Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek arról, hogy a gyereket ruhájánál fogva rángatja az óvónéni? fórum

Mi a véleményetek arról, hogy a gyereket ruhájánál fogva rángatja az óvónéni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
112. Pen80 (válaszként erre: 110. - Libalány)
2011. nov. 21. 14:36

Nem vagyok óvónő, csak nyitva tartom a szemem. :)

És én is azt gondolom, amit írtál. :)

111. montayeszter (válaszként erre: 107. - 4bd8ba24e4)
2011. nov. 21. 08:59
Teljesen egyetértek!!!Ha problémája van az ovonönek szóljon a szülönek de ne a gyerekkel izmoskodjon!!
110. libalány (válaszként erre: 109. - Pen80)
2011. nov. 9. 16:14

te óvónő vagy?

egyébként felnőttben is sok a hülye,azoknak a gyerekei mitől lennének normálisak?

109. Pen80 (válaszként erre: 108. - Libalány)
2011. nov. 9. 16:00
egyébként nem ők a legidegesítőbbek. hanem az "újgazdagnekemmindentlehet" típus. Így viselkedik anyja-apja (gondolj bele, aki keresztbe áll a mozgássérült parkolóhelyeken meg ideáll a kapubejárónkba - én mindig azt nézem, hogy "te úristen, és gyerekülés van a kocsijában, tehát ezt tanítja a gyerekének")
108. libalány (válaszként erre: 107. - 4bd8ba24e4)
2011. nov. 9. 15:47

én is így gondolom.

Az tuti,hogy lákátos rómejócska tényleg idegesítő lehet,meg az összes,amelyiket nem nevelik otthon,úgyhogy nem is mennék óvónőnek.

De ha az én kölykömet rángatná az óvónő,eltörném kezét-lábát az biztos.

2011. nov. 9. 15:01

Konkrétan a kezét törném el!

SENKI ne emeljen kezet az ÉN gyerekemre!!!!

Azért vagyunk mi szülők hogy megneveljük!

Ugyan még nem született meg a babókám de nagyon remélem hogy jó anyukája leszek és nem csinál majd olyat amiért ráncigálni kéne!!!

106. tündér74 (válaszként erre: 104. - 5e1b581a2e)
2011. nov. 8. 22:37

Egy óvónéni ne rángassa a gyerekeket soha, semmilyen körülmények között.

A jelződ(iszonyat), inkább illik sok felnőttre mint egy kisgyermekre.

Az, hogy némely gyermek más gyermeket bántalmaz az oviban, az szintén az óvónő hibája. A "nem láttam", nem mentség. Hol a csudában vannak olyankor? Nem pletyizni kell, hanem a gyerkőcökre figyelni és foglalkozni velük.

105. starmama (válaszként erre: 104. - 5e1b581a2e)
2011. nov. 8. 22:16

1.Ne rángassa a hajánál fogva sem.

2.Igen, vannak nehezebben kezelhető gyerekek is, az iszonyat szót túl erősnek találom.

3.Más gyereket a hajánál fogva ne rángasson sem óvónő, sem gyerek.

Ez a véleményem. És a Tiéd?

104. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Starmama)
2011. nov. 8. 22:05

1.Inkább rángassa a hajánál fogva?:D

2.Mi a véleményed arról,hogy némely mamakicsikecsemetéje valójában egy iszonyat?:/

3.Mi a véleményed arról,hogy némely mamaaranyangyalkája más gyerekeket a hajánál fogva rángat?


(nem vagyok és nem leszek óvónő,csak láttam már egy-két "tündibündikét" szegény társai közt leledzeni)

103. a1a5b8f69a (válaszként erre: 102. - Starmama)
2011. nov. 8. 19:49
sajna :(
102. starmama (válaszként erre: 100. - A1a5b8f69a)
2011. nov. 8. 19:47
Szomorú, de sajnos van benne igazság. :(
101. tündér74 (válaszként erre: 99. - Hatan)
2011. nov. 8. 18:36

Nekünk is szerencsénk van, mert sikerült egy nagyon jó ovit választanunk, nagyon kedves, végtelenül türelmes, empatikus óvónénikkel.:)

Ha egy óvónőnél nincs meg a gyermekszeretet, az elhivatottság, akkor megette a fene az egészet.

100. a1a5b8f69a (válaszként erre: 99. - Hatan)
2011. nov. 8. 17:30
sajnos igen..és lássatok csodát, őket hatékony óvónőnek hívták, az nem volt baj hogy amikor belépett a csoportszobába a legkisebb ovisunk bebújt a hátam mögé, de hatékony, és ha két nap alatt elérte az ordítozással, rángatással azt amit mi montessorival egy hét alatt, belecsapott a levegőbe és azt mondta megint győztem, egy három éves gyerekkel szemben... szép teljesítmény, hát ez a hatékonyság...azokat az óvónőket akiket a gyerekek szerettek és akikkel szárnyaltak "nem elég hatékony" óvónőknek hívták..nagyon remélem hogy ez egyedi hely volt...
99. Hatan (válaszként erre: 98. - A1a5b8f69a)
2011. nov. 8. 17:03

Ez eléggé megdöbbentett.Ezek szerint a való világban elavultabb a módszer?Szomorú.

Lehet szerencsénk lett, hogy jó óviba kerültünk a költözés után.

Titokban vigasztalni?Ez rémisztő.Gondolom találkoztál rángatós óvónénikkel is:(

98. a1a5b8f69a (válaszként erre: 96. - Hatan)
2011. nov. 8. 16:38
én felnőtt fejjel végeztem el az óvodapedagógiát..csak beleakartam látni az oktatási rendszer ezen szintjébe és teljesen elvarázsolt az oktatás amit kaptam...teljesen másképpen látom a gyerkeket és a nevelést..az empátiát, a módszereket...nagyon hálás vagyok a tanáraimnak....de a gyakorlaton pont az ellenkezőjét kérték és titokban kellett gyereket vigasztalnom, segítenem, nem volt idő módszerekre, empátiára...sokat voltam gyakorlaton és nagyon nehéz volt sokszor...sokszor kellett a tanáraimnak azt az érzést eloszlatni amit a gyakorlat alatt éreztem: ...ha ez az óvónőség amit ott láttam, én nem akarok az lenni
97. de Luca (válaszként erre: 96. - Hatan)
2011. nov. 8. 16:06

Én a sorokat olvasom :-D

Egyetértek azzal, amit írtál. De szerintem egy 1 hónapos gyakorlat, ahol a vezető óvónő is ott van, kevés a rátermettség megítéléséhez. Képzelj el egy állásinterjút! Igaz, hogy ott az ember csak 1 órát játsza el a tökéletest, de egy új munkahelyen - legyen az akár csak egy szimpla gyakorlat - mindenki a legjobb formáját nyújtja. A turpisságokat akkor követi el mindenki, amikor nem látják őt olyanok, akik dönthetnek a sorsa felett. Az meg, hogy mit mond egy 3 éves törpe, hát... azzal csak a szülő foglalkozik.

96. Hatan (válaszként erre: 95. - De Luca)
2011. nov. 8. 15:48

Pont erre akartam rátérni.

A szakmát nem lehet tanulni, csak elsajátítani.

Létezik még mentor, szakmai gyakorlat?

Akkor könnyebben ki lehetne szűrni a "rángatós" óvónéniket. Kizártnak tartom, hogy egy óvónő napi 8 órában "tökéletes" nevelő tudna lenni, hiszen ő is ember (mi sem vagyunk tökéletes szülők), de kiszűrhető lenne az abszolút alkalmatlan aki hamarabb engedd a saját ingerenciájának, vagy érzelmi állapotának a gyerekekkel szemben.

Jó lenne ha a pedagógus szakmát nem olyanokkal töltenék fel, akiket sehová nem vesznek fel, de diploma kell nekik. Sajnos volt ilyen időszak.

Persze ez nem jelenti automatikusan, hogy a régi vágású óvónők "rosszak" vagy elavultak, esetleg a másik végletet, hogy csak az a jó amit ők képviselnek.

Remélem érthető mire akarok kitérni?

95. de Luca (válaszként erre: 93. - Zsuzsika83)
2011. nov. 8. 15:37

Igen, sajnos/szerencsére nem vagyunk egyformák, és ebből a szempontból lenne érdekes egy empatikus nevelő szerepe, akitől elvárják, hogy egyformán bánjon minden gyerekkel, de nyilvánvaló, hogy az eltérő kis lelkük, neveltetésük miatt nem feltétlenül hatásos az egyforma bánásmód.

Itt jön képbe a sokak által említett nevelői alkalmasság figyelembe vétele már felvételikor. Ezt sajnos nem szűrik, és talán nem is szűrhető. Ellenben talán - SZIGORÚAN ELMÉLETI SÍKON - a jövőben be lehetne vezetni pályaalkalmassági vizsgát, amikor is a próbaidő végeztével ténylegesen értékelnék is a látottak alapján minden új nevelőt, ha kell, el is tanácsolnák. Most nem fejtegetem, hogy ebből miért nem lesz semmi, mert ez nem az a topic.

94. Hatan (válaszként erre: 91. - De Luca)
2011. nov. 8. 15:31

(Lemaradt a mosolygós arc.)

Tisztelem hogy ennyire kiállsz a véleményed mellett, Te is Zsuzsi is más is.

93. zsuzsika83 (válaszként erre: 88. - De Luca)
2011. nov. 8. 15:30
Ez így van, és csak ezért az egyért nem haragszom rá, mert tudom, hogy a javamat akarta. De mivel soha nem szeretném, hogy a gyerekem azt érezze, amit én akkor éreztem, ezért én másként fogom a javáát akarni, verés nélkül. De az én példám, csak azért írtam le, hogy lásd, nem vagyunk egyformák, nem mindenki ugyanúgy él meg egy pofont. Az oviban is van olyan gyerek, akit egyáltalán nem hat meg, ha az óvónéni megrángatja, de olyan is akad, aki már attól sír és összepisili magát, hogy látja az óvónéni hogy rángatja a másik gyereket.
92. Hatan (válaszként erre: 90. - De Luca)
2011. nov. 8. 15:30

Most olvastam vissza. Bocsi tényleg úgy indítottad.

Jogod van neked is a véleményedre :)

91. de Luca (válaszként erre: 89. - Hatan)
2011. nov. 8. 15:29

Össze ne vesszünk??? :-)

Rég láttam már ennyire kulturált eszmecserét itt a hoxán, mint amit most nyomunk, ezt őszintén mondom.

90. de Luca (válaszként erre: 87. - Hatan)
2011. nov. 8. 15:28

Egy szavammal sem vádoltam a topic-indítót. Úgy is kezdtem, hogy egyik oldalon sem állok a konkrét témát illetően, hisz nem tudjuk, hogy mi váltotta ki...

És valóban, soha nem aláznék meg senkit, akkor sem, ha semmire sem tartom az illetőt.

89. Hatan
2011. nov. 8. 15:27

Össze ne vesszetek!

Az értékrend mindenkinél más.

Én ugyanúgy idegbajt kapok attól a szülőtől aki mindent a gyerekére hagy, mind attól aki már első szóra üvölt a gyerekével!

Elvileg: ha az óviba beíratom a kicsit, az ottani elveket "elfogadom". Van akinek belefér a rángatás van akinek nem.

88. de Luca (válaszként erre: 86. - Zsuzsika83)
2011. nov. 8. 15:26
Nézd, amint itt páran írták, egy szülő is hibázik, és ha egyébként a maga módján intelligens emberről van szó, akkor csakis a legjobbat akarja a gyereknek. Biztos vagyok benne, hogy abban a helyzetben talán nem gondolta át a tettét, de mindenkor a Te javadat akarta, hogy felnőttként ember légy az emberek között. Felnőttként mi is vagyunk úgy, hogy nem számolunk el 10-ig, és bárkit megfojtanánk egy kanál vízben, de azért a szíved mélyén tudod, hogy nem akart Téged megbántani.
87. Hatan
2011. nov. 8. 15:23

Zsuzsika!

Mint már írtad pedagógusa válogatja kinek engedelmeskednek a gyerekek. Megérzik ki hogyan viszonyul hozzájuk. Roma gyerekeknél sem tudom elfogadni, de ott már verésről van szó nem egy-egy nyaklevesről.Szomorú ez is.


Luca! A tényen nem változtat: te magad voltál tanúja, hogyan aláztak meg valakit. Gondolom te nem fogsz ilyet tenni mert erre mindig emlékezni fogsz.

Ez a rángatás dolog is kétélű.Miden esetben agyerek szenvedi el.Hidd el nem az a szülő rohan feljelenteni a szakembert akit ez valóban érint.Legtöbb szülő előbb az óvónővel beszél. Itt az is bonyolítja a helyzetet, hogy a kérdező szakmabeli, felmerül a szakmai féltékenység is. Nem rögtön esett neki az óvónőnek, hanem pont azért kérdez mit tegyen, mert a gyerekét is védi, de tanácstalan.

86. zsuzsika83 (válaszként erre: 85. - De Luca)
2011. nov. 8. 15:22
Jogos volt a bűntetés és a letolás, mert hibáztam! De elég lett volna a bűntetés és a letolás, nem hiányzott még mellé egy pofon a nyomaték kedvéért!
85. de Luca (válaszként erre: 84. - Zsuzsika83)
2011. nov. 8. 15:20

"...egy kellő időben elcsattant JOGOS pofont..."


Továbbra is tartom, amit írtam. Téged lehet, hogy nem jogosan ütöttek meg, én az enyémet annak ítéltem a családunk értékrendje alapján.

84. zsuzsika83 (válaszként erre: 77. - De Luca)
2011. nov. 8. 15:15
Nem vagyunk egyformák, ahogy a gyerekek sem Attól, hogy neked nem lett semmi bajod attól a pár pofontól, nem biztos, hogy más is ugyanúgy élte meg. Én sem kaptam többször, mint te, de másként éltem meg, mint te. Igenis megalázónak éreztem, és gyűlöltem érte apukámat hetekig. És most sem hálával gondolok azokra a pofonokra, hanem úgy, hogy bárcsak ne tette volna. Nos én nem szeretném, hogy a gyerekem valaha is ezt érezze irányomban. Tehát soha nem fogom megütni, de nevelni igen! Szép szóval, szeretettel és főként példamutatással!
2011. nov. 8. 15:15
Nem tudom elégszer leírni, szó sincs verésről. Nem kell a soraim közt olvasni, a sorokat kell elolvasni! Sem többet, sem kevesebbet nem írtam, minthogy nem kell túl/alulértékelni egy kellő időben elcsattant jogos pofont. Ellenben soha semmilyen körülmények között nem alázunk meg sem embert, sem állatot.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook