Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért fogy folyamatosan a memória a C meghajtóról? fórum

Miért fogy folyamatosan a memória a C meghajtóról? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 4. 20:04
Rosszul mondtam, mert nem a mai napig fogja visszaállítani a rendszert, hanem, hogy megértsd: az XP bizonyos időközönként visszaállítási pontokat hoz létre azért, hogyha valami baj van /pl. alá nem írt fájlt telepítesz, vírusos valamelyik program...stb/, akkor egy adott időpontban, amikor a rendszerrel nem volt semmi baj, akkor vissza tudod állítani egy adott dátumra. Ez azért jó, mert ha nem tudod megjavítani a rendszert, akkor elindítod a rendszervisszaállítót. Van Ccleaner a gépeden?
23. df2a740c00 (válaszként erre: 22. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 4. 15:36
Igen, azt hiszem. Az még azért nem egészen világos, hogy mit jelent az, hogyha csökkentem a merevlemez területét, akkor pl csak a mai napig letöltött programokat fogja visszaállítani. Mit jelent az a gyakorlatban, hogy visszaállítani?
22. db4f1eff6b (válaszként erre: 21. - Df2a740c00)
2010. aug. 4. 13:44
Ez jó: "töröltem, poroltam". Aranyos. Akkor mostmár érted, hogy mi a teendő a továbbiakban?
2010. aug. 4. 08:28
Köszi mindenkinek. Kicsit töröltem-poroltam, úgyhogy nagyjából helyreállt a rend:)
20. df2a740c00 (válaszként erre: 18. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 4. 07:26
Megnéztem, NTFS.
19. J.B.
2010. aug. 3. 22:39

Zebracsikónál a pont. A Ccleaner nagyon jó, ajánlani tudom. Csak arra vigyázz, hogy amit telepítésnél felkínál dolgok, azoknál maximum az asztali parancsikon-t engedélyezd, a többit ne!

Innen töltheted le:

[link]

18. db4f1eff6b (válaszként erre: 17. - Df2a740c00)
2010. aug. 3. 19:51
Lehet csökkenteni akár 0-ra is, de ki is lehet kapcsolni. A lényeg az, hogy ha csökkented a visszaállításhoz a merevlemez területét, akkor csak bizonyos programokat fog neked visszaállítani, amit -mondjuk,-a mai napig telepítettél. Jó volna tudni, milyen partición van a rendszer. NTFS vagy FAT32? Ezt így tudod meg: katt a sajátgépre 2x, aztán, - ha egy merevlemez van a gépben /feltehetően egy/, akkor a c:\ meghajtóra jobb gomb-tulajdonságok. és ott látni, hogy Fájlrendszer. Nos, az kell nekem.
17. df2a740c00 (válaszként erre: 16. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 3. 17:36
Köszi, igen xp van. Megnéztem, és a maximunál van. Egyébként nyugodtan lehet csökkenteni a visszaállítási pontokat? Mi történik olyankor? Teljesen laikus vagyok a témában:)
2010. aug. 3. 16:08
Még egy dolog, amire érdemes odafigyelni: ha XP van a gépen -feltételezem, hogy az van, - akkor meg kell nézni a rendszer-visszaállítást is, hogy hogyan van beállítva, tudniillik rengeteg merevlemez területet képes elvenni a merevlemezből. Ezt így lehet megtudni: Sajátgép-jobb klikk-Tulajdonságok-Rendszer visszaállítás-Meghajtó-beállítások. Ha csökkenteni akarjuk a visszaállítási pontokat, akkor csúszka-balra, ha növelni, csúszka-jobbra. Persze, akár ki is kapcsolhatjuk ezt a funkciót. Aztán belépni a Total commanderbe, láthatóvá tenni a rendszerfájlokat, és akkor ott látunk egy ilyet: System Volume Information. Ide gyűjtögeti magának az XP a telepített új hardverekről az információkat. Ha a gépen FAT32 a partició, akkor könnyebb a dolgunk, mert simán letörölhetünk több Gb-ot. NTFS-nél már rendszergazdai jogok kellenek.
2010. aug. 3. 13:29
bár nekünk a CCleaner program is telepítve van, azt is használjuk, az is minden felesleges szemetet töröl.
2010. aug. 3. 13:28
Eszközök - Internmetbeállítások - Böngészési előzmények törlése kilépéskor -ezt kipipálod és OK gomb.
2010. aug. 3. 13:19
Sőt, ha kevés helyed van, a Vezérlőpult - Automatikus frissítések-et is ki lehet kapcsolni. Az nem befolyásolja a vírusirtó frissítését. Amúgy pedig a rengeteg frissítés is sok helyet elvesz.
2010. aug. 3. 13:15
olyan is lehet hogy a kukaba "torolsz". a kukat szoktad uritgetni? ettol fuggetlenul lehetne torolni a recycled konyvtarakat meg a temp/tmp konyvtarak tartalmat is.
11. giorcub (válaszként erre: 9. - Df2a740c00)
2010. aug. 3. 13:14

nem ismerem de a legtobb bongeszonel be lehet allitani hogy kilepeskor torolje a gyorsitotarait.

bar az mar eleg gaz ha attol tellik meg a vinyo. akkor azon nagyon keves szabad hely van.

mekkora a vinyo es mennyi rajta a szabad hely?


van meg egy csomo mas ideiglenes fajl is. pl a windows automatikus updateja is szorja a szemetet rendesen.

meg persze lehet valami virnyak vagy egyeb kartevo ami felkajalja a helyet. irtod van? ra kene kuldeni egy friss verzioval egy full gep scant.

2010. aug. 3. 13:14

A C: meghajtón találod a Temp mappát, ahonnan törölni kell mindent, mert oda tárolja el a netezéses adatokat.


Nálam itt van C:\WINDOWS\Temp

2010. aug. 3. 13:02
Köszi mindenkinek. Slimbrowserem van, nem explorer. Ott hol lehet törölni az előzményeket?
2010. aug. 3. 13:01

Előzmények > itt tudsz törölni mindent


Eszközök > Internetbeállítások (vagy Beállítások, attól függ, h Mozillát v Explorert használsz), Adatvédelemnél tudod törölni a sütiket.

2010. aug. 3. 12:58

naponta egyszer pedig tanácsos lenne!

a számítógép mindent eltárol, amit egyszer megnyitpottál, megnéztél, stb. pillanatok alatt dugig lesz a gélp.

nem beszélve arról, hogy aki agépedet használja, simán végignézi, milyen oldalakat nyitottál meg.

6. df2a740c00 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2010. aug. 3. 12:56
nem szoktam.
5. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Df2a740c00)
2010. aug. 3. 12:56
szoktad törölni az internetes előzményeket?
2010. aug. 3. 12:56

Na ez nekem is folymatos problémám.

Engem is érdekelne a megoldás.

2010. aug. 3. 12:54
Butternut-tól kérdezd meg a biztos tud választ adni a kérdésedre ;)
2010. aug. 3. 12:48
vannak ideiglenes fájlok amik netezés közben mentődnek el, azt pontosan nem tudom hova menti a gép. Kérdezz meg valakit aki szakember!
2010. aug. 3. 12:44

Sziasztok,


nem töltök semmit a C meghajtóra, mégis folymatosan fogy róla a memória. Már mindent töröltem, amit tudtam. Miért van ez, illetve mit tudok vele tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook