Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi folyik itt? Érdekel? fórum

Mi folyik itt? Érdekel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. birebora (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2021. júl. 28. 12:53

Nem akartam már válaszolni neked, de

"Azt majd elintézik a "nem kellene hagyni" csoportok."-ra reagálva, neked is nekem is elintézték, hogy a konkrét két példánál maradva ne kelljen vizitdijat és internet adót fizetni.

Pedig véleményem szerint a vizitdij nem volt olyan rossz.

Szóval nyertél rajta. És ha belegondolsz rengeteg "nem kellene hagyni" csoportok voltak az évszázadok során aminek pozitiv hatása volt. Picit gondolkodj.

33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Birebora)
2021. júl. 28. 12:48

Nektek is. :D

Nem vagyok ideges, van olvasni- és tanulni valóm is.

És ami a fő:. még látok is olvasni. Ezt a mai egészségügynek köszönöm leginkább.

32. birebora (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2021. júl. 28. 12:40

Szerintem ezen most te idegeskedsz. Én speciel tök nyugodt vagyok, gondolom a többiek is. Ez egy fórum és beszélgetünk. Nyugodtan, teljesen normális vérnyomással.

Szép napot neked is kedves Guruljka:)

31. Guruljka (válaszként erre: 28. - Birebora)
2021. júl. 28. 12:34

Na és ha nem tetszik, akkor mi van? Esetleg más konkrét ötlet, ha a felpofozást nem tartod jónak?


Én is hónapokra kapok időpontot és én is buktam magánnyugdíjpánztári összeget, de ez a legkisebb bajom a többi olyannal együtt, amin nem tudok változtatni.


Ugyanis még kamaszkoromban rájöttem, hogy senkit nem érdekel, hogy engem mi idegesít vagy szomorít el. Fel is hagytam még akkor minden csoportos idegeskedéssel.

Azt majd elintézik a "nem kellene hagyni" csoportok.

Azért a vérnyomásotokra ügyeljetek. Ha felmegy, kérhettek időopontot.

2021. júl. 28. 12:04
Kevesebbet járunk orvoshoz, és mégis működik. Igaz nekem csak recept kell- Nekem jobb hogy telefonon intézhető a rp. irás.
29. Bless the child (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2021. júl. 28. 12:01
Nem az. Komoly probléma a téma.
2021. júl. 28. 11:59

Hát ha neked ez jut róla eszedbe? Kinek mi.

Nekem csak annyi, hogy valóban nem kellene mindent hagyni. Nekem sem tetszik, hogy hónapokra lehet időpontot kapni és a magántulajdonban lévő nyugdíjpénz elvétele sem.

2021. júl. 28. 11:34

Jó, azt Te írtad, hogy ideje lenne felébredni.

Oké. És ha felébredtünk, akkor megyünk a Parlamentbe pofozkodni vagy mi?

26. birebora (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2021. júl. 28. 11:31
Miért lenne az?
2021. júl. 28. 11:27
És akkor most ez az uszítós fórum?
24. birebora (válaszként erre: 21. - Redlady5)
2021. júl. 28. 11:20
Ne is mond! Ideje lenne "felébredni"!
23. Channa* (válaszként erre: 21. - Redlady5)
2021. júl. 28. 11:03
Az sem volt olyan fontos, mint a netadó;)
22. Channa* (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2021. júl. 28. 11:02

Rendszerváltás előtt a szomszédnénimről kiderült, hogy rákos. A János kórházba került be.

Ott dolgoztam a közelben, így minden nap meglátogattam ebédidőben, és mivel nem volt senkije (amíg meg nem halt), én beszéltem a dokival.


X idő után a doki közölte velem, hogy nem tudnak mit tenni már, mehet haza a néni. Mondtam, hogy nincs senkije, egyedül él. Erre közölte, hogy lássam el én. Nem is érdekelte, hogy én egy szomszéd vagyok, dolgozok és családom van...


Nagy nehezen elértem egy állítólagos rokont Erdélyből és eljött, mire kiengedték a nénit...


Gondolom, akkor az volt a probléma, hogy kevés halottja legyen a kórháznak...

21. Redlady5 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. júl. 28. 10:51
Attól kezdve, hogy a nép hagyta, hogy elvegyenek tőle 3000 milliárd forint magántulajdonban lévő nyugdíjpénzt, tudják, hogy velünk bármit meg lehet csinálni.
20. Bless the child (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2021. júl. 28. 10:51
Gáz ez az egész, ahogy van. Én is még 1-2 napot jobb szerettem volna a kórházban lenni, elvégre ők a szakemberek. Meg se kérdezik, hogy van-e otthon segítség, elintézik azzal, hogy telefonálj, ha baj van. Nem ők tehetnek róla, ott fenn kellene kicsit piszkálódni, akik ezeket az örült rendeleteket hozzák
19. andi6020 (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2021. júl. 28. 10:46
Barátnőmet reggel 7-kor megcsászározták, másnap délután mehetett haza. Azt sem tudta merre van arccal előre.
18. globus (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2021. júl. 28. 10:31
Én hónap végén szoktam. Átlag 4-5 ezer Ft mínusz a családi kasszából, itthon meg sem mondtam. Adminisztrációval nem lehetett ügyeskedni, mert a megnyitott dekurzuslapok elmentek a havi jelentéssel, azzal stimmelnie kellett a pénznek is.
17. Bless the child (válaszként erre: 16. - Globus)
2021. júl. 28. 10:23
Rendelés végén összeszámoltuk, ha hiányzott, kipótoltuk. Volt olyan betegünk, akiről tudtuk, hogy egy zsemlére nincs pénze, de az ellátást megkapta. Szerencsére nálunk rengeteg ingyenes bno kód volt, akit lehetett, odasoroltuk
16. globus (válaszként erre: 15. - Bless the child)
2021. júl. 28. 10:19
Hát igen, 12 db számla után nem ingyen kellett volna, hanem 3000-ért. Pont az motivált egyeseket, hogy minél több legyen.
15. Bless the child (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. júl. 28. 10:13
Nem volt az hülyén szabályozva, mi is szedtük, voltak kiskapuk.
14. Channa* (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2021. júl. 28. 10:06
Igen, bár azt is olyan hülyén szabályozták, hogy emiatt váltotta ki a nemtetszést...
13. Bless the child (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. júl. 28. 10:02
Vagy ott volt a vizitdíj. Pedig az nem volt hülyeség. Jelentősen lecsökkent a feleslegesen orvoshoz járók száma, stb ...
12. Channa* (válaszként erre: 11. - Birebora)
2021. júl. 28. 09:56

Persze, ki kell menni, csak az a baj, ha megszervezi egy eü-s, akkor jellemzően kicsi az érdeklődés, mint a fekete nővér? esetében volt. Szegény bele is rokkant, hogy senki nem volt mellette, sőt!


Ez a legnagyobb baj nálunk. Egy 500 Ft-os internet adó miatt kivonulunk, de ha komolyabbról van szó, akkor senkit nem érdekel...

2021. júl. 28. 09:50

Ki kell menni demonstrálni az eü. dolgozókkal. Ők is változást akarnak. Ők nem tehetnek semmiről, csinálják a dolgukat, kevesen vannak.

Magán rendelés? Ugyanazok dolgoznak ott is mint az államiban. Csak munkaidő után.

10. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 28. 09:42
Tök igazad van.
2021. júl. 28. 09:38
Köszönjük Emese!
2021. júl. 28. 09:25

20 hetes terhes vagyok.

Már ott tart a dolog, hogy a laborokat is magànban kell intézni, mert a háziorvosi rendszer, ahol ezt kiírnák, gyakorlatilag nem működik.

Az eddigi vizsgálatok kereken 200.000 forintban vannak. Ebből csak a két genetikai UH 80.000.

A helyi sztk-ban épp tegnap kértem időpontot idősebb nőrokonnak nőgyógyászati rákszűrésre, szeptemberre tudtak adni.

Ellenben a magán egészsègugyi központok, legalábbis ahol én intéztem eddig mindent, Medicover, az egyszerűen gyönyörű, és az ellátás is top.

Itt tartunk.

7. Bless the child (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2021. júl. 28. 09:03
Ehhez még az a hozzáfűzni valóm, hogy ezeket nem az sztk-ban és a kórházban dolgozók találták ki, csak végrehajtják a fentről jövő utasításokat. Úgyhogy ne őket szídjuk, ha kérhetem
2021. júl. 28. 08:41

Egyik rendszer sem jó.

50 évvel ezelőtt mandula műtéttel 10 napig, vakbél műtéttel 2 hétig voltam kórházban. Mindkét esetben a műtétre a második héten került sor, mert kivizsgáltak. Műtétre nem volt várólista.

Később a szülésnél 10-11-ik napon engedtek ki bennünket.


A mai rendszert ismerjük. Arról meg hallgatnak, hogy az ellátatlan betegek hágy százaléka hal meg mire rá kerül a sor.

2021. júl. 28. 08:24

Ez kb. olyan, mint a rezsi fizetés...

A türelmi időt lecsökkentették 2 hónapra, mert szerintük az emberek nem azért nem fizetik ki a számlákat vagy tologatják, mert nincs pénzük, hanem azért, mert lusták elmenni a postára...


Az orvossal ugyan ez a helyzet. Nem kell annyi, mert feleslegesen járnak az emberek, csak azért, hogy legyen kivel beszélgetniük.


Ezért van az, hogy mindenki sürgősségire megy mindennel, mert nem jut el még a ho-hoz sem, nemhogy szakrendelésre.


Sajnos a sürgősségi sem sokkal jobb. Az ember ott tölt 5-6 órát szerencsés esetben és úgy jön el, hogy nem tudja mi a baja, max. kizárnak 1-1 dolgot, mint pl. a trombózist.


Természetesen tudjuk, hogy mit akarnak....

Azt, amit Bichi írt és azt, hogy az idősek kevésbé legyenek kezelve, hogy minél több nyugdíj kifizetés maradjon el...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook