Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek arról, hogy a gyereket ruhájánál fogva rángatja az óvónéni? fórum

Mi a véleményetek arról, hogy a gyereket ruhájánál fogva rángatja az óvónéni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. nov. 8. 15:12
A verésről csak annyit még, hogy unokatesóm egy olyan iskolában tanít, ahol rengeteg a roma gyerek. Na őket aztán verik otthon, nem kicsit, mindenért. Eredmény? Otthon mukkanni sem mernek, az iskolában pedig tombolnak és röhögnek a tanárok szemébe, hogy verj meg nyugodtan, már megszoktam, nem érdekel! Persze nem verik meg őket, de érdemes ezen is elgondolkodni, tényleg mindent megold-e a verés!
81. de Luca (válaszként erre: 80. - Hatan)
2011. nov. 8. 15:10
A rángatás akkor jött divatba amikor híre ment, hogy a szülő feljelentheti a nevelőt, ha megüti a gyereket. Mondtam, emlékszem nagyon durva dolgokra ovis éveimből, amikor egy általam utált neveletlen gyereket porig aláztak, mert bepisilt a csendes pihenő alatt, pedig kivételesen nem a csínytevés vezérelte. Ronggyá szégyenítették mindenki előtt, azt mondták, hogy most együtt mindenki nevesse ki őt. Én voltam az egyetlen, aki néma csöndben álltam és patakokban hullott a könnyem.
80. Hatan (válaszként erre: 77. - De Luca)
2011. nov. 8. 15:04

Szintén pedagógus gyerek vagy?:)

Fél karomat adtam volna egy-egy lelkizés helyett egy nyaklevesért.Annak hamarabb vége lett volna.:)

Persze ez csak vicc.


Azért ne menjünk bele a 3 éves "segre" verés és a kamaszkori nyakas feszegetésébe. Óriási különbség van megverés és verés-nyakas között is.

Itt az a kérdés, hogy rángathatja-e ruhájánál fogva a kicsit.

2011. nov. 8. 15:02
van egy kormányrendelet az ONOAP ami leírja hogy hogyan is kellene az óvódás gyermekeket nevelni az óvódában...sokszor sem a szülők, sem az óvónők nincsennek tisztában azzal hogy hogyan kellene működnie egy ovinak (pedig elvileg ez alapján készítik el az óvódák az alapprogramjaikat)...érdemes elolvasni legalább egyszer minden benne van....
78. Mari20
2011. nov. 8. 15:00

én elbeszélgetnék vele

és nyomatékosan tudtára adnám, ha kihoz a sodromból én is kipróbálom rajta....

77. de Luca (válaszként erre: 68. - Muraja)
2011. nov. 8. 14:57
Engem az apám nem alázott meg a pofonnal. "Zátonyra futás"? :-) Az apám mérnök-tanár, már nyugdíjas, egy középiskolában tanított egész életében, és ha hiszitek, ha nem, a legszigorúbb, de egyúttal legelismertebb és mélyen tisztelt tanára volt az iskolának. Ezt nem ő mesélte, hanem a volt diákjai írják róla a mai napig is a neten különböző fórumokon. Az egyikük írta egyszer, hogy a Tanár Úr végtelenül emberséges és a tantárgy mellett az életre is tanított. Lányaként egyetértek minden szavával!
2011. nov. 8. 14:55
Amikor egy halom neveletlen kamasszal találkozunk, mind fel vagyunk háborodva, hogy mennyire nem tudnak viselkedni, és mind azt emlegetjük, hogy a mi időnkben nem így volt, minket szigorúan fogtak. Én az iskolában is emlékszem büntetésre, még azért is járt tenyeres, ha nem volt elég rövidre vágva a körmünk. Ennek ellenére nem volt szükségem pszichológusra és nem szenvedtem helyrehozhatatlan traumákat:) Otthon is kaptam néha nyaklevest, mégsem lett belőlem lelki sérült. A mostani gyerekekből sem lennének ilyen neveletlen, viselkedni nem tudó kamaszok, ha nem lenne nekik kisgyerekkoruktól minden megengedve. Mivel azt szokják meg, hogy senkire sem kell tekintettel lenni, senkinek a döntési jogát nem kell elfogadni, nem is próbálnak felnőve sem másképp viselkedni.
75. de Luca (válaszként erre: 67. - Muraja)
2011. nov. 8. 14:50
Maradjunk annyiban, hogy a gyereket szeretni kell. Tisztelni pedig azokat szoktuk, akik példaértékű dolgot cselekszenek az élet valamely területén.
74. a1a5b8f69a (válaszként erre: 71. - Starmama)
2011. nov. 8. 14:44
nincs joga...és egyáltalán milyen lelkületű lehet egy ilyen ember, aki egy pici gyereket, akit az anyukája, mint a legnagyobb kincsét bízza rá arra az emberre...rángatja?
73. krisztinucika (válaszként erre: 29. - Muraja)
2011. nov. 8. 14:43
Egy nevelőintézetben nevelni is kell, nem csak szeretni. Persze legfontosabb az otthoni nevelés, azt nem helyettesíti semmi.
72. starmama (válaszként erre: 65. - Krisztinucika)
2011. nov. 8. 14:41
Beszélgettünk már vele erről. De a rángatás maradt.
71. starmama (válaszként erre: 63. - Pgiz)
2011. nov. 8. 14:41
Nem állítottam, hogy a gyerekkel nincs probléma. a kérdés: joga van- e bárkinek rángatni a gyereket?
70. Hatan
2011. nov. 8. 14:39

Ne egymást off-oljuk, hiszen abban mindenki egyetért, hogy megütni gyereket nem szabad.

Az a pedagógus-óvónő, aki 2-3 évestől is annyit vár el mint egy 6 évestől, nem biztos, hogy kellő türelemmel rendelkezik. Nem hiszem, hogy akármelyik 2-3 éves első szóra engedelmeskedik.Még egy 6 évesnél is előfordul, hogy átmenetileg "megsüketül" (tinikorban még gyakrabban alakul ki a szelektív hallás) :))

Akkor is kézen lehet fogni, nem kell a ruhájánál, nyakánál máshol megfogni.

A gyerekek is emberek csak kicsiben, ne alázzuk őket se szóval, se tettel.Csak szeretettel irányítsuk, következetesen neveljük őket. Lehet hogy sikerülni fog.

69. tündér74 (válaszként erre: 66. - De Luca)
2011. nov. 8. 14:38

A fizikai bántalmazás (legyen az pofon, vagy "seggrepacsi") csak a tehetetlen szülő fegyelmezési módszere, méghozzá a legprimitívebb fegyelmezési módszer.

Egyébként általában azok a szülők, akiknek könnyebben eljár a kezük, többnyire maguk is szenvedő alanyai voltak gyerekkorukban a verésnek.

68. Muraja (válaszként erre: 66. - De Luca)
2011. nov. 8. 14:29

Ha a ket utolso mindatod igaz akkor nelkulözned a " segrepcsit " mivelt ez megalaza a gyereket.

Sajat erdekebe nem kaphat egy gyerek , ez csak a szulönek a zatonyra futasa ...

67. Muraja (válaszként erre: 64. - Tündér74)
2011. nov. 8. 14:26
Pontosan , nincs joga hozza ,szeretni es tisztelni kell a gyereket.
66. de Luca (válaszként erre: 59. - Hatan)
2011. nov. 8. 14:25
Sajnos itt a többség elítéli a nevelő célzatú seggrepacsit is. Pedig egy 2-3 éves gyerek is tudatában van annak, hogy a saját érdekében kapta. És a további félreértéseket elkerülendő közlöm, hogy átlagon felüli az önérzetem és az igazság utáni vágyam, és a megalázást semmilyen formában nem tűröm el, még akkor sem, ha nem velem teszik. És ennek hangot is szoktam adni.
65. krisztinucika (válaszként erre: 8. - Starmama)
2011. nov. 8. 14:24
Mi lenne, ha az óvónőt kérdeznéd meg?
64. tündér74 (válaszként erre: 57. - De Luca)
2011. nov. 8. 14:24
Nem értettelek félre:) Írtad, hogy jogosan kaptad a pofont. Szerintem meg nincs az a helyzet, hogy egy szülőnek joga lenne megütni a gyerekét.
63. pgiz (válaszként erre: 8. - Starmama)
2011. nov. 8. 14:23
Érdekelne, hogy megtanítottad-e a 2 évesedet, hogy ha Kati, Mari, vagy Józsi néni azt mondja az óvodában, hogy a kabátot fel kell venni, akkor fel kell venni. Ha azt mondja, hogy kezet kell mosni, akkor kezet kell mosni. Ennyi. Ezt hívják úgy, hogy a szülő neveli a gyerekét.Akkor Kati, Mari vagy Józsi néninek nem kell kérvényezni, könyörögni, fegyelmezni, kabátját rángatni és a szappantartóhoz húzni a kicsike kezét.
62. Muraja (válaszként erre: 54. - Hatan)
2011. nov. 8. 14:22

Mindha ha sajat fiamrol olvasnek , anno ugyanaz volt vele de mivel mindehol azthiszem kötelezö a ( kolchoz ) ovoda neki is menni kellet volna az utolso iskola elötti evben. En eszakakat dolgosztam igy a gyerek könyörgött hogy ö bizony othon lesz szepen fog jatszani a Legoval stb plusz felirja ha hiv valaki es en meg nyugodtan pihenjek az ejszakai munka utan.

No de sajnos ez az utolso ev kötelezö , fene megegye a fiam soha sem volt kllektiv typus igy hat egyetlen megoldas volt hogy egy evet en is az oviban dolgosztam a fiam miatt , soha nem bantam meg .

Igy tudom hogy könnyebb volt az atmenet szamara a kötelesegekel tele iskolas vilagba .

61. simple
2011. nov. 8. 14:20
A mai gyerekek igenis rettenetesen neveletlenek. Szerintem ezért kényszerül ilyesmire egy ovónő, gondolom már nem tud mást tenni.
2011. nov. 8. 14:20
Köszönöm a hozzászólásokat. :) Szép napot nektek!
59. Hatan (válaszként erre: 57. - De Luca)
2011. nov. 8. 14:16

Verés és a "Makarenkói" nyakleves között különbséget kell tenni.

Szerintem életében mindenki legalább egyszer kapott egy nyaklevest nevelő célzattal, én is, és felnőtt fejjel megköszöntem.

A szeretett teljes, következetes nevelés nagyon nehéz, követünk el hibákat, de a legtöbb ember a családjából hozott jó példát igyekszik követni. Azt, hogy sikerül-e a jövőben megtudjuk.

58. Hatan (válaszként erre: 55. - Starmama)
2011. nov. 8. 14:12

Sajnos képes.

Ahogyan anyukám mondta: a pedagógus a legirigyebb fajta. Nehéz szakma, és nagyon sok oda nem illő ember dolgozik ott. Ez az óvónőkre is vonatkozik.

Természetesen nem vitatom a szülők felelősségét, magam is 4 gyerkőccel próbálok boldogulni.

57. de Luca (válaszként erre: 51. - Tündér74)
2011. nov. 8. 14:10
Azt hiszem félreértettél: soha nem vertek meg engem se, életemben 3 pofont kaptam, nyilván nem akkorát, hogy felborultam volna, de tudtam, hogy hol a helyem, és a mai napig hálás vagyok érte. Egyébként pont az otthoni szeretetteljes, de szigorú nevelésem miatt soha az életben nem volt velem fegyelmi probléma: sem az oviban, sem az iskolában, sem a munkahelyen. De felnőttként ettől függetlenül ki merek állni az igazam mellett, csak nem mindegy, hogy az ember milyen stílusban teszi.
56. starmama (válaszként erre: 54. - Hatan)
2011. nov. 8. 14:08
Úgy látom sok közös momentum van a sorsunkban. :)
55. starmama (válaszként erre: 44. - Hatan)
2011. nov. 8. 14:07
Köszönöm az ötletet, ezen is gondolkodtam már, de nem akartam elhinni még magamnak sem, hogy egy felnőtt, tanult ember ilyesmire képes.
54. Hatan (válaszként erre: 45. - Zsuzsika83)
2011. nov. 8. 14:07

Egyetértek Zsuzsika!

Idősebb fiam nem szeretették az oviban, nem tudtak válaszolni a kérdéseire. (Sok felnőtt közé született: 3 évesen a bolygók nevét fújta kívülről, imádta a görög mitológiai meséket is.)Őt és még másik 3 értelmesebb gyereket látványosan ki akartak utálni az óvónők. 2-t sikerült nekik. Azok a szülők akik nem engedelmeskedtek az ő módszereikhez, mindig a "gyerek rossz" felkiáltással behívtak az oviba. Sajnos h...e fejjel nem vittem el a fiam. Egyet tehettem: többet volt otthon.Volt gyerek akit megalázott az óvónő, arcába kente a sütit, hiába mentek a vezetőnőhöz szólni a szülei. Végül elvitték a kisfiút. Fiam legjobb barátja volt.

Az összes szülői arról szólt, miért nem tudják 2 évesen bekötni a cipőjüket, és mit kell már egyedül tudniuk. Egy listát raktak ki: melyik gyerek mit nem tud!

Sajnos a középső fiam is ott kezdett, de szerencsére elköltöztünk és az új óvónő szuper. Furcsa itt senki nem rossz, ha valami csínyt is csinálnak, azt is úgy mondják, hogy mentegetik a gyereket: biztos csak álmos, esetleg beteg lesz stb..Nem érzi a munkából hazatérő szülő, hogy "jaj már megint baj van." Gyerekek imádnak járni, nagyon felkészülten mennek suliba is, játékosan készülnek fel, az óvodába túl jelentkezés van

A vezetőnő nem engedi hogy az óvónők az udvaron leüljenek a padra, ott kell nekik is homokozni, hintázni, még 17 órakor is sok a gyerek, és nemcsak azért mert a szülők dolgoznak:)

53. Muraja (válaszként erre: 50. - Pgiz)
2011. nov. 8. 14:07

Pontosan a gyerek megerzi , mia az hogy csak szeretik de nem nevelik ?

Nem autoritas agyongyakorlasarol van szo , akkor mar nem jo .

Nem szabad gyereket buntetni mert az megalaza es evvel aztan ö is megtanulja hogy kell magalzni a masikat ...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook