Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Határozatlan idejűből határozott idejű szerződés? fórum

Határozatlan idejűből határozott idejű szerződés? (beszélgetős fórum)


23. birebora (válaszként erre: 21. - Bözsi néni)
2019. nov. 3. 09:12
Ja, oké, akkor nem olvastam figyelmesen, bocs:)
2019. nov. 2. 19:41
Köszönöm a válaszokat.igen valóban korábban kérdeztem ezzel kapcsolatban,mert az elszánolás sem teljesen korrekt.Sajnos semmi nincs kilátásban,kisvárosban élek.Viszont ezután félek itt ragadok,mert ha letelik a próbaidő ,nem sok esélyem lesz újat találni.
21. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - Birebora)
2019. nov. 1. 18:29
De arról volt szó, hogy a próbaidő letelte utáni napon. Napsugár is, én is arra reagáltam.
20. New(l) (válaszként erre: 18. - Aileron44)
2019. nov. 1. 18:18
Persze, nem azért írtam, csak tapasztalat. Hogy ilyen is van. De nem esett bajom, mert érezni lehetett, hogy nem arra mennek, hogy kirakjanak,formaság.
19. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Aileron44)
2019. nov. 1. 18:15
Így van! Mi adjuk a tanácsokat, leírjuk a véleményünket, de a döntés az övé. Sőt, ha nagyon gubancos a helyzet, jobban jár, ha munkaügyekben járatos jogászt keres meg. Ez is csak egy tanács. :)) Döntenie neki kell.
18. aileron44 (válaszként erre: 16. - New(l))
2019. nov. 1. 17:44
Bocsánat, nem kútfőből volt, hanem idéztem abból amit előtte linkeltem. Gondolom bármi lehet, nem igazán érdekel sok céget, hogy jogtalan amit leír :
2019. nov. 1. 17:22
Nekem van határozott szerződésem próbaidő nélkül.
16. New(l) (válaszként erre: 15. - Aileron44)
2019. nov. 1. 17:12
Nekem volt olyan 4 és fél hónapos határozott szerződésem, ahol boldogan kikötötték a 90 napos próbaidőt. :)
15. aileron44 (válaszként erre: 13. - Aileron44)
2019. nov. 1. 16:49
Próbaidőt határozott és határozatlan időtartamú munkaviszonyban is lehet alkalmazni, a bírói gyakorlat alapján ugyanakkor rövid időtartamra létrejövő munkaviszony esetében a próbaidőnek rövidebbnek kell lennie munkaviszony tartamánál (pl. 3 hónap időtartamú határozott idejű munkaszerződésben nem köthető ki 3 hónapos próbaidő).
14. birebora (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2019. nov. 1. 16:48
Pontosan!
2019. nov. 1. 16:47

Érdemes olvasgatni máshol is :D


[link]

2019. nov. 1. 16:46
-meg:)
11. birebora (válaszként erre: 9. - Bözsi néni)
2019. nov. 1. 16:45
Ha próbaidő alatt történik a változtatás és a munkavállaló aláírja, belemegy akkor nem jogellenes szerintem. Aztán ha nem megfelel meg neki keres mást. Ha meg jól dolgozik akkor gondolom meg lesznek vele elégedve és maradhat így is úgy is.
10. aileron44 (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2019. nov. 1. 16:40
Ő tudja, mi csak tanácsot tudunk adni, dönteni neki kell. Nyitott egy másik fórumot, ott valami órák miatt ment a vita. Jobban járna ha keresne egy másikat.
9. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2019. nov. 1. 16:39

Azért csak úgy felmondani a határozatlan idejű munkaszerződét nem lehet, azt a munkáltatónak indokolnia kell. Aminek megalapozottnak kell lennie.


Különben munkaügyi bíróságon megtámadható.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Aileron44)
2019. nov. 1. 16:38
Helyes! Így van! Jobb lenne egy másik munkahely, de addig amíg az nincs, logikusabb megtartani azt ami van, mint jövedelem nélkül maradni.
7. aileron44 (válaszként erre: 6. - Aileron44)
2019. nov. 1. 16:25

Ha nem helyett helyesen, ha úgy látod, nem nélkül értelemszerűen :D


"Ha úgy látod, hogy nem korrekt a cég, inkább keress másikat." Így van értelme :D

6. aileron44 (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2019. nov. 1. 16:16
Azért a helyedben megkérdeznék egy munkajoggal foglalkozó ügyvédet ( vannak ingyenes tanácsadók is). A 90 nap próbaidő alatt mind a ketten indoklás nélkül megszüntethetitek a szerződést. Már mindenhol ilyen hosszú vagy még hosszabb az próbaidő tartama. Ha nem úgy látod, hogy nem korrekt a cég, inkább keress másikat. Ezek lehet a trükközésre játszanak, biztos ott akarsz dolgozni?
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2019. nov. 1. 16:00

Jogilag valóban, akkor már a határozott idejű szerződésed átvált határozatlan idejűre. Vagyis, ha nem írod alá a 3 hónapra szóló újabb határozott idejű szerződést, akkor mi várható???

Jogilag az, hogy a munkáltató felmond neked, felmentési idő 30 nap, (ha még annyi!), és utána elmehetsz munkanélkülinek, még az a további 3 hónapra sem lesz munkád.


Ugyanis olyan rövid ideje dolgozol ott, hogy végkielégítésre, hasonlókra nem leszel jogosult. Max. a felmentési időre járó bért munkavégzési kötelezettség nélkül kapod. És? Utána pedig marad a nagy munkanélküli???


Jogod az van, hogy nem írod alá! De azért a helyedben alaposan átgondolnám!!!

4. Böce (válaszként erre: 3. - Liliomszál33)
2019. nov. 1. 13:08
Szívesen, sok szerencsét!
3. liliomszál33 (válaszként erre: 2. - Böce)
2019. nov. 1. 12:53
Köszönöm szépen.
2. Böce (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2019. nov. 1. 12:46
Jól gondolod. 11-én ne írd alá, ha újat akarnának, a próbaidőd letelt, és a határozatlan idejű az érvényes.
2019. nov. 1. 12:41
A cégnél ahol dolgozom újabban ez a szokás.Határozatlan idejű szerződés 90 nap próbaidővel,azonban mielőtt lejár a 90 nap aláíratnak egy újat ami határozott és 3 hónapról szól.Nekem nov 10 jár le a 90 nap.Jól gondolom ha addig nem kapok új szerződést akkor nov 11 már hiába akarnak aláíratni újat nem tehetik mert az első az érvényes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook