Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi történik műtét közben? fórum

Mi történik műtét közben? (beszélgetős fórum)


1 2
54. Jasmeen (válaszként erre: 53. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 14. 19:04
Megérdemelte volna...
53. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 52. - Jasmeen)
2016. ápr. 14. 18:10
Azt hiszem, én meg is kérdeztem volna....
52. Jasmeen (válaszként erre: 40. - Syria)
2016. ápr. 14. 18:05

Én múlt héten egy hivatalos ügyet intéztem, s az előttem lévő ügyfelet olyan undorító és pofátlan módon beszélte ki a kollégájának az ügyintéző "hölgy", hogy én éreztem magam kellemetlenül...s persze mondanom sem kell, hogy előttem tette mindezt...

Legszívesebben megkérdeztem volna, hogy: "Kedves hölgyem, engem is ki fog beszélni, ha elmegyek?"

Kíváncsi lettem volna a reakciójára...

51. syria (válaszként erre: 49. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 14. 07:44

Ebben a kicsi országban régóta nem normális, ami az egészségügyben zajlik.

A páromat brutális karambol után (árokba tolták az autópályáról, kétszer megfordult vele az autó; csoda, hogy túlélte) a kórházban hagyták abban a véres pólóban, amiben a mentősök ellátták.

Miről beszélünk? Röhögjenek felettem, beszéljenek ki az egészségügyiek, ha így könnyebb nekik rendesen ellátni engem.

50. 871383ddcb (válaszként erre: 49. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 13. 15:56
Általában meg. Beleegyezés szerintem abba kell, hogy esetleg a gyakornok vizsgálgasson. Talán azt meg is kérdezik.
49. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 48. - 871383ddcb)
2016. ápr. 13. 15:52

Biztosan így van, hiszen nekik is tanulni kell valahol.

Csak legalább szóltak volna előtte, vagy valami.... De nagyon váratlanul ért. A beteget csak megkérdezik előtte, hogy beleegyezik-e, normális esetben.

48. 871383ddcb (válaszként erre: 43. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 13. 15:30
Úgy emlékszem, ha rosszul, akkor elnézést az itt jelen lévő szakmabeliektől, hogy ha a beteget olyan intézményben kezelik, amelyikben zajlik szakképzés, a hallgatók jelen lehetnek. Pont kifogtad. De hát, ha kellemetlen, ha nem, valahogy gyakorlatot kell szerezniük. Bátran szólni kell, ha valami kellemetlen.
2016. ápr. 13. 12:34

Igazából nem találkoztam egyetlen mûtôssegéddel sem.

Akivel meg az volt a kezdet kezdetén, az ma már osztályvezetô fôorvos.

46. trapiti (válaszként erre: 45. - Vica66)
2016. ápr. 13. 10:20
Vannak ilyenek is szerencsére :)
45. vica66 (válaszként erre: 39. - Trapiti)
2016. ápr. 13. 10:01

Sajnos az utóbbi években volt pár műtétem. Legkevésbé se érdekelt, hogy mit beszélhetnek a műtőben, amíg alszom, csak tegyék jól a dolgukat.

Lehet, hogy szerencsém volt, de mindannyiszor nagyon kedves, segítőkész műtőssegédekkel (is)találkoztam (két különböző kórház).

44. globus
2016. ápr. 13. 10:01
Amikor műtöttek, sajna nem használt az előzetes nyugtató kombináció. Saját lábon mentem fel a műtőasztalra, totál frissen, élénken :) Nagy örömmel jelezték, hogy nem vagyok könnyen hányós. Határozottan állítom, hogy mindenki a szakmai dolgát tette. Sőt, ahogyan levették rólam a hálóinget, azonnal lefedtek teljesen műtői ruházattal, csak a műtéti terület volt szabadon. Figyeltem az előttem műtötteket, teljesen normálisan, helyzetnek megfelelően bántak velük, pedig ők is féltek, velem együtt.
43. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 35. - 871383ddcb)
2016. ápr. 13. 09:56
Műtőben talán még jobban takargatják a muffost (persze én is láttam, hogy a műtősfiúk szeretnek nézegetni), de nekem durvább volt, amikor az előbb is említett szakrendelésen feküdtem a nőgyógyászati székben égnek meredő lábakkal, és (bocsánat) ömlött belőlem a vér, erre kinyílik az ajtó, és besétál vagy 15 orvostanhallgató, körbeállták a micsodámat, közben a doki magyarázta nekik, hogy mit csinál éppen. Próbáltam a plafont nézni, de azt kívántam, bár nyílna meg alattam a föld, hogy el tudjak süllyedni szégyenemben.
42. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 36. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 13. 09:50

Egyszer hármunkat hívtak be nőgyógyászati UH-ra szakrendelésen!!

Ráadásul az egyik kiscsaj akkor volt először nőgyógyásznál, nagyon kellemetlen volt neki - persze mindannyiunknak.

Azóta részemről csakis magándoki jöhet szóba.

41. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 32. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 13. 09:47
:) :)
40. syria (válaszként erre: 11. - Jasmeen)
2016. ápr. 13. 07:36
A számból vetted ki a szót. Más szakmákban talán még durvában kibeszélik az ügyfelet, aki talán éppen olyan kiszolgáltatott helyzetben van, mint egy beteg.
39. trapiti (válaszként erre: 34. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 12. 20:19
Az a helyzet, hogy a műtőssegéd mint szakma azért nem túl népszerű. Nehéz munka kevés pénzért, nem vonzó. A kórházak nem tudnak válogatni, jön aki jön. Sokszor az aki másra nem igen jó. A nőgyógyászatokra még egyébként a kultúráltabb embereket teszik általában, de tény hogy sokat nem lehet várni. A műtősnő ha elég karakán és még nem fáradt bele az állandó vitákba akkor kordában tudja tartani a csapatot, de ha épp műtősnőből is fiatalabb vagy olyan van ott akinek nincs szava, akkor nem nagyon van aki még arra is figyeljen hogy a nem kifejezetten az úriember mivoltukról híres fiúkat ráncba szedje. Volt nagyon sok műtőssegéd akikkel dolgoztam, néhány akit nagyon bírtam, rendes, becsületes emberek, de a legtöbb nem volt se túl udvarias, de túl képzett. Nyilván próbál minden intézmény meghúzni egy határt ami még viselkedésben belefér, de nagy elvárásaik nem lehetnek, mert akkor nem lesz aki elvégzi a munkát. Így bizony bunkók is dolgoznak ilyen munkakörben, aminek egyébként jobb helyeken a közelébe se szagolhatnának.
38. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 12. 17:48

Nem érdekel, úgy se tudnék tenni ellene, valószínűleg soha meg se tudnám.

Csak az érdekel, hogy meggyógyítsanak.

37. 871383ddcb (válaszként erre: 36. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 12. 17:28
Vannak még hiányosságok. :(
36. polivinilklorid (válaszként erre: 35. - 871383ddcb)
2016. ápr. 12. 16:58

Nekem nem probléma, ha látnak az öltözőben vagy bárhol, de mikor a könnyeimmel küszködve várok terhesség megszakításra, akkor talán érthető, hogy zavar az ilyen bánásmód. Amúgy első sorban a beteg miatt intéznek mindent úgy, hogy a lehető legkevesebbet lássk mások az intim részeit.

Egyszer tüdőszűrésen küldtek be egyszerre kettőnket egy csajjal. Ez sem helyénvaló. Azon felül, hogy elvihetik a kint hagyott cuccot, még ha egy neműek vagyunk, sem lenne szabad, nem véletlen, hogy nem szoktak ilyet csinálni. Nekem nem volt gond, én siettem, ledobtam a cuccom, mentem előre, de a másik csaj annyira zavarban volt.

35. 871383ddcb (válaszként erre: 34. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 12. 16:42
Te még biztos fiatal vagy. Ahogy múlnak az évek, egyre kevesebben fognak kukucskálni, és gondosan takargatják majd a " muffost ". Talán inkább maguk, mint mi miattunk. :D :D
34. polivinilklorid (válaszként erre: 33. - Pilus)
2016. ápr. 12. 16:24
Ez biztosan nem az átlag. Meg ha nem ilyen sudribunkókat fogsz ki, akkor nem feljtik el egy darabid a muffost letakarni Mielőtt jönne az orvos. Én nem vagyok szégyenlős, de ez a helyzet nagyon kellemetlen volt.
33. pilus
2016. ápr. 12. 16:19
Kár volt ezt a fórumot olvasnom:))) Most készülök nőgyógyászati műtétre.Idős vagyok és már nagyon szégyenlős.Nagyon zavarna,ha a lábamnál cseverésznének.Na,nem a beszélgetéssel van bajom.Csak szeretnék ott láthatatlan lenni:)))Az egész helyzet úgyis olyan rémes!!!Ráadásul kisváros lévén,van egy csomó ismerős a beteghordók,egyéb személyzet között.Na és itt nem a nők izgatnak!
2016. ápr. 12. 15:57
Nekem azzal nincs semmi bajom, hogy beszélgetnek, de miért kaszinózik 3 srác a pucér picsmnál feleslegesen? Az meg, hogy rákönyököl a lábamra, mintha pocsmapult lenne, és észre sem veszi, szerintem túlzás.Amúgy nem gondolom, hogy ez lenne az ltalálos, de sajnos én kifogtam egy ilyen rossz bagázst egyszer.
31. trapiti (válaszként erre: 29. - Polivinilklorid)
2016. ápr. 12. 15:49
Én is altattam nőgyógyászaton is, kisműtétből egy nap 10-12 ment le, tetszik vagy nem, futószalag. A műtősnő, anesztes általában ki sem teheti abban a 6-8-10 órában a lábát a műtúből, hát beszélget két műtét között. A nőgyógyászok általában váltják egymást, de ha két műtéte van egymás után a betegcsere között ő is beszélget. Vagy telefonál. Vagy foglalkozik pár percet az egyéb dolgaival. A műtősfiú hozza-viszi a beteget. Mondjuk 8 általánossal, havi 80-ért. Ilyenek. Örülni kell hogy még van egyáltalán aki megcsinálja.
2016. ápr. 12. 15:21
Én betegként is láttam olyat, hogy majd elsírtam magam. A dolgozók nem csak látták, hanem tisztességgel el is látták. Minden tisztelet sokuknak.
2016. ápr. 12. 15:09
En nőgyógyási műtét előtt baromi rosszul éreztem magam, hogy annyian állnak az elfelemnél, és semmi dolduk nem volt ott, csak beszélgettek, röhögcséltek. En annyira kivoltam, és a sírás folytogatott, hogy nem szólaltam megamíg az egyik műtős rá nem könyökölt jó kedvében a felrakorr lábamba.
28. globus (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2016. ápr. 12. 15:09
Háááát, hallottam már olyant, hogy hasi műtét előtt fél óráig pucolták az illető köldökét...
2016. ápr. 12. 15:00
Szerintem ez embertől függ. Orvos, ápoló is ember. Ha velem ugyanolyan udvarias, mint én vele ( akár viccelődhetünk is ), a műtőben maximálisan belead mindent, nem igazán zavar mit mond, míg alszom. Pár óra múlva más fekszik ott és kész. Biztos akad olyan pedagógus, jegyvizsgáló, kereskedő, rossz szomszéd is, aki ezt teszi, csak nagyobb esély van rá, hogy meg,-visszahalljuk
26. trapiti (válaszként erre: 25. - Pengő Gyöngyi)
2016. ápr. 12. 14:44

Dagadtnak kb. ugyanolyan eséllyel neveznek mint mondjuk a buszon. Vagy még annyi se. Az orvosok, műtői személyzet számára nincs semmi különleges az emberi test látványában és a legtöbb ember aki műtétre kerül nem különösebben szép. Megszokott látvány a beteg, túls sovány, vagy túl kövér stb. emberi test.


Tapasztalatom szerint az ápolatlanság pl. jobban kiveri a biztosítékot, de arra sem szoktak sok szót vesztegetni mert sajnos az is megszokott.


Egy egy durvább tetoválás, vagy intim testékszer lehet érdekesebb de alapvetően arról sem mond senki semmi különöset, megtanulták rezzenéstelenül fogadni az ilyesmit. Néha van azért amit szóvá tesz az ember, nekem volt betegem akit vagy 15x altattam egy év alatt, eredetileg egy vonat gázolta el, tele volt horogkeresztes tetoválással. Néha beszéltünk vele erről, általában nem altattuk, így volt lehetőség beszélgetni vele a műtétei alatt. Egy pár hónap után már leragasztotta a tetkóit magától ha műtétre jött... egy idő után már egészen meg lehetett kedvelni az embert, pedig eredetileg igencsak nehéz volt... ilyen is van.


Meg eszembe jut egy traumatológus kollégám, nemrég halt meg ötvenpár évesen, ő mondott cifra dolgokat, mégis a sok combnyaktörött idős néni imádta. Pedig neki tényleg volt egyfajta stílusa... szóval sokszor ha el is hangzik valami, még nem biztos hogy rossz szándékkal, vagy hogy a megalázás a cél. És hát igen, vannak szakmák aminek a képviselői nem a finomságukról híresek, de ez ilyen. A magam részéről inkább legyen érdes a modora és legyen határozott a műtőben mint egy finomkodó tutyimutyi :) Persze ettől még az általános inkább az hogy igyekszik mindenki a normál keretek között maradni.

25. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2016. ápr. 12. 14:19

Köszi, akkor csak hülyeségeket terjesztenek.

Azt a cikket a neten olvastam, állítólag a nő testét pocskondiázták, dagadtnak nevezték, meg gúnyolódtak rajta.

Tisztelem az orvosokat, semmi rosszat nem feltételezek róluk, csak ez a cikk megdöbbentett.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook