Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi alapján döntik el a bölcsődék Bp.-en, hogy kit vesznek fel? fórum

Mi alapján döntik el a bölcsődék Bp.-en, hogy kit vesznek fel? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 34. - Nbandus)
2014. máj. 27. 15:28
Nem igazságos, az biztos. Pl nem veszik figyelembe, ha lakáshitellel terhelt az ingatlan, csak azt, hogy van lakás. Van olyan opció is, hogy nem teszel vagyonnyilatkozatot, de azzal vállalod a legmagasabb napidij fizetését.
34. nbandus (válaszként erre: 33. - 96e4cb8ca7)
2014. máj. 27. 15:03
Szép. Ez számomra minimum felháborító, de leginkább röhejes. Politikusok nevén se feltétlenül van vagyon, mégis akad... Ilyen alapon csináljanak teljes átvilágítást...
33. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 21. - Nbandus)
2014. máj. 27. 14:57
Az a gyerek élvez előnyt, akinek a családjában a vagyontárgyak ( lakás, autó, föld stb) 1 főre eső értéke kevesebb mint egy bizonyos összeg.
32. 24ae8755a7 (válaszként erre: 31. - Nbandus)
2014. máj. 27. 14:50
Aki nem kellőképpen tehetős és nem akar egyből szülni még egy gyereket, az nyilván kénytelen a gyerek 2 éves kora után visszamenni dolgozni, mert a 25e az tényleg semmire sem elég. Felháborító, hogy nem nyitnak több bölcsődét, pedig nagy szükség lenne rá.
31. nbandus (válaszként erre: 30. - 24ae8755a7)
2014. máj. 27. 14:41
Mondjuk azt elhiszem. Mindenesetre ez tényleg kényes kérdés, és az lenne a jó, hogy mindenki, aki be szeretné adni bölcsibe a gyereket, beadhatná...
30. 24ae8755a7 (válaszként erre: 28. - Nbandus)
2014. máj. 27. 14:37
Kerület függő. Mi a xi-ben lakunk és itt nagyon kevés a hely.
29. 24ae8755a7 (válaszként erre: 27. - Nbandus)
2014. máj. 27. 14:35
Nyilván ebben az esetben felesleges lenne a felülvizsgálat. Konkrétan az a játszótér ahova járok, ott van egy anyuka (kis korkülönbség van a gyerekek között), a nagyobbik bőlcsibe jár ő meg a játszótérre a kicsivel. Kb. amikor a nagyobbik bölcsődébe került, ő már nagy eséllyel várta a következőt. Persze lehet, hogy van ismeretsége és ezért vették fel, nem tudom. A barátnőm meg nem tud visszamenni dolgozni(pedig nagy szükségük lenne rá), mert nem vették fel a gyereket.
2014. máj. 27. 14:30
Amúgy úgy gondolom, hogy Pesten viszonylag sok bölcsöde van, a mi kerületünkben pl pár hónapos várakozás után tuti beveszik valahova. És anyuka mehet dolgozni.
27. nbandus (válaszként erre: 26. - 24ae8755a7)
2014. máj. 27. 14:28
Nem hiszem, hogy tévednél, de ez egy olyan dolog, hogy én visszamentem 1,5 év után dolgozni, lányom ment bölcsibe (ő volt 1,5 éves). Ha mondjuk teherbeestem volna, és idén szültem volna, akkor igazságtalannak éreztem volna, hogy annak ellenére, hogy visszamentem dolgozni, gazdagítottam az államot, kirakják a bölcsödéből a lányomat, csak mert megint szülök. Ráadásul ilynkor azért pár hónapokról van szó, mert a nagyobb 3 évesen úgyis átmegy oviba, ergo felszabadul a helye a bölcsiben.
26. 24ae8755a7 (válaszként erre: 25. - Nbandus)
2014. máj. 27. 14:23
Nem lenne gyerekpárti, ezt elfogadom. De elveheti a helyet egy olyan gyerektől akinek az anyja kénytelen dolgozni, mert különben nem tudnak megélni. És a magánbőlcsit egy átlagember ma Mo.-n sajnos nem tudja kifizetni, vagy tévedek?
25. nbandus (válaszként erre: 24. - 24ae8755a7)
2014. máj. 27. 14:01
Ezzel mondjuk nem értek egyet... Jár a gyerek 1 évet bölcsibe, megszületik a testvére, ezért rakják ki a közösségből? Szerintem ez nem lenne túl gyerekpárti megoldás...
2014. máj. 27. 13:39
Nem fogalmaztam egyértelműen. Abban az esetben kéne felülvizsgálni a dolgot, ha kistestvér születik és az anya otthon marad.
23. szafaripók (válaszként erre: 18. - 24ae8755a7)
2014. máj. 27. 12:52
És akkor az hogy néz ki? Fél évig járhat, mert anya dolgozik. Aztán meg nem, mert nem. Aztán ha megint talál munkát, akkor vagy visszaveszik, vagy nem???
22. 24ae8755a7 (válaszként erre: 21. - Nbandus)
2014. máj. 27. 12:39
Ha jól keresel nem veszik fel, szerintük keress magánbölcsit.
21. nbandus (válaszként erre: 15. - 96e4cb8ca7)
2014. máj. 27. 12:36
Nem értem mi köze a vagyonnyilatkozatnak a bölcsis férőhelyhez?! Mármint ha jól keresnék, felveszik, ha nem, akkor nem? Vgay fordítva? Elképesztő...
20. 24ae8755a7 (válaszként erre: 17. - Zakajeo)
2014. máj. 27. 12:34
Azért ez sem igazságos. Mert hátrányos helyzetű felveszik a bölcsibe közben otthon a szülő éli világát és még a gyerekét is ellátják ingyen, aki meg dolgozni menne az meg nem kap helyet.
19. 24ae8755a7 (válaszként erre: 11. - Nbandus)
2014. máj. 27. 12:32
Mi közben tervezünk költözést is, ezért elvileg már másik helyre járna a gyerek bölcsibe, de a férjem munkája miatt mégis maradnunk kellett.
18. 24ae8755a7 (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2014. máj. 27. 12:30
Ebben igazad van, de az anyák általában azért mennek vissza dolgozni, mert muszáj. Úgy lenne igazságos a rendszer, hogy fél évente felülvizsgálnák, hogy ugyan dolgozik-e vagy otthon van az anya.
2014. máj. 26. 17:00
Nálunk nincs bizottsági döntés és efféle igazából csodálkozok most hogy ezeket olvasom....viszont tény hogy a hátrányos helyzetűek,szociálisan rászorulók gyerekei előnyt élveznek a dolgozó vagy dolgozni akaró szülő gyerekével szemben.
2014. máj. 26. 16:54

nálunk van beiratkozási időszak...akkor megymindenki,nincs várólista stb...

kötelező: a szülőktől munkáltatói és kerületen belüli állandó lakcím!

előny : minél idősebb a gyerek


persze vannak csókosok


akik nagycsaládosok v egyedül nevelik a gyereket vagy rendszeres gyermekvédelmi segélyben részesülnek,azok "automat." felvételt nyernek...


fiam holnap tölti a 2-t,jelentkeztünk,felvették szept.től:)

15. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 11. - Nbandus)
2014. máj. 26. 15:55
Nálunk úgy működik, hogy monden évben van 15 nap - április első 2 hete amikor elmegy a szülő az első helyen bejelölt bölcsibe, aláiratja a jelentkezési lapot az igazgatóval, aztán bemegy a népjóléti irodába, leadja (védőnői környezettanulmánnyal, jövedelem, vagyon- és munkáltatói nyilatkozattal egyetemben) és vár. Májusban dől el kiket vettek fel. Én is úgy voltam vele, hogy akkor az első jelentkezési nap reggelén start és irány a bölcsi, de a népjólétisek megmondták, hogy felesleges, mert nem azon múlik a gyerek felvétele, hogy ki milyen gyorsan adja le a lapját, hanem a bizottság döntésén. Hálistennek a szülés előtt/pár hónaposan feliratom a gyereket a (nem létező) várólistára dolog itt nem szükséges.
14. szafaripók (válaszként erre: 13. - Nefaria)
2014. máj. 26. 15:48

Persze, én ezt is megértem.

Sajnos több férőhely kellene, vagy legalábbis arányosítani a helyeket a "kereslethez"...

13. nefaria (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2014. máj. 26. 15:46

Nem, persze, tudom, ez igazából az a helyzet, ami senkinek se jó ...

Csak ezt annak az anyukának nehéz megmagyarázni, akinek a gyerekét nem veszik fel, ő meg esetleg emiatt elveszti a munkahelyét :)

12. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 9. - 24ae8755a7)
2014. máj. 26. 15:45
Azt hittem, mindenütt kötelező a vagyonnyilatkozat is :o
2014. máj. 26. 15:42
A lanyom 2 honapos volt, mikor elcsattogtam a bolcsibe, kertem egy jelenrkezesi lapot, es leadtam. Azt mondta a vezeto, hogy 1,5 ev mulva tuti helye lesz, mert elokent irattam be arra az evre (szeptembertol ment). Szerintem gyorsasagon mulik.
10. szafaripók (válaszként erre: 8. - Nefaria)
2014. máj. 26. 15:38
Azért szerintem a gyereknek se jó, hogy felveszik a bölcsibe, beilleszkedik a közösségbe, aztán nem dönthet arról, hogy megy vagy sem, hanem kirakják...
9. 24ae8755a7 (válaszként erre: 6. - 96e4cb8ca7)
2014. máj. 26. 15:33
Nálunk csak jövedelemigazolást kértek, vagyonnyilatkozatot szerencsére nem. Gondolom kerülete válogatja.
2014. máj. 26. 15:33

Nálunk a kerületben régen volt várólista, és aki gyorsabb volt, megnyerte a lehetőséget.


Tavaly amikor én leadtam a papírt, azt mondták, hogy az akkor egy éve megnyitott új bölcsi megoldotta a férőhelyhiányt, és mindenkit fel fognak venni. Így is lett tudtommal, idén nem tudom mi a helyzet.


Viszont ahol ilyen sok a gyerek, nekem az nem vili, hogy pl. ha időközben tesó születik, akkor a kövi évre is miért automatikus, hogy a már bejutott nagytesó maradhat ... ezzel elvéve a helyet egy gyerek elől, akinek anyukája meg menne dolgozni.

(Tudom, hogy nehéz két gyerekkel, és jó, ha leveszik a terhet legalább kicsit az anyukáról, de a bölcsit mégis azért találták ki, hogy a dolgozó anyák gyerekeire tudjanak vigyázni...)

7. 24ae8755a7 (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2014. máj. 26. 15:32

Akkor nem irigyellek!!


Az indoklást a bölcsőde szerint csak akkor kell csatolni, ha meg van a döntés és fellebbezek. A magán nekem sem opció. A fizetésem nagy része rámenne illetve a munkahelyemen 7 körül kezdek majd reggelente és amit néztem azok mind 8-tól vannak.

2014. máj. 26. 15:30
Itt a havi jövedelem és a vagyontárgyak, pl lakás, kocsi stb értéke alapján döntik el. A bölcsiknek nincs beleszólásuk abba, hogy kiket vesznek fel, az önkormányzat népjóléti irodája dönti el, azon belül is egy bizottság, a jelentkezési lapok elbirálása után. Előnyben van a kisgyerek, ha az anya teljes állásba megy vissza dolgozni és ezt a munkahelyről kapott dokumentummal igazolja.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook