Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi van, ha akkor derül ki 100%-ra, amikor összeköltöztünk, hogy zugivó? fórum

Mi van, ha akkor derül ki 100%-ra, amikor összeköltöztünk, hogy zugivó? (beszélgetős fórum)


1 2
60. temmp (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 25. 16:54
Akarsz, tudnál vele gyereket nevelni?
59. Nik229
2022. dec. 25. 16:21

Ne legyünk már ennyire naívak. Az alkoholizmus a WHO szerint valóban betegség... Csak azt a betegséget és beteget lehet meggyógyítani, aki saját maga is felismeri, elismeri a betegségét és saját maga is meg szeretne gyógyulni. Az alkoholizmus függőség, lelki és testi függőség. Ennek gyógyítása nem úgy müködik, mint pl. egy sima megfázásé, háziorvos, néhány gyógyszer és volt nincs. Mint ahogy a függőség kialakulása sem néhány nap, úgy a "meggyógyulásé" sem néhány nap. Sőt, aki függő, az is marad, maximum csak abbahagyni lehet. A függőség kb annyit jelent, hogy az éltet, az viszi át az általa nehéznek gondolt helyzeteken, napokon, problémákon, viszont idővel ez "megszokássá", napi rutinná válik, később pedig már elsődleges lesz. Ekkor pedig már nem számít se rokon, se házastárs, se jóakaró, se segíteni akaró. A hazugság mindennapossá válik, a közvetlen környezet hisz, bízik, remél, csalódik, hisz, bízik, csalódik....végül bizalmatlan lesz, később már a környezet is elkezd leépülni mind szociálisan, mind pszichésen.

Nem is beszélve az alkoholfüggőséggel összefüggő egyéb fizikai betegségekről, mint pl. magasvérnyomás, hasnyálmirigy gyulladás, esetleg cukorbetegség, májgyulladás, májcirozis....

Azt nem gondolnám, hogy az alkoholizmust a házastársnak, élettársnak kellene meggyógyítania, erre megvannak a megfelelő addiktológiák. A tőle telhető segítségnyújtásra pedig sokszor rámegy az egész élete.....

Visszataláljon a családjába... :D Vicces mondat. :D Sok esetben pont az alkoholista nem akar visszatalálni a családjába, mert a családja próbálja megakadályozni az ivásban. De ő mégis inkább inni akar.... Ez egy ördögi kör, ami a közvetlen családtagokat ugyanúgy tönkre teszi.

Kezdődő párkapcsolatban, összeköltözésnél célszerűbb ilyen kapcsolatból azonnal menekülni. Persze hacsak nem akarjuk irgalmas szamarítánust játszva "eltapsolni" a saját életünket is.

58. de82bd5a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 25. 11:41

Kedves Fórumnyitó!

Itt szerintem több segítséget kapsz a problémádhoz:

[link]

57. temmp (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 25. 11:26

Te mit szeretnél?

Komolyan kérdezem, őszintén mit szeretnél?

56. uzala
2022. dec. 24. 19:31

Végteéenül sajnálatos. hogy itt szinte mindenki - tisztelet a kivételnek, csak azt hajtogatja, hogy kellene megtorolni, megbüntetni az iszákos párt, miközben nem teljesen derül ki, hogy férfi-e vagy nő az, akiről szó van. Mindegy is, mivel az alkholizmus egy ponton túl nem erkülcsi és nem jellembeli defektus, hanem betegség. Beteget pedig gyógyítani kell, és segíteni, hogy visszataláljon a családjába, közösségébe, munkájához, pá

rkapcsolatához. -

2022. dec. 21. 18:44

A nagyok is mindig így kezdik! 😃

Ez egyre csak rosszabb lesz, ha nem fogja vissza magát.

54. Érdekes73 (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 21. 18:35
Mit fog fel így ? Van hol laknia,teljes ellátás meg a stb...
53. Nik229 (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 21. 07:34
Nekem teljesen mindegy meddig húzod, halasztod. A te életed.
2022. dec. 21. 04:59
Betegség se tartja vissza, hogy abbahagyja.
51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Mimóza07)
2022. dec. 21. 04:58
Vendéglátásban szokott rá valószínűleg és nem most. Több évre nyúlhat vissza ez a dolog. Már beteg lett és a stresszre fogja ,de utólag belegondolva és utánajárva, az alkohol tette tönkre, amiről valószínűleg nem sokan tudnak, vagy senki, hogy fogyasztja.
50. Mimóza07 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 21. 03:00
Akkor ez a baj hogy kilettél hagyva, nem? ;) Ez már tényleg válóok. :) Lehet vmi problémája van. Kérdezted már? Apam akkor ivott nagyon amikor kiderült hogy beteg, onnantól nem volt megállás. Remélem azert nalatok nem erről van szó. Van az úgy hogy az ember szereti a piát. Kell vmi ami feloldja a hetkoznapok búját-baját. Szürkeségét.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Mimóza07)
2022. dec. 21. 01:23
Titokban iszik, társaságban megjátsza magát és alkoholmenteset iszik. Így nehez. 😀
2022. dec. 21. 00:56
Lehet abbahagyna a piálást ha látná mennyit iszol. :D
47. Mimóza07 (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 21. 00:55
Inkabb hogy innal te is vele. :D ;)
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Nik229)
2022. dec. 21. 00:53
Honnan tudod? Most lett teljesen elegem pár hónap után. Ennyi volt. Remélem felfogja.
45. Nik229 (válaszként erre: 43. - Érdekes73)
2022. dec. 20. 23:56
De, így akar élni. Ha nem így akarna, akkor nem magyarázkodna ennyit, hanem kivágná a pasit. Végic gondolta milyen lenne karácsonykor a szülőknek azt mondani nincs pasi, milyen lenne egyedül, társ nélkül karácsonyozni, utána pedig a szilveszter jön. Kitolja januárig, de majd akkor is talál valami kifogást a szakításra. Olvasd vissza a válaszait, ő nem most jött rá, hogy iszik, hanem egy ideje tudja már, de hallgat, nem tesz semmit. Az alkoholizmus nem olyan probléma, amit meg kell beszélni, hanem olyan, amit ki kell zárni. Én bíztosan nem hallgatnám a kifogásokat, a magyarázkodást és a hazugságokat az ivászatról. Nem feltételezésekkel szembesíteném, hanem egyértelmű tényekkel, amik kimagyarázhatatlanok, amikre példát már írtam. De a fórumnyitó se ki nem dobja, se ténylegesen nem szembesíti. Inkább belemegy a pasi játszmáiba és vitatkozik. Azt írja van tapasztalata ebben, szerintem nem elég közeli, mert nem lép. Mindenki a naga sorsa kovácsa..... Egyszóval ő igen, így akar élni...
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Érdekes73)
2022. dec. 20. 18:03
Nem.
43. Érdekes73 (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 20. 17:20
Így akarsz élni ?
2022. dec. 20. 17:16
Ma szóltam neki,mert éjszakás voltam és hiába csinált jó illatot, bűzlött a lakás. Tagadta és fél volt háborodva, hogy ez a mániám. De elsoroltam példákkal, hogy mikor volt részeg és tudok róla. Én vagyok most a rossz, hogy vádolom. Mondtam,hogy találtam üveget is a táskájában, aztán pont ment valahova és abbamaradt a dolog.
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Napsugár8)
2022. dec. 20. 15:34
Egyedül, magában iszik, titokban. Más előtt titkolja. Vendégek voltak és alkoholmentes ivott például. Nagyon jól titkolja.
40. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 20. 14:55

Kemény elhatározás, egyetértek. Csak egyet kérdezek, ha lehet: miért is kell megvárni, hogy ismét érezd rajta a piaszagot? Most ünnepek jönnek, óhatatlan hogy itt-ott ne kerüljön a kezeügyébe egy pohár. Könnyen mondhatja azt akárkinek, hogy igazságtalanul vádolod, mert ilyen ünnepeken mindenki megiszik egy-egy pohárkával

Egyenesebb dolog lenne, konkrétan megmondani neki: annyiszor hazudott már neked ebben a dologban, nem bízol benne. Részedről eddig tartott a kapcsolat.

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Nik229)
2022. dec. 20. 02:10
Van tapasztalatom ilyennel, nem várok arra ,hogy javuljon. Tudom,hogy nem fog. Arra várok, hogy legyen piaszaga vagy legyen egyértelmű jel, aztán szólok. Pár napig nem volt ,mert vendégek voltak. Egy alkoholista 2 napig bírja néha, ha muszáj. Tapasztalat. Majd most várom a napokban az újabb ivászatot.
38. Nik229
2022. dec. 19. 15:43

Te jó ég, még mindig itt tartasz? Akárhány fórumon is kérdezed, mindenki azt fogja írni, hogy dobd ki. Szülöknél karácsonyozni? Miért, mert a karácsony a szeretet ünnepe? Vagy simán csak szereted, nem akarsz egyedül maradni pont karácsonyra? Vagy azt hiszed megváltozik? Hmmm. Egyébként mivel foglalkozik, mi a munkája? Elmondom, leírom érthetőbben, hogy mi történik körülötted, ha te ennyire nem látod tisztán a dolgokat. A te párod nem feltétlenül zugivó, hanem alkoholista. Szimplán csak neked hazudik. Akkor iszik, mikor te nem vagy otthon, akkor is iszik, mikor jön megy valahova? És hazudik róla. Neked. Fogd fel, dolgozd fel, hogy kizárólag neked hazudik róla. Szerintem útközben beejt 1-2 kocsmát is, kisboltokat, dohányboltokat, ahol megveszi őket, boltokban nem ihat, vagy útközben, vagy a lépcsőházban, vagy a fürdőben issza meg. De ez az ő dolga. Ami téged érint két választásod van: az első, hogy homokba dugod a fejed, mint amit most is teszel, csendben vársz a csodára, az eszeddel érted mi történik körülötted, csak talán a szíveddel nem igazán hiszed el, hogy tényleg így van. De higgy az eszednek, mert a rideg valóság előbb utóbb durva lesz. Visszatérve: ha homokba dugod a fejed, úgy teszel mintha nem tudnál róla és elhiszed neki, hogy nem iszik, azzal csak az időt húzod, késlelteted azt, ami előbb utóbb bekövetkezik. Iszik amikor nem vagy otthon? Biztosra akarsz menni? 1. Nézd meg a táskáját, keresd meg a rejtekhelyeit, ahová a bizonyítékot el tudja dugni, pl gázsütő legalsó rekesze, mosogató alja, szekrény legteteje, cipős szekrénye, pipere cuccai, ágyneműtartó, ruhásszekrénye, szekrények legteteje, amit alapesetben nem érsz el, a legritkábban használt apró kis "lyukak" is a lakásban. De ettől még mindig nem feltétlenül zugivó, lehet csak előled akarja elrejteni a bizonyítékokat és nem volt kedve ki/levinni a szemetet. De egy valamit tarts szem előtt, amíg neked hazudik, előled titkolja, addig tartja magát, addig nem kell felvállalnia az alkoholizmusát. Addig van "nyugalmad"!!!! Ha ezek eredménytelenek, és mindenáron be akarod bizonyítani, hogy rendszeresen iszik - leginkább magadnak, mert őt ezzel sosem fogod tudni szembesíteni! Szóval ha otthonról eltüntet minden nyomot, mert pl. tudja, hogy gyanakszol, akkor menj el a munkahelyére, mire lejár a munkaideje, attól függ hol, mit dolgozik, ha olyan, akkor a munkaidő lejárta előtt, és messziről figyeld míg kijön. Biztos, hogy útba ejt egy kocsmát, dohányboltot, élelmiszerüzletet. Ha kocsma, akkor pofonegyszerű, ahogy bement, kb 2 perc múlva hívd fel mézesmázosan, hogy szerelmem,drágám,szívem, stb, sokára érsz még haza, plusz valami kamu duma. 100% hogy kimegy telefonálni, mert nem szeretné, hogy halld a hátteret, a mai telefonokban pedig egész jó a mikrofon. Aztán dönthetsz, vagy szembeállsz vele a telefonnal a kezdedben, vagy beszélsz vele telon, lerakod és otthon várod. Ha dohánybolt vagy élelmiszerüzlet, akkor mész utána, mert előbb utóbb valahol megissza. Ennél a változatnál is eldöntheted, hogy szembesíted vele, vagy megtartod magadnak az információt. Ha nem tudsz a munkahelye elé menni, akkor pl. mikor mindketten otthon vagytok elküldöd valahova boltba, piacra, stb, de egy konkrét helyen megtalálható dologért, aminek lehetőleg az odavezető úton nincs túl sok egyéb üzlet, kocsma. Az oda vagy visszafelé vezető úton 100% hogy beugrik valahova inni. Ő elindul megvenni azt a nagyon fontos dolgot, te meg mész utána. Lehet, hogy nem a legkorrektebb dolog ennyit és így nyomozni utána, de mentségedre szolgáljon, hogy alkoholista mellett életed nem lesz sosem. Viszont ha szembesíted, szemtől szemben lebuktatod, akkor csak egyetlen választásod marad: kidobni! A lebukás után vagy jobban figyel, egy darabig!, vagy felvállalva nyíltan iszik a tudtoddal néha néha, amiből előbb utóbb ugyanaz lesz, mint ahonnan elindultatok, max még többet hazudik.

Tulajdonképpen mit szeretnél? Jó útra téríteni? Te általad nem fog. Addig amíg nem történik valami nagyobb gond, baj VELE, addig nem fog. Lehet utána sem. Szerintem azért nem akarod kidobni, mert szereted, bíznál benne, hinni akarsz neki. De ahogy telik az idő egyre több lesz a hazugság, az ezzel kapcsolatos vita, és idővel azt fogja mondani, hogy azért iszik, mert te belehajszoltad az állandó gyanúsítgatásoddal.

Ebben a helyzetben nem az a legnagyobb gond, hogy kis üveg, vagy nagy üveg, hanem eleve az üveg.

Te pedig csak fórumokra irsz, vársz, kérdezel, tanácstalan vagy, pedig minél tovább vagy ebben a kapcsolatban, annál inkább bentragadsz. Érzelmileg nem akarod elengedni, pedig ahogy olvasom itt is és a gyk-n is mindenki azt irta, hogy dobd ki. Meddig húzod még? Meddig örlöd magad, hogy iszik-e vagy sem? Előbb utóbb eljön majd az idő, mikor a saját nyugalmad fontosabb lesz, de addig még sok hazugságot és bosszúságot fogsz átélni.

37. Napsugár8 (válaszként erre: 34. - Érdekes73)
2022. dec. 19. 14:58
Élelmiszer üzletben, dohányboltban, stb. ahol kávét főznek, csak egyet "borítós" mozdulattal jelzik az eladónak, és már úgy kapja a kávét, hogy benne a kis üveg konyak is.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Érdekes73)
2022. dec. 19. 12:18
Szerintem ilyesmi is benne van a dologban és nagy üveg is. Helyzettől függ.
2022. dec. 17. 12:54
Sajnos mindig tagadjak,hogy ittak...Volt alkoholista a csaladban,nem is egy sajnos ..
34. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 16. 19:58
Sok kisközértben a pénztárnál lehet kapni a mini piás üvegeket egy olyat bármikor bárhol bedobhat a bűnjelet meg eldobja...
33. Érdekes73 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 16. 19:55
Hány éves és mióta ismered ?
32. pteri (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 16. 17:52
Inkàbb ne, akkor úgyse lehet beszélni vele. Inkàbb màsnapra csomagold össze a cuccàt. A szüleidhez meg ne vidd el karàcsonyra, utàna mit mondasz nekik, vagy mi lesz, ha ott leéget? 21 évesen én is elkövettem azt a hibàt, hogy hittem egy ilyennek. Hozzà is mentem. Aztàn pàr év múlva azt vàgta a fejemhez, hogy tudtam, hogy iszik , akkor most ne pofàzzak.
31. Sirga (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 16. 14:08

Biztos, hogy nem érdekelne a karácsony szentsége, ha a nyugalmamról van szó. Aki nem érti meg, miért küldted el az ünnep előtt, annak a véleménye se érdekel.

Nehéz döntés, de minél előbb meg kell hozni. Minél tovább vársz, annál nehezebb.

Szép ünnepet kívánok! :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook