. 4. 12:52

Én személy szerint nem bántok senkit. Akkor teszem szóvá ha valóban olvashatatlan és értelmezhetetlen az írás. De többnyire akkor sem, inkább tovább lapozok.


Egyébként ha van helyesírási ellenőrzés mint itt is, ki kell javítani a rosszat. Egyszerű.

104. PöttyösPanka (válaszként erre: 103. - Banános Zselé)
2018. júl. 4. 12:16
Ilyet nem állítottam, csak azt, hogy én még nem láttam rá példát. Ha azt írtam volna, hogy ilyen egyáltalán nincs, akkor jogos lenne a kérdésed.
103. Banános Zselé (válaszként erre: 102. - PöttyösPanka)
2018. júl. 4. 11:34
miért az össze fórumot megnézted az első oldaltól az utolsóig?
2018. júl. 3. 21:11
Azért én úgy látom, hogy ahhoz képest, mennyi hibáktól hemzsegő hozzászólás van, ritka a kijavítás, megszólás. Én is csak nagyon ritkán teszem szóvá, holott zavarnak az igénytelen írások. Konkrét "bántást" pedig még nem is láttam itt helyesírási hibáért.
101. Bözsi néni (válaszként erre: 100. - PöttyösPanka)
2018. júl. 3. 21:07
Igen, nagyszerű példa😃
100. PöttyösPanka (válaszként erre: 99. - Bözsi néni)
2018. júl. 3. 21:02
„A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem.”
99. Bözsi néni (válaszként erre: 97. - 9f9aa0ac88)
2018. júl. 3. 20:16

Senki sem játszik tanárnőt. Fejlődni meg mindig lehet és kell is.

Semmi kedvem kibogarászni a mondanivalót egy hibáktól hemzsegő firkából. Inkább átugrom.


Ráadásul egy vessző hiánya akár ellenkező értelmet is adhat egy mondatnak.

98. syria
2018. júl. 3. 20:10

Azért kell szóvá tenni, hogy ébredjenek fel, és kapjanak észhez A SAJÁT JÓL FELFOGOTT ÉRDEKÜKBEN. Persze, nyilván nem mindegy a forma. Éppen egy ma reggeli rádióműsorban volt téma a helyesírás, nagyon jól kivesézték a témát. Csak egy példa pl. a hirdetések közül:

Ujj autó kittűnő állapotba eladó.

Ilyet olvasva arra asszociálok: ha a hirdető ennyire igénytelen, milyen lehet az eladásra kínált autó? Tuti, hogy nem hívom fel. A saját, jól felfogott érdekemben.

2018. júl. 3. 18:07
Én nem bántok senkit.Ez egy szabad fórum és úgy kell elfogadni mindenkit ,amilyen.Nem kell a "tanárnőt ill.tanárt " játszani.Azt kell nézni mi van a mondanivaló mögött.
96. PöttyösPanka (válaszként erre: 90. - Bözsi néni)
2018. júl. 3. 18:01
Rendben :)
95. PöttyösPanka (válaszként erre: 86. - Babyapocakban)
2018. júl. 3. 18:00
Nem tudom. Én csak itt találkoztam vele.
2018. júl. 3. 17:38
Nem is akarta senki, hogy sírva fakadj. ☺
93. Anyucikóni (válaszként erre: 91. - Babyapocakban)
2018. júl. 3. 17:08
Csakhogy én meg vastagon leszarom. :D Nekem be lehet szólni, nem fogok sírva fakafdni. :D
92. 124637ff9b (válaszként erre: 85. - Babyapocakban)
2018. júl. 3. 17:07
Négy vesszőhiba, plusz egy ban-ben.. 😋
91. babyapocakban (válaszként erre: 88. - Anyucikóni)
2018. júl. 3. 17:04
Szerettem volna viccesen rámutatni, hogy alázni azt is lehet, aki azt (csak) hiszi, hogy helyesen ír.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook