Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi baja lehet a fiamnak? fórum

Mi baja lehet a fiamnak? (beszélgetős fórum)


26. d6fd5940b1 (válaszként erre: 22. - Erus30)
2012. aug. 24. 15:09

hmm hmm.. a hasmenés, laza széklet lehet azért van, mert sok tejterméket fogyaszt, nem? nem feltétlen érzékeny rá, csak mennyiségre sok... mást meg szinte nem eszik,ami fogná a székletét..

meg a cukros üdítőtől is lazább lehet a széklet..

ezeket kis időra el kellene hagyni, vagy vissza venni a mennyiségből, hátha javulna a helyzet..

25. Erus30
2012. aug. 24. 15:02
Most már ott tartok, hogy örülnék, hogy kiderülne, hogy tényleg ez a baja a fiamnak, mert utánaolvastam, hogy nem olyan nehéz vele együtt élni, csak enne már. Egyébkén többször is előfordult már, hogy hígabb, vagy habos, folyós a széklete, de nem mindig van hasmenése.
24. nanuka
2012. aug. 24. 14:11
A lektózérzékenységnek van az a "foka", amikor csak puffad az illető + fáj a hasa, de nincs hasmenése. Egy laktózérzékennyel élek együtt és ő is ugyanazokat a tüneteket produkálja, ha véletlenül mégis eszik vmennyi laktózt, mint a kisfiad. Haspuffadás + hasfájás, és tényleg nincs kedve enni semmit már. Egyértelműen ki fog derülni a vizsgálatból, hogy ez-e a probléma vagy sem. Viszont ha laktózérzékeny, az egyáltalán nem olyan nagy para - van laktózmentes tej, a sparos verzió a legolcsóbb, nem olyan csillagászati az ára, mint a szója-/rizs-/zabtejeknek és ezzel ihat továbbra is kakaót ;) Plusz van laktózmentes vaj, tejföl is.
23. happy83 (válaszként erre: 22. - Erus30)
2012. aug. 24. 13:07

Lehet rosszul tudom, de a tejcukor érzékenység egyik tünete a hasmenés....szerintem nem annyira vészes ez az etvagytalansag.....vannak ettől sokkal etvagytalanabb gyerekek is.....nyugi az én gyerekem sem eszik többet....

Esetleg még annyit tudnék neked javasolni,hogy próbálj meg savanyúságot adni a gyereknek a foetkezeshez...az csinál egy kis gyomorsavat...(az is lehet etvagytalansag ok,hogy kevesebb a gyomorsavat termel+ a tejtermékek el is nyomják a gyomorsavat..és amint írtad,abból elég sokat eszik...) lehet még a szörp és ivólé helyett vízzel próbálkozni...mert ezek az édes löttök emelik a vercukorszintet, magyarul nem esik le arra a pontra, Amikor ehseget jelezne a szervezet...De szerintem nincs nagy baj...ne izgulj...

22. Erus30
2012. aug. 23. 08:18

Nasit szinte semmit nem adok neki, kivéve az uzsonnai joghurt számít annak nálunk, ezt ugyanis imádja, 2-3-at is megeszik egyszerre. A másik nagy gond, hogy alig iszik, jó ha fél l-t megiszik egy nap, ami szörp, vagy tea. Reggel este még megiszik kb. 1-1,5 dl kakaót. Az étkezése elenyésző, alig eszik. Reggelire egy pár falat nutellás kenyér, vagy vajas kenyér, de kínszenvedve (mást nem is hajlandó megkóstolni) Tízórai valami gyümölcs, ezt legalább szívesen eszi. Ebéd megint kínszenvedés, a leveseket meg sem eszi, most a halrudacska a kedvenc, de ebből is max 2-t eszik meg magában. Vagy amire azt mondja mostanában, hogy ő imádja pl. töltött káposzta, mákos tészta na ebből eszik egy pár falatot. Uzsi a joghurt. Vacsi általában bundi kenyér mert ez is a kedvence, de ebből sem eszik meg egy fél karéjnál többet. A sütiket szereti, de csak akkor kap főétkezés után, ha evett néhány falatot.

2 hét múlva tejcukorérzékenységet néznek nála. Remélem végre kiderül, hogy talán ez a baja, már mindent vizsgáltak nála, kivéve ezt, mert legalább megoldódna a probléma. Lehet tejcukorérzékeny én meg tömöm a tejes dolgokkal, mert ezt szereti.

21. happy83 (válaszként erre: 20. - Erus30)
2012. aug. 23. 01:38
Szia . Leírnak nekem a gyerek 1 napi érkezését? Nasikkal + innivaloval együtt. A hasfajas lehet pszichés okból eredő....
20. Erus30
2012. aug. 22. 08:04
De az állandó hasfájás és puffadás is pszihés eredetű lenne? Ezt már nem hiszem.
19. Erus30
2012. aug. 22. 08:04
Lehet, hogy tényleg nálunk is pszihés dolog áll a háttérben. De én nem bírom, hogy ne egyen. Már próbáltam nem foglalkozni vele, és a 3. napon már nem bírtam, hogy szinte semmit nem evett.
18. happy83 (válaszként erre: 13. - Erus30)
2012. aug. 22. 02:19
Én itt nem szervi problémára gondolok...sokkal inkább pszichés....Nalunk hasonló volt a helyzet....Én is elkövettem mindent,hogy egyen a gyerek...annál inkább nem evett...Végül egy nagyon okos gyerekorvos azt mondta,hogy nem kell vele foglalkozni....annyit úgy is eszik,hogy éhen ne haljon....nem kell erőltetni...ne legyen központi téma a kaja. Mert amíg nekem probléma a gyerek evese,addig a gyereknek is az lesz...Megfogadtam a tanácsot...és bár most sem zabal a fiam,azért nagyban változott,javult az étvágya...
17. HnéViktória (válaszként erre: 13. - Erus30)
2012. aug. 21. 21:57
Mi 5éve diétázunk tejre és tojásra.egyáltalán nem nehéz,nagyon szuper receptek vannak,amik ráadásul ehetők is...szorítok nektek,hogy sikerüljön.
16. b8103f009a (válaszként erre: 13. - Erus30)
2012. aug. 21. 21:30
Vagy megjön éppen az étvágya. Mert ha allergiás, az rossz közérzettel is jár, a puffadás is. Olyan érzés, mintha másnapos lenne mindig.
15. b8103f009a (válaszként erre: 12. - HnéViktória)
2012. aug. 21. 21:29
kecsketejet is megihatja.
14. d6fd5940b1 (válaszként erre: 12. - HnéViktória)
2012. aug. 21. 16:00
privibe adtam még más javaslatot az anyukának :)) csak ide nem mertem leírni :))
13. Erus30
2012. aug. 21. 15:56
Holnap viszem vissza a gasztrora, majd meglátom mit mond a doki. De valószínűleg ki fogjuk iktatni a tejet egy időre. De nehéz is lesz :( Még ennyit sem fog enni.
12. HnéViktória (válaszként erre: 10. - D6fd5940b1)
2012. aug. 21. 15:34

Szója tejet nem javaslom,mert gyakori hogy kialakul arra is az allergia,ami a hasonló tünetek miatt megzavarhatja a diagnózist.

Rízstej,zabtej iható de 500-700ft/liter.

11. HnéViktória (válaszként erre: 9. - Erus30)
2012. aug. 21. 15:33
Az én kisfiam tej-tojás -ra érzékeny.Nálunk semmilyen vizsgálat nem igazolta,kizárólag a terhelés-elveszem visszaadom elv.Javaslom neked is -mert ebben az esetben az anyuka a legjobb orvos,mert ő látja a tüneteket.Diétáztasd tejre 1-2 hétig,ha megszünnek a tünetek ,megvan a gond.
10. d6fd5940b1 (válaszként erre: 9. - Erus30)
2012. aug. 21. 15:31

hát... vannak a különböző "tejek", szója tej és társai.. de az nem olcsó muri.. :/ meg gondolom az íze nem is olyan,mint a tehéntejé...

próbáljátok kis időre mellőzni a tejet,és helyettesíteni..

2012. aug. 21. 15:25
Nem lisztérzékeny, ezt már vizsgálták, de még a tejallergiát nem. 3 hónapos kora óta rendszeresen járunk a gasztrora. Féreg ellen is negatív lett, de ennek ellenére kapott rá gyógyszert. Az espumisan csepp sem ér neki semmit, ugyanúgy puffad a hasa, ha szedi is. A gyümölcsöket és a tejtermékeket szereti, amiből sokat is eszik, ezért gyanítom, hogy lehet a tejjel lesz gond. Pedig csak szinte joghurton, és kakaón meg túró rudin él. Nem tudom mi lesz, ha ezeket nem eheti majd a tej miatt.
8. d6fd5940b1 (válaszként erre: 1. - Erus30)
2012. aug. 21. 15:15

széklete milyen?


doki nem mondta h használjatok Espumisan cseppet? átmenetileg sztem segíthet, legalábbis a panaszokat enyhítheti..

7. d6fd5940b1 (válaszként erre: 4. - Orsibigyu)
2012. aug. 21. 15:02
ha féreg lenne, enne normálisan(hacsak nem még többet a megszokottnál),csak hízás helyett állna a súlya vagy fogyna..
2012. aug. 21. 14:58

Nálunk is volt ilyen időszak. Azt hittem, éhen hal... de nem fogyott, gyümölcsöt, teát, tejet, némi yoghurtot, krémtúrót evett. Aztán egyszer már csak azt vettem észre, hogy mindent megeszik.

Ne erőltesd az evést. Próbálj jópofa szendvicset csinálni - az fb-én gyűjtök ilyeneket a gyerekeknek -... Még csak ne is említsd, hogy evés...

Megterítve, ha akar, kér és kap.

2012. aug. 21. 14:58
Az én gyerekem meg rengeteget eszik, mégis sovi. Vashiányos vérszegénységgel kezelik már fél éve, de nem szívódik fel neki, tehát felszívódási zavara is van.Viszont mindent rendben találtak a vason kívül. NEmrég jártam utána, hogy a felszívódási zavar tejfehérje allergiára utalhat, és most észre is vettem, hogy tejes dolgok után fájlalja a hasát. Jövő héten kell visszamenni a dokihoz, úgyhogy csak utána tudok biztosat mondani. Igaz nem ugyanazok a tünetek, de az eredmény lehet ugyanaz, ahogy olvastam a ti panaszaitokat.
2012. aug. 21. 14:58
Fereg?!
2012. aug. 21. 14:57
Belgyógyászat, gasztroenterológia. Az ér valamit, nem a tippelgetés látatlanban.
2012. aug. 21. 14:56
A haspuffadás és fájdalom lisztérzékenységtől is lehet. Azt vizsgálták már?
2012. aug. 21. 14:53

Akinek nagyon étvágytalan volt a gyereke, kivizsgálások után kiderült, hogy mi volt ennek az oka?

5 éves fiam szinte alig eszik valamit, ami miatt vérszegény is, de ha kap is vaspótlást sem jön meg az étvágya. Már több kivizsgáláson is voltunk, ahol semmit nem találtunk. A hasa állandóan puffad, fáj neki.Másnál volt ilyen, kiderült valami?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook