Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lehet az oka ha a kisgyerekem allandoan ragja a kormet? fórum

Mi lehet az oka ha a kisgyerekem allandoan ragja a kormet? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 25. 12:19
Az én fiam is rágta a körmét, és kb. másodikos volt,mikor csak úgy magától abbahagyta.
2008. dec. 25. 05:24
Egy Ismim Gyermekének azt mondta a Doki: agresszivítását így vezeti le, körömrágással többek között.
2008. dec. 25. 04:03
Sajnos valami bántja a kisgyerekedet, ideges, feszült.
2008. szept. 12. 14:56

Az én fiam 3 éves,de csak a bal mutató ujján rágja a körmöt...

Akkor az enyém csak kicsit feszült?

Középső gyerek,olyan se ide,se oda...

Vagy csak rossz szokás...

2008. szept. 12. 09:28
sajnos az én gyermekem is rágja a körmét,ez belső feszültség,izgalom,és még örökölni is lehet.Én is rágtam 18 éves koromig a körmömet.Már sok mindent kipróbáltam,de sajnos egysem jött be, orvos,lakk stb
2008. jún. 1. 13:03
VIDD EL GYERMEKPSZICHOLÓGUSHOZ, VAGY HOMEOPÁTIÁS ORVOSHOZ!BEVÁLLT!
2008. ápr. 30. 12:11

Belső feszültség levezetésére szolgál.

Én 18-19 éves koromig rágtam a körmeimet és nagyon nehéz volt leszokni róla. Ha letörik vagy beszakad, akkor a mai napig nem tudom megállni, hogy ne "csonkoljam" őket

2008. ápr. 30. 11:00
Azt én is szeretném tudni, mert nálunk is ez a helyzet a 4 éves lányomnál. A körömrágás vmiféle szorongást fejez ki, de mitől szorong, ezt nem tudom kideriteni,észrevettem amikor olyan rajzfilmet néz, h neki benne vmi nem tetszik akkor csinálja. Kbelul egy hónapja kezdte el rágni, azt is olvastam h 4 éves kor körül alakul ki ez a rossz szokás. De nem szabad nyersen reagálni a dologra, megkell vele szépen beszélni, h miért nem jó az egész dolog, de állandó témának ne tekintsük és ne foglalkozzunk sokat vele, mert még rosszabat teszünk vele.Mostmár mintha kevesebbet rágja, de azért csak igen még mindig, hát dolgozunk rajta, remélem beválik a módszerem és nem lesz rosszabb tőle
2008. ápr. 30. 10:43
Mi lehet az oka ha a kisgyerekem allandoan ragja a kormet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook