Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet úgy dolgozni, hogy állandóan beteg a gyerek? Segítség nélkül! fórum

Hogy lehet úgy dolgozni, hogy állandóan beteg a gyerek? Segítség nélkül! (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. geranna7 (válaszként erre: 56. - A0c1361e44)
2013. dec. 4. 10:24
Minden soroddal egyetértek!!
64. 645b490433 (válaszként erre: 46. - Milup2)
2013. nov. 7. 09:21
Igazad is van pl. én úgy tudok ugatva köhögni és közbe semmi bajom az allegia miatt van ha lányom ilyen lesz akkor nem fog ezért itthon maradni oviból.
63. Ditta67 (válaszként erre: 62. - 4c1a787e8f)
2013. nov. 6. 23:05
Az én véleményem az,hogy amelyik vitaminra rá van írva, hogy kérdezze meg kezelőorvosát gyógyszerészét az adagolást illetően, az kemikália,szerintem méreg. Én pedig csak biohasznosulású organikus étrend kiegészítőket használok. Sok ilyen van a piacon,nem feltétlenül gyógyszertárban.Nem gondolom,hogy csak az a jó,amit én használok,de nekünk ezek beváltak.
62. 4c1a787e8f (válaszként erre: 61. - Cippora)
2013. nov. 5. 08:23

Igen, én is gondoltam, hogy megkérdezem.


Egyébként nem kizárólag az immunerősítőn múlnak ezek a dolgok, hanem sokminden máson is. Egyébként azt se gondolom, hogy betegség nélkül kellene felnőni. Évi 1-2 betegség simán belefér, kisebb gyereknél 3-4 is. Persze nem súlyosakról beszélek. Sok múlik az aktuális lelki állapoton, meg simán a szerencsén is. Ennek ellenére mi is esszük a vitaminokat, kiegészítőket, hol inkább bio-dolgokat, hol sima gyógyszertárit, de teljesen elkerülni nem sikerült a betegségeket, bár azért nyilván látszik a hatásuk.


Ennek ellenére érdekel, hogy mit szednek.

61. Cippora (válaszként erre: 60. - Ditta67)
2013. nov. 4. 21:26
Megírnád akkor melyik készítményekről van szó??? A lányom 7000 Ft-os immunerősítő mellett lett olyan beteg,hogy kórházba került,pedig állítólag olyan szuper készítmény,hogy kemoterápiás betegeknek is ajánlják...
2013. nov. 3. 22:14

Erős immunrendszert kell a gyereknek kialakítani!Ma már vannak olyan étrend kiegészítők,amelyekkel ez nem gond!Drágák? Szerintem nem! Lehet,hogy rövid távon drágább,de hosszú távon csak az a jó,ha egy egészséges gyerekünk van.

Miután ezt megvalósítottam,az enyémek azért nyafognak,hogy hiányzik az osztály fele,de ők nem kapnak el semmit!

59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 58. - A0c1361e44)
2013. nov. 3. 21:21
Nem olvastam végiga fórumot,csak az utolsó bejegyzéseket. Én arra reagáltam.
58. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 3. 21:17
Tudod, hogy nem is ez a lényeg, hanem a sok-sok kifogás, amivel megmagyarázzák az anyukák, hogy nekik miért vacak a helyzetük.
57. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 56. - A0c1361e44)
2013. nov. 3. 20:16

Mi a gond a 'turis ruhákkal? vannak olyan helyek, ahol negyedannyiért lehet megvenni márkás még címkézett ruhákat, hogy mint amennyiért a márka üzletben kapható. Ha nem új, akkor sincs gond. A gyerekek gyorsan kinövik, ha kimosom kutya baja a gyereknek tőle. Ha ettől rossz egy szülő, hogy nem új ruhákat kap a gyereke, régen rossz.

Amikor nagyon beteg volt a gyerekem nem bíztam volna senkire, mert úgy éreztem, rám van szüksége, valamint én tudom mikor mi a jó neki. Ha nem kap a gyerek édességet, csak elvétve, az sem nagy bűn, sőt az egészségének csak jót tesz és játékból sem kell Dunát rekeszteni. Én inkább összehúztam magam, de otthon maradtam 5 évig a 2 gyerekkel, nem bántam meg, azt az időt semmilyen pénzzel nem lehetne számomra megváltani,amit az adott érzelmileg.

Elfogadom a Te érveidet is, de lásd be, nem lehetünk egyformák.

Ki így jó szülő, ki úgy.

2013. nov. 3. 19:52
Sokan örülnének a munkának és biztos vagyok benne, hogy meg is oldanák a gyerek elhelyezését betegség esetén. Én elmondtam, hogy csináltam. Persze én is mondhattam volna, hogy öregek anyósomék vagy nem bízom a szomszéd nénire vagy nem hagyom a gyerektelen barátnőmre, stb., de én nem akartam, hogy a gyerekem és mi nélkülözzünk. Nekem fontos volt, hogy dolgozzam, mert nem csak 1-2 évről van szó, hanem minimum 18 évről, amíg nekünk kell gondoskodni a gyerekünkről. Ha másnak nem fontos annak a 18 évnek a minősége az az ő dolga. Nekem fontos. Nem akartam sosem várni a postást a szociális segély miatt és azt sem akartam, hogy a csp legyen az egyetlen bevételem. Ez akkora bűn? Nem hiszem. Én azokat vetem meg, akik a saját kényelmük miatt nem tesznek meg mindent a gyerekükért. Éheztetik, nem kapja meg a játékait, nincs ruhája csak a turiból max., nem kap édességet, nem viszik sehova mert nem telik rá. Mennyivel jobb ez, mint az, hogy 2-3 napra rábízzuk valakire?
55. a0c1361e44 (válaszként erre: 53. - Pillango2004)
2013. nov. 3. 19:43

Te is hajtogatod a magadét.

Ha nem szükséges dolgoznod, akkor miért érdekel a megoldás. Én elmondtam, hogy lehet megoldani. Neked nem jó, és ennyi.

54. Mzsuka (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2013. nov. 3. 19:08

Nálunk a faluban az ovi 7-7.15körül nyit és legkésőbb 16óráig el kell vinni a gyereket. A faluban munka nincs,a buszjáratok annyira meg vannak ritkítva,hogy vagy 7.10kor van busz,vagy 8.40-kor,visszafele meg minden óra 35-kor. Ezt segítség nélkül,hogy lehet megoldani? És mivel én is szeretnék dolgozni,így egy közeli városba írattam,így amíg nem szokik be és egyenlőre más ok miatt sem tudok menni dolgozni,így most nehéz,mert a bérlet csak plusz pénz. És pl nálunk a faluban sokan az ovi nyitvatartása miatt nem tudnak elmenni dolgozni,mert nekik sincs segítségük.

Örülj,ha te nem kerültél ilyen helyzetbe..


És amúgy a gyereknek a kis lelke,ahogy fogalmaztál,igenis sérülhet és ez nem azonnal fog jelentkezni.Persze gyereke válogatja,van akit tényleg nem visel meg. A te gyereked ilyen,de ne általánosíts,mert más gyerekét nem ismered.

53. pillango2004 (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2013. nov. 3. 18:47

Te csak a magadét hajtod!

Lányom 2 évesen, kisfiam 18 hónapos korától bölcsis!

De mikor betegek voltak, láz, hányás, kötőhártya stb.. nem vittem őket!

Tavaly 2x volt a fiamnak tüdőgyulladása, injekcióra jártunk minden nap!

Én vittem, még így is ordított.

Ne gondold, hogy naplopó vagyok, és a férjem tart el!

De a gyerek a legfontosabb nekünk!

A férjem nem is engedett volna dolgozni mikor beteg a gyerek, még ha nélkülöznünk is kellett volna!

52. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - Gurulyka)
2013. nov. 2. 19:36

Ezt nem mondod komolyan!


Én 4. gyerekkel vagyok itthon, de a 10 év alatt nem láttam olyan anyukát, aki más hányós gyerekét elvállalta volna, még ha az éhhalál szélén áll se.. Inkább még az utcán is átmegy a másik oldalra..


Régen anyámékat se érdekelte, de ezek a mai vírusok olyan durvák, hogy mindenki kifekszik tőlük, apuka se tud menni dolgozni, nagyszülők is kész vannak. Volt, hogy annyira kivoltunk, hogy azt se tudtuk ki eteti meg, meg teszi tisztába a gyereket.. Ezek olyan "élmények", amiket azért emlegetünk rendesen, kösz, másét nem kérjük, elég a sajátunk úgy évente egyszer.. És más se kéri a miénket.


A nátha persze más, de náthásan simán beviszik a bölcsibe. De azért egy kisgyerekkel otthonlévő anyuka a náthát se veszi olyan szívesen.. Egy kicsinél abból lesz a hörghurut, meg a bronchitis..

51. Cippora (válaszként erre: 48. - A0c1361e44)
2013. nov. 2. 17:58
Én igen,bár itt nálunk Szabolcsban általánosabb probléma,hogy vissza sem veszik anyukát vagy csak addig míg muszáj.Emlékszem még nem volt 1 éves a gyerek mikor felhívtam a bölcsit,hogy két évesen vinném.Majdnem hogy kiröhögtek,és közölték,hogy elég 3-4 hónappal a tervezett menetel előtt jelentkezni.Majdnem dobtam egy hátast.Igaz el telt 1,5 év és most meg megint "ölni kell egymást" a helyekért.
50. a0c1361e44 (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2013. nov. 2. 17:34

Nekem volt olyan is, hogy becipeltem a gyereket oviba ölbe =26,5 kiló volt ekkor), mert olyan dolgom volt, amit nem tudtam máskor megcsinálni. Fájt a lába és nem tudott ráállni. Ahogy végeztem rohantam érte és vittem orvoshoz.


Lázasan sosem vittem be, orvoshoz mindig én vittem el, de ha már jobban volt, akkor bizony menni kellett. És legtöbbször valaki átjött hozzánk, hogy vigyázzon rá.

49. a0c1361e44 (válaszként erre: 37. - Pillango2004)
2013. nov. 2. 17:30

Igen, az én gyerekem is jobban érezte magát velem, és nem csak akkor, amikor beteg volt, hanem egészségesen is, de dolgozni kell, mert ki kell fizetni a számlákat, enni kell.

Persze ha valakinek ez nem fontos, akkor ne hagyja senkire a gyerekét, sőt% ne is menjen sosem dolgozni, használja ki csak a férjét a végtelenségig. Nekem mindegy, én nem kerestem kifogásokat. Dolgozni akartam, jól keresni, hogy gyerekemnek meg tudjak mindent venni, amit szeretet volna, illetve amire szüksége volt. Nem is kellett nyafognom, hogy vajon lesz e családi az ünnepek előtt vagy sem, mert ha nem lesz, akkor nem lesz mit enni...

48. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - Cippora)
2013. nov. 2. 17:26

Én azt látom, hogy nem így van. ez csak azokkal történik meg, akik amúgy sem dolgoznak jól. Az ilyet meg minek tartsa a cég? Nem is dolgozik jól, ráadásul sokat hiányzik.


Én amióta dolgozom, sosem találkoztam olyan anyukával, akit kirúgtak volna, mert beteges a gyereke.

47. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Cippora)
2013. nov. 2. 17:20

Én ismerek olyat aki azért nem dolgozik, mert a gyereket nem 8-ra, hanem fél 7-re kellene vinnie bölcsibe vagy oviba, illetve nem tud érte menni délben vagy 4-kor, hanem csak fél 6-ra. Mivel nem talál olyan melót, ahol 9-3 ig kell dolgozni, ezért inkább nem is dolgozik. Sokkal jobb nyafogni, hogy nincs pénz, mint kicsit megszenvedni érte.


Sokan azt is mondják, hogy én biztos, hogy nem hagyom senkire a gyerekemet! Miért nem? Mi baja lesz a gyereknek? Ja, a kis lelke? Nevetséges. Az ilyen tényleg "haljon" éhen. Nevetségesek a mai anyukák, hogy csak nyafogni képesek, és irigykedni másokra, hogy bezzeg neki van munkája, de ami a munkával jár már nem kell nekik.

Nekem sem volt fáklyás menet a gyerekemet ráhagyni bárkire, de valamiért valamit alapon meg kellett tennem. És semmi baja nem lett tőle:)

46. Milup2 (válaszként erre: 39. - Cippora)
2013. nov. 2. 15:39

Fiamnál is így van..Mióta ovis, köhög szinte nonstop. Első évben vittem rendszeresen dokihoz, minden nyavajával, alig volt oviban. Most már lazábbra vettem. Ha csak köhög, meg csak náthás, akkor viszem, gondol mindenki amit akar. Mások is így teszik, de érthető, ki tud annyit otthon maradni a gyerekkel?!? Főleg ha se nagyszülők, se más nincs, akire alkalmanként bízhatná az ember, meghát a beteg gyerekünkkel őszintén szólva a rokonság nem marad otthon/táppénzen szívesen....


Korábban furcsáltam, hogy az ismerősök gyerkőceinek állandóan lógott az orrából a trutyi. Mindig. Akár bölcsis, akár ovis..

És tényleg így van...

A rokon gyerkőcök is náthásak, köhögnek, ha arra várnánk, hogy csak akkor talizzunk, ha a gyerek teljesen egészséges, akkor egész évben nem látnák egymást a gyerekek...


Sajna az óvónők is macerásak..Kis semmiért is már szólnának, hogy maradjon otthon a gyerek..persze, nekik az jó, minél kevesebb a gyerek a csoportban..:S


Van, hogy az oviban öltözködés közben mérgesen néz rám 1-1 szülő, mert erőset köhög a fiam, de míg előző évben zavart, most középsőben már nem érdekel. legfeljebb több helyünk lesz a padon..:D Megfigyeltem, hogy attól köhög a legtöbbet a fiam, hogy ha náthás, nyeli inkább a trutyit (már elnézést, de hogy írjam másképp?!?), minthogy kifújná, s ezt köhögi fel...

45. Milup2
2013. nov. 2. 15:23

Az én gyerekem az első évben az oviban állandóan beteg volt..1 nap után!!!! másnap már dokihoz kellett vinnem, mert herpesze lett, és óvónő szólt, hogy vigyem azonnal dokihoz, szóval el is lettünk küldve...Ezzel kezdtük a kiscsoportot. S utána is 1 hét ovi 2-3 hét otthon...

Pedig nyomattam neki a vitaminokat, immunerősítőket, változatosan étkezik (eszik gyümölcsöt, zöldséget, szinte mindent megeszik).

Előtte nem volt beteges, de az ovi betett neki...

Dokinő szerint mert kék szemű, szőke hajú, érzékenyebb a betegségekre. Elkap minden nyavaját az oviban...


Jó annak, akinek kvázi a szomszédban laknak a nagyszülők vagy anyósék, hogy ugranak, mikor kell..Nekünk 54 km-re laknak. A vonatokat úgy megkurtították, hogy vagy hajnalban tud jönni vki onnan, vagy délután(visszaút dettó..). Ha legalább normális vonatközlekedés lenne, könnyebb lenne megoldani, hogy jöjjön anyum, s ne kelljen neki kvázi ideköltöznie, mert otthon is van munkája elég.

Anyóst hiába hívnám, ő is abban a faluban lakik, de ő még az unokáját sem látogatja, ha 2 utcányira nyaral anyuméknál, nemhogy vonatra szálljon (busz ide nem jön, csak átszállással, még kacifántosabb), s eljöjjön hozzánk. 2 éve volt utoljára nálunk, ha jól emlékszem...

Barinőmnél fél éves kisgyerek van, előtte pedig mondta, hogy max. évi 1-szer 2 órát vigyázna a fiamra, de amúgy nem csípi a gyerekeket..;) Na?

A sajátjáért azért oda-vissza van...:) De ugye rá sem bízhatom...

Jó lenne falura költözni, ebből a szmogos városból, közelebb anyumékhoz, mert így nehéz...


Most, hogy középsős már a fiam, lazábbra veszem én is a helyzetet. Azért, mert köhög, még viszem oviba, mert szinte az egész évet végigköhögi, jópár ovistársával együtt...Nátha nonstop van...

Ha lázas, vagy folyamatosan magas a hőemelkedése, akkor nem viszem oviba..Óvónő amúgy is szólna. Lázasan, fertőző betegen nem lehet vinni a gyereket.

Ja, most épp 2 és fél hete megint nem volt oviban, mert skarlátos lett, aztán meg őszi szünet volt a héten...

Szeptemberben is 1 hetet volt itthon.

Picit javult a helyzet..Most 2 hét ovi, 1-2 hét beteg...

44. Cippora (válaszként erre: 42. - Mzsuka)
2013. nov. 2. 07:59
Köszi :) ő ilyen köhögős fajta,de majd kinövi,azt mondják.
43. gribedli*** (válaszként erre: 36. - Mzsuka)
2013. nov. 2. 07:50

En meg sehol nem irtam, hogy be kell vinni azt a gyereket, aki nem all a laban.


De evszaktol is fugg, osztol tavaszig mindenhol megy a futes, ettol a levego paratartalma kevesebb, 45-60% lenne a normalis, ennek ellenere bent is 30-35, es kint, ha eppen nem esos idoszak, telen 35% a paratartalom. Ennek elso korben az a kovetkezmenye, hogy szaraz kohogese van mindenkinek. Az allergianak sem kedvez, de egy total egeszseges gyerek is mondjuk napokig/hetekig kohecsel. Ennek a fajta kohogesnek nincs szovodmenye, hacsak nem az, hogy irritalja a torkat, de szerintem ezzel minden gyerek mehet. Nyilvan nem azt mondtam, hogy menjen tudogyuszival oviba.

42. Mzsuka (válaszként erre: 39. - Cippora)
2013. nov. 1. 22:28

Remélem hamar elmúlik a köhögés. Szegényke.


Ez a kislány beteg volt,utána ő sem volt oviban,mert 2 hét után elvitték dokihoz.

41. bowie
2013. nov. 1. 19:47
És nálunk most tombol a bárányhimlő...két hét otthon. Anyukát el is küldték, mert egy magáncégnél ennyi kiesés nem fér bele, mikor vannak huszan a helyére..
40. bowie (válaszként erre: 36. - Mzsuka)
2013. nov. 1. 19:45
Nálunk nem is engedik a suliban, oviban maradni őket, ha lázas. Figyelik őket, és telefonálnak a szülőnek, hogy menjen érte.
39. Cippora (válaszként erre: 36. - Mzsuka)
2013. nov. 1. 18:32
Nem biztos,hogy beteg volt az a kislány.Az én lányom 2 hónapig köhögött úgy hogy majd kiszakadt a tüdeje,ha köhögött egyet,a körülöttünk lévők összerezzentek.Minden héten vittem dokihoz,aki azt mondta egészséges,de csak köhög,majd elmúlik.Nem nyugodtam bele,elvittem pulmonológiára,fül-orr-gégészetre,allergia vérvételre,mind azt igazolta,hogy egészséges,de nem rég jár közösségbe,ez van,majd elmúlik.Most is így köhög,félek is,hogy a szülők megítélnek,pedig ha tényleg beteg lenne,eszem ágában nem lenne vinni.
38. Mzsuka (válaszként erre: 37. - Pillango2004)
2013. nov. 1. 18:11
Egyetértek veled,ha beteg a gyerek,a szüleire van szüksége.
37. pillango2004 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2013. nov. 1. 17:52

Könnyű neked a sok segítséggel!

Nekünk sincs segítségünk!

2 gyermekünk van akit a férjemmel együtt nevelünk, bár ugyan az a munkahelyünk!

Apukám meghalt, anyukám 50 km-re lakik és még dolgozik, 59 éves!

Anyósomék még nem látták az unokájukat!

Rokon sincs a közelben, bár barátok vannak, de a beteg gyerek a szülőkkel érzi legjobban magát, és ő ad neki biztonságot! Nem a szomszéd!

36. Mzsuka (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2013. nov. 1. 16:44
Én nem mondtam,hogy 9hónapig beteg bármelyik gyerek is,én most szoktatok csak az oviban,én csak azt írtam amit hallottam,láttam. Köhögtek a gyerekek,szinte mind,de ez a kislány,nagyon-nagyon csúnyán,sokszor majd összeesett és az anyukája mondta,hogy ez már 2 hete így megy..Egy az,hogy ebből maradandó betegség is lehet,kettő továbbadja..Nem azt mondom,hogy köhint kettőt a gyerek,akkor maradjon otthon,de pl,amikor 2 fél nap ovi után a kislányom egész éjjel sírt a köhögéstől,még aludni sem tudott,lázas volt,eszembe nem jutott volna oviba vinni. Ez azért nem csak pénzkérdés. És a férjemnek olyan a munkahelye,ahonnan nem hiányozhat,egy kis faluban lakunk az Alföldön,itt nem lehet kockáztatni. A nagyszülőkről meg annyit,hogy aki 70éves már jócskán elmúlt, járni is alig tud vagy a másik oldalról,ahol komoly szívbetegség miatt nem emelhet a nagypapa,a nagymamának meg olyan immun-és idegrendszeri betegsége van,hogy sokszor fogni sem tud,vagy esetleg a szinte teljesen vak 80éves dédimama,vagy egy pacemakeres dédipapa,akinek még 120 más baja is van,szóval szerintem nem kell csodálkozni,ha nem tudom rájuk bízni a 3éves gyereket.És persze 60-70km-re laknak tőlünk. SZóval akinek van segítsége,az örüljön neki. Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés. Szomszédok meg akire rá lehetne bízni azok szintén dolgoznak,a többi meg 80-90 közötti idős ember,akire meg nem lehetne rábízni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook