Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi történik, ha rögzített fogszabályzó viselése közben begyullad a fog? fórum

Mi történik, ha rögzített fogszabályzó viselése közben begyullad a fog? (tudásbázis kérdés)


11. e57e061615 (válaszként erre: 10. - INDUS11)
2012. máj. 15. 14:16
Tényleg nem a te hibád, hogy ügyetlen volt az az orvos, de nem is a fogszabályozó orvosé. Az orvos biztos többet tud mondani, mint mi itt.
2012. máj. 15. 13:41

Az a nagy probléma, hogy nem biztos, hogy normálisan rendbe lehet teteni, hiába normális az orvos, akihez most járok.

Az meg nem az én hibám, hogy az a barom körzeti elb...ta a fogamat. Még mindig irtó dühös vagyok, pedig nem most volt. A szülés nem fájt annyira (érzéstelenítés nélkül, 4 kg fölötti gyerekek), mint az az egy fogam miatta.

Áhh. Végül is akkor kapok választ a kérdésemre, ha elmegyegyek az orvos(ok)hoz, és nekik teszem föl a kérdést . Csak előzetesen akartam tájékozódni...

9. e57e061615 (válaszként erre: 4. - INDUS11)
2012. máj. 15. 10:15
Először rendesen helyre kell tetetni egy rendes orvossal, és akkor nem lesz ilyen baj. Amúgy jogosnak tartanám, ha kifizettetnék az újra felrakást, főleg így, hogy te még tudsz is róla, hogy baj lehet.
2012. máj. 14. 22:46

A fogszabályzós orvos nem vállal tömést, de vele csináltatnám, mert nagyságrendekkel olcsóbb, mint máshol. A testvérem is ott csináltatta, de neki nem volt ilyen problémája.

Szóval akkor leírom, hogy pár éve rendbe tetettem a fogaimat, csak rosszul sült el. A körzeti orvos (?) egy felmaródást fogbélig fúrt, már ott majd' kifordultam a székből. Aztán pár hónap múlva kiesett az ominózus tömés, ami durván mély volt. Mivel idegeket is érintett a fúrás, ezért iszonyatos volt az a tömés nélküli 1 hónap (ha belement valami, annyi volt a napomnak), mire eljutottam "normális" orvoshoz. Megröntgenezte a fogam, és láttam rajta a meglepődést, de hát az orvosok összetartanak, így csak annyit mondott, hogy ettől nagyobb bajom sose legyen, de ne azzal a fogammal harapjam a mogyorót, stb.. Többszöri kezelés után tűrhető állapotba került a fogam, nem kellett gyökérkezelni (jelzem, 1-2 lyukas fogon kívül sosem volt problémám addig). Viszont mondta, hogy ez érzékeny lehet a későbbiekben, és "meglátjuk", meddig bírja a tömés... Na szóval, ez bajom. Ettől a fogamtól félek nagyon. Ez kb. 2,5 éve történt.

2012. máj. 14. 22:29

addig nem teszik fel általában a fogszabályzót, amíg van lyukas fogad


utána ha kilyukad a fogra ragasztott tappancsokat nem kell leszedni töméshez, max a drótot veszik ki, de az meg nem gond, azért nem kell fizetni, ha a fogszabályzós orvos tömi is egyben a fogat

amíg fenn van a fogszabi érdemes vele tömetni is emiatt

2012. máj. 14. 22:16
A fogszabályzós orvos is fogorvos, csak van már szakvizsgája is :) Mutasd meg neki a "necces" fogaid, és ha ő úgy ítéli meg, hogy mehet a fogszabályzó, akkor nyugodt lehetsz. Ha meg kell valamit csinálni a fogakkal, akkor azt érdemes, sőt kell is a fogszabályzás előtt.
2012. máj. 14. 22:11

gyulladt fogat gyógyszerrel kezelnek első körben


és egy fog kezeléséhez nem kell az egész fogszabályzót leszedni....

2012. máj. 14. 22:10

Tehát arra gondolok, hogy ha bármilyen foggal kapccsolatos probléma miatt le kellene venni a szabályzót. Ez lehet gyulladás, bármi. Konkrétan én készülök fogszabályzásra, csak van 1-2 necces fogam (nem részletezem, csak annyi, hogy egy kontár fogorvos kicsit tovább fúrta a kelleténél, és iszonyat fájdalmaim voltak emiatt). Szóval tartok tőle, hogy hiába tetetem rendbe a fogaimat szabályzás előtt, mégis történik valami közben.

Amúgy két külön ember a fogszabályzós orvos és a fogorvos.

2012. máj. 14. 22:05

Kérdés, hogy mit értesz az alatt, hogy begyulladt a fog?

Egy jó fogorvos egyébként sok mindent meg tud úgy oldani, hogy nem kell leszedni a fogszabályzót.

2012. máj. 14. 22:03
Hallottam olyat, hogy ilyen esetben ha leveszik (mert ugye nincs más választás), akkor újra ki kell fizetni az árát a következő "felrakásnak". Ez igaz?
2012. máj. 14. 22:02
Mi történik, ha rögzített fogszabályzó viselése közben begyullad a fog?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook