Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi alapján válasszunk iskolát?! fórum

Mi alapján válasszunk iskolát?! (beszélgetős fórum)


2011. márc. 30. 09:35

Beszéltem a tanító bácsival. Nagyon aranyos, kedves. Állítólag mások szerint (akiknek már járt oda gyereke az iskolába) nagyon megbízható és jó mindkettő tanító.

Félek hogy elcseszem a döntést az iskolával kapcsolatban.

Egy pozitívum hogy nem kell vagy 1000m-re elgyalogolniuk a gyerekeknek ebédnél a régi iskolát illetőleg, meg az hogy ott minden szünetben lemehetnek az udvarra.

Az új iskolába az alsósok hátsó bejáraton közlekednek, a felsősökkel nem is vannak nagyon kapcsolatban. Viszont el kell járniuk ebédelni és vissza nap mint nap. De a szünetekben a gyerekek nem mennek le az udvarra, hanem fenn vannak a folyosón illetve a tanteremben a tanító nénivel/bácsival.

3. 9bbc382386 (válaszként erre: 1. - 9e36cbb27b)
2011. márc. 30. 08:59

A helyedben a régi típust választanám,minden szempontból.

Gondolom a másik iskola azért modern,új stb mert nyertek pályázatot az uniótól a kisebbség iskoláztatására.

2011. márc. 30. 07:31

Szerintem a legfontosabb szempont a tanító néni vagy bácsi. Próbálj érdeklődni felőlük. Nekem is fiam van ő már harmadikos. Két csodálatos tanító nénije van. A fiam nem nagyon szeret tanulni. De folyamatosan ösztönzik és terelgetik. Fekete pontotokat nem osztogatják csak úgy, pedig sokszor igazán megérdemelné.


Ami az etnikumot illeti nehéz dolog. Nálunk "a" és "b" osztály van. Az "a" tesi tagozatos a másik sima. A simába jár egy pár etnikum a tagozatosba 1 volt elsőben, de azóta eltanácsolták.


Szerintem elég nagy gond, ha sokan vannak "ők", de hál' isten nálunk van egy iskola ahova "ők" járnak.


Szóval elsőként a tanítókról informálódj.

2011. márc. 30. 07:19

Sziasztok.

Ti mi alapján választottatok iskolát a gyerkőcöknek?

Itt 2 iskola van:


egyik: két osztály indul, más-más helyen. Mindkettőnél a tanítónéni 45-50 év közötti, a régi, klasszikus vagy 15 éve használt könyvekből tanítanak, amik mint a régi könyvek nehezek. Az iskola a régi padokkal, kinézettel, felszereltséggel együtt, és csak magyar gyerekek járnak oda az iskola igazgató kikötése miatt. Ebédelni és a napközibe is a gyerekek egy helyen vannak. 1-2. -ba egy tanítónéni van, 3. -4-be megint másik lesz.


Másik: két osztály egy helyen. Egyik tanítónéni kb 40 éves, a tanítóbácsi 33 éves. Az iskola modern, korszerű, egybe van a felsősökkel, csak az alsósok külön bejáraton járnak, elkülönítve némiképp a nagyoktól. Ide jár kisebbségi gyerek is. Nem mondom hogy a tanulók fele kisebbség, de majdnem így van. A tankönyvek modernek, gyerek centruikusak, könnyűek.


A két iskola kb ugyanannyi távolságra van egymással.


Szerintetek melyik iskolát válasszam?

Fiam van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook