Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi baja lehet a fiamnak? fórum

Mi baja lehet a fiamnak? (tudásbázis kérdés)


18. gerduska (válaszként erre: 17. - Erikpipi)
2009. szept. 24. 10:06

köszönöm,ezt kipróbálom..az italt.

elég gyengusz az immunrendszere.:( lehet csak tényleg visszafertözés?

legkésöbb ,ha nem romlik az állapota hétfön elviszem suli után a dokihoz,ha romlik,vissza a kórházba:(

hétfön dől el hogy váltok e dokit :(

17. erikpipi (válaszként erre: 16. - Gerduska)
2009. szept. 24. 09:58

Vehetsz neki még a gyógyszertárban izotóniás port, vagy a közértben is lehet kapni ilyen italt, ezt nem csak a sportolók isszák, a benne lévő szénhidrát és só segíti a folyadék felszívódását,és javul a folyadékegyensúly, a benne levő szénhidrátok pedig energiát adnak.

Vagy adhatsz neki Daedalonetta végbélkúpot is. A végbél vékony falú és nagyon gazdag a vérellátású, a gyógyszer azonnal felszívódik, nem irritálja a gyomrot.

De mindenképp járjatok utána,mi lehet az oka, mert nagyon sok betegségnek tünete, de lehet, hogy valóban egy egyszerű vírusfertőzés, ami mindig visszafertőzi. Azt tudni kell, hogy kb. még 10 napig fertőz utána is, ha ilyesmi a baja. Alapos kézmosás, szappanos, és fertőtlenítés kell, de még így is nagy a valószínűsége a visszafertőzésnek.


jobbulást a gyermekednek

16. gerduska (válaszként erre: 15. - Erikpipi)
2009. szept. 24. 09:36
tegnap kapott normafloret meg sodioralt a hányása után...rosszat csak nem tettem vele
15. erikpipi (válaszként erre: 13. - Gerduska)
2009. szept. 24. 08:50

Vírusos fertőzésre nem kell antibiotikum. A normaflore az egyik legjobb amit vehetsz neki, az helyrehozza a bélflóráit.

[link]

2009. szept. 24. 08:40
Jó lenne tudni , hogy melyik virus , mert lehet , hogy az amelyik okozza azt amit írtam.
13. gerduska (válaszként erre: 12. - 7f1aaaaa11)
2009. szept. 24. 08:38
Szia.volt kórházba,hasi uh,szemészet,arcröntgen negativ.asszem a vérvétel mutatott ki valami virust..de nem kapott rá semmit..:(
2009. szept. 24. 08:34
Szia! Én mindenképp elvinném kivizsgálásra!! Klinika vagy korház, kérjetek beutalót a háziorvostól.A Szemével nem lát bele a gyerkőcbe.
11. tavaszilány (válaszként erre: 4. - Tavaszilány)
2009. szept. 24. 08:23

Elmesélem, mi hogy jártunk:

Tavaly a 4 éves fiamnak a kezén a körme mellett lett egy borsónyi gennyes hólyag (reggel még semmi baja nem volt, mikor az oviba mentünk érte, már zöld! volt a genny). Sebészet, megnyitották, kipucolták, biztos valami fertőzés a homokozóból-mondták. 3 napig jártunk kötözésre, szépen meggyógyult. 2 nap múlva újra előjött. Újra végigcsináltuk. Meggyógyult. Pár nap múlva megint kezdődött előről. Ezt játszottuk 1 hónapig, pontosan 5 sebész látta addig. És a 3. alkalom után mindegyiknek elmondtam, hogy valami nincs rendben, mert nem természetes dolog, hogy a gyerek ujja egy hónapja folyamatosan tiszta genny...Előfordul az ilyesmi, majd elmúlik-ez volt a válasz. Aztán az egyik orvos, aki egy kötözés alkalmával látta először végre meghallotta, amit hajtogattam. Röntgenre küldte, megnézték valami spec. átvilágító géppel is, és még aznap megműtötték! Mert végre kiderült, hogy egy szálka ment az ujjába, ami befelé ment a csont felé és ez tartotta fenn az állandó gennyesedést! Azt mondta, szerencsénk van, mert ha a csonthártya is begyulladt volna (ami csak idő kérdése volt), még az ujját is elveszthette volna....Arról nem beszélek, hogy addig az 1 hónapig mi fájdalmat kellett kiállnia a kisfiamnak az állandó felnyitás és sebpucolások miatt...de már rendbe van, csak ehhez nehezen találtuk meg az orvost :S.

2009. szept. 24. 08:22
az a baj,hogy 18kmre van a legközelebbi doki..veszprémbe,de nem ismerem egyiket se..
2009. szept. 24. 08:21

Probáltam beszélgetni vele is,elég jo a viszonyunk ugy érzem,beszélgetek a tanárnénijével ,osztálytársaival is,mindenki szeretni,aranyos nem kötekedős jo kisfiu.

tavaly az osztály 3legjobb tanulója közt volt.

emiatt nem értem a lelki okot..legalábbis nemhiszem hogy az lenne..

2009. szept. 24. 08:19

Szia! Mindenképp vidd másik orvoshoz .

Sajnos lehet lelki eredetű is , de van egy olyan baktérium IS ami átmeneti tejérzékenységet okozhat. Mindnél elöbb lássa másik doki , mert , ha már fogyott is az nagy baj.

2009. szept. 24. 08:18

AZt mondják az okosok, hogy a hányás is lehet lelki tünet, valaminek az elutasítása miatt. Az újabb kutatások szerint az asztma is lelki betegség.

Azért figyelmedbe ajánlom a következő cikket, hátha lesz benne valami hasznos infó. Persze, ne gondolj a legrosszabbra, inkább vizsgáltasd ki alaposan a gyereket.

[link]

2009. szept. 24. 08:15

Nem lehet, hogy valamilyen lelki oka van? Bántja valaki, valamelyik társa, nem szereti valamelyik tanítóját?

Én anno a napközis tanárnéni miatt minden reggel hánytam, ha menni kellett suliba, így Anyum kivett (a napköziből, nem a suliból), mert azt tanácsolta neki az of. De nálam tudták is, hogy nem szeretem a nőt.

5. 17dfdcec7d (válaszként erre: 2. - Gerduska)
2009. szept. 24. 08:13
vidd másik dokihoz,az nem létezik,h ninc semmi baja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!igenis üss az asztalra,és ne hagyd a fiad!!!!!!!!!!!!!!!nem hagyhatod annyiban,
4. tavaszilány (válaszként erre: 2. - Gerduska)
2009. szept. 24. 08:13

Szia!

Én biztosan elvinném másik orvoshoz, mert az nem normális dolog, ha hány!

2009. szept. 24. 08:13

Akik értenek hozzá azt mondják, minden betegségnek lelki eredetű oka van.

Lehet nem mondja a fiacskád, de az iskolában van valami, esetleg új osztálytárs, aki vele kötekedik, vagy hasonló.

Óvatosan próbáld kikérdezni, én ezt úgy csináltam, hogy a konyhában tettem-vettem és közben meséltem magamról a fiamnak, lassan Ő is elkezdte mondani a napi történéseket. Sokat meg lehet ilyenkor tudni, amit nem mondanak el.

Miért? Hát mi sem mondtunk el mindent a szüleinknek, ugye? :)

2009. szept. 24. 08:07

Leirom rövidke történetünket..félreértés elkerülése érdekében,nem itt akarom gyógyitani..tanácsot szeretnék..mert már nemtudom mihez kezdjek..

8éves mult a fiam,3hete kedden hányt az iskolába,fájt a hasa is.Tanárnénije szerint több gyerek hiányzik,vírus.

Egyböl vittem dokihoz,semmi gyogyszer..diéta.Ok.péntekig egyszer hányt csak,enni alig birt.pénteken doki,semmi baja.Szombaton este megint hányt.áá gondoltam biztos sokat evett.elég gyenge volt.Napközbe semmi gond,csak alig akart enni.háétfön suli ,minden ok.Hétfön este ujjabb hányás.Mindegy,kedden suli.Hazajött,aludt folyamatosan 5órát.alig evett.éjjel megint hányt.elvittük ügyeletre,kórház.ott kapott infulziót,pár vizsgálat ami negativ,pénteken hazajött.minden ok.csak alig eszik,fáradékony ,gyenge.fogyott.hétvége,minden ok,.Viszont tegnap,meg ma éjjel szintén hányt.nem sokat de hányt.Ma reggel jo kedve volt,elküldtem suliba..de aggodok.

A gyerekorvosunk hétfön csak kitárta a kezét,hogy ő nem tudja.lehet valami lelki ok..de semmi változás nincs az életünkbe,suliba se ..lehet igy lelki oka?lehet ilyen betegség lelki eredetü?

mit tegyek?vigyem másik dokihoz?elöre is köszönöm annak aki elolvassa,és tud valami irni...

2009. szept. 24. 07:58
Mi baja lehet a fiamnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook