Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért csinálja ezt még azok után is, hogy szakítottunk? Mi a célja ezzel? fórum

Miért csinálja ezt még azok után is, hogy szakítottunk? Mi a célja ezzel? (beszélgetős fórum)


2022. júl. 11. 17:22

Akihez köze van az embernek, még egy darabig kíváncsi rá, akkor is, ha amúgy már nem találkoznak. Ez szépen lassan kopik el. Én úgy gondolom, hogy ez a gyakoribb. Csak közben hangosan kell mondogatni, hogy "engem aztán hidegen hagy.". Így nem tűnök magam előtt egy vesztesnek, akit olyan érdekel, akinek nem kellek. Holott ez a normális menete az elválásnak.

Nem tud indokot mondani, hogy mi volt a baj, mert még nem tudja megfogalmazni, vagy nem akar megbántani. Én is jártam így fiatalon, hogy azért lett végül vége egy kapcsolatomnak, mert szegény fiú olyan alázatos volt, annyira meg akart nekem felelni, hogy elfelejtett közben egyenrangú férfi lenni. Ez is lehetett nálatok ok. Építsd az önbizalmadat szilárdabbra kicsit. Sok éves munka, de megéri. (Kövér gyerek voltam, tudom, miről beszélek. :-)

2022. júl. 7. 15:50

Bocs.valamit nem értek.Nem is találkoztatok?


Nem írod le,hogy milyen érzések fűztek hozzá,vagyis a "kapcsolatotok" milyenségéről nem tudtunk meg semmit,csak az önsajnálatodat írtad le.


Miért ne követhetne attól függetlenül,hogy megszakadt a kapcsolatotok,ami felszines volt gyakorlatilag?


Egy aprócska "csalódás" még nem a világ vége.Egyszerűen nem működött köztetek valami.Egyikőtök többet gondolt bele ebbe az ismeretségbe,mint a másik.Ennyi és nem több.


Az élet már csak ilyen,hol van ez az igazi problémáktól.A z emberi kapcsolatokat ápolni kell.

19. Bichi (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 15:38

Azért mert sikerült lefogynod, amihez gratula, még nem fogsz érteni hozzá.

És még az életről is sokat kell tanulnod, és elengedni a múltat. Vedd úgy, hogy celeb vagy, azok is kapnak hideget-meleget, okkal-ok nélkül.

Tetszett a csaj, mellényúltál, ennyi...

18. Imisz (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 15:15

"Keresgélje a saját útját, csináljon amit akar, de számomra érthetetlen, hogy miért kell odaszúrni minden alkalommal a kapcsolat után. Ez is pontosan azt mutatja, hogy nem lépett tovább."


Tudom, gyerekesnek hangzik és az is, mint ahogy a lány viselkedése is de ha ennyire zavar, hogy nézeget, kutakodik, figyel és odaszúrogatni sem szégyell akkor tiltsd le! Ne lássad, ne lásson! Barátnőt meg szépen kérd meg, ne adja oda a telefonját, és ne hagyja őrizetlenül sem! (vagy tegyen rá jelkódot, arcfelismerést, bármit ha a lányka megkaparintaná se tudjon vele mit kezdeni.)


Azért szúrogat oda mert sérti az önérzetét, hogy nem ő hanem te vetettél véget a kapcsolatnak.

2022. júl. 7. 13:44
Szerintem fiatal vagy és a lány is fiatal volt,nem rossz indulatból mondom, csak tapasztalatlanok lehettek.És ne vedd magadra, mert rengeteg idő van még előtted,hogy tapasztalatot gyűjts a jövőben. itt a nyár inkább élvezd ki és ne rágódj olyan dolgokon,mint mások viselkedése. Idővel találkozol valaki olyannal,aki nem csak akkor akar látni,ha egyébként is éppen arra jársz a suli miatt. Én 5 éve töltöttem egy se veled se nélküled kapcsolatban 17 éves koromtól, utólag nagyon sok tanulságot tudok levonni és néha még ki is nevetem magam,mert hasonlóan figyelgettük egymást a közösségi médiában, pedig nem most volt a dolog, szóval még facebook előtt volt jóval. Hasonlóan egyébként mindent beleadtam a kapcsolatban, és ki is használta a párom, aki erre hajlamos volt, de nem volt előtte komoly kapcsolatom. Szerintem meg kell tanulni mértékkel bedobni magad és bizonyos dolgokat,meg el kell várni,mint szint a másiktól. Ez nyilván a te egyéni értékrendeden és elvárásaidon múlik, Volt viszont egy marha jó tanács egyik barátomtól, amit sosem felejtek el, úgy hangzott kb hogy a párkapcsolatok olyanok mint a kabátok, ha az elején már szorít, lepattan a gomb akkor egyszerűen nem a te méreted a kabát. És nekem ezt adta az utolsó cseppet a pohárban, tényleg ha az elején már olyan fajta súrlodások meg civakodások vannak,hogy nem akar találkozni, meg ki kéne csikarni akkor nem kell erőltetni,ami nem megy. Szerintem dicséretes dolog,hogy edzel azért lelkileg sem árt ezt a dolgot rendbe tenni,mert lehet hogy addig ez kísérteni fog, amíg lelkileg nem tudsz önbizalmat fejeleszteni. És akkor majd mindegy,hogy jól nézel ki,ha a bőrödben nem érzed jól magad. Összegezve szerintem ismerkedj új emberekkel, nem azért hogy most összegyere másokkal csak hogy elterelődjön a figyelmed, vagy vállalj diák munkát, tanulj keress új hobbit, nem feltétlen kell erőltetni a továbblépést, csak ne ragadj bele egy gödörbe senki miatt, mert teljesen felesleges, aki miatt beragadnál hidd el sosem fog odalökni,mert hasonlóan fog tenni a dolgokért :)
2022. júl. 7. 13:29

Fogalmam sincs, miért kapom ezeket a támadásokat. Teljesen félreértelmezi majdnem mindenki az egész szituációt. Nem érdekel a lány, hidegen hagy, nem szeretnék újra kapcsolatot vele, csak érdekesnek találom a dolgokat.


"Az edzéstől meg ne legyél már annyira elszállva. Beltehetsz 250 %-ot, ha lelked kövér marad!"

Ez látszik az írásomból? El lennék szállva? Mert szeretek segíteni az embereknek ebben és úgy érzem, értek hozzá? Jó vagyok valamiben, és azonnal nagyképű lennék? "Beletehetsz 250%-ot, ha a lelked kövér marad.." :DD Nem is ismersz, azt sem tudod ki vagyok, és, hogy milyen ember vagyok. Tisztában vagy vele, hogy egy világ életében kövér gyereknek (és most itt nem a +10kg-ról beszélek. Szorozd meg ezt párszor :)) mennyit jelent az, ha képes változtatni és az élete részévé válik a sport?


"Az meg hogy más profilról írogat, azt meg honnan tudod, hogy ő?"

Onnan, hogy a barátnője profiljából írogat a barátnője tudta nélkül, a barátnője meg elmondta ezeket.


Az pedig, hogy figyel, és követ a neten, az nem azért van, mert annyira érdekelné az edzésem. Cinikus, provokatív, és támadó az egész jellem, amit képvisel. Próbálja bemocskolni a nevem annak ellenére is, hogy én végig normálisan beszéltem róla.


Csak annyit nem értek, hogy miért nem tud leszállni rólam? Én már teljesen elengedtem, de így nehezebbé teszi a dolgom.


"Nem kellett ahhoz hibáznod semmit, hogy az a másik rájöjjön, hogy nem olyan társat keres magának, mint amilyen te vagy! Miért baj ez? Ő továbblépett, keresgél tovább. Te is lépj tovább, hiszen ha nem kellesz neki, akkor számodra nem ő az igazi. Ennyi!"

Igen, ahhoz nem kell hiba, hogy a másik rájöjjön, nem Ő az igazi. Ebben nincs semmi probléma. Nem Ő szakított, nem Ő vetett véget ennek, hanem Én. Pontosan azért, mert csak hitegetett, és játszadozott. Ha nem kaptam volna észhez, még mindig ugyanazt csinálná, mint amiket akkor csinált. Tovább lépnék, ha nem jönne minden nap szembe velem a provokatív viselkedése.



"Nem kell tovább golyózni egy 4 hónapos kapcsolatot. Ha ő tovább lépett, lépj tovább te is."


Keresgélje a saját útját, csináljon amit akar, de számomra érthetetlen, hogy miért kell odaszúrni minden alkalommal a kapcsolat után. Ez is pontosan azt mutatja, hogy nem lépett tovább.

15. Bichi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 11:35

Azért van idézőjelbe, mert azt írtad, akkor sem akart veled találkozni, és kifogást keresett. Hát ezek szerint neki ez már akkor sem volt kapcsolat...

Az meg hogy más profilról írogat, azt meg honnan tudod, hogy ő? Ha csak nem kutakodsz utána, annak ellenére, hogy elméletileg te sem akarsz már tőle tudni. Ha engem követne valaki eszembe sem jutna nyomozgatni,hogy vajon ki lehet...

14. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 10:37

Az alatt a 4 hónap alatt megismertétek egymást, már amennyire lehet ennyi idő alatt teljesen megismerni valakit.

Nem kellett ahhoz hibáznod semmit, hogy az a másik rájöjjön, hogy nem olyan társat keres magának, mint amilyen te vagy! Miért baj ez? Ő továbblépett, keresgél tovább. Te is lépj tovább, hiszen ha nem kellesz neki, akkor számodra nem ő az igazi. Ennyi!

Hogy figyel, követ a net-en? Ezek szerint nem terád kíváncsi, hanem arra, amit tudsz az edzésről, a tökéletes alak kialakításáról. Nagyon meglehet, hogy ő is elkezdte csinálni a gyakorlatokat... te írtad, hogy szeretsz segíteni az embereknek. Tudd be ennek! Kész.


Nem kell tovább golyózni egy 4 hónapos kapcsolatot. Ha ő tovább lépett, lépj tovább te is. Jön még ki tudja hány az életedben, mire valóban megtalálod az igazit. :))

13. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - 51683d1c00)
2022. júl. 7. 09:48
De találkoztak, 4 hónapig együtt voltak amíg tartott a suli. Azóta nem akart találkozni a lány.
12. temmp (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 08:40

Nincs ebben semmi mágia. Az emberek szeretik tudni, hogy milyen utánuk az élet. Szenved-e a másik, bármikor újra lehetne-e vele kezdeni (azaz még mindig van hatalmam fölötte, még mindig enyém a lelke), vagy ne adja az ég, de már tovább is lépett, talált mást.

Ez a ki/be/oda/visszakövetgetést meg egyszerűen azért csinálja, mert gyerek. Ilyen eszközei vannak.


Az edzéstől meg ne legyél már annyira elszállva. Beltehetsz 250 %-ot, ha lelked kövér marad!

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 08:32

Majd egyszer, ha lesz igazi emberi kapcsolatod megtudod milyen az, hogy valakinek mindent megadni. Mert ez nem volt az.

Lépj tovább.

10. Imisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 7. 08:11

Jól gondolom, Te most érettségiztél ha előbb fejeződött be az iskola? A lány meg fiatalabb. Nos ez a lány még fiatal, éretlen ráadásul nem szeretett sosem téged csak élvezte a figyelmedet. Azért nézeget mert kiváncsi még mindig a figyelmed középpontjában áll-e? Nem mondom, hogy minden ilyen korban lévő lány ilyen, de hát ő pont a később érők közé tartozik.

Ha pár év múlva is úgy érzed ő kell neked, majd akkor keresd meg, hátha komolyodik. Addig is élj, ne félj ismerkedni, kezdeményezni! Nem írtad tovább tanulsz-e vagy dolgozni kezdesz de az egyetemen, munkahelyen is van lehetőség ismerkedni. Persze csak akkor, ha el tudod engedni a szóban forgó lányt és nyitni tudsz más felé is.

2022. júl. 7. 07:01
"konkrétan egyszer se találkoztatok"?akkor ,hogy adtál meg neki mindent?
2022. júl. 7. 06:29
De, túl gondolod. Egy újra követi az oldaladatból nem kell nagy következtetéseket levonni. Kivànom hogy minél előbb találj egy olyan lányt aki viszont szeret és hajrà az edzésben tovább és ne félj kezdeményezni ha valaki újra megtetszik.
7. 934dba4365 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 23:32
Ha utál, akkor arra kíváncsi, hogy vajon újra elhíztál, romokban az életed?
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. júl. 6. 23:09
Az pedig, hogy egyszerűen csak kíváncsi: Miért kíváncsi valaki a volt kapcsolatára úgy, hogy elméletileg utálja a másikat? Eleve abszurd a dolog, hogy más profilból írogat, hirtelen bekövet, mintha mi sem történt volna. Tényleg nem váltunk el szépen..
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bichi)
2022. júl. 6. 23:07

"Egy újabb tökéletes kisfiú, aki tuti nem hibás semmiben"

:DD

Ha már a barátnői is azt mondják, hogy jobban jártam, hogy vége lett, és nem én voltam a hibás, akkor az jelent valamit. Ha valaki, akkor én félre tudom tenni a büszkeségem és belátni, ha hibáztam, de ez nem az a pillanat.


"Már akkor sem akart tőled semmit, mikor még "együtt" voltatok..."

Nem értem miért kell idézőjelbe tenni az együtt szót. Tényleg együtt voltunk, találkoztunk, amíg volt iskola. Onnantól kezdve, hogy én hamarabb végeztem, mintha megszűntem volna létezni számára. Egyik pillanatban így, másik pillanatban úgy. Mindent elhitetett velem, majd képes volt 0 energiát beletenni ebbe az egészbe.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Sz123)
2022. júl. 6. 23:03

De találkoztunk.

4 hónapon keresztül, egy iskolába jártunk, majd amikor én végeztem, mert végzős voltam, már nem akart találkozni.

2022. júl. 6. 22:53
De mit akarsz egy olyan lánytól, akivel még nem is találkoztál? Ez nem igazi kapcsolat, csak netes időtöltés!
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 6. 22:52

Arra nem gondoltál, hogy egyszerűen csak kiváncsi?

És igen, túlreagálod. Már akkor sem akart tőled semmit, mikor még "együtt" voltatok...

Egy újabb tökéletes kisfiú, aki tuti nem hibás semmiben, pedig már abban eleve igen, hogy olyannal vagy együtt, aki nem akar veled találkozni sem igazán...

2022. júl. 6. 22:36

Sziasztok!



Nagyon hosszan tudnék erről írni, mert még mindig nagyon sok minden van bennem és napi szinten gondolok rá, de megpróbálom röviden összefoglalni, viszont nem ígérem, hogy így is rövid lesz, szóval köszi, ha időt szánsz erre és elolvasod!



Muszáj egy kis háttérsztori is a dologhoz, hogy érthető legyen az egész, szóval:



Elég túlsúlyos voltam, mellé társult önbizalomhiány és miatt nem mertem senkinél sem kezdeményezni, elkezdtem edzeni, mondhatni "kigyúrtam" magam (haverok szavaival élve.. :D), megjött az önbizalmam és ismerkedésbe kezdtem. Megismertem egy lányt, akinek mindent megadtam, körülötte forgott az egész életem, nagyon szerettem, viszont elég rövid ideig tartott ez a kapcsolat, mert rájöttem, hogy a lány közel sem ad bele semmit sem a kapcsolatba. Nem szeretett találkozni(konkrétan egyszer sem), kifogások stb..



Bármennyire is fájt, de szakítanom kellett, mert csak magamnak ártottam volna ezzel az egésszel. Megfogadtam, hogy innentől kezdve nincs lány, hanem csak magamra fókuszálok és az eddigi 110%-os edzésbe 150%-ot teszek.(Ha valamivel jellemezhetném magam, akkor az az edzés.. :D) Viszont akár hogyan próbálom napi szinten eszembe jut, hogy milyen jó volt elhinni azt, hogy valaki tényleg szeret (igen, csak elhinni, mert valójában nem szeretett) és fontos vagyok valakinek.. (jó, nyilván a családomnak, barátaimnak fontos vagyok, de ez teljesen más volt)


Napi szinten eszembe jutnak a dolgok vele kapcsolatban, és még mindig képes lennék újra kezdeni vele, még akkor is, amikor én konkrétan semmit nem ártottam a kapcsolatnak, mert Ő volt az, aki nem adott bele semmi effortot.



Most jöhet az a dolog, hogy "Felejtsd el, majd jön másik", és igazatok is lenne, de nem szokásom kezdeményezni senkinél sem a "múltamból" (túlsúly) adódóan, és sosem voltam olyan, akinek B és C tervei vannak, ha nem jön össze valaki.

Inkább legyen 1 stabil értékrendel bíró kapcsolat, mintsem több felszínes, érzelmek nélkül. Persze, ez nem azt jelenti, hogy emiatt soha nem fogok már ismerkedni, vagy próbálkozni, de mostanában tuti nem, mert ilyen szempontból eléggé levert ez a dolog, mert megbíztam benne 101%-ban, és mégis átvert.


Elég rosszul váltunk el, mert átverve éreztem magam (teljesen jogosan) és mindent elmondtam neki, ami csak bennem volt. Jöttek az oda vissza dolgok, viszont egy érvet sem tudott felhozni, hogy én miben lettem volna a hibás.


Rólam tudni kell azt, hogy, ha hibázok, akkor azt mindig belátom és személyesen kérek elnézést az adott személytől, viszont most bármilyen furán hangzik, de ha valamikor, akkor most egy kicsit sem voltam hibás ebben az egész kapcsolatban.



Ez 2 hónapja történt. Azóta történt 1-2 dolog, pl közösségi médián más fiókról szólt hozzá elég cinikusan egy bejegyzésemhez, ha kitettem valamit, és hasonlók.



Az imént is volt egy hasonló dolog, és teljesen nem értem.


Miután vége lett, mindenhonnan letöröltem és Ő is engem. Ma kitettem egy edzős kis összeállítást, amolyan motivációs dolgot, hogy honnan indultam és hol tartok most (volt már, hogy miattam kezdett el valaki edzeni, és ezeknek a videóknak mindig az a céljuk, hogy motiváljak másokat, hátha elkezdi valaki, vagy csak szimplán kérdez valaki valamit. Szeretek segíteni másoknak, főleg akkor, ha értek is a dologhoz.. :D), ezt Ő is megnézte úgy, hogy nem követ engem, illetve utána be is követett.


Azaz, valószínűleg ebben a 2 hónapban végig nézett engem "titokban".


Viszont nem értem mi célja ezzel? Mit vár azzal, hogy újra bekövetett? Vissza követem, úgy, hogy rosszul váltunk el? Vissza követem és elkezdünk újra beszélgetni? Nem érzi ezt kicsit kínosnak? Mert én igen. Miért akar tudni arról, hogy mi van velem?



Nem hiszem, hogy túlreagálnám a dolgot, mert ez nagyon abszurd és gáz, hogy a volt barátodat újra követni kezded csak azért, mert látod, hogy edz, amivel nem is lenne probléma egyébként, de mint mondtam, rosszul váltunk el.



Természetesen tanultam a hibámból, és ha úgy adódna, hogy megbánta a dolgokat és ez mind mind ezért van, akkor sem leszek hülye, mert ez a vonat már elment a számára. Csak szimplán érdekel, hogy mi célja van az ilyen kis "apróbb" megmozdulásainak?



U.i.: Igen, a szöveg elején még azt írtam, hogy képes lennék újra kezdeni vele, most meg azt, hogy nem.

Én hiába szeretném újra kezdeni vele, ha tudom, hogy mi lesz ennek a vége. A helyes és logikus döntés az, ha hagyom Őt elengedni, mert csak magamnak ártanék. A logikus döntés gyakran nem az, amit szeretne az ember. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook