Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi történik műtét közben? fórum

Mi történik műtét közben? (beszélgetős fórum)


1 2
24. trapiti (válaszként erre: 17. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 12. 13:41
Persze... egy átlag magyar sebészeti műtőben nap szinten 5-6-8 műtét megy le, egy 24 órás ügyelet alatt akár a háromszorosa. Az orvosok, asszisztensek teljesen átlag emberek, se jobbak se rosszabbak mint más. Nekik az ott a munkahelyük. Vannak helyzetek amikor beszélgetnek esetleg műtét közben, van amikor nem. Vannak helyzetek amikor a feszültség akár egy-egy cifra káromkodásban is kitörhet, de kinél nem. De azt elhinni hogy ezek a teljesen átlagos emberek azzal ütik el a munkaidejüket, ügyeleti idejüket stb. hogy azzal szórakoztatják magukat/egymást hogy megalázó dolgokat beszélnek a betegről, ostobaság. Ennyi erővel gondolhatnánk azt is, hogy a bölcsiben a gondozónénik is ugyanezzel szórakoztatják magukat, vagy a postáskisasszonyok... ugyanennyi a realitása.
23. ancsika688 (válaszként erre: 22. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 12. 13:26
Átmegy.De nem is ez az érdekes.Engem többször műtöttek már,de eszembe sem jutna felvenni miről beszélnek az orvosok.A lényeg,hogy sikerüljön az operáció.Szerintem.
2016. ápr. 12. 13:12
Amiért nem tartom valószínûnek a történetet, mivel az ember fejere ráhúzzák azt a "sapkát"... azon aligha megy át a hang.
21. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 20. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 12. 12:49

Az is jó lehet, bár szegény nem tehet róla.

Én a legutóbbi műtétem után, amikor toltak kifelé a műtőből, ránéztem a műtősfiúra és megkérdeztem, hogy "hát téged meg hogy hívnak?" :) Ennyire emlékszem, utána megint se kép, se hang....

2016. ápr. 12. 12:41

Láttam az az állítólagos amerikai történetet.

Azért ne felejtsük el, hogy ma már a legtöbb mûtétet hanganyaggal-képileg rögzítenek, dokumentálnak.

Meg amikor az altatott beteg mindenféle trágárságot, ocsmányságot kibeszél :D

19. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 18. - Jasmeen)
2016. ápr. 12. 12:26
Akkor jó :-)
18. Jasmeen (válaszként erre: 17. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 12. 12:23
Hát ilyenek azért nincsenek, vagy csak nagyon ritka. Én ilyet még nem tapasztaltam.
17. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 11. - Jasmeen)
2016. ápr. 12. 12:20

De, természetesen az is ocsmány dolog.

Nem a poénkodásról beszélek, én is szeretem a viccet, hanem ha konkrétan megalázó dolgokat mondanak egy magatehetetlen test fölött.

16. ancsika688 (válaszként erre: 8. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 12. 12:19
Ha kibeszélnek,azt megtehetik előtte és utána is.
15. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 9. - Syria)
2016. ápr. 12. 12:17
Háááát....:)
14. Jasmeen (válaszként erre: 12. - 55acef0d07)
2016. ápr. 12. 12:15
Én is szoktam poénkodni a betegekkel, sőt, saját magamon is élcelődöm rengeteget...mindig nevetnek és ez jót tesz nekik! :)
13. 55acef0d07 (válaszként erre: 11. - Jasmeen)
2016. ápr. 12. 12:14
Épp ezt akartam mondani. :) Az orvos is ember, én attól nem leszek se több, se kevesebb, ha épp rólam jut eszébe valakinek egy poén. Örülök, ha nem unatkozik munka közben. :D Viccet félretéve... egész nap, isten tudja hanyadik műszak és huszadik műtét után ez legyen a legkisebb "hibája". A saját orvosomnak se rónám fel, ha kiderülne. Megteszi, amit meg kell tennie és ez a lényeg.
12. 55acef0d07 (válaszként erre: 9. - Syria)
2016. ápr. 12. 12:10
Szerintem nem lennél morbid... én is kíváncsi lennék, miket beszélnek. :D A második császáromnál még mielőtt elaludtam volna, egy viccet kezdett el mesélni az ügyeletes orvos a hallgatónak, aki megjelent kukkerolni... bakker azon izgultam, hogy várja már meg az altató, amíg vége a viccnek, mert kíváncsi vagyok rá. :D :D :D Még jó, hogy épp szülni készültem. :D Mit hoz ki az emberből az adrenalin. :D
11. Jasmeen (válaszként erre: 9. - Syria)
2016. ápr. 12. 12:10

Szoktunk poénkodni, ha nem annyira komoly a helyzet, de nem a betegeken.

Hozzáteszem, én sosem szoktam ilyet tenni, de ennek ellenére elég fura, hogy ha mondjuk van egy bolti eladó, akkor ő simán kibeszélheti, kinevetheti a vásárlót távozása után. Egy irodában is meg lehet ezt tenni az ügyféllel(pont egy hete voltam ennek fültanúja). Ezek senkit sem zavarnak? :) Megint csak az orvosok, akik az emberek életéért küzdenek...fura...

10. Tavirózsa :) (válaszként erre: 8. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 12. 12:08
Gondolj, te is szépeket elalvás előtt róluk....úgyis ezeket fogod mondani amikor ébresztenek....te viszont nem emlékszel rá! :D
9. syria (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 12. 12:06

Amiről nem tudunk, az nem fáj.

Az orvosok is emberből vannak, lehet, hogy a nehéz pillanataikon, amikor éppen a páciens életét mentik, a humor segíti át őket.

Ha rajtam múlna, szívesen megnézném az égből, ahogy a proszektúrán dolgoznak rajtam. :D Morbid lennék?

8. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 6. - Tavirózsa :))
2016. ápr. 12. 12:05
Hát ez az.... Csak azzal a tudattal feküdni a műtőasztalra, hogy ki tudja, miket beszélnek rólam, nem tölt el nyugalommal :)
7. Jasmeen (válaszként erre: 5. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 12. 12:01
Mint ahogyan az első válaszomban is írtam, orvosa válogatja.
2016. ápr. 12. 12:01
És mégis, ha igaz is...mit tudsz csinálni ellene? Kiszolgáltatott helyzetben vagy. :(
5. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 4. - Jasmeen)
2016. ápr. 12. 12:00
Akkor mégis igaz...
4. Jasmeen (válaszként erre: 3. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 12. 11:58

A cikkeknek sem szabad elhinni mindent, nagy részük az emberek egymás ellen fordításáról szól.

De tény, hogy hallottam már én is ilyet a műtőben.

3. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 2. - Jasmeen)
2016. ápr. 12. 11:56

Miért ne hinném el, ha ezt mondod?

Igen, komoly kérdés. Nemrég olvastam egy cikket, hogy egy idős hölgy a hajába rejtett kütyüvel vette fel, miket beszélnek az orvosok a teste fölött...

És megkérdeztem egy műtős srácot, nem mondott semmit, csak nevetett.

2. Jasmeen (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 12. 11:52

Én orvos vagyok és fogom a fejem, hogy ez komoly kérdés-e...?!

Most mondjam azt, hogy én nem szoktam, de van, aki igen? Úgysem hinnéd el...orvosa válogatja!

2016. ápr. 12. 11:49

Főleg egészségügyben dolgozók, de mindenki más véleményére, tapasztalataira kíváncsi lennék azzal kapcsolatban, igaz-e az, hogy műtét közben az altatásban lévő betegen élcelődnek, kacarásznak az orvosok?

Hallottam ilyesmit, de nem merem elhinni....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook