Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért eszünk többet, sokkal többet mint amenyire szükségünk lenne? fórum

Miért eszünk többet, sokkal többet mint amenyire szükségünk lenne? (beszélgetős fórum)


1 2
36. pistiisti52 (válaszként erre: 35. - 7777ff52ae)
2010. nov. 14. 16:12
Igazságod vala,vagyon én is ezt vallom.
35. 7777ff52ae (válaszként erre: 34. - Pistiisti52)
2010. nov. 12. 18:23

A csillogó karriert a csúcson, a szexet utána, az evést előtte :)


A nevelési elvek változásában azt pozitívnak tartom, hogy nem muszáj már mindent besöpörni a tányérról. A hideg rázott, mikor anyósom a felnőtt fiacskájának mondja, hogy azt már miért hagyod meg. És példálódzott, hogy bezzeg a feleséged. Azt nem látta át, hogy én inkább kisebb porciót veszek, aztán max még szedek. A férjemnek nagyobb a szeme, mint az étvágya. Bár ő tényleg szokott sokszor viccesen kaját meghagyni (amit már én sem álltam meg szó nélkül párszor). Ez valami hülye berögződés. Egyetlen falatot, de tényleg pont annyit képes rendszeresen a tányér szélén hagyni. Én inkább azt mondtam neki, hogy vegyen kettővel kevesebbet, és utána "lopjon" még egyet a serpenyőből :)

2010. nov. 12. 16:39

Azt már próbáltátok hogy akkor hagyod abba az evést mielőtt jóllaknál?

És pár perc múlva mégis jóllakottnak érzed magad.

33. pistiisti52 (válaszként erre: 30. - 7777ff52ae)
2010. nov. 12. 16:31
Nekem ez döbbenetes adat,hisz ez nekik sem vicc.Pl.Nem férnek el emberek a repülők székeiben,a kórházakban erőgépek kellenek a túlsúlyos beteghez stb.Külön szolgáltatásokat kell megfűzetni,gyomorszűkítés,plasztikai sebészet stb.úgy látszik akármilyen a modell az emberek mindenhol fegyelmezetlenek.
32. pistiisti52 (válaszként erre: 29. - 7777ff52ae)
2010. nov. 12. 16:19
Nekem ez kényszer volt,a vesém miatt persze a vége mégis dialízis lett.A többivel egyetértek ez nagyon sok mindentől függ.Csak érzékeltetni akartam hogy a mai vagy a mindennapi szemmel nézve kevés étellel is életképes az ember.A lényeg hogy annyit eszem ami a működéshez kell,és a háj ne képződjék.
31. 7777ff52ae (válaszként erre: 28. - Huldra)
2010. nov. 11. 18:40
Nem rosszindulatból, de nem súrolja ez már az ortorexia határát?
30. 7777ff52ae (válaszként erre: 27. - Pistiisti52)
2010. nov. 11. 18:38
Viccel dolog összevetni a mi éves pénzünket az USA kövérségi mutatójával. Manhattan lakossága kb. egegyezik egész M.o.-éval. A gazdaságunk egy "pöttyet" eltér, biztosítási modellről nem is beszélve.
29. 7777ff52ae (válaszként erre: 26. - Pistiisti52)
2010. nov. 11. 18:34
Tudtommal egy átlag, ereje teljében lévő ffi napi fehérje szükséglete átlagos terhelés mellett kb. 70g. Nem vonom kétségbe amit írsz, de ez csak annyit jelent, neked abban az évben elég volt 40g. Ha még fejlődésben lettél volna, más eredményre jutottál volna, ha öreg lennél, megint más, ha többet sportolsz, akkor is más.
28. Huldra (válaszként erre: 24. - Pistiisti52)
2010. nov. 11. 17:56

Jövök én ám a "rossz hozzáállásal-beidegződéssel", habár én pont a másik oldalt képviselem, jóval kevesebbet eszem, mint amennyit kéne.

Válogatott alapanyagokból főzök, szülők, nagyszülők által megtermelt növényeket, tenyésztett állatokat, valamint szerencsére megengedhetjük magunknak mi is, hogy különlegesebb finomságokkal dobjunk fel egy-egy étkezést. Figyelek az ételek összeállítására, valamint kedvesemet is sikerült leszoktatnom a mértéktelen nassolásról.

Én viszont alig eszem valamit, legtöbbször jól lakom már azzal is, hogy jóízűen falatozó páromat nézem. Ha megéhezem, inkább megiszom egy kávét, azzal jó néhány órával el tudom odázni az étkezést, valamint képtelen vagyok úton (autóban, buszon), étteremben venni, és ha egyedül vagyok, inkább neki sem ülök az étkezésnek.

2010. nov. 10. 15:45

Az USA egészségügyi költségvetésének 10%-a a kövérséggel kapcsolatos problémákra megy el! Ez

több mint a mi egyéves eü.pénzünk.

Az USA-t a mértéktelen zabálásuk is fenyegeti .

26. pistiisti52 (válaszként erre: 15. - Anka71)
2010. nov. 9. 15:26

Csatlakozom hozzád!

Én 1-évig éltem 40gr. fehérje diétán.

És egyáltalán nem fogytam,mozogtam,semmi bajom nem volt.Sokat zabálunk,én magam is!

25. 7777ff52ae (válaszként erre: 24. - Pistiisti52)
2010. nov. 8. 22:17
Akiknek problémája van, azok szerintem a fogyis témában keresnek támogatást, vagy annyira nem érdekli őket, hogy nem szólnak hozzá ilyesmihez :)
24. pistiisti52 (válaszként erre: 23. - 7777ff52ae)
2010. nov. 8. 21:48

Hát erről beszélek,neked van motivációd,és akaratod.

Nem érdekes hogy itt mi csevegünk kiknek a kaja azért van amiért van,és azok kik valamiféle rossz hozzáállás-beidegződés stb.-vel küzdenek azok halgatnak.

23. 7777ff52ae (válaszként erre: 20. - Pistiisti52)
2010. nov. 8. 17:50
Egyáltalán nem ehetek többet, mint más. Én is tudok hónapok alatt kilókat felszedni, csak én pár kg után azt mondtam, hogy ácsi. Meg azért már ültem párszor más emberekkel egy asztalnál. Keveset eszek (nyilván azért is, mert kisebb testtömeg fenntartásához kevesebb kalória kell). Az imént vacsoráztam. Simán be tudnék vágni még egy adagot, jól sikerült a főztöm; vagy vmi jó kis desszertet is összedobhatnék. Ugyanakkor megteletem. Nem degeszre, hanem az egészséges jóllakottságig, és tudom, ezennel bekell, hogy fejeződjön a vacsora.
22. 7777ff52ae (válaszként erre: 19. - Pistiisti52)
2010. nov. 8. 17:43

A pénz szempontjából inkább az érdekes, hogy mit mennyire tartunk fontosnak. Szörnyűlködött már nekem pár ember, hogy azt a drága izét minek veszem meg. Ha nem vágok be egy doboz gyümölcslevet naponta, mint ő, mert ált. vzet iszok, akkor rögtön kijön, hogy mégsem drágább az én vacsorám. Valaki bélyeget gyűjt, valaki a sokadik drága telefonját cseréli. Nem mondom, hogy én csinálom jól, vagy a Kovács Pisti. Mindenkinek a saját belátása a legjobb.


A felelőséget illetően viszont nem egészen értek egyet. OK, a gyerekeket mi neveljük, és tényleg van, hogy az egyik fél lényegesen többet dolgozik. De ettől eltekintve hiába a jó szándék. Hiába főzök én baromi egészséges kaját, ha a férjem (aki nagyon válogatós), azt mondja, hogy neki nem tetszik, és meg sem kóstolja. Igazán nem lehet azt mondani, hogy nem szoktam a kedvére tenni. Ha tényleg nyugodtam együtt le tudunk ülni, biztos, hogy olyat készítek, amit szeret. Általában én megyek el várásolni. Megvásárolok olyasmit, amibe én bele sem szagolok, azt neki hozom, mert imádja. Viszont, ha valami főztöm neki nem tetszik, akkor nem fogom örökre lehagyni az étlepról, ott a konyha, hajrá! Mostanában amilyen táplálkozásra ráállt az nem tesz jógy a problémás gyomrának. Néha mikor fizikailag rosszul érezte magát emiatt, megemlítettem, hogy nem kellene. Ennél többet viszont nem tehetek. Saját jól felfogott érdekében nem kellene, ő meg mégsem csinálja. Egy felnőtt ember kezéből nem verhetem ki úgy az ételt, hogy ott sem vagyok.

21. 2104cc91e8 (válaszként erre: 12. - Csirike57)
2010. nov. 8. 16:45

Én sem vagyok éppen nádszál, de mivel igencsak kicsire nőttem, ezért hamar meglátszik a "túlsúly", így inkább visszafogom magam, a mások szemében mégis "kövér" vagyok!!

(ha úgy és annyit ennék amennyit szeretnék, biztosan 120-150 kiló is lennék :(


Én is nagyon szeretem a sütit, pont ezért, ritkán sütök, leginkább, ha vendég jön!!


A magasság meg, hogy kinek milyen gyors az anyagcseréje -szerintem- sokat számít, nem beszélve a korról és a nemről!!

Tudvalévő a férfiak sokkal könnyebben fogynak!!!


Szeretem a zöldségeket, de pl. (nekem!)a nyers cékla olyan mintha fadarabot rágcsálnék, kimondottan fás ízét érzem, míg megfőzve imádom!!!

20. pistiisti52 (válaszként erre: 16. - 7777ff52ae)
2010. nov. 8. 16:37

A szükséges és a többletet a mérleg és a tükör meg az emberek szeme megmondja.

A te módszered szimpi,de ne feledd te valószínűleg

többet ehetsz mint más.

19. pistiisti52 (válaszként erre: 14. - 7777ff52ae)
2010. nov. 8. 16:33

Én semmit és senkit nem "fikázom"

Mindenki magáért felelős mondjuk a nők nem csak/GYEREK-FÉRJ/és a hiúság az smafú!Az evés a jó

evés kreatív-itást feltételez,mint a szex az persze szeretetet is.Kimerem jelenteni nem a pénz a döntő a kajálás milyenségében.És az egészségért elsősorban az egyén a felelős!

Érdekelnek a vélemények mert a szempontok eltérnek,kíváncsi vagyok!!!

18. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Pistiisti52)
2010. nov. 8. 15:41
Azért mert nem minden korban jutott az Ember folyamatosan táplálékhoz, igyekszik raktározni.
2010. nov. 8. 13:36
én nem eszem sokkal többet, sőt, többet sem
2010. nov. 8. 13:26

Nyilván valahol középúton lehet a megoldás, mert 3 hétig el lehet lenni főtt krumplin, aztán idővel jönne a halál.


A legnagyobb csavart viszont a kultúra és az intelligencia viszi be. Valaki úgy van, hogy 20 éve megtette a pörkölt, a következő 20-ban is meg fogja tenni. Valaki meg "éhen hal" a sivár táplálkozáson. Egyáltalán mi az, hogy "többet viszünk be a szükségesnél"? Mi a szükséges? Én kalóriára nem viszek be sokat, nádszál vagyok. De néha veszek magamnak egy méreg drága extra csokit annak tudatában, hogy én most aztán kirúgok a hámból. Ha meglátok vmit, amit még nem kóstoltam, megveszem, és megkóstolom. Lehet, hogy a kecskesajt nem olcsó, de inkább kevesebbet veszek és eszek, de olyat, ami igazán ízlik. Felesleges? Hogyne. Én amennyit kajára költök, azt más spórolós magyar megoldja töredékéért. Nekem viszont fontosabb, hogy jót egyek, mint hogy legyen egy 10. tuti táskám. (Most nyilván azzal hasonlítom magam, aki azonos anyagi körülmény között él, mint én.)

15. Anka71
2010. nov. 8. 12:31

Szerintem jó téma. Töredékéből is megélne az ember, mármint a megevett kajának.

Egy éve beteg voltam, diétára fogtam ezért magamat. Napi egy szem közepes főtt krumplin éltem három hétig, ezt osztottam be reggelire és ebédre. Rengeteg gyógyteával. Soha nem éreztem magam olyan jól, mint akkor, ez komoly, és nem voltam éhes.

De aztán meggyógyultam, és elk...-vultam újra.

Az ember sajnos tényleg képes állítólag 6-7-szeresen túlkajálni magát.

14. 7777ff52ae (válaszként erre: 11. - Pistiisti52)
2010. nov. 8. 12:26

Igazából miért írtad ki a fórumot? Fikázzuk a junk foodot? Még sehol sem voltak műkaják, mikor a túlsúly megjelent.


Szerintem 20 kg felesleg is felesleg, és mindegy, hogy 50 vagy 70 akár. TÚLsúly, és TÚLzás.

Egyébként a "profi evők" ahok mindjuk a minőség ellenődök, de nem hiszem, hogy köztük több lenne a túlsúlyos.


A tömeges elhízást nem lehet csupán a táplálék minőségének változásával magyarázni (főleg a nálunk is növekvő bio-trenddel szemben). Pl. mikor elkezdtem az általános iskolát 3-4 testnevelés óra volt, mikor végeztem a középiskolával ennek a száma lecsökkent 2-re. Egy csomó d.u.-i sport foglalkozásból lehetett válogani, most kevesebb van ugyanebben az iskolában.

13. csirike57 (válaszként erre: 5. - Pistiisti52)
2010. nov. 8. 05:32
Én mindenhová biciglivel járok. Imádom ♥ ♥ ♥ Csak úgy is!!!
12. csirike57 (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2010. nov. 8. 05:29
Ez jó :) Nálam sincs fék, sajnos ezért nem is sütök . Szeretem nagyon a jó sütiket és a keserű csokit marcipánnal. Javamra szolgáljon rengeteg zöldséget, gyümölcsöt is eszek.
11. pistiisti52 (válaszként erre: 10. - 7777ff52ae)
2010. nov. 7. 21:24

Látom te szereted az extrémitásokat.

Én az amatőr evőkről beszéltem,mint te vagy én.

Nem a 150 kg.felettiekről.

Vannak emberek akik pl: nem ettek még nyersen céklát,isteni és milyen egészséges .

Nyers kaják,nagyban segítenek a túlzabálás ellen !

10. 7777ff52ae (válaszként erre: 5. - Pistiisti52)
2010. nov. 7. 20:22
Nem hallottál még élsportolókról, akik tönkre teszik az egészségüket?
2010. nov. 7. 18:59
Mert megérdemlem.:)
2010. nov. 7. 18:57
Unalomból :-(
2010. nov. 7. 18:35
Szerintem lelki okai vannak, ha valakinek nem jut más öröm, eszik. Én mondjuk az a típus vagyok, ha bánatom van, nem tudok enni, ha boldog vagyok, rendszeresen eszem. Pedig szeretek enni, nagyon is. De szerencsém van, nem vagyok haljamos a hízásra.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook