Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi az oka annak, ha vérvételkor szétdurran az ér? fórum

Mi az oka annak, ha vérvételkor szétdurran az ér? (tudásbázis kérdés)


13. Mezei Virág (válaszként erre: 5. - Butterfly87)
2017. okt. 2. 14:55

Pl. itt sok hasznos dolgot javasolnak.

A C vitamin csipkebogyóval, vagy P vitaminnal nagyon jó(Rutascorbin).

Schüssler sók

[link]

2017. okt. 2. 11:11
Nekem is mindig nehezen találnak vénát és volt, hogy nem bírtam inni elegendő vizet vérvétel előtt ( első trimeszteres, mindentől émelygős történet) de csak annyi történt, hogy nem jött normálisan a vér, a véna nem durrant szét. Szóval biztos, hogy alkati adottság is.
2017. okt. 2. 10:30
Sose szokott bajom lenni, általában egy kis pötty, ha látszik. Most viszont úgy vettek vért, hogy két hétig kb az egész alkarom lila volt. Már a vérvétel után mondtam, hogy valami nagyon nem jó, mert rohadtul fájt - egyértelműen a nővér tolta túl a tűt... :(
2017. okt. 1. 22:42

Nem jelent semmit a tapasztalat, ha valakinek olyan rosszak a vénái, no meg vérvétel előtt nem tartotta be a kérést és nem ivott eleget.

Áhgyomri vérvétel esetében is mondják, igyon a beteg előtte, még akár teát is, de cukor nélkül.

A keresztfiamnak a barátnőm (orvos) vette a vért, aki ügyes mindig, hát négyszer futott neki, mire egyszer sikerült, nem jött egyáltalán, akkor kérdezte meg az anyukát, hogy ivott a gyerek, mire mondták mindketten, hogy nem kívánta.


Kipukkanni a véna akkor szokott, ha véletlenül, nem számítva arra, hogy összeesett az érfal a víz és ivás hiánya miatt, kissé mélyebbre szúrják a tűt, ez főleg korosabb és kiss tulsúlyos páciensek esetében szokott lenni.

No az sem árt, ha a vérvétel után egy jó darabig szorítja a helyét, hiszen adnak rá vattát, vagy bármit.

9. Ikebana3 (válaszként erre: 8. - Telifánt)
2017. okt. 1. 20:45

Nem meghatározó.

A lányomnak (24 éves) Salgótarjánban egyszerűen nem tudtak vért venni. Mindkét karjában, a csuklónál és a kézfején is próbálták, sikertelenül. Szolnokon simán ment minden elsőre a karjából. Szóval szerintem a legfontosabb a vért vevő gyakorlottsága és tapasztalata.

8. telifánt (válaszként erre: 5. - Butterfly87)
2017. okt. 1. 20:18
a kor az egyik fő tényező.
2017. okt. 1. 20:12
A vérvétel után nyomni kell néhány percig, ha nem tesszük, akkor bekékül.
6. ejmi
2017. okt. 1. 17:52
Ügyetlen volt aki a vért vette ! Átszúrta a vénád.
2017. okt. 1. 17:52

A gyenge érfal mitől alakul ki?

Édesanyámról van szó, de eddig ilyen nem fordult vele elő.

Mivel lehet erősíteni?

2017. okt. 1. 17:47
Gyenge vénafal, kevés folyadék, rossz vérvételi technika (bár aki már évek óta csinálja annak már nem szokott rossz lenni a technikája)
3. gizus58 (válaszként erre: 2. - Butterfly87)
2017. okt. 1. 17:46
Gyengék az érfalak, hamar eldurrannak.
2017. okt. 1. 17:42
Mindkét karhajlatban, mindkét kézfejen.
2017. okt. 1. 17:41
Mi az oka annak, ha vérvételkor szétdurran az ér?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook