Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi árt jobban a gyereknek? Az ordibálás vagy egy-egy pofon? fórum

Mi árt jobban a gyereknek? Az ordibálás vagy egy-egy pofon? (beszélgetős fórum)


74. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 1. - Serry)
2010. aug. 12. 11:06

Szerintem mindkettő kárt okoz a gyerekben. Én egyiket sem alkalmazom, de volt már olyan, hogy annyira begurultam, hogy a fenekére vertem. Persze utána rögtön megbántam.


Viszont, ha valaki ordibál azt nem tudom megérteni. Nekem is van olyan ismerősöm, aki állandóan ordibál a gyerekével. Nem is értem. Reggeltől estig csak ordibál. Még hallgatni is szörnyű. Mondanom sem kell, hogy semmit nem ér el vele.

73. f36e266467 (válaszként erre: 72. - 480b578442)
2010. aug. 12. 03:12
Én is köszönöm és jó éjt! :O)
72. 480b578442 (válaszként erre: 71. - F36e266467)
2010. aug. 12. 03:10

A próféta szóljon belőled és igy legyen:)

No,de azt hiszem teszek én is az egészséges testi fejlődésért és megyek aludni:)

Jó éjt,jó volt veled beszélgetni!

71. f36e266467 (válaszként erre: 70. - 480b578442)
2010. aug. 12. 03:01
Azt hiszem értem. Az az érdekes, hogy azt figyeltem meg, hogy ha a szülöi nevelés nagyon oké, akkor a gyerek felnőtt korában bármilyen körülménnyel nagyon ügyesen megküzd, akármilyen is lesz a társadalom, mert kialakul benne egy ősbizalom az élettel szemben és bízni fog a megérzéseiben, ami miatt szinte mindig érezni fogja a helyes irányt, amivel lehet, hogy néha szembe fog kerülni divatos elvárásokkal, de ebből győztesen kerül ki.
70. 480b578442 (válaszként erre: 69. - F36e266467)
2010. aug. 12. 02:53

Igen ez igy igaz és igy kellene lennie.

Nem kifejezetten azt értem a közösség formálon,h holnap drogozni és inni fog (ehhez eljutni hosszabb út amit a szülőnek illene észre venni)de ha össze van zárva 30 gyerekkel és nap mint nap velük van élete nagy részét hozzájuk idomítja nekik is nehéz megtalálni az egészséges kettősséget szülők és közösség(a másik családom)között.Ezért ha néha egy kis kiabálás elhangzik esetlen egy pofon én még nem hiszem,h ettől egy gyerek lelke nagyon sérülne.

Igen igazad van sok idő,együttlét,beszélgetés megértés kell ahhoz,h egy gyereknek olyan erős jelleme alakuljon ki amiből nem tudják kimozdítani de kevés az az ember aki nem inog meg és anyucinak,apucinak nem kell néha helyretenni.

Igen tényleg nagyon kevés az olyan ember aki az élet minden adott szituációját tudja kezelni és mivel kevesen vannak a ,,defektesek "pedig többségben igen nehéz helyben maradni.Kb erről is beszéltem.

Na és akkor még nem említettem a külső hatásokat.Sajna a világunk is borzalmasan elferdült az egészséges lelki fejlődés irányából és erre számtalan példát tudnék mondani.Szóval szerintem az élet kicsit nehéz(pedig nem tartanám magam túl defektesnek)de amiket te is leírtál és amik szerintem is természetesnek kellene lenniük azokért most vívni kell,küzdeni mert sokan vannak akik nem tudnak uszni és lehúzzák magukkal a jó úszókat és küzdeni nehéz a vizenmaradásért.Nem tudom érted e miről beszélek.

69. f36e266467 (válaszként erre: 68. - 480b578442)
2010. aug. 12. 02:28

Ez is igaz. És ami még érdekes, hogy a közösség akkor lesz a legnagyobb (most beszéljünk a negatív hatásról) hatással a gyerekre, ha otthon a szülők felé nincs bizalma. Ahogy szokták fogalmazni, nem érzi hitelesnek a szülőt. Akkor könnyű táncba vinni, mert esetleg ki van éhezve egy megbecsülésnek tűnő dologra.


Ha a lélek otthon biztonságot, szeretetet és megértést kap, akkor ilyen esetekben nincs erre szüksége és nem fog belekeveredni.


Ehhez, ami manapság talán a legkevésbé adott, sok idő kell, amit a gyerekünkkel tudunk eltölteni, mert akkor kialakulhat ez a bizalom és persze ehhez érzelmi nyitottság (és tisztaság) szükséges a szülő részéről, ami szintén ritka, mivel az emberek többségének erre sincs ideje, mármint, hogy magát először rendbe tegye, mielőtt gyereket vállal.


Ezért marad az, hogy a gyerekek többsége kapja a lelki sallerokat, aztán szerencsétlenkedik vele az életben, legtöbbször fogalma sincs, hogy mitől érzi magát defektesnek és ha sikerül olyan helyre elmennie, ahol ezeket meg lehet szüntetni, akkor utána boldogan élhet.


De hát ez a ritkább. Legtöbbször dodgem módjára végig szerecsétlenkedjük az életünket és azt hisszük, hogy az élet nehéz, pedig csak defekteket cipelünk.

68. 480b578442 (válaszként erre: 67. - F36e266467)
2010. aug. 12. 01:24
Igen ez igaz.Vagy úgy nevel ahogy őt nevelték vagy pont fordítva.Bár én személy szerint próbálok szűrni és az emlékezetes jó dolgokat viszem át a nevelésbe.Viszont egy valamit senki nem említett.A közösséget.Ha egy gyerek közösségbe kerül formálódik,sőt néha 100%-os fordulatot tesz és ilyenkor a szülő dolga visszaterelgetni az egészséges középútra,harmóniára család és közösség között.Ezt gyereknek,felnőttnek meg kell tanúlni és ilyenkor kis emelt hang,kiabálás elkerülhetetlen.Szerintem nincs is ezzel semmi baj sőt ennyi ,,rossz" emlékük legyen életükben:)
67. f36e266467 (válaszként erre: 66. - 480b578442)
2010. aug. 12. 01:14

Talán van a két véglet között néhány lehetőség.


Ha belegondolunk, honnan tudná a legtöbb szülő, hogy mit hogyan lehetne jobban csinálni.


Miből tud táplálkozni a tudása?


Abból, amit vele tettek. Vagy azt fogja tenni, vagy az ellenkezőjét.


Ez a legáltalánosabb.


Ha olvasnak is hozzá, akkor is inkább a megszokás fog uralkodni és nem nagyon van idő a próbálkozásokra.


Ez van. Nem lenne roszz konkrétan tanfolyamokon tanítani a terhes szülőknek, hogy mit hogyan lehet ügyesen, gyakorlatba.


Mindenkinek könnyebb lenne.

66. 480b578442 (válaszként erre: 65. - 3265084553)
2010. aug. 12. 01:10
Azért mert nincs olyan gyerek akire ne keljen legalább néha veszekedni,rákiabálni.Sőt szerintem természetes is hisz szülőként terelgetjük a gyerekeket a helyes irányba ha pedig nem szólunk kvázi mindent ráhagyunk,csúnyábban le...juk és nem biztos,h ez a lelki fejlődéséhez vezető helyes út.:)
65. 3265084553 (válaszként erre: 54. - Cicarigo)
2010. aug. 12. 00:45

Nem értem hogy miért olyan hihetetlen az, hogy van olyan szülő aki nem üt a gyerekre és nem kiabál.

Ugyanígy sok családban nem beszélnek csúnyán sem pl. Kultúrafüggő.

64. 480b578442 (válaszként erre: 59. - Egypt)
2010. aug. 12. 00:37
Milyen a minta anyuka és ,h kell jól nevelni egy gyereket?Olyan szépeket írtál de kíváncsi lennék kinek működik az életben is:)
63. 3265084553 (válaszként erre: 57. - Mamika2)
2010. aug. 11. 23:46
Miért ne lehetne ilyen? Ez olyan természetes dolog?
62. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 59. - Egypt)
2010. aug. 11. 23:37

Egyetértek veled :))


És ráadásul lelkileg még sérül is, szép szóval is lehet gyereket nevelni csak meg kell találni a módját. :)

2010. aug. 11. 23:01
Sziasztok! Bármennyire nem akarok, néha rá kell kiabálnom 2 és fél éves kislányomra. Annyira bele tud merülni abba amit csinál (kvázi a rosszaságba is), hogy egyszerúen meg sem hallja, hogy rászólok. Vagy veszélyes helyzetekben is elkerülhetetlen.
2010. aug. 11. 22:52

„Ha rákiabálunk egy élőlényre, megöljük benne a lelket.

A botok és kövek a csontjainkat törik össze, míg a szavak a szívünket…”

Robert Fulghum

59. egypt (válaszként erre: 54. - Cicarigo)
2010. aug. 11. 22:27

Szerinted a játszótéren mintaanyukák vannak? Simán rákiabál mindenki a gyerekére és sokan oda is csapnak.

Szerintem régen rossz, ha a gyerek tiszteletét ki kell vívni. Én abban hiszek, hogy ha jól nevelem, tisztelni fog magától. Testi fenytéssel pedig nem lehet tiszteletet ébreszteni a gyereknbben, csak félelmet.

58. Serry (válaszként erre: 57. - Mamika2)
2010. aug. 11. 22:12
Felteszem ebben van némi igazad:)
57. mamika2 (válaszként erre: 55. - Serry)
2010. aug. 11. 21:51

Na jó, szóval nincs olyan ember, aki ne kiabált volna rá egy gyerekre vagy ne ütött volna rá a popsijára, szerintem nincs és nem lehet meggyőzni!

Nem szeretem, amikor emberek álszentek!

56. tücsimücsi (válaszként erre: 48. - Mamika2)
2010. aug. 11. 21:49
Nekem is ez járt a fejemben.
55. Serry (válaszként erre: 52. - Mamika2)
2010. aug. 11. 21:48
:((((
2010. aug. 11. 21:47
Sztem mindenkinél akinek gyereke van elhangzik ordibálás és verés. Csak van aki ezt nem ismeri el, hogy nehogy kilógjon a játszótéri minta anyukák közül. Egyébként a verés is elég tág fogalom sztem a kézre ütés és popsira ütés nem számít olyan súlyosnak amit a "verés" szó takar. Persze nem véletlenül büntetik nyilvános helyen. Egyszóval gyereket nevelni nehéz dolog, valahogyan ki kell vívni hogy a gyerek tiszteljen,és ez babusgatással nem fog menni.
2010. aug. 11. 21:40
Egyik sem jó megoldás.
2010. aug. 11. 21:31
Szó szerint értettem!!
51. Serry (válaszként erre: 48. - Mamika2)
2010. aug. 11. 21:29
???? Mire érted? Igazán kifejthetnéd.
50. Binky
2010. aug. 11. 21:25

Amúgy az eredeti kérdésre válaszolva:D Végre elolvastam az első hozzászólást.

A szavak mindig visszhangoznak majd az ember fejében, de a pofon ténye mint erős érzelmi benyomás, nem pedig az ütés helye vagy a fájdalom emléke, szintén megmarad.

Lényegtelen, mind a kettő ugyanazt eredményezi. Persze szavakkal lehet olyanokat ütni, hogy az ember csak kapkodja a fejét:)

49. 266abbdae5 (válaszként erre: 1. - Serry)
2010. aug. 11. 21:09

Szerintem egyik sem megoldás egy gyermek nevelésekor.

Az ordítás lelkileg fáj,a pofon fizikailag is,és lelkileg is szerintem...

2010. aug. 11. 20:51
Örülök, hogy itt a hoxán ennyi mintacsalád van, gratulálok!:)
47. Binky
2010. aug. 11. 20:30

A gond inkább ott van, ha azért ütjük meg a gyereket, mert felidegesített, nem pedig nevelő célzattal...már ha létezik nevelő célzatú ütés. Mindenesetre egy csomó ideges szülőt látok aki a gyerekét kiporolja, mert hisztizik. Aztán lehet hogy a gyerek fáradt, akkor nem tehet róla, éhes, na arról se tehet, a szülő ideges, na arról főleg nem tehet a gyerek...

És érdekesmód maradnak lelki sebek, nem is kevés.

2010. aug. 11. 19:24
hát mindkettő,lehet..ártalmas egyik jobban mint a másik...
45. egypt (válaszként erre: 30. - Csandi1973)
2010. aug. 11. 18:04
A verést kivéve egyetértek. Gyereket megütni tilos és hibás is, akkor is, ha "csak" kézre vagy fenékre verésről beszélünk. Nincs olyan, hogy elkerülhetetlen, mindig van más megoldás is. A verés csak a szülő tehetetlenségét mutatja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook