Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi van akkor ha gyeses helyére vesz fel engem egy mh egy éves határozott idejű szerződéssel és én pont ezalatt az egy év alatt esem teherbe? fórum

Mi van akkor ha gyeses helyére vesz fel engem egy mh egy éves határozott idejű szerződéssel és én pont ezalatt az egy év alatt esem teherbe? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 25. 08:49
Esetleg ha jofej a munkaltato, meghosszabbitja a hatarozott idejut a szules napjaig...
6. vov
2010. márc. 25. 03:40
Én is így dolgoztam, aztán a 2. évben felmondtam, vagyis megegyeztük a munkáltatóval, kollégákkal- vissza is jött a régi lány, de akkor mondták, hogy elvileg ha nem dolgozom le a 3 évet, amire szerződtem, akkor azt ki is fizettethetik velem, vagy vmi ilyesmi. Már nem emlékszem, jó régen volt, meg a törvények is mindig változnak...
2010. márc. 25. 00:28
A gyedhez szükséges, hogy a szülést megelőző 28 naptól vagy a szülés napjától (ahogyan kéred! de a szülés napjától jobb kérni, tovább több pénzt kapsz) igényelheted a terhességi-gyermekágyi segélyt(tgys). A lényeg, hogy még ez a munkaszerződés lejárta elé essen, tehát munkaviszonyban kezdj bele a tgys-be, és jogosult leszel a GYED-re...(még rímelt is:)) Remélem segítettem:)
4. sandra29 (válaszként erre: 3. - Mandula71)
2010. márc. 24. 22:58
Igen, ez így van.
2010. márc. 24. 22:45
A határozott időre szóló szerződésed akkor is lejár.
2010. márc. 24. 22:29

semmi...

ha dolgoztál 365 napot,még gyedet is kaphatsz!

2010. márc. 24. 22:28
Mi van akkor ha gyeses helyére vesz fel engem egy mh egy éves határozott idejű szerződéssel és én pont ezalatt az egy év alatt esem teherbe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook