Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi motivált benneteket, hogy sikerüljön fogyni? fórum

Mi motivált benneteket, hogy sikerüljön fogyni? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. márc. 20. 20:11

Az akaraterő, a kitartás minden emberben megvan, de a legtöbbnél sosem mutatkozik, mert belesüppednek valamibe, amiben kényelmesen lustálkodhatnak egész életükben.

Nikodém Vanda

2012. máj. 5. 18:50

Mindig más:


-először azért, mert mindig duci voltam, és eldöntöttem, hogy ez nem mehet így tovább, látnom kell, milyen vagyok soványan. Minden barátnőm sovány, egy tinilánynak meg ez a legnehezebb. Az összes barátnője szépen öltözik, buknak rájuk a fiúk, és te vagy a rút kiskacsa. A fogyás sikeres volt.


-Másodszor egy szerelmi csalódás után. Majd én megmutatom, milyen jó nő lesz belőlem. Sikerült. De ma már nem mennék bele ilyen kicsinyes játszmákba.


-Harmadszor: fogadtam a férjemmel, hogy le tudok fogyni, ő meg letesz annyi vizsgát az egyetemen, ahányszor öt kilót lefogyok. Sikerült. Neki nem.


-Negyedszer: az esküvőmre, négy hónap alatt 15 kiló. Sikerült.


-Most: életmódváltás, lifelong karcsúság...nagyon semmi sem motivál, csak megyek előrő oszt jóvan...talán az egészség. Sikerülni fog, mínusz 8-10 kilónál tartok, pontosan nem tudom. Cél lenne a megtartás.

2012. máj. 5. 17:33

Férfi vagyok, tehát én nem fogyni szeretnék, hanem izmosodni, de azért leírom, hogy nekem milyen gondolatok járnak a fejemben.


Nekem egyetlen célom van: Kideríteni, hogy kemény munkával, edzéssel tökéletes kajával mit vagyok képes kihozni magamból. Tehát csak és kizárólag magamért csinálom, senki másért. Kíváncsi vagyok, hogy képes vagyok-e elérni egy olyan alakot, amiről még csak álmodni sem merek. Kocka has, kerek vállak, formás mell, meg minden amit akartok :)


De, hogy kapcsolódjon kicsit a fogyáshoz is:

Tavaly októberben kezdtem egy diétát. 173 cm magas vagyok, és akkor voltam olyan 83-84 kiló, férfi létemre. Igaz ez egyáltalán nem sok, viszont a testzsírom kicsit magas volt, tehát diétába kezdtem. Ez tartott októbertől december közepéig. Leadtam olyan 12 kilót, a diéta végén 71 kilót mutatott a mérleg. Minden nap magamnak főztem, 6 alkalommal ettem egy nap, és egy héten volt 3 kondis edzésem, és e mellett még volt kezdetben heti 5x45 perc séta, vagy szobabicikli, a diéta utolsó 2-3 hetében pedig 3 konditermi edzés és - most figyelj - 12x1 óra szobabicikli, vagy séta. Elég drasztikus volt, de meg tudtam csinálni. Rengeteg időt, és energiát felemésztett ez az egész, de nem érdekelt semmi, mert tudtam, hogy amit csinálok az eredményes ( az is volt ). Félrekajálás volt. Három szelet pizza, és 1db pogácsa ... 2,5 hónap alatt. A pizza azért, mert éppen egy vizsgámra készültem, és nem volt időm főzni, a pogácsa meg azért, mert a mamám olyan nagy szívvel sütötte, hogy ezt viszont nem volt erőm visszautasítani :)

És ezt most nem azért írom le, hogy fitogtassam, hogy milyen fasza gyerek vagyok, hanem azért, hogy ha ezt én végig tudtam csinálni, akkor bárki megtudja. Sőt nektek nem is kell ennyit mozogni, mint amennyit én mozogtam, elég sokkal kevesebbet is, akkor miről beszélünk? :)


Ja és még annyit, hogy december óta sem állt meg az élet. Azóta eltelt 4 hónap, de a mozgás ugyanúgy megmaradt, ugyanúgy főzök magamra minden nap fehérjedús ételeket, 6 alkalommal eszem egy nap, és ugyanúgy megvan a 3db kondis edzés a héten. Félrekajálás most beleférne éppenséggel, de mégsem teszem ezt. Nálam jobban kevesen szeretik a kenyeret, mégis hónapok óta nem ettem. Biciklizni most nem biciklizik, de nem azért mert lusta vagyok, hanem azért, mert most felesleges, mivel most nem fogyni akarok, hanem hízni ( izmot felszedni ).

Ez összesen olyan 7,5 hónap, na most akinek kb. 15 vagy annál kevesebb kilót kell leadni, az kb. 4 hónapot vesz igénybe. Miért ne tudnátok ezt megcsinálni? Odafigyelsz arra, hogy mit eszel, mennyit mozogsz. Semmi nehéz nincs ebben szerintem :)

Mélypontok egyébként mindenkinél vannak. Nálam is, több is volt, két kezemen sem tudom megszámolni szerintem, hogy hányszor. Megoldás? Csak azért is lementem edzeni, csak azért is azt ettem amiről tudom, hogy nekem jó, és minden más le van sz@rva :)))

Fogalmam nincs, hogy ez most kit mennyire fog motiválni, csak egyszerűen leírtam, azt ami éppen az eszembe jutott.

2012. máj. 5. 16:59
SEMMI!!!
2012. máj. 5. 16:55

Mi motivált?

Hogy új testet szerzek magamnak és végre nem kell eljátszanom a kis senkit, aki nem jó semmire csak mert kövér. Mert egy kövér ember mire legyen büszke? Így végre ha lefogyok végre önmagam lehetek.

55. naomi1 (válaszként erre: 52. - Cullinan)
2011. ápr. 17. 03:19

Kedves Cullinan!

En reggel felkeles utan ehgyomorra iszok kb.1- 2 evokanalnyit egy kis vizzel felontve utana kb. fel ora mulva eszek (mert rogton nem megy) egy banant vagy joghurtot. En nem szoktam ebedelni sajnos csak egy kenyeret, kiflit valamivel vagy keveske valami konnyut(leves) szoktam enni. Vacsora elott megint iszok kb. 5-6 ora tajekan, es lefeves elott az kb. 23.00 korul van. Nekem azert jott be ez a szmotyi mert nassolos vagyok egy tabla csoki chips minden csuszott es most miota bio alma ecetezem nem csuszik semmi. Annyira hogy 2 hete szusi etterembe mentunk es szegyen gyalazat de a 3. menunel feladtam. (pedig 5 menut fizettunk). Estenkent erzem hogy kicsit ures a gyomrom (vagy csak azt hiszem) korog egy kicsit de kellemes es reggel mikor felkelek nem vagyok megsem farkas ehes. Szerintem ahogy tapasztalom annyit eszek ami pont a szervezetemnek szukseges. 1200 kaloria kb. Ecet nelkul is megy mostmar mert raallt a szervezetem. Gondolom a gyomrom is osszeszukult. Mindent eszek meg falat csokit is. Persze nem kivanom ugy a zsiros kajcsikat mint elotte. Ja es meg valami. En tobbszor eszek naponta es keveseket. Csak a vacsoram egy kicsit tobb, de az sem kiados.

54. micimaci87 (válaszként erre: 53. - Miel77)
2011. ápr. 15. 15:48
én is hallottam jó hatását, s volt mikor fogyasztottam is....megint neki kéne állni:)
53. miel77
2011. ápr. 15. 14:46
Én napi 3szor iszom az ecetet, minden étkezés előtt 1 evőkanállal elkeverek 2 deci vízben és lenyomom, aztán iszok rá egy pohár vizet, majd eszem... ennyi, de én is úgy veszem észre csökken centiben a pocim, szóval lehet van benne vmi :))))
52. cullinan (válaszként erre: 42. - Naomi1)
2011. ápr. 15. 14:34

Én is ittam pár hétig az ecetet, én nem éreztem változást, sajnos.

Megkérdezhetem, pontosan hogyan fogyasztod, naponta hányszor és mennyit, evés előtt után??

51. miel77 (válaszként erre: 50. - Micimaci87)
2011. ápr. 15. 14:25
Hát ha nagyon akarod, akkor a legfontosabb lépést már megtetted, a kitartáson és az elhatározáson múlik a legtöbb dolog :))))
2011. ápr. 15. 14:19
:)..köszönöm a válaszokat..tudom azt, hogy mindenkinek másként működik, de én nagyon akarok fogyni, s úgy éreztem, h minden ötlet jól fogna:)
49. Veronika27 (válaszként erre: 48. - Miel77)
2011. ápr. 14. 12:38

Nekem is van a családban. Nagypapám és nagybácsim is cukrosok, illetve nagypapám bele is halt, nagybátyám meg inzulinozza magát. Nagymamám és apum is hajlamosak rá, de ők is diétáznak és így normális életet tudnak élni.

Én sem eszem cukrosat, illetve amit én csinálok itthon, abba cukor nem kerül, hanem stevia. Amúgy meg igyekszem mellőzni minden olyan kaját, ami kész, félkész. Szerencsére a diéta által megszüntek a panaszaim és remélem, tartani is tudom a leadott 6kg-mal elért súlyt.

48. miel77 (válaszként erre: 47. - Veronika27)
2011. ápr. 14. 12:27
igen-igen, a cukorbetegség komolya dolog, nekem fél családom sajnos beteg, de legtöbben diétával tudják tartani, így nem kell a gyógyszer... de mondta a dokim, hogy ez örökölhető, sajnos én is "veszélyeztetett" vagyok... pont ezért nem is eszem cukros dolgokat, sőt ha hízok 4-5 kg-t akkor azonnal fogyii... és próbálok minél egészségesebben élni, pl. magamnak főzni, nem venni a sok nem tom mivel telepakolt gyorskajákat, még ha finomak is.
2011. ápr. 14. 12:19

Az motivált, hogy bár nem voltam kövér, mégis egészségügyi problémáim voltak és nem akartam egy életen át gyógyszert szedni.

De amúgy meg aki kövér, azt motiválhatná az, hogy ne legyen cukorbeteg... Rengeteg cukros van, az emberek nem vigyáznak magukra, nem nézik meg, miket esznek, mértéktelenül esznek káros élelmiszereket...(tisztelet a kivételnek).

2011. ápr. 14. 10:43
Sziasztok! Nekem sokáig nem volt motivációm, mert ugyan 10 kg maradt rajtam a gyerekek után, de mindenki szerint jobb vagyok így. Amúgy is túl sovány voltam a párom szerint. Aztán egyszer a számítógépeken nézegettem a régi képeket és megláttam magam alig néhány éve. Nagyon irigy voltam magamra, de motivál, mert az is én vagyok, nem egy modell, egyszer már olyan voltam, miért ne lehetnék újra. De nem olyan sovány, hanem még jobb. Úgyhogy most számolom a kalóriákat, de a legfontosabb, hogy minden nap mozgok, amit előtte sosem tettem. :) Úgyhogy kitartás mindenkinek!
2011. ápr. 14. 09:55
sziasztok engem az motivál ha belenézek a tükörbe,vagy ha felveszek egy szexi fehérneműt a páromnak estére "mert ő szereti"és látom magam ahogyan a hurkáim dudorodnak nekem nem szép látvány
44. miel77
2011. ápr. 14. 09:29

Sziasztok!!

Csatlakoznék hozzátok én is :))) engem most az motivált a legjobban, hogy minél több emberrel beszélgetnek, és a sok ötlettől én is motiváltabb vagyok. A másik motivációm pedig, hogy beleférjek a régi cuccaimba, mert bár nem vagyok sztem nagy, kb 4-5 kg-t kellene leadnom, de inkább ez, mint ruhatár csere. A másik amit alkalmazom, ha a mérleg már 60 fele van, el kezdek diétázni, mert azt nem akarom átlépni, így még sosem sikerült nagyon elhíznom.... viszont iszonyat sokat diétáztam már :( bocsi kicsit hosszú lettem.


Az almaecetet én is iszom most már 3 hete, a pocim jelentősen laposabb lett, nem tudom, hogy ettől-e, vagy hogy kalória számolgatásba kezdtem, de úgy néz hatásos.

43. tixtina (válaszként erre: 34. - Kocska)
2011. ápr. 14. 00:17

Nagyon jól bírja -szerencsére,jó bőröm van:))

Nem nyúlik meg,visszahúzódik eredeti alakjára.

Persze pár csíkom van ,meg lesz is még oldalt a combomnál,meg egy két halványabb a hasamnál,de nem látványos,nem kell kencézzem,vagy kés alá feküdnöm:))

42. naomi1
2011. ápr. 13. 23:52

Sziasztok!

En regota 2 eve probalkozok fogyni. Nem vagyok kover de mivel mindig vekony voltam igy hianyzik az idealis alkat. Szeretnem ujra a csinos ruhaim felvenni amiket meg 2 eve fel tudtam. Szeretnek ujra max. 56 kilo lenni. A parom egy nap azzal jott haza hogy igyunk bio almaecetet mert attol fogyunk. Na en rogton el is kezdtem mert anyukam is javasolta hogy egeszseges es tisztitokuranak is jo meg szepiti a bort....Ennek hallatan meg jobban megjott a kedvem hogy igyam az ecetet. A lenyeg hogy nagyon konnyen mennek le a kiloim. Heti 1 kilo lemegy konnyen ugy hogy nem ehezek. Eddig ez az egyetlen ami nekem bejott. Probaltam az Atkins feherje dietat sikertelenul. Probakent 2 hetig nem eceteztem de nem hiztam vissza es nem ettem tobbet.

41. Kocska (válaszként erre: 37. - Xtike)
2011. ápr. 13. 22:41
együtt könnyebb az tuti
40. Kocska (válaszként erre: 35. - Tundylany)
2011. ápr. 13. 22:36

8 hónapos volt a fiam,mikor eldöntöttem eddig csak vele foglalkoztam mostantól muszáj kicsit magammal is,mert így neki sem tudok megfelelni.most a hétvégén lesz 2 éves.Én 102 kilóval mentem szülni,és most tértem vissza épp a 75 kilóra,benne is vagyok ám a kiskegyed fittben:)

Már nem zabálok,hanem csak eszek:)

És rendszeresen mozgok,azaz aerobikra járok heti 2szer,meg egy zumba,bár annak most pont vége lesz:(

De még van hátra...nálunk is a lagzi most a cél,máj.21.na nem az enyém,hanem a húgomé,nekem nyilván sose lesz

39. Ageeca
2011. ápr. 13. 22:25

Én az ex miatt híztam meg. Menyasszonya voltam, aztán én tettem pontot a kapcsolatunk végére, kimondtam ami már fél éve zavart, szét váltak útjaink...

Talán ennek (is) köszönhetően fogytam 22 kg-t. Hátra van még legalább 5 kg, de nyárára az is meglesz.... Talán már Április végére sikerül a 7-t megütni...


Titok nincs, kevesebb kaja, nyugodtabb élet... Eddig ez volt. Most kevesebből kell fogyni, ami nehezebben megy!!!


Van hogy 1-2 hónap kell ahhoz hogy akár másfél kilótól megszabaduljak...



Neked kitartást, és azoknak is akik fogyóznak, életmódot váltanak!

38. Xtike
2011. ápr. 13. 22:17
bocs: kajával helyettesítettem a cigit, nem a nasit
37. Xtike
2011. ápr. 13. 22:13
Engem a nyári esküvőm motivál. 1,5 éve leszoktam a dohányzásról és felszaladt tizenegynehány kiló rám, egész pontosan 82,1 kg voltam, mivel kajával helyettesítettem a nasit. Január 3 óta 15 kg-val vagyok könnyebb. Arra gondoltam végig, hogy életem egyik legemlékezetesebb napján jól kell, hogy érezzem magam a bőrömben. Amikor el akartam csábulni valami nyalánkságnak, mindig feltettem magamnak a kérdést: most csinos akarsz lenni nyárra vagy nem? Párom maximálisan támogat. Régi szokásunkkal is felhagyott inkább. (mindig megleptük egymást valami nasival) Most már újra űzzük ezt a "hagyományt", annyi különbséggel, hogy én vagy gyümölcsöt vagy diabetikus nasit kapok. Látom rajta, hogy tetszik neki az eredmény.:)
2011. ápr. 13. 22:12
Ja, látom, két év :) Mondjuk az nem is fog visszajönni :)
35. tundylany (válaszként erre: 33. - Kocska)
2011. ápr. 13. 22:11
Ügyes vagy! És mióta fogyózol, és hogyan?
34. Kocska (válaszként erre: 26. - Tixtina)
2011. ápr. 13. 22:11
Baxxus az rengeteg ennyi idő alatt.A bőröd hogy bírta?Nekem 2évembe telt ez a 25kg
33. Kocska
2011. ápr. 13. 22:10

Sziasztok!

Engem is a tükörképem motívált legjobban,meg hogy csak anyám ruháit tudtam felhúzni.És sok velem egy idős egy dekát sem szedett fel a terhesség alatt.Na meg,hogy a párom rám se nézett.

Most -25kg-nál tartok.

32. tundylany (válaszként erre: 26. - Tixtina)
2011. ápr. 13. 22:07
Mi a módszered?
31. micimaci87 (válaszként erre: 28. - Tundylany)
2011. ápr. 13. 22:07
:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook