Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi az olcsóbb, és miért: egy régi autó vagy egy új hitelre? fórum

Mi az olcsóbb, és miért: egy régi autó vagy egy új hitelre? (beszélgetős fórum)

1 2
26. 8ee31e318f (válaszként erre: 22. - Bekomi)
2010. aug. 24. 19:09
tudomasom szerint a banknak kell biztositek, s ezert kell a casco.
25. nikletty (válaszként erre: 15. - 8ee31e318f)
2010. aug. 24. 19:08

már annyiszor rágódunk ezen, egyszer tuti neki esek már egy file-ba megszerkesztem


de most hirtelen ránéztem a sorokra mit írtál, sok múlik azon mennyi km-t megyünk nagy átlagban, már mint a fogyasztás szempontjából, mert szerintem minden másban kevesebb kiadás most a LAda

és hát túl sokat nem megyünk, szóval napi szinten azért nem, meg munkába is másképp járunk

24. Cilumiluci (válaszként erre: 21. - 8ee31e318f)
2010. aug. 24. 19:07
Sajna ez is tök igaz.
23. Cilumiluci (válaszként erre: 17. - Bekomi)
2010. aug. 24. 19:06
Ez is igaz,én is láttam.Én az Opellel meg vagyok elégedve,de az igaz hogy a Suzuki olcsó.
22. Bekomi (válaszként erre: 15. - 8ee31e318f)
2010. aug. 24. 19:05
nekünk újan vett autónk van, és az azelőttit is újan vettük, egyikre sem kellett cascot fizetnünk......
21. 8ee31e318f (válaszként erre: 4. - 204b456479)
2010. aug. 24. 19:05
tevedsz. egy ujj auto epp kier az auto kereskedes kapujan, es mar a felet eri. nem tudod eladni magakezbol tobbert, mert mar hasznaltnak szamit
2010. aug. 24. 19:04

szóval aki megteheti az úgyis újat vesz, akár hitelre, akár nem

aki meg nem teheti meg, annak marad a régi, ha nem akar nagyot kockáztatni

meg tényleg milyen igaz ez, hogy a hitelt muszáj fizetni, most meg mi ütemezzük a kiadásokat ahogy akarjuk

19. Cilumiluci (válaszként erre: 14. - Nikletty)
2010. aug. 24. 19:04
Én sem,de a tény hogy olcsó,sokaknak az van,mert jó áron lehet hozzájutni és állítólag megbízhatóak.
18. Bekomi (válaszként erre: 14. - Nikletty)
2010. aug. 24. 19:04
megértem....
17. Bekomi (válaszként erre: 12. - Negro888)
2010. aug. 24. 19:03
a férjem munkatársa susukit vett újan, és rengeteg hibája, van, én suzukit,és dewwot nem vennék soha, nekem fontos a biztonság, ezeknek pedig a karosszériája olyan mint egy papír. Ne adj isten egy karambol esetén úgy összegyűrödik...láttam pár összeroncsolt susukit.
16. Cilumiluci (válaszként erre: 13. - Nikletty)
2010. aug. 24. 19:03

Ugye?De még egy dolog eszembe jutott.A család.Ha nincs meg a kocsira a pénz,még mindig jobb kérni a családtól mint a banktól.Mert nincs kamat.

Persze ha a család tud segíteni.

15. 8ee31e318f (válaszként erre: 2. - F77a773716)
2010. aug. 24. 19:03

nem a kocsi kora szamit, hanem hogy mennyit futott. s mennyire volt karban tartva.


masfelol. hasznalt vagy ujj.


a regit tuti tobbszor kell javitani. viszont olcsobb nem egyszer fele harmada az alkatresz ar mint egy vadonat ujjnak.

egy ujj kocsinal viszont fizeted a cascot, a kotelezo szervizeket amik ugyfent borsos koltsegek egy egyszeru csaladnak, s emelett becsuszhatnak hibak. bar teny ritkabban. viszont rizikos. millios autot kolcsonre menni. s ne adj isten lehet haza sem ertek vele, es egy allat nekimegy. s ugyanolyan ocskavas mint egy zsiguli.

a lenyeg. szerintem ezt ugy kellene el donteni menyyibe kerul most atlag havonta a zsiguli. mennyi amibe kerul? benzin, minden. utana lehet szamolni mennyi lenne egy ujj auto torlesztese egyeb kiadasai. mindent osszeszamolva. tuti kevesebbet fogyaszt mint a zsiguli. talan epp a felet. tehat mindent vessetek ossze. s meglatjatok mi a vegeredmeny. s tudjatok e fizetni. megeri e egy ujj auto havonta azert a penzert.

udv

2010. aug. 24. 19:02
hát őszintén szólva suzukit nem szeretjük...
13. nikletty (válaszként erre: 7. - Cilumiluci)
2010. aug. 24. 19:00

hát igen hitelt semmiképpen sem szeretnénk

házat is újítani kell

2010. aug. 24. 18:59
Szerintem is a legjobb a Suzuki. 16 éves autónkat csak műszaki vizsgára kell két évente vinni. Természetesen évente olajcsere, meg ami kell, de a világon semmi baja. A biztosítása negyedévente 3500 Ft körül van, a teljesítményadó pedig félévente 2500 körül. A fogyasztása pedig 4,5-4,8 liter körüli. Kell ennél jobb?
11. Bekomi
2010. aug. 24. 18:59

én úgy vaok vele ha autót veszek akkor újat mert a régivel jól bevásárolhatsz.Első autónk egy 6éves golf volt hármas,aztán mikor megkaptuk a papírokat akkor derült ki egy évet elcsaltak a kereskedésben tehát 7 volt mikor vettük.Össze vissza volt törve meg hajtva, amit ugyi nem tudtunk, anno még naivak is voltunk a vásárlással kapcsoltaban, de rengeteget költöttünk rá,13éves korában eladtuk, rá 1-2 hónapra beállta aváltója 150 000volt aki megvette annak.

Azóta csak új autót vettünk, abban biztos lehetsz hogy te hajtottad csak,bár attól még az is meghibásodhat.

és ha hitelben gondolkodsz, egy új autónak a hitele olcsóbb, mint egy használtté, az első új autónkat, 50%lefizetése mellet vettük, mert kiszámoltuk jobban járunk, ha új autóra veszünk fel, mert használtra sokkal többet kellett volna visszafizetni.

10. Cilumiluci (válaszként erre: 9. - Szindike)
2010. aug. 24. 18:50

Nekünk is G Astránk van,Hófehérke,mi szeretjük:)

De nem hitelre vettük:)

2010. aug. 24. 18:42
5 ÉVES G ASTRÁM VAN,NEM HAGYOTT MÉG OTT SEHOL,400 EZER VOLT A KEZDŐ RÉSZLET,MOST HAVI 23 EZRET FIZETEK.NEM KÉNE ÖREGEBB AUTÓ ÉS KB 3-5 ÉVENTE BECSERÉLEM.
2010. aug. 24. 18:35

a hitel mindig drága :-)


arra gondolj, hogy a havi X törlesztőrészletet fizetni KELL, a ladára amit költesz azt te ütemezheted, ha tudsz költesz rá, ha nem halasztod. hitelnél nincs halasztás, ha nem fizetsz viszik az autót.


viszont ha befér a költségvetésbe a törlesztőrészlet, egy új autó mégiscsak új autó.

2010. aug. 24. 18:32
Én inkább spórolnék addig amíg le tudnám cserélni a mostanit a helyetekben.A hitel nem jó megoldás,szerintem.
2010. aug. 24. 18:31

Férjemnek skodája van, és új. Semmit nem kell rajta szervizelni, csak a kötelezőt, az először 30 ezer volt, majd 80 de eltelt több év, mert kilométerre van megszabva. ezért éri meg az új autó, mert nem kell szervizelni.

Úgy tudom, a suzukinál máshogy van a kötelező szerviz, talán sűrűbben.

Nekem hondám van, de még igazán nem kellett ráköltenem, mert nagyon jó állapotban van, és egy egyszerű szerelő is elboldogul vele, az alkatrész sem drága, igaz 12 éves, de strapabíró nagyon.

2010. aug. 24. 18:30
számold ki, mennyibe kerülne a törlesztője az újnak, nem vagyok ebben olyan tájékozott, de azt hiszem minimumm havi 30-40ezer körül. ha bírjátok törleszteni vegyetek újat, de szerintem a legjobb egy olyan használt autót venni, ami tíz évnél nem régebbi.(megsúgom, hogy én is lecserélném szívesen a mi laánkat, de nem állunk úgy anyagiliag, hogy megengedjük magunknak)
4. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2010. aug. 24. 18:30
Szia! Én ugyan nem értek az autókhoz, de a hitelekhez igen, és felvenni hitelt (főleg autóra) nem szabad. Inkább spóroljatok, ahova tudtok menjetek gyalog, tömegközlekedéssel, vagy bringával (mi is most adtuk el az autónkat, és így közlekedünk:-)). Gondolj bele, hogy egy autóhitel minimum 30e Ft/hó, és akkor még plusz benzinköltség + egyéb költségek, tehát kb.havi 50-re jönne ki egy új autó. Ha havonta félretennétek 30e Ft-ot, abból 1év múlva vehettek egy most klassz autót, mert addigra úgyis csökken az áruk az autóknak. (na és ez meg a másik, hogy az autó ára csak csökken, ha most megveszed 2milláért, 1hónap múlva max 1.5ért tudod eladni, de ez MAX...)
2010. aug. 24. 18:29
Én csak azt tudom hogy hitelre soha nem vennék semmit.Amúgy igaza van az előttem szólónak,a legjobb megoldás egy Suzuki.
2010. aug. 24. 18:27

A legolcsóbb a suzuki. Nem kell új. Egy használt, kb. 8 éveset már jó áron lehet kapni és nagyon olcsó a fenntartása.

Bár, csak suzuki.

Nekünk a második autónk egy 15 éves swift és tökéletes. Semmi baja nincs, csak a kötelező szervízre hordjuk.

Keveset fogyaszt és rohangálásra, munkába járásra jó.

2010. aug. 24. 18:23

Ladánk van, amit anno 200ezerért vettünk, 2évente műszakira kell vinni, és akkor két évente úgy egy 100ezer biztos rámegy ha nem több. Most úgy néz ki megért egy motorfelújítás ami szintén úgy 100ezer lenne. És időnként még kisebb hibák, pár ezres, vagy max 10ezerért.

De úgy érzem, hogy sajnálom rákölteni mindig, meg hogy pl gyakrabban van ilyen-olyan kis baja, mondjuk mindent megszerel a Párom magam, szóval csak anyagköltség van, de többször van baja, mint pl anyósa 2-3éves Opel Corsájának.

De ilyen új autót mi csak hitelre tudnánk venni. S tudom, ha baja lenne, az még többe kerül, de azoknak ritkábban van baja, nem? Ill. van más extra költségük mint a régieknek?


Mondjuk párom nem is szeretne, LADA fun, nekem nincs bajom vele, csak ez.


Vélemény?? Megnyugodhatok, hogy ez van, még így is ez az olcsóbb?

Köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook