Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi folyik itt? Érdekel? fórum

Mi folyik itt? Érdekel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. júl. 28. 08:08
Mióta bevezették a who-zást és a hbcs rendszert, a beteg a legutolsó, ami számít. A lényeg a finanszírozás. Nem hiába műtenek már szinte mindent egynaposban, amivel régen 1 hétig ápoltak kórházban, azt most 1 nap alatt elintézik. Arra nagyon tudnak ügyelni, hogy nehogy átlépjék a meghatározott ápolási napok számát, mert különben az oep nem finanszíroz.
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 28. 07:51

Régen a rendelőintézetben volt 4 belgyógyászat, 3 nőgyógyászat stb.stb. melyek 8-tól délutánig rendeltek.

Ma van 1, és 1 olyan orvos rendel, aki főállásban a kórházban dolgozik. Forgó beosztásban minden osztályos orvosnak dolgoznia kell szakrendelésen is. Akiben van szufla még magánrendelésre, emellé illeszti, unalmas hosszú estékre.

Hogy mondják hottentottául? Sok az eszkimó, kevés a fóka.

Én is emlékszem még a békebeli SZTK hangulatára. Gyerekkoromban még büfé is volt 😁

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 28. 07:38
Tök egyszerű. Azért tűrjük el, mert a világon semmit nem tudsz ellene tenni. De remélem a célt, amit el akarnak vele érni, az azért tiszta, mert hogy teljesen egyértelmű.Mégpedig hogy minél többen vonuljunk ki az állami rendszrből (mindamellett, hogy fizetjük a TB-t, mert hogy kötelező), és menjünk szépen a fizetős magánrendelésre, hogy a szuper államunknak ne kerüljünk egy fillérjébe se. Meg ugye van az az ember, akit akár egy rendelőben lévő senki, aki mostanában az atyaúristennek képzeli magát (bejelentkezésnél a recepciós) simán elhajt, és hagyja magát, és van akit nem tud. Mostanában legalábbis azt tapasztaltam, hogy amikor jogos valamilyen akut tünet miatt az orvoshoz mennem, akkor sem akarja megengedni, mert hogy nincs időpont, de jellemzően én például nem hagyom magam elhajtani. Vagy van az a lehetőség, hogy nema területi helyre megy az ember, mint pl. én, mert ott hónapokig kell várni, míg máshol pár nap. Szóval szerintem az emberi kiállás is igen fontos...
2021. júl. 28. 00:36

Azon mélázom, hogy jó lenne egy statisztikát találni közvetlenül a rendszerváltás előttről, a betegek és az egészségügyi dolgozók, rendelők, kórházak számát tekintve, és összehasonlítani a mostani helyzettel. Vannak dolgok, amiket nem értek. Valaha, ha bajod volt, fogtad magad és elmentél az orvoshoz, nem írogattál neki egy halom mailt, hogy méltóztasson időpontot adni. Bementél a háziorvosi rendelőbe, ahol az ajtó mellé akasztott sorszámból téptél egyet, majd kivártad a sorod még aznap, vagy másnap, amikor rád tört a nyavalya. Vagy uram bocsá' a szakrendelőbe mentél elsőre mindenféle vicik-vacak beutaló nélkül, arra a szakrendelésre, amivel kapcsolatban sejtetted, hogy bajod lehet. Most meg mi van? És nem igazán arra a helyzetre gondolok, ami a covid óta tart, bár úgy tűnik, hogy jól megszokták a rendelőkben a beteg lepasszolását.

A tudomány fejlődött, mára már hatékonyabb gyógyszerek is vannak, ebből következik, hogy az egészségügyben dolgozóknak is kellett volna szintet lépni. Új, modern technika eszközök állnak a rendelkezésükre a diagnózisok felállítására, stb. Ezeket a szempontokat nézve alapból több embernek kéne meggyógyulnia, mint régen.


Szóval nem értem, hogy miért is kell július után augusztusban újra telefonálni egy vacak időpontért, hogy majd szeptemberre kapj időpontot?


Miért tűrjük mi ezt el, ha egyszer tisztességesen fizetjük a társadalombiztosítást?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook