Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért ciki Istenben hinni, és miért menő szellemekben, horoszkópokban és minden egyéb, hasonlóan bizonyíthatatlan valamiben hinni? fórum

Miért ciki Istenben hinni, és miért menő szellemekben, horoszkópokban és minden egyéb, hasonlóan bizonyíthatatlan valamiben hinni? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
36. pritta (válaszként erre: 33. - Lola81)
2011. febr. 22. 16:15
Jézus születése óta meg 2000...
35. 03feca27e2 (válaszként erre: 20. - 06718ca650)
2011. febr. 22. 16:14
A papokról inkább nem mondok véleményt... De azt is figyelembe veszem hogy azért lefordítani a Bibliát, az nagy odafigyelést igényel, ettől függetlenül ha egy szót elértenek már más jelentést kap.... Reménykedem hogy inkább a félreértés bujkál a háttérben. :))
34. 83e25137af (válaszként erre: 29. - 03feca27e2)
2011. febr. 22. 16:14

Én nem foglak bántani ezért. :)


Nem emlékeztem már hogy volt a történet.. lehet hogy ezért csípem őt ennyire mert az embereket rühelli? nem sokat tűrök meg én sem magam körül.


nekem a démonokkal sincs bajom. ők is méltatlanul vannak mellőzve...

33. lola81 (válaszként erre: 24. - Artista bonita)
2011. febr. 22. 16:12

Na ez most hogy jön ide???

Szerintem akkor éppen trendi volt! Titkos lázadás a rezsim ellen!

Másrészt basszus eltelt azóta 21 év!!!

32. Nagual (válaszként erre: 28. - 83e25137af)
2011. febr. 22. 16:11
Te is kevered. :) Igazából a magyar volt igazán hívő a történelmi korokban. Nézz utána ha érdekel mert tényleg így van... :)
31. 83e25137af (válaszként erre: 26. - Lola81)
2011. febr. 22. 16:10

mert a csoportos agymosás egyszerűbb mint egyenként... erre nem tudok jobbat mondani.


a legtöbbjük szánalmas... kevés az akire én felnézek hogy igen! ez az ember őszinte és igaz hitű.


a legtöbbje csak majmolja az egészet mert tartozni akar valahová. (akinek nem inge...)


na pont ezért voltam én mindig kívülálló sehova nem tartozom. de ez így nekem jó úgy vagyok vele. :)

30. artista bonita (válaszként erre: 28. - 83e25137af)
2011. febr. 22. 16:10
az jó, mert nem keverem
29. 03feca27e2 (válaszként erre: 13. - 83e25137af)
2011. febr. 22. 16:10
Az én véleményem Luciferről: Nem csak volt angyal, most is az... Ő az első, akit Isten a tiszta, tökéletes szeretetből teremtett. Ő Istenhez tartozott. Mikor Isten megkérte az angyalait hogy az új teremtett lényeket, az embereket jobban szeressék nála, Ő ellent mondott. És az sem tetszett neki hogy az emberek szabad akaratot kaptak.... Így irány neki a Pokol, de nem lett a Pokol ura...sosem volt az...aki "láncra" van verve az hogy uralkodjon, kérdem én.... Ettől függetlenül én úgy gondolom hogy aki Istentől származik, nem gonosz max sértettnek érzi magát, és megpróbál elhatárolódni tőle, de ez lehetetlenség...most olyan mintha az emberek is el lennének határolódva, de nincsenek... :) Ezt baromi érthetetlenül fogalmaztam, mindegy. :DD Szóval mikor azt mondom: szeretek minden angyalt, Lucifer sem kivétel, attól függetlenül hogy nem értek vele egyet. :D Ja, és véleményem szerint a bukott angyalok nem egyenlőek a démonokkal. :))) Hú, milyet fogok ezért kapni az arcomba... :DDD
28. 83e25137af (válaszként erre: 24. - Artista bonita)
2011. febr. 22. 16:07
ne keverd... igazából a magyar soha nem volt egy nagy hívő.. lásd hogy indult Estván atyánk.. rákényszerítettek ahogy mindenki másra is a vallást.. pogánynak lenni egyet jelentett a halállal.. behódoltunk.. a kommunizmus más de asszem értem mire célzol
27. 06718ca650 (válaszként erre: 26. - Lola81)
2011. febr. 22. 16:06
ezt én sem értettem sosem.
26. lola81
2011. febr. 22. 16:05

Én hiszek Istenben, de a köré alkotott bizniszben nem! Rosszul vagyok már az ilyen-olyen elnevezésű hitgyüliktől, "kereszténykedőktől" amik egyre csak szaporodnak. A barátnőm is tagja egy "szabad keresztény" gyülinek aki elvileg a Biblia szerint élnek. Elvileg... Én ugyan már nagyon rég olvastam, de ha felteszek egy-két kérdést, hogy ök hogy lehet, hogy így v. úgy csinálnak vmit, amikor a Biblia nem ezt írja. na és erre jönnek a kusza magyarázatok vagy a húú ezt most így nem is tudom majd megkérdezem a többiektől a gyüliben. ???? (két éve járnak oda)

Miért kell ilyen "szektákba" tömörülni Isten nevében? Én ezt nem értem!

25. pritta (válaszként erre: 23. - Pritta)
2011. febr. 22. 16:03
de ennek ellenére nem ciki hinni, de ezt meghagyják a külföldieknek és bevándorlóknak...
24. artista bonita (válaszként erre: 19. - Lola81)
2011. febr. 22. 16:02
csak egy példát mondok: kommunizmus. na?
23. pritta (válaszként erre: 19. - Lola81)
2011. febr. 22. 16:02
az egy dolog h vannak, de vajon vannak e hozzá tartozó hívők? mert az egy másik kérdés. az meg h 1% megy egyháznak nem jeletn semmit. Itt Svédben ahol élek az állam nagyban támogatja az egyházat azt modnják magunkról h kerezstény állam, de vallásról eg yszót se tudnak, templomot meg messziről ha látnak... egy dolog van a pénz...
22. pritta (válaszként erre: 14. - Artista bonita)
2011. febr. 22. 16:00
és ha azt is látnánk h néhol az a ciki aki nem hisz semmiben? minden nemzet másra épít...
21. 83e25137af (válaszként erre: 5. - Sutoczkine)
2011. febr. 22. 15:59
jah. Jézus meghalt a bűneinkért. ne okozzunk csalódást neki :)
20. 06718ca650 (válaszként erre: 16. - 03feca27e2)
2011. febr. 22. 15:59
mocskos papok így terjesztik...
19. lola81 (válaszként erre: 7. - Artista bonita)
2011. febr. 22. 15:59

Nem értem miért érzed, hogy a magyar társadalomba beoltották, hogy ciki Istenben hinni?!

Szerintem elég sok egyházunk, gyülekezetünk, felekezetünk, templomunk, plébániánk stb. van az országban ami nem éppen ezt igazolja! Ráadásul azt se felejtsük el, hogy az adónk egyik 1%-át is csak valamilyen "egyháznak" lehet felajánlani! Eléggé támogatva vannak minden téren a földi helytartók és Isten házának nevezett épületek állami szinten is! Nem értem hol a beoltás?

18. 40163fd81d (válaszként erre: 15. - 40163fd81d)
2011. febr. 22. 15:59
De a hitünk is hozzánk tartozik .A mi világunk "magyarázatai" valamire,ami még minden élő ember számára ismeretlen. ***
2011. febr. 22. 15:58
én egyikben sem hiszek. :)
16. 03feca27e2 (válaszként erre: 5. - Sutoczkine)
2011. febr. 22. 15:58
Miért féltek ennyire attól hogy Ő büntet? Sosem értelek benneteket, mert Ő nem büntet meg, magatokat büntetitek.... Ő nem igazságtalan, és nem olyan aki élvezettel büntetget, ezt nem ártott volna megtanítani az embereknek....na, mindegy....
15. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Gabika 80)
2011. febr. 22. 15:56

Hát tudod ,ezen már én is elgondolkodtam:))

Szerintem ez valahogy úgy van,hogy mindenki érzi valahol legbelül,hogy nem csak az a tárgyi világ létezik ,amit látunk,hanem van még azon túl is egy másik "világ".

Ezt a világot sokan sokfélén elképzelték már,teóriák születtek,amiknek követőik akadtak,ki-ki aszerint ,ami beleillik az ő képzelet világukba.

Így lehet az,hogy az egyiket még elfogadják,de a másik nem áll közel hozzájuk.

Persze a képzeletünk igencsak határos.

De a hitünk is hozzánk tartozik ,a mi világunk "magyarázatai" valamire,ami még minden élő ember számára ismeretlen.



Szóval ,nem is olyan furcsa.


:)

14. artista bonita (válaszként erre: 10. - Pritta)
2011. febr. 22. 15:56
bizony, hirtelen minden nagyon más!! és normális
13. 83e25137af (válaszként erre: 12. - 03feca27e2)
2011. febr. 22. 15:55

Na ez az.. szegény Luci bácsit csesztetik folyton.. ő is angyal (volt) akkor miért ne kérhetném az ő segítségét pl? mondjuk szoktam... :D


ő közelebb állt mindig is a kis szívemhez :) nem rossz ő csak rábízták a piszkos melót.

2011. febr. 22. 15:53
Ez nekem érdekes.... A kettő nem zárja ki egymást....sőt! A Bibliahívők terjesztették el, nem tudom milyen "csoda" folytán hogy aki szellemekkel meg angyalokkal foglalkozik, azt megtéveszti a sátán...oszt azt se tudják kicsoda...mert Lucifert is össze-vissza keverik mindennel...na, mindegy. Szóval abszolút félreértések sorozatát élvezzük. :D Én hiszek Istenben, szoktam kérni az Ő és az Angyalai segítségét... Szellemek vannak, mivel nem csak testünk van, hanem lelkünk is...és más is létezik... Nekem ez a véleményem. :D
11. k_nm
2011. febr. 22. 15:51
nem keverendö, de legtöbbször kizárja egymást. Én értem gabika mondanivalóját, valóban manapság aaz emberek a szellemekben, kísértetekben keresik a hitük tárgyát, nem pedig a bibliában. Egy sanda gyanúm van is, hogy miért: mert az egyházak elavultak, nem haladnak a kor szellemével, és nem is hajlandóak tudomásul venni, hogy a világ kikopott alóluk. Szemben ezekkel a hókusz-pókuszos dolgokkal, amik folyamatosan "modernizálódnak", a mai ember számára alakulnak. Ugyyebár 100 éve a szellemek gonoszak voltak és rontást hoztak. Ma meg segítenek...Isten meg 100 éve is Isten volt és ma is ugyanabban a formában él az emberek lelkében, képzeletében...én így gondolom...pedig Isten persze, hogy nem létezik, mint ahogy sokan várnák...mindenki maga teremti meg a saját istenét, legyen ez a Szentlélek, a Holtak Szelleme, Allah, a Pénz vagy a Karrier. Kinek mi...
10. pritta (válaszként erre: 7. - Artista bonita)
2011. febr. 22. 15:49
veled is egyetértek ez a magyar társadalom. nézz körbe a világban, utazz más országokba és meglátod...
9. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Gabika 80)
2011. febr. 22. 15:49

Szia



Nos szerény abszolút ateista véleményem szerint sem ciki hinni akármelyik istenben. legyen az Allah, Jahve, buddha vagy bármelyik.


A vallásban a hit a lényeg.. Ahogyan a szellemvilág esetén is


egy hétköznapi életet élő nem vallásos ember hajlamosabb inkább olyasmibe hinni ami kézzelfoghatóbb jelenségekkel bír (elmozduló tárgyak, hangok, árnyak stb..)


van mikor a kettő összefonódik és van mikor elválasztják.

2011. febr. 22. 15:48
szerintem se nem menő, se nem ciki valamiben hinni, legyen az Isten, vagy szellem, vagy akármilyen hatalom. attól h ki mit gondol vagy mondd...
2011. febr. 22. 15:46
Istenben hinni nem ciki. A magyar társadalomba beleoltották sajnos, hogy igen. lassan rájöhetnénk, hogy azok az értékek, melyeket a bibliai kereszténység hordoz stabil alapot biztosítanak család és nemzet számára, amire építeni lehet. az ezotéria és hasonlók valóban kínál egy alternatívát, de itt nem értékrendszerről van szó, hanem az érzékelt dolgok (félre)magyarázásáról.egy nemzet istenképe a történelmében gyökerezik és nem könnyű megváltoztatni.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook