Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisfiamnak ma sárgás váladék jön ki a bal szeméből, a szem belső részén. Mitől lehet ez? fórum

Kisfiamnak ma sárgás váladék jön ki a bal szeméből, a szem belső részén. Mitől lehet ez? (tudásbázis kérdés)


27. L.Niki18 (válaszként erre: 26. - Jucuss3)
2010. dec. 29. 10:50

Köszönjük szépen! :o)

Már jobban van a szeme.

2010. dec. 28. 16:07

Helló!


Akkor még sem írtam hülyeséget!

Nem feltétlenül,viszket ,és fáj,elég ha reggeli ébredésnél összeragad a kicsi szemük.

Nyugodtabb lehetsz ,hogy még is csak látta orvos!

Jobbulást!!!!

25. L.Niki18 (válaszként erre: 24. - Honeymézi)
2010. dec. 28. 11:26

Mondta az orvos, hogy nem tettem vele semmit rosszat. :o)

Egyébként tegnap elvittem a másik háziorvoshoz aki volt bent, mert nem akartam várni reggelig. Az orrából belekerült a szemébe a fika. És ettől most kötőhártya gyulladása van, mind a 2 szemébe kell cseppentenem egy nap 5-ször antibiotikumos cseppet. De nem vészes, mert még most sem viszket neki, nem piros, nincs felduzzadva és nem fáj nem könnyezik neki. Biztosan még időben vittem el. Reggelre azért össze volt ragadva a szeme. :o( Remélem 1-2 nap alatt elmúlik neki majd.

24. honeymézi (válaszként erre: 23. - Jucuss3)
2010. dec. 27. 16:11
Ha kötőhártya gyulladás lenne, akkor fájna neki! De nem fáj!! Nekünk is ilyen bajunk volt, ezért mertem azt tanácsolni, amit! És bevált, mint írta Niki. Üdv
2010. dec. 27. 16:06

Szia!

Kötőhártya gyulladása van!! Az én kislányom most van túl rajta.

Vidd orvoshoz!

Ő is a megfázása miatt kapta el.


Ne nyomkodd szegénykének.!!

Mennyi idős! Antibiotikumos szemcseppet írtak rá,1nap alatt csökkent a váladék a szemében.

Gyógyulást !!

22. L.Niki18 (válaszként erre: 20. - Honeymézi)
2010. dec. 27. 16:05
Köszönöm. Az előbb megpróbáltam óvatosan. Nem fáj neki ha hozzányúlok. Pici kijött neki.
2010. dec. 27. 16:04
Rendben köszönöm mindenkinek. Egyenlőre elviszem magammal a patikába. Ott biztosan tudnak rá adni neki valamit. És lehet tudni is fogják, hogy mi ez.
20. honeymézi (válaszként erre: 16. - L.Niki18)
2010. dec. 27. 16:04
Ha váladék gyülemlett fel neki oda az üregbe (ahol írtam), nem ártasz vele, ha (finoman) megnyomod! Sőt! Ha nincs ott váladék, akkor sem ártasz vele, hiszen nem fáj, és kárt sem tudsz tenni ezzel.
19. Gwendolin (válaszként erre: 14. - Kavicsné)
2010. dec. 27. 16:01
A forró kamilla,fokozza a gyulladást.Sokan dunsztolják a szemüket,vagy a vírusos kötőhártya gyulladásra szintén árt a forró kamilla.Tapasztaltam tizenévesen.A hőmérséklet a nem mindegy.
18. Gwendolin (válaszként erre: 8. - Kitrákotty)
2010. dec. 27. 15:57
Ma volt vele orvosnál,akkor még nem lehetett ilyen ,mert az orvos írt volna cseppet.
2010. dec. 27. 15:57
Úgy hallottam én is, hogy a kamilla nem igazán jó ilyenre. Sok orvos ezt állítja. Nővéremnek sem tett jót, sőt rosszabodott tőle. De neki viszont kötőhártya gyulladása volt.
16. L.Niki18 (válaszként erre: 11. - Honeymézi)
2010. dec. 27. 15:56

Köszi szépen! Csak nem igazán merek hozzányúlkálni. Most, hogy olvastam róla a neten, szerintem is a megfázástól lehet. Persze ha nem javul úgyis elviszem a dokihoz!

De biztos jó ötlet, hogy ha finoman "megnyomom"?

15. Kavicsné (válaszként erre: 12. - L.Niki18)
2010. dec. 27. 15:55
Vidd be az "ügyeletre", akárki rendel. Nem fog elküldeni. Ez nem olyan, ami várhat.
2010. dec. 27. 15:54

Kamillától sikítófrászt kapnak a szemészek. Azt inkább hanyagolni.

Én bizony bevinném, akárki a doki, mert ez nem olyan, ami holnap délutánig várhat.

13. Zsú1965 (válaszként erre: 9. - L.Niki18)
2010. dec. 27. 15:54
Akkor addig mindenképpen a kamillás lemosás, és ha van ezüstkolloid otthon, akkor a kamilla után csepegtess rá.
12. L.Niki18 (válaszként erre: 10. - Zsú1965)
2010. dec. 27. 15:53
3 és fél éves múlt szeptemberben.
2010. dec. 27. 15:53
Szia Niki, ilyen nekünk is volt kisebb korunkba. Ez nem kötőhártya gyulladás. A szemzug résznél az orrcsonttól kezdve lefelé az ujjaddal finoman nyomd meg. Így távolíthatod el a váladékot. Ha pár nap alatt nem rendeződik szemcseppet kell íratni a dokival. Nekünk vagy megfázáskor volt ilyenünk, vagy (a legenyhébb) huzattól. Jobbulást! :)
2010. dec. 27. 15:53
Kérdés mennyire kicsi gyerekről van szó, de a kicsik gyakran belekenik a szemükbe az orrváladékkal, nyállal a bacikat. Általában elég kamillás törölgetés, de ha a könnycsatorna gyullad be, annak orvos kell.
9. L.Niki18 (válaszként erre: 8. - Kitrákotty)
2010. dec. 27. 15:53
De már csak holnap délután fog rendelni...!
8. kitrákotty (válaszként erre: 7. - L.Niki18)
2010. dec. 27. 15:49

vidd orvoshoz!


ne vedd bántásnak, de ne itt várj választ a gyermeked egészségét érintő kérdésben! mi nem is látjuk a fiadat, sem a szemét. a doki meg szakember, ne a gyógyszerésztől kérj rá szert, hanem a dokival nézesd meg!

7. L.Niki18 (válaszként erre: 6. - Ecus)
2010. dec. 27. 15:46
De az viszketne neki, esetleg fájna, könnyezne...nem?
6. ecus
2010. dec. 27. 15:46
Szerintem kötőhártya gyulladás
5. L.Niki18 (válaszként erre: 4. - Gwendolin)
2010. dec. 27. 15:45
Igen, náthás. Kapott rá antibiotikumot. Amoxicillin-B szirupot kapott. Most olvastam, hogy a betegség is kiválthatja. Pl. nálunk ez esetben a gyulladt torok, mert hogy az van neki picit begyulladva. A szemére tudok valamit venni neki a patikába? De lehet, hogy az antibiotikum is használni fog amit kapott a torkára?
2010. dec. 27. 15:38
Kamillát főzz és mikor lehült langyosra azzal mosd a szemét.A nátha néha ráhúzódik a szemre.Azt írtad meg van fázva.
2010. dec. 27. 15:37
a könnycsatornája lehet h el van tömődve és begyulladt!! esetleg kötőhártyagyulladás!
2010. dec. 27. 15:34
Ma voltunk pont a dokinál, kicsikét piros a torka, de nem lázas szerencsére. Itthon észrevettem, hogy sárgás váladék jön ki kisfiam bal szeméből a szeme belső részén. MNitől lehet ez szerintetek? Ma vinném le anyósomékhoz, de így nem tudom mi legyen. A gyógyszertárban adnak rá neki valamit? Nem panaszkodik, hogy fáj neki, nem nyúlkál hozzá és nem is viszket neki. Így nem is gondolok kötőhártya gyulladásra.
2010. dec. 27. 15:33
Kisfiamnak ma a szeméből sárgás váladék jön ki a bal szeméből a szem belső részén.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook