Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a vizitdíjról? fórum

Mi a véleményetek a vizitdíjról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
720. fe20557d00 (válaszként erre: 713. - Win)
2008. márc. 11. 18:07
Már leesett egy párszor! Csoda, hogy még betudom csukni;-)
719. 80ASIQ (válaszként erre: 717. - Spinneli)
2008. márc. 11. 17:13
Köszönöm! Elolvastam, nem tudom miért nem emlékeztem erre, biztosan késő este volt és álmos voltam. Teljesen érthető amit írtál, igazad is van. Van közös eleme annak amit én is írtam az előbb. Sajnos a törvények nem finom árnyalatokban gondolkodnak, így, van aki súlyosan póruljár a vizidíí miatt, mert bizonyos néptömegnek oly alacsony az életszínvonala.
718. 80ASIQ (válaszként erre: 679. - Win)
2008. márc. 11. 17:03

Úgy emlékszem csak magamat skatulyáztam be, írtam, hogy végre nyertesnek érezhetem magam!

Ha úgy tűnt, hogy őt be akarom skatulyázni, akkor biztosan rosszul fogalmaztam, elnézést kérek. Elhiszem hogy ő nem pártszimpátia alapján döntött. Esetemben ilyen is volt a dologban, bár ettől függetlenül sem vagyok híve a vizi- és napidíínak. Evvel kapcsolatban az a véleményem, hogy mindenki fizessen járulékot (akinek persze módja van), mert nincs olyan ember Magyarországon aki egyszemélyben tudná fizetni a gyógyításának költségeit súlyosabb betegség vagy baleset esetében. Én annak örülök, hogy egészséges vagyok, van munkahelyem, következésképpen az általam fizetett járulékból gyógyitanak másokat. Jobb, mintha én szorulnék más pénzére. De még szorulhatok persze.

Amennyiben egy normális kormány vezeti be a vizi- és napidíjat mint részhozzájárulást 300 Ft-ért, ésszerű feltételrendszerrel, jó szociális érzékenységgel, akkor lehet, hogy jobban belenyugodtam volna, mert 300 Ft egy üveg sör illetve fél(?) doboz cigaretta ára. De ennél a kormánynál nem lehet tudni milyen újabb sarcot vezet be, illetve mikor emeli 500, netán 1000 Ft-ra.

717. spinneli (válaszként erre: 716. - 80ASIQ)
2008. márc. 11. 16:49

654-es hszemre gondoltam.


szerintem nem hülye a nép, csak nem globálisan gondolkozik, illetve nem tájékozódik széles körűen.

Min a fentibe leírom jóval árnyaltabbnak tartom a képet, mint 300 Forint, megohy ki mikor hazudott, és mit cseszett el, sőt még azon is hogy párthűségből ikszel-e valaki, vagy egyéni megfontolás alapján.

716. 80ASIQ (válaszként erre: 678. - Spinneli)
2008. márc. 11. 16:42

Figyelemmel kísérem a topikot, bár a józanabbik eszem azt diktálná, hogy ezt is hagynom kellene a sorsára. Már idegesít. Jelen esetben melyik hozzászólásodra gondolsz? Vagy mindegyikre, amelyik ebben a topikban megtalálható?

Ma néztem a parlamenti közvetítést talán egy órahosszán keresztül. Egy lényeges dolog maradt meg bennem. Az, hogy azon van a vita, hogy az április 1-től kieső díjakat hogyan pótolják, illetve pótolják-e egyáltalán.

Aki volt szavazni, az láthatta, hogy a vizidíj megszüntetése 2009 január 1-től szerepelt a szavazólapon. Tehát nyugodtan megmaradhatott volna a díí 2008 Szilveszteréig, és a jövő évi költségvetést már a népakarat által létrehozott helyzet szerint lehetett volna megtervezni.

Már nem részletezem miért, de a vizidíí (és a többi) ellen vagyok. Én lehetnék egy magányos hülye, aki rosszul látom a dolgokat, de vajon miért nyert ez a népszavazás ilyen fölényesen? Ennyire hülye a nép?

715. spinneli (válaszként erre: 714. - 200a1d39d3)
2008. márc. 11. 15:18
csak ezzel a felismeréssel nem változik semmi:(
2008. márc. 11. 15:07
Az odafentiek elérték,hogy magunkat,meg főleg egymást okoljuk egy döntés miatt.Azért volt az a kis beszólás,hogy mi hibásak vagyunk,és hogy őnekik nincs szándékukban visszapótolni,amit mi leszavaztunk,hogy összugrasszák az embereket,és magukat mentesítsék.Az országot nem mi hordtuk szét,ők tették,valamivel ki kell bújni alóla.Ez is egy csalás,hazugság a többi közül.Már fel sem tűnik...
713. win (válaszként erre: 710. - Fe20557d00)
2008. márc. 11. 14:53
Még az állad is leesne... ;)
712. win (válaszként erre: 711. - Fe20557d00)
2008. márc. 11. 14:48

Ez kissé sztereotíp gondolkodás. :))

Ha sztereotíp választ akarok adni, akkor azt mondom, mi viszont két (pelenkás) kisgyereket nevelünk.


Általánosságban: én egyáltalán nem gondolok ilyeneket, mert előfordul, hogy valaki egyedül nevel egy gyerket cserébe havi nettó 200ezret visz haza, és van olyan, hogy valahol ketten nevelnek két gyereket, mindketten minimálbért keresve.

Számold ki az egyfőre jutó jövedelmet, és kiderül, hogy mennyi értelme van az ilyen általánosító jellegű megjegyzéseknek. ;))

711. fe20557d00 (válaszként erre: 706. - Win)
2008. márc. 11. 13:58
Igazából semmi értelme egymás pénztárcájába belelátni. De azt gondolom egy keresetből élni úgy, hogy gyereket nevelsz mindenképpen nehezebb mint két keresteből...
710. fe20557d00 (válaszként erre: 706. - Win)
2008. márc. 11. 13:49
Előre tudtam mit fogsz reagálni. Biztos meglepődnék!:-D ;-)
709. 0260f21e84 (válaszként erre: 703. - Kék)
2008. márc. 11. 13:02

A vizitdij bevezetesenek egyik oka volt pontosan az, hogy ritkuljon az orvoslatogatas. Sokan tenyleg nem indokolt esetben mentek. Ok is egy csomo plusz munkat adnak.

Gyogyszert feliratni pedig, ha jol tudom, az egy havi adagot atvette az, hogy 3 havit irhattak fel.

A kartyapenzt megszuntettek, tehat nem fizettek az orvosnak azert, hogy ha nem indokolt esetben ment a beteg. Ezt felvaltotta a vizitdij, aminek 30 %-a az orvosnal maradt, ha jol tudom. Persze, elkepzelheto, hogy a zsebeb kevesebb ment, mert igy, hogy nem kartyapenz van, nem az allam fizet, hanem mindenki a sajat zsebere jar orvoshoz, tenyleg csokkent a "forgalom". S ertheto, hogy ellene van.

2008. márc. 11. 12:46
Örülük, hogy már lassan nem aktuális a kérdés. A múlt hónapban 1000 Ft.-ot fizettem az ügyeleten, mivel sajnos szombaton döntött le a kórság és nem bírtam volna ki hétfő délutánig.
707. Ági28 (válaszként erre: 703. - Kék)
2008. márc. 11. 12:41
Kedves Kék! Bocs, h szókimondósra sikeredett, ha ez téged zavart. Ez van. Hogy ki lopta szét a kórházakat: tudnék róla mesélni. Persze vannak kivételek, és nem általánosságban értem, nem minden orvosra, de java részt az orvosok. Elnézést attól, aki nem lopott. Ismerek olyan dokit, aki a kórházban lejárt munkaideje után a magánpraxisában dolgozik, és a kórházból viszi a kötszert, gyógyszert,stb. Az apám rákos. Már többször több fórumon kifejtettem, hogy az orvosa hogyan áll hozzá néha. Ez nem politika és pénz kérdése. Vagyis bocs. Igen az. mert ha erősen tejelnénk a zsebébe, máshogy éllna hozzá. A kezelés 2 napra közel 300.000.-Ft. Egész életében fizette a tbt becsületesen. Nem minbér után. Ha csak annyiért kaphatna kezelést, amennyit becsengetett, nem kaphatna többet! Jóval többe kerül, mint a befizetett járulék! És ez sokmindenkivel így van. Egy szomszédomat nemrég operálták, az érsebész megmondta a tarifát: 50.000 ft.! Nélküle hozzá sem nyúlt volna! Visszatérve a szókimondásra: igazad van, fogjuk be, és ne beszéljünk semmiről. A helyzetet soha nem fogják tudni úgy megoldani h mindenkinek jó legyen, mindenkinek tetszen. Sajnálom. És azt is h a svindlis orvosok vannak többségben! Az apám kórházában is megnövekedett az adminisztráció! Egy zárójelentésre általában a 1/2 órától a 2 óráig tartó intervallumban kell várni. Mert a dokit nem érdekli, h minél előbb hazamehessen a beteg. Reggel berendelik a betegeket már 7re! és csak 10-11 körül kezdenek hozzájuk, mert meg kell hallgatni, h az épp nyaralásból visszajött milyen élményekben részesült! Ez éppen tavaly nyáron történt! Addig a nővérek dühöngenek, mert nem tudják melyik beteggel mi lesz, ki megy haza ki marad! Vagy az, h berendelik a beteget kezelésre, bemegy, majd vár egy órát és hazaküldik, mert nincs ágy. Ez NEM Horváth Ági bűne, mert a következő alkalommal csak !3-an! voltak az osztályon! Ez szervezés kérdése! Amihez nem kell diploma, csak empátia, ész és logika. Vagy pár éve a nővérem egy plasztikai műtét után éjjel rosszul lett. Berohantam vele a kórházba, ami eleve nem tetszett az ügyeletes csajnak. Kapott fájdalomcsillapítót, amit a kezébe nyomtak. És rárivallt a tesómra, h "POHARAT NEM HOZOTT MAGÁVAL?" De! Pont az volt a gondolatom, h poharat vigyek mikor kórházba megyek! Kaptunk egy filléres műanyag poharat. Szóval igen, szókimondós! Ha ez baj, ne olvass el. Még a neveket is szívesen kiírnám, mint mások teszik a dokikról más topicokban, de van bennem annyi, h nem teszem meg. Pedig megérdemelné egy-két doki, h elveszítse a praxisát, és még egy csótányra se tehessen ragtapaszt többet, nem hogy embert kezeljen!!!
706. win (válaszként erre: 702. - Fe20557d00)
2008. márc. 11. 12:22
Hmm, ha belelátnál a pénztárcánkba lehet, hogy alaposan meglepődél... ;)))
705. fe20557d00 (válaszként erre: 704. - Win)
2008. márc. 11. 12:14

Igen,már én se értem:-) Hogy kit mi vezérel biztos ahány ember annyi féle...

Azt hiszem ha ez alatt az 1 év alatt nem kellett volna kórházba kerüljek,nem kellenne evvel a betegséggel küzdenem....biztos másként tudnék én is megítélni dolgokat.

704. win (válaszként erre: 700. - Fe20557d00)
2008. márc. 11. 12:11
Nem a kérdőrevonás, henam a "kit mi vezérel miatt idéztem", csak úgy ítéltem meg, hogy az önmagában értelmetlen lenne. Viszont így félrevezető és félreérthető volt, bocs! :)))
703. Kék (válaszként erre: 687. - Ági28)
2008. márc. 11. 12:02

Kedves Ági!

Azontúl,hogy a hozzászólásod túlságosan is szókimondósra sikeredett,azon is gondolkozz el egy kicsit,hogy az általad leírtak csak egy szelete az egészségügyi működésnek!A kórházakban az állapotok többnyire rosszabbak lettek,ez köszönhető,hogy bezártak jó néhány kórházat és a betegeket tömörítették.A vizitdíj bevezetése sokba került és az orvosoknak egy csomó plussz munkát adott,amit a betegek így is megszenvedtek a felesleges várakoztatások miatt.Nem tudom,betegként vagy eü.dolgozóként alkottál-e véleményt,de addig amíg az egészséged rendben van,tedd össze a kezedet jó szorosan,és javaslom kérdezz meg egy olyan orvost aki végig a vizitdíj ellen volt,hogy mibe került ez neki+hány beteget vesztett el azért mert a pénz miatt ritkult az orvos beteg találkozás!Az meg egy másik külön kérdés,hogy bezárt kórházakat úgy szétlopták ahogy csak lehetett.

702. fe20557d00 (válaszként erre: 695. - Win)
2008. márc. 11. 11:06

:-)) amióta dolgozm és fizetem a TB-t hidd elég volt az ellátásomra...sőt

Nem gondolom hogy empatia hiányba szenvednél,jók a meglátásaid,csak más élethelyzetben vagyunk és egyes intézkedéseket nyilván máshogy érezzük a bőrünkön.

701. fe20557d00 (válaszként erre: 698. - 0260f21e84)
2008. márc. 11. 11:04
Igen ez igaz.
700. fe20557d00 (válaszként erre: 697. - Win)
2008. márc. 11. 11:03
Kit vontam kérdőre? Idézd a mondatomat.
699. 01c8755c79 (válaszként erre: 683. - Fe20557d00)
2008. márc. 11. 11:01
... én visszapótolnám, egye-fene a 300 Ft-kat, de akkor akik tönkretették, kilopták, azok bűnhödjenek meg rendesen! ... és ne csúszkáljanak egyre magasabb, zsírosabb pozíciókba.
698. 0260f21e84 (válaszként erre: 693. - Fe20557d00)
2008. márc. 11. 10:54

Bogi, az a baj, hogy ez olyan kis tetel. Pitik vagyunk mi, a kisemberek.

Sokkal tobbet el lehet rakni az allami megrendelesektol, az autopalyaepitesbol, a hidakbol. Mennyi km, es mennyi hid epult az utobbi par evben! Odamegy sok love (amire amugy szinten szukseg van)

697. win (válaszként erre: 694. - Fe20557d00)
2008. márc. 11. 10:46
Viszont ha egyetértesz Tutuval ("...ne ítéljük el ezért egymást,senkinek nincs joga a másikat kérdőre vonni választása felől,mert nem tudhatjuk egyeseket,mi vezérel."), akkor a korábbi hszod a mások alátal kifizetett (vagy szerinted ki nem fizetett) 300 forintról ennek "kissé" ellentmondani látszik... :))
696. 0260f21e84 (válaszként erre: 689. - Fe20557d00)
2008. márc. 11. 10:44

A 2. reszre, de, szerintem azok is szivnak, akik lopnak. Ha csak kifele veszunk a kozosbol, marpedig az allami az kozos, az elobb-utobb mindenkire visszahat.

Az 1. resz bonyolultabb. A problema az volt szerintem, az egyik, hogy a kb gorog v portugal szintu gazdasagra rahuztak egy holland adozasi format. (Persze enelkul osszeomlott volna az orszag) Masreszt a mentalitassal is baj van. kulfoldon nem divik az, hogy nem annyival jelentkezunk be, akarmilyen szar is, nem divat adotcsalni, hazudozni, lenezik, aki ilyet tesz. Otthon nem, az a faszanyos, a dorzsolt, a Valaki, aki "eletrevalo" es a kiskapukat megtalalja.

695. win (válaszként erre: 691. - Fe20557d00)
2008. márc. 11. 10:25

Lehet, hogy az empátia (szerinted ;)) )hiányzik belőlem, de az államigazgatás és a költségvetési gazdálkodás a legkevésbé sem empátia kérdése. Semennyi empátiából nem lehet kórházat fenntartani, utat építeni, szociális ellátásokat folyósítani és még hosszan sorolhatnám.


Viszont ezt úgyis lehet nézni, hogy az ellátásod adott esetben akár jóval többe is kerülhetett, mint az általad befizetett 300 forint, és azt akkor máris az addigi befizetésekből fedezte az egészségbiztosítás. Abban meg pl. az én általam befizetett összeg is benne van! ;))))

694. fe20557d00 (válaszként erre: 656. - 200a1d39d3)
2008. márc. 11. 10:20
Nagyon egyetértek veled!
693. fe20557d00 (válaszként erre: 689. - Fe20557d00)
2008. márc. 11. 10:19
Még azt akartam,hogy kétlem,hogy mi loptunk volna az EÜ-ből,ugyanis TB kártyával látnak csak el!
2008. márc. 11. 10:14

úgy gondolom, hogy államnak a dolga rendben tartani az egészségügyet és az iskoláztatást.

Nem a 300! forintról van szó hanem, hogy annyi adót legombolnak rólunk, hogy ugyan fussa már a fontosabb dolgokra.


Pl.: ki van írva az autó utak mellé, hogy az adófizetők pénzéből épült. Akkor minek az autópálya matrica? Adózunk csak az üzemanyaggal annyit, hogy befoghatnák vele a szájukat...

2008. márc. 11. 10:07
Azt gondolom,hogy empátia hiányában felfoghatatlan bizonyos embereknek,hogy a mai világban valakinek megterhelő a 300. Akik itt kardoskodnak a 300 mellett azt hiszem a negyed annyi 300 nem fizettek ,mint mondjuk én az elmúlt 1 év alatt! Pechemre én is most lettem beteg..:-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook