Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi van a halál után? fórum

Mi van a halál után? (beszélgetős fórum)


2006. nov. 7. 10:54

Az alap-réteg


"...Legtöbb ember azt hiszi, hogy halálakor megsemmisül, vagy majd testtelenül él tovább a térben és időben. A halál nem megsemmisülés, nem is tovább-élés; a halállal szétmállik mindaz, ami az embernek időbeli, változó része: a test, az érzés, az értelem, az egész személyiség; és meztelenül marad az alap-réteg, melyben változásnak, keletkezésnek, pusztulásnak lehetősége nincsen.

Az embernek nem a léte, hanem a külön-léte szűnik meg. A mai ember alig tud különbséget tenni önmaga létének és külön-létének megszűnése között: önmaga létét különléte nélkül, teste, érzései, tudata, időbelisége, változékonysága nélkül csak ájulás-szerű, mélyálom-szerű állapotnak képzelheti. Pedig a külön-létből a személytelen, valódi létbe átjutás nem lecsökkenés, sőt végtelen felfokozódás; nem mélyálom, inkább az éberség teljessége, melyhez képest a legéberebb életbeli állapot is csak káprázó tétovaság.

Aki leszáll saját alap-rétegébe, ilyenkor maga mögött hagy minden életbeli érzést, minden gondolatot és lehetőséget, s ott van, ahol majd halála után, az időtlenben, változatlanban, ahol nincs többé”én” és”nem-én”, hanem mindennek mindennel azonossága, tagolatlan végtelenség. Nem ájult sötétség ez, hanem fényentúli ragyogás, tett nélküli sugárzó működés, érzéstelen teljes szeretet; örök változatlanság, mégsem megdermedés, hanem változásfelettiség, melyben minden változó is bennerejlik, akár az ébrenlétben az alvás lehetősége."



Weöres Sándor

29. d9a5cac94b (válaszként erre: 27. - 2ab728965c)
2006. nov. 7. 10:37

Hála Istennek!

Légyszi, maradj is itt még naaaagggyooon sokáig :)

28. 4423e63349 (válaszként erre: 27. - 2ab728965c)
2006. nov. 6. 21:31

Na hala Istennek!!!!!

Jaj,de örülök Neked:)))))))))))))))))

2006. nov. 6. 21:15

Itt vagyok, semmi gond. Ezek a csúnya gondolatok már minimum 20 éve vannak velem, nem újdonság, és ( sajnos) még mindig itt vagyok, mert gyáva és beszari vagyok még a meghaláshoz is.( hát még az élethez!)


Nem szerettem volna senkit megrémiszteni, inkább visszaveszem magamat, nem okoznék senkinek kellemetlenséget magammal- csak mikor beírtam, erre nem is gondoltam. Elnézést kérek érte.

Üdvözlettel : Fáni

2006. nov. 6. 14:01

Még mindig semmi hír Fániról?

Kezdek komolyan aggódni!!!!!!

Hallod Fáni , ha ezt olvasod , légyszi írj!!!!!

Puszi!

25. be52089f0e (válaszként erre: 17. - Veronitas)
2006. nov. 6. 13:06
Irtam neked privit
24. be52089f0e (válaszként erre: 19. - 2ab728965c)
2006. nov. 6. 12:38

Fánikám ! Nem szeretem amikor ilyeneken jár az agyad!

Mi itt vagyunk és szeretünk téged!!!

23. 779642f981 (válaszként erre: 19. - 2ab728965c)
2006. nov. 6. 12:20

Fáni !!!!

Valahol úgy is megtalállak!!!!

Mármint valamelyik fórumon!!!

22. d9a5cac94b (válaszként erre: 19. - 2ab728965c)
2006. nov. 6. 10:35

NEEEEM!!!!!


Tessék csak köztünk maradni!!

2006. nov. 6. 09:53
Csend,nyugalom,beke.Remelhetöleg.
2006. nov. 6. 09:20
Nagyon sok folyóiratot olvastam ebbe a témában.Pesten a Revitál alapitvány /Bp.Ferenciek tere 4.sz./ foglalkozik vele tudományos célból.Nagyon sok orvos közre müködésével kutatják a klinikai halálból visszatért emberek élményeiből az azonosságokat stb.Időnként előadásokat tartanak,érdemes rajta részt venni.Ennél az alapítványnál médiumok is részt vesznek,ha valamilyen lelki és egyéb kérdezni valója van valakinek,segitenek.Pont ez miatt a kérdés miatt kezdtem el kutakodni,mert már 20 éves koromban minden este félelemmel aludtam el,mi van ha megfogok halni?Nagyon rossz volt és rájöttem,hogy nem élhetek ilyen kétségek közt egy életen keresztül,pláne ha 80 évig élek!Majd azóta elolvastam többek között a Tibeti halottas könyvet és számos egyébb információt szereztem a fennt nevezett alapítványon keresztül,náluk megjelent köteteket olvasgattam.Tény,hogy misztikus ez a kérdés, de már másként látom a dolgokat és nem rettegek,hanem élek!
2006. nov. 6. 08:52

Én nagyon bízom benne, hogy a halál után a SEMMI van, ami nagyon kellemes állapot lehet, hiszen ott nincsen Semmi, az se ami fájjon.

Nagyon azon vagyok egyébként, hogy záros időn belül személyesen is megtapasztaljam,aztán ha tudok, majd üzenek valamilyen módon, jóóóó?????

18. mikormarta (válaszként erre: 6. - Virág krisztina)
2006. nov. 5. 22:50
Én is ezen az állásponton vagyok.Aki megteremtette a világot annyira tökéletesre csinálta, hogy le a kalappal előtte.Milyen rossz lenne, ha tudnánk, hogy van halál utáni élet. Milyen sokan feladnák mostani életüket egy jobb élet reményében?A örökké élés is hülyeség lenne, mert akkor mindenki depi lenne és meggondolatlan, mert tudná, hogy úgyse halhat meg soha.Kell ez a misztérium, ez tartja mozgásban a küzdést , a fejlődést.
17. veronitas (válaszként erre: 16. - Be52089f0e)
2006. okt. 30. 13:43
hogyan?
2006. okt. 29. 22:30
Számomra egyértelmű, hogy a halál után van élet. Családom több elhunyt tagja is jelezte ezt felénk.
15. zena01
2006. okt. 29. 21:41
Hogy mi van a halál után, azt nem tudja senki. Mert abban a pillanatban, hogy megtudja, már odaát van. De abban biztos vagyok, hogy "valami" van. Visszajönni pedig szoktak a halottak, de nem úgy, mint a horrorfilmekben. Ezt általában a testük nélkül teszik, a lelkükkel. Mivel nincs fizikai megjelenésük, se testük, se hangjuk ezért nem hiszik el sokan. Mert ezt nem látni lehet, csak érezni.
2006. okt. 29. 20:01

Carl Gustav Jung

" A lélek s test életője.

A test és a testi világ önmagában halott!

Az ujráélesztés problémája:

Hogyan egyesülhet a lélek az élettelen testtel?!?"

2006. okt. 29. 18:30
Sajnos,minket is érint ez a kérdés.22éves lányomat veszítettük el jan.első napjaiban betegség miatt.Csak remélhetem,hogy van valaki aki segíti őt odafenn,vigyáz rá.Ha nem lenne a kisebbik lányom,nem is tudom hol lennék.Nincsenek konkrét ismeretim az újjászületésről,de nem is vetem el azt.Ősi igazság,hogy halál nélkül nincs újjászületés.De az, hogy milyen körülmények között veszítünk el valakit,mindenképpen meghatározza ennek az elviselését.Nem én találtam ki: a gyermekeinket ajándékba kapjuk,becsüljük meg őket--ők választottak minket!
12. sitecom (válaszként erre: 9. - Vadmalna)
2006. okt. 26. 18:17
Nagyon kedves vagy.Ismeretlenül is köszönöm:)
11. veronitas (válaszként erre: 6. - Virág krisztina)
2006. okt. 26. 17:54
igen, én is valami ilyesmit gondolok, és Müller Péter is hasonlót ír le vmelyik könyvében!
10. esjé
2006. okt. 26. 13:58

Édesanyám egyik ismerőse is szívrohamot kapott. Ő azon a bizonyos "folyosón" ment, amikor meghallotta felesége hangját: "Józsi, ne menj el!" Ami érdekes a történetbe, hogy mindez utcán történt, a felesége pedig nem volt vele.

Amúgy én hiszek az ilyen dolgokban, kíváncsi leszek, mi vár rám a halál után, bár remélem ez azért minél később fog bekövetkezni.

Valamilyen szinten én is hiszek az újjászületésben, de szerintem csak akkor születik újjá az ember, ha minden dolgát lezárta az előző életében.

9. Vadmalna (válaszként erre: 8. - Sitecom)
2006. okt. 26. 11:03

Anyukám is volt már élet-halál között..ő is hasonló élményekről számolt be..sötétségről-fényről..

Jó, hogy még itt van köztünk és Te is!

2006. okt. 26. 07:39

Tudjátok,egy autó baleset miatt leállt a szivem..a helyszinen a kiérkezö mentösök élesztettek ujra.Klinikai halál,kiabálták a férjemnek.-persze a páromnak is komoly sérülései voltak,de nem életveszélyes,igy ö magánál volt....-mikor magamhoz tértem a családom vett körül a korházi ágynál..kérdezték mit éreztem??,mit láttam???van -e valami éményem??

-nekem abban a pilanatban csak vibrálo fények jutottak eszembe,mitha egy nagyon sötét helyiségben egy fény gömb forgott volna..A halál kapuja szokták azota is mondogatni,a családtagjaim.Nem tudom...,-az biztos én nem láttam magam fentröl,nem hallottam hangokat...talán hamar visszahoztak...- az életemet átértékelve élek azota ,teljes boldogabb életet.Remélem azért,hogy létezik menyország..vagy valami..jo benne hini,mert igy könnyebb elfogadni az elfogathatatlant!

2006. okt. 26. 05:16
Mint keresztyen szamomra termeszetesen menny es pokol a valasztas halal utan, reszemrol igyekszem a mennybe jutni..:)
2006. okt. 25. 12:37
Szerintem újra-és újra jövünk, hozzuk magunkal az elrontott dolgainakt, és mindaddig tanulunk, ameddig nem sikerül kijavítani a hibákat.Akkor továbblépünk. Szerintem....
5. mese
2006. okt. 25. 12:19
A halál, nem más mint egy ruhaváltás.Halál nélkül nincs újjászületés.
2006. okt. 24. 18:27
Sajat felteveseim,olvasottak alapjan.
2006. okt. 24. 18:26
Nagyon sokat lehet ezekrol olvasni. Nekem a legszimpatikusabb, hogy a halal utan egy kisero -aki elhunyt rokon is lehet- kiser, vigyaz rank.Megmutatja hogy eltunk,hol hibaztunk.Itt vilagosan latjuk miert eltunk/elunk. Majd jon az ujjaszuletes.Minden elolrol kezdodik,de tudatalattin elozo eletunk megvan. Es mindez addig mig karmank tokeletes lesz. De h aztan milesz...?Persze ezek csk sajat
2006. okt. 24. 18:12

Engem már gyerekkorom óta foglalkoztat a kérdés. Szerintem a születés és a halál pillanatában vagyok a "legmagányosabbak". Mi lesz a halál után? Ahogy én elképzelem: megérkezem egy másik "világba"..talán össze leszek zavarodva és nem értem, mi történt velem..esetleg éppen ellenkezőleg, megnyugvást érzek majd és biztonságot..(?), aztán leszületek majd egy másik testbe...és beteljesítem azt a sorsot, amit eddigi életeim során (is)folytatnom kell. Egyre magasabb és magasabb szintig...

Nos, nekem ez az érzésem..

2006. okt. 24. 17:43

Vajon mi is lesz velünk? Találkozunk szeretteinkel,megérkezünk egy teljesen uj világba?Talán egy másik dimenzióba,testbe, bolygóra?

Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook