Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a vizitdíjról? fórum

Mi a véleményetek a vizitdíjról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
660. 7084e2e161 (válaszként erre: 659. - Spinneli)
2008. márc. 10. 20:54

Értem mire gondoltál, de nem gondolom h az embereknek magával a 300 ft-al volt problémájuk, hanem inkább a móddal, ahogyan ezt bevasalták, miközben ugye minden területen nőttek a kiadásaink.

Azt viszont nem vettem észre- és ezzel nem vagyok egyedül- hogy bármilyen tekintetben jobb lett volna az ellátás minősége, és inkább úgy tűnt, az embereket megalázza a mód, ahogyan mindezt "végrehajtják" ( azt gondolom,1 sűrgős ellátásra szoruló embernél pl. meglehetősen méltánytalan pénzt bevasalni, mielőtt 1általán ránézne valaki...-azt meg vitatni, h tényleg sűrgős volt e az eset, egyértelműen bunkóság. Nem hiszem hogy emberek szórakozásból vennék igénybe az ügyeletet például.)

659. spinneli (válaszként erre: 658. - 7084e2e161)
2008. márc. 10. 20:38

az már teljesen szubjektív, hogy kinek melyik terület fontos, én az egészségügyet fontosabbnak tartom a természetvédelemről.

erről kár is vitatkoznunk.

olvassd el a hossszabb írásomat.

lehet tudunk beszélgetni, és egyikünk sem fog személyeskedni, utólag megkövetem magamat, és elnézést.

658. 7084e2e161 (válaszként erre: 646. - Spinneli)
2008. márc. 10. 20:35

Ha "mélyebb" és "globálisabb" szempontokat vennék figyelembe, akkor a természetvédelemre költenék, nem automatákra meg felesleges széfekre.

Egyébként mivel még fiatalok és egészségesek vagyunk, /hála az égnek!!!/nem CSAK a saját pémnztárcámra gondoltam, amikor igennel szavaztam.

És-ha közhelyeket hallottál, bizonyára a saját szádból, nem az enyémből.

A "bebiflázott" kifejezés is nyilván a te szótáradat gazdagítja, és NEM!! az enyémet.

2008. márc. 10. 20:30
A kérdésre röviden a válaszom: már semmi.
2008. márc. 10. 20:28
Mindenkit más vezérelt,mikor elment szavazni.Van,akinek 300ft(egy hónapban össz-vissz nem ennyi,orvoshoz járástól függően) eltörlésén múlt,hogy éhen ne haljon.Van,akinek nem volt megrázó kifizetnie,mert tehetősebb volt.Fogadjuk el,hogy nem egyformák a körülményeink,nem élünk ugyanolyan anyagi körülmények között,hát Istenem,legalább már,ha odafent veszekednek,legalább mi idelent,(akik nem sok mindent tehettünk,csak ezt,hogy szavazunk)ne veszekedjünk.A politikát én meghagyom a nagyokosoknak,elég,ha ők csatáznak egymással...egymástól hiába kérdezzük,hogy te miért szavaztál igennel,te miért szavaztál nemmel...mindenki csak a saját helyzetéből tud kiindulni,és akképpen fog dönteni...ne ítéljük el ezért egymást,senkinek nincs joga a másikat kérdőre vonni választása felől,mert nem tudhatjuk egyeseket,mi vezérel.
655. spinneli (válaszként erre: 654. - Spinneli)
2008. márc. 10. 20:18

Ja, lehet kontrázni, szívesen várok ellenérveket, azoktól akik azon minimális szinten mélyedtek el a témában, mint én.

és csöppet sem nagyzásból, de csak érzelmi alapon elkövetett ikszelőkkel felesleges erről beszélni, parttalan.

2008. márc. 10. 20:14

Szerintem továbbra sem a 300 forintról van szó, hanem arról, hogy ezt milyen irányba forgatják, egyrészt, és mennyire lefedett azon emberek köre, akiknek anyagi helyzetük alapján mentesülni kéne alóla.

Önmagában az egészségügyi hozzájárulást én jó ötletnek tartom.

mindannyian megegyezhetünk, hogy szar, el lett bászsárintva, hogy ki miért és hogy, szerintem már teljesen mindegy, maradjunk annyibban több párt és ember hozzátette a magáét.

Most valahogy rendbe kellene rakni, nem hiszem, hogy ezt a felelőséget kizárólag az emberekre kéne hárítani, tehát a szegény eü.-ből nem kellett volna még többet kihúzzni, valamennyit átcsoportosítani igen, de egy idő után kiválóan működhetett volna a Tb-n felüli csekély hozzájárulással, illetve a fent említett maradák forrással együtt.


Ez alapján és most szélesebben megindoklom,hogy személy szerint miért nem szavaztam nem magával a vizitdíjjal volt a gond, hanem azzal, hogy hova pörgetik vissza (nagyrészt nem az eü intézmények kapják/kapták hanem megy vissza belügyminisztériumba) és mint írtam valóban lefedettek-e a szociálisan rászoruló rétegek.

A vizitdíjnak ezenkívűl pozitív társd.-i hatásai is voltak egyrészt az orvosi segítség megszűnt idős magányos emberek lekisegély szolgálata lenni (hozzáteszem ezt ki lehetett volna használni, és ráépíteni ezen embereknek valós segítséget nyújtó szolgáltatást) másrészt megszűnt azon gyepesedett szoci érzés, hogy az orvosi ellátás ingyen van.

Nincs ingyen te is fizetsz érte járulékot, meg én is, nem keveset.


Dióhéjban ennyi, ha a válaszlehetőségek között lett volna egy megtartaná-e a vizitdíjat?

"igen, de nem ebben a formájában" elsőként szavaztam volna.


A Fidesz kihasználta az egyetlen dolgot, ami az embereket érdekelte: a pénzüket.

Semmi mással nem lehet ma néptömeget megmozgatni, csak ezzel, emlékezzünk most egy néma percben a határon túli magyarok helyzetéről tartott undorító népszavazásra, mkor Gyurcsány Feri bátyánk ugyanezt csinálta, Ő azt mondta bejönnek oszt elveszik a pénzedet (orbitális hazugság volt) nem is ment el semmi.

Akkor így szavaztak vélt pénzükről az emberek.


Ennyi.

653. fe20557d00 (válaszként erre: 652. - D4c5dd9803)
2008. márc. 10. 19:58

Igen vannak emberek akiknek megrázó a 300 forint. Tulajodnképpen fölösleges ecsetelni miért...max magamról tudok nyilatkozni.Nem iszom,nem cigizem...dolgozom,és maszekolok is. De van egy kislányoma kit egyedül nevelek és sajnos van egy betegségem ami ku...va drága..lisztérzékenység. Ha egy kicsit körül nézel mennyibe kerülnek a gluténmentes termékek azt hiszem a szívedhez kapkodnál és nem tehetem meg hogy mást eszek meg,mert akkor nekem kampec....ezt az állam nem támogatja....annyival sem hogy vizitdíj mentesség,pedig havonta kell kontrollra járnom.

A mai napig fizetem,hogy tanultam van két diplomám de a másodikat már tandíjjal lehetett csak.....munka mellett csináltam meg azt már.

Úgy tűnik egy önző egyszerű alak lehetek, hogy csak a saját problámon kerszetül közelítek meg egy globális problémát,de amíg a jogom megvan arra,hogy véleményt nyilvánítsak megteszem. Nyilván mindneki jobban szertene élni,ami nem a luxust jelenti....Azt hiszem ha egy picit jobbnak éreztük volna az EÜ ellátást talán többen szavaztak volna nemet!

2008. márc. 10. 17:19

Nem akartam általánosítani,volt egy vitám valakivel,felhúztam magam,persze elhiszem,hogy szar helyzet ez az egész.Nem akartalak megbántani.

Okleveles Könnyűipari Mérnöknek tanulok,a tandíj maradhatott volna,kövezzenek meg a hallgató társaim,de ez a véleményem

Tudom,hogy nagy a szám :P

651. szanád (válaszként erre: 650. - D4c5dd9803)
2008. márc. 10. 17:15

kicsit nagy a szád , na mindegy ,nem is kell sajnálni a vállalkozókat csak havi 70 ezret húznak le személyenként,

és mi volt mielőtt nem keltett fizetni a vizitdíjat ?

a tandíj más ,az szerintem is kéne , hogy megfelelő szakemberek kerüljenek ki az életbe de nem annyi amit most akartak bevezetni

Te mit is tanulsz ?

2008. márc. 10. 17:09

azoknak akiknek elvileg megrázó csak 100 ft,a vállalkozókat nem sajnálom,érdekes én még egy emberrel sem találkoztam aki azt mondta volna,hogy éhen hal,mert vizitdíj van, a mi kórházunknak 30 millió ft bevétele lett a vizitdíjakból.

Nem értem ezt az országot,nem azéert mondom,persze fizetni senki sem szeret,ja bár ezt a frankó népszavazást is mi fizettük,de így soha nem fog rendbe jönni az ország.Miért kell egymásnak úszítani az embereket?most emiatt a szavazás miatt ismét lesz "békés" nemzeti ünnepünk.

649. gpetra (válaszként erre: 647. - D4c5dd9803)
2008. márc. 10. 16:49
És ha az általad felsoroltokra sem költenek, akkor elhiszed, hogy egyeseknek bizony megrázó a 300 Ft?
648. szanád (válaszként erre: 647. - D4c5dd9803)
2008. márc. 10. 16:49

nem megrázó a 300 ft ,de minek fizessek amikor vállalkozóként elég szép pénzt lehúznak rólam havonta

ez inkább az olyanoknak megrázó akiknek sokat kell járni orvoshoz.

Én ezen időszak alatt egyszer sem voltam orvosnál -szerencsére-, de viszont a tüdőszűrésen 2000 ft !!! rövídítettek meg , elméletileg kötelező és mivel nekem kiskönyvbe kellett ezért került ennyibe.

2008. márc. 10. 16:40
Én csak annyit kérdeznék azoktól akiknek megrázó a 300 forint,hogy mennyit költenek cigarettára vagy sörre,ruhára.Én nem voltam szavazni,mert szerettem volna ha nem lesz meg a létszám,bár ez nem rajtam múlt volna,de ha elmentem volna is 3 nemmel szavaztam volna,pedig egyetemista vagyok és önellátó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
646. spinneli (válaszként erre: 645. - 7084e2e161)
2008. márc. 10. 15:54

nem várom el, hogy a pénztárcádon kívűl más mélyebb és globálisabb szempontok alapján dönts, vagy, hogy ne fekete-fehér szemlélettel nézzd ezt a kérdést.

így ugye nekem sem kell közhelyeket és bebiflázott pártszólamokat hallgatnom?:)

645. 7084e2e161 (válaszként erre: 633. - Spinneli)
2008. márc. 10. 15:07
Ha nem mentél el, akkor nemmel szavaztál. Az meg elég konkrét, ha szívből jött ha nem.
644. gpetra (válaszként erre: 641. - Era06)
2008. márc. 10. 14:56
Az én háziorvosomnál spec. rövidebb lett a várakozás. Vagy legalább nem lett hosszabb. De ott is előfordulnak a 3 órák...
2008. márc. 10. 14:51
Ja, és még annyit, hogy semmivel nem lett jobb az elmúlt egy évben az egészségügyi ellátás, legalábbis nekünk kisembereknek, sőt, még többet kell várni a sorunkra!!!
2008. márc. 10. 14:50
Nem mellesleg az a háromszáz forint korántsem háromszáz, mivel ha elmegy a beteg más szakrendelésre, mivel elküldik ott is ugyanúgy meg kell fizetni, hiába mondták, hogy csak egyszer kell, ez baromság, és igazságtalanság volt!!! Örülök, hogy IGENNEL szavaztam és hozzájárultam eme kizsákmányolás eltörléséhez!!!
641. era06 (válaszként erre: 635. - Gpetra)
2008. márc. 10. 14:29
"fél-egy óra" Az én háziorvosonál 3 óra a várakozás. Még szerencse, hogy a somszédban van. Közben hazaszaladok megkavarni a rántást:)
640. Zelma (válaszként erre: 638. - Munya)
2008. márc. 10. 14:28
Nem vészmadárkodsz, pontosan ezt mondta a..., ...
639. Zelma
2008. márc. 10. 14:27
Azért ne örüljetek annyira. Első pillanatban lehetett, talán...Aztán, ha odafigyeltetek, hallhattátok, hogy jól meg leszünk majd büntetve ezért, mi számító, önző népség, akik INGYEN akarják az eü. ellátást. És ha nem így fizetjük, majd fizetjük máshogy. És a kommunikációra is többet fognak fordítani, nehogy a biztosító kérdéssel is így járjanak. Na, miből, vajon? Az "ellenzék" meg akar még kormányt zavarászni? Ugyanmár.
638. Munya
2008. márc. 10. 14:13

Nem volt jobb a helyzet, hogy fizették/tük a 300,-Ft-os vizitdíjat, a car gazdasági helyzetükre hivatkozva, egy darab uh képet nem tudnak adni! Nem ez a 300Ft. húzzta volna ki őket a carból!


De tény, hogy úgy is kiszedik valahogy a zsebünkből! Bár nem akarok vészmadárkodni!!!!

637. fe20557d00 (válaszként erre: 633. - Spinneli)
2008. márc. 10. 10:56
Értelek.
2008. márc. 10. 10:54

Igen az érdekessége a dolgoknak,hogy 1 éve van kb vizitdíj,de jobb nem lett.Kórházak szűntek meg,az ellátás azt gondolom szegényesebb lett,a sorban állásról ne is beszéljünk...voltam kórházba és nem ecsetelem...:( De ehhez képest mi a szemét nép fogjuk az egészségügytől megvonni a pénzt hát ez elég vicces...

Májusba ha minden jól megy úgy kell mennem kontrollra, hogy nem fog már 1000 forintomba kerülni...(vérvétel300,szakorvos300,háziorvos300)és azon legalább megtudom a gluténmentes kenyeremet vásárolni,aki ha nem tudná 1400 forint kilója...amit az állam nem támogat...de legalább a megmaradt vizitdíjból kitudom fizetni.És ez is segítség nekem:-)

635. gpetra
2008. márc. 10. 09:57
Számomra a hangsúly eddig sem az összegen volt, hanem a sorbanálláson. Alkalmanként fél-egy óra. Műtét előtt pl. Meg amikor küldözgetnek ablaktól ablakig. És közben beteg vagy, és minden fáj.
634. spinneli (válaszként erre: 625. - 80ASIQ)
2008. márc. 10. 09:55

igazán utálom, ha nem az egyik akkor a másik skatulyába sorolnak.

Ha nem fideszes mszp-s, ugye?

tőled pláne nem vártam ezt a rendkívűl szűklátókörű megközelítést.

nem vagyok egyik párt pincsije sem, egyedül a magamé.

633. spinneli (válaszként erre: 630. - Fe20557d00)
2008. márc. 10. 09:53

nem is konkrétan a vizitdíjra gondoltam, hanem ama egyszerűségre ahogy az emberek megközelítették ezeket a kérdéseket, több húzódik a háttérben.

Én ezért nem mentem el szavazni, mert sem igent sem nemet nem tudtam volna teljes szívvel behúzzni.

2008. márc. 10. 08:28
Érdekes,hogy mióta vizitdíj van,azóta egy jó pár kórház bezárt,több iskola is,vagy összevonták ezeket.És most meg hallgathattam tegnap,ahogy mondják,aminek ez volt az értelme:mi vagyunk a hibásak,mert nem akarunk vizitdíjat fizetni..és ezzel eltartani,jobbá tenni a kórházakat,az iskolákat...hát hol élünk mi,komolyan,még ezt is ránk verik,minket hibáztatnak ezért is?Eddig is vizitdíj nélkül ment az egészségügy,az iskola tandíj nélkül(már amelyik),de akkor is megvoltak,még több is,mint most..ehhez nagy pofa kellett,hogy ezt ki merjék jelenteni,amit tegnap..
631. win (válaszként erre: 625. - 80ASIQ)
2008. márc. 10. 08:22

Ez elég hibás válasz volt, mert a levonásokból, csak 6 % az egészségbiztosítási-járulék, 8,5 % a nyugdíjjárulék, a többi mind adó.

100ezer forintos bruttó fizetésből 6000 forintot havonta az eü-hozzájárulás és 47-48ezer!


És igaza van Spinnelinek: majd máshonnan vonnak el, ami lehet, hogy még jobban fog fájni....

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook