Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a vizitdíjról? fórum

Mi a véleményetek a vizitdíjról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
570. 80ASIQ
2008. márc. 6. 00:03

Kedves portáltulajdonos!

Hoxa? Speedz?

Kellemetlen meglepetéssel vettem tudomásul, hogy jószándékú beírásom moderálva lett.

A dolog lényege az volt, hogy használjuk ki a népszavazás adta lehetőséget és szavazzunk, ne maradjunk otthon március 9-én.

Erről már a közeledő Nőnap is eszembe jutott: Nőnap alkalmából megerősítem abbéli jókívánságomat, hogy minden nőnek szépséget, gazdagságot, szeretetet és legfőképpen jó egészséget kívánok minden családtagjával együtt!

2008. márc. 5. 11:14
Nem a vizitdíj itt a fő probléma,hanem az,hogy nem tudjuk miből kifizetni,és ha megmarad,akkor lehet még meg is emelik,és akkor végképp ne menjen senki orvoshoz,ha nincs rávalója...egy milliós fizuból,meg járulékokból nem lenne gond kifizetnem nekem sem...
568. Donyta
2008. márc. 3. 09:39
Eddig már ledolgoztam kb. 34 évet. Nem voltam sosem beteges, ha meg véletlenül mégis az lettem hát úgy dolgoztam ahogy tudtam. Nem maradtam sosem ki a munkából és gyesen sem voltam, pedig négy (4) gyerekem van. Amint lehetett mentem vissza dolgozni az eü-be, mert ott mindig kellett a melós. Aztán amikor váltottam, ez a véletlen műve volt, akkor sem maradtam otthon a betegségeimmel. Igaz hála nem volt érte, csak munkám. Persze folyamatosan vonták autómatikusan a TB-járulékom, ha megnövök is legyen biztosításom. Addig persze mint a nyugdíjlevonást is a korosabbak használhatták fel. Most lassan (van még időm) ha én kerülök abba a korba, akkor nem is tudom kapok e majd abból vissza valamit. Úgy tudom, hogy amíg mi dolgozunk és vonják ezeket, addig az idősebbeket támogatjuk vele. Majd a fiatalabbak "fognak" minket, ha megöregszünk...ha megöregszünk.! A munkanélkülésigről meg nem mindig az tehet aki benne van, sajnos! Ki az aki kínlódni szeretne és nem normális kereset mellettélni?! Bárki bármikor juthat ilyen helyzetbe, akkor is ha biztosnak látja a jövőjét egy munkahelyen.
567. 0260f21e84 (válaszként erre: 566. - K.krisztina27)
2008. márc. 2. 09:47

A hajlektalant nem tartod el, mert nala nem tud havonta a postas csengetni. Ellenben a sok nyugdijasnal igen, meg a kevesebb kismamanal is. Az ingyenelot nem ertem, a munkanelkuliekre gondoltal vagy a diakokra? Igen, oket te is tamogatod.

Az, hogy tobb az eltartando nyugdijas, hogy oregedo tarsadalom vagyunk, hogy a tovabbtanulas miatt kitolodik a munkabaallas kezdete, nem "idegesito politika" , hanem szociologia, meg kozgazdasagtan inkabb.

2008. márc. 2. 09:00
Fizetem a TB-t, levonnak egy csomó pénzt az adómból, amiből "eltartok" egy csomó hajléktalant meg "ingyenélőt". A családom meg elégedjen meg kevéssel, mert sokra nem jut. Nem akarok belefolyni, mert mindig felidegesít ez a fajta politika! A lényeg: adjanak annyi fizut, mint egy semmit nem csinálok képviselőnek és akkor gond nélkül fizetek pl. vizitdíjat.
565. spinneli (válaszként erre: 550. - Kismarcsi)
2008. márc. 1. 17:06
a kettő köszönőviszonyban sincs egymással, de tök mindegy.
564. 0260f21e84 (válaszként erre: 550. - Kismarcsi)
2008. márc. 1. 16:46

ez gyonyoru gondolat volt toled, ugy is fogalmazhattal volna, Tb v halapenz.

Vagy: koszonom, hogy gyesen, gyeden lehetek

563. Donyta (válaszként erre: 557. - 0a6ce1d48d)
2008. márc. 1. 16:02
Igen, látom már kinek szólt. Visszaolvasva rájöttem.
562. akác56 (válaszként erre: 560. - Fe20557d00)
2008. márc. 1. 15:58
Az új TB rendszerről (ha lehet egyáltalán rendszernek nevezni) akkor már ne is beszéljünk!Nagyon rossz a kommunikáció, alig tudunk róla valamit.Már több fórumon kérdeztem, hogy mi fog beletartozni az alapellátásba (hogy most mi, azt tudom), desenki sem tudott rá konkrét választ adni.NIncs tájékoztatás! Azt gondolom,hogy nem merik elmondani az embereknek az igazat! Prifitérdekelt! Az emberek egészsége,élete csak másodlagos!üdv.:Cilus
561. Donyta
2008. márc. 1. 15:50
Valamit ki kellett találni, hogy ha másból már nem lehet, hát ebből dagadjon valakik zsebe. De nem az egészségügyé sajnos. Mert ha még odamnene, és értelmét látnánk, akkor mondó vagyok jaj de jó megérte. De akkor is mi van azokkal akik nagyon rossz életminőségben élnek, és addig esetleg sok éven keresztűl jóhiszeműen fizette igaz muszájból a TB járulékot, hogíy idős korára is biztosított legyen. De ez már elmúlt, akár majd azok is akiknek nem tellik sajna a saját egészségük karbantartására sem. Vannak akik éheznek, vagy nagyon nagy szükségük lenne bármire segítségként. Ehelyett kellenek ám azok az eddig mellőzött minipáncélok. Tudni illik nem lehet ám azt cakk-pakk kilopni ha nagyon akarják. A banki autómata enyhén nagyobbacska, mégis kiszedik a helyéből ha nagyon akarják. Megmutattak pár luxus ágyat amit abból vettek, de nem mondták el mi lett a többi pénzzel. Mert sem a dokik sem a rendelők nem kapták meg. Még fejlesztés címén sem használták fel azt a sok bevételt, amit igy beszedtek. Nem beszélve pár életről, ami az új rend szerint utolsó körutazáson vehet részt, egyik kórháztól a másikig...Ők már sajnos szavazni sem tudnak mellette vagy ellene.
560. fe20557d00 (válaszként erre: 559. - Akác56)
2008. márc. 1. 15:41

Az emberek nem empatikusak,azért mert nekik /éppen/ nem okoz gondot a vizítdíj,nem is értik másnak miért probléma....sajnos az emberek ilyenek. Azért tettem zárójelben az éppent,mert bárki bármikor kerülhet olyan élethelyzetbe amikor már jobban van értéke még 300 forintnak is...

Ahogy a viztídijat bevezették abszolút demokrácia ellenes.

Két diplomásként az iskoláim befejezése óta dolgozom.Sajnos a tavalyi évben betegség miatt kórházba kerültem, majd 2 hónap még betegállomány következett. Fizetnem kellett,a kórházi napidíjat,(10 nap), a vizitdíjat hetente,ugyanis a két hónapos betegállomány alatt minden héten kellett dokihoz mennem,és a fizetésemből is levonták a táppénzt,plusz a gyógyszerek ára. Egyedül nevelem a kislányomat....szóval mindezek után hitelt kellett felvennem hogy a havi törlesztő részleteimet is ugyanúgy kitudjam fizetni.Nekem sokat ér az a 300 forint....ja és aki beteg annak nem 300 ám!!! Tehát ennyit ér,hogy tanul és folyamatosan dologzik az ember...ebben az országban.

559. akác56
2008. márc. 1. 14:45

Ahogy itt átnézegetm a leveleket, asorok között szomorúság,bánat és tehetetlenség olvasható.nagyon sok embernek ez a problémája, csak nem mernek róla beszélni, inkább visszahúzódnak csigaházukba.A minap egy társaságban szóbahozam, hogy el kellene törölni a vizitdíjat és legnagyobb döbbenetemre 4-5en rámtámadtak, a többiek csak néztek döbbenve, de senki nem mert mellém állni. Mondtam hogy ez nem demokratikus,hanem egy fajta diszkrimináció!

Ha tovább bizonygatom az igazamat, talán még meg is vertek volna,-igy jobbnak láttam odébbállni.Cilus

2008. márc. 1. 13:48
A vizitdíj egy, az orvosi díjak elvonását pótlandó aljas sarc.
557. 0a6ce1d48d (válaszként erre: 556. - Donyta)
2008. márc. 1. 13:44
Nem tudom értelmezni, mert nem külföldiekre utaltam.
556. Donyta (válaszként erre: 555. - 0a6ce1d48d)
2008. márc. 1. 11:49
Amit nagydobra lehet verni az jól hangzik. De nagyon sokan élnek úgy, hogy nem mondják ki ami fáj, vagy nem tudják a kiutat. A magyarokat sok helyen útálják sajnos, de nem igazán értem az általánosítást. Ahol útálnak bennünket, ott is élnek rossz emberek, nem csak itt.
2008. márc. 1. 11:34

Beleolvastam itt néhány véleménybe!

Név említése nélkül kérdezném, hogy ha -" miért én fizessem ki mások betegségének költségeit? "- akkor miért nem szónak pl. (afganisztánban, koszovóban, afrikában, és még sorolhatnám) elköltött adóforintjaink másokra költése ellen. Vagy csak a magyarokat utálják?

554. Donyta
2008. márc. 1. 10:45

Csak egy gyermek klinikán hallottam ezt a mondatot! Számomra elkeserítő és fájdalmas, hogy egyes eü-ben dolgozók is így vélekednek hangosan és a legmegdöbbentőbb, hogy ezeket gyerekeknek mondják...

Aki selejt, az ki kell iktatni, aki nem életre való, azt a halálba kell segiteni, mert csak teher a társadalom számára!

Na ezt egy felnőtt mondta, és a gyerekek, ha betegek is, nem tehetnek semmiről sem. Ők nem akartak megszületni, és betegek sem akrtak lenni! Amit hoz a társadalom, és a családi problémák, azon sajnos senki nem változtathat, mint a mi esetünkben sem! Nem mindenki teher, csak azoknak akiknek a saját létük is az lehet. Miért kell azt bántani, mégjobban lelkileg, aki amúgy is maga alatt van, és nem lát kiútat? Mert sajnos, mint láttam vannak bőven, és betegen sem annyira betegek, hogy ezek a szavak ne maradjanak nyomok nélkül a lelkükben!

553. Donyta (válaszként erre: 548. - 80ASIQ)
2008. márc. 1. 10:39
Így van, sajnos valóban az! És itt még nagyon finoman írom le a dolgokat, hogy ne legyen nagyon megdöbbentő a helyzetünk..
552. Donyta (válaszként erre: 547. - Akác56)
2008. márc. 1. 10:38
Nagyon köszönöm, hogy ennyire beleérzel mások gyötrelmeibe, és tehetlenségi problémáira. Sajnos sokan vannak akik nem így vélekednek, pedig hidd el nem minden csak rajtam múlik, és senki nem szeretne csórón élni. Nekünk most ez adatot meg, pedig voltak nagyon szép idők is az életemben, amik nem ilyen gondokkal teliek voltak. Ma már ha le is dolgoztam több mint 34 évet, nem számít, hogy az idő alatt én mennyit adtam a kasszába, csak a mostan számít, hogy megtehetem-e az orvoshoz menetelt. Ez nagyon durva tudom, de ha olyan élethelyzet alakúl ki amit nem tervezünk, úgy látszik megtervezik helyettünk mások. Itt már nem Isten végez!
551. 80ASIQ (válaszként erre: 550. - Kismarcsi)
2008. febr. 24. 22:15

Hát most erre hosszan vagy röviden reagáljak?

A legfontosabb dolognak az egészséget tartom. Ha én lennék a Nagyfőnök, akkor ennek szellemében tevékenykednék elsősorban. Vannak súlyos esetek amikor egy ember egész életének a jövedelme sem lenne elég ahhoz, hogy meggyógyítsák (pl. megműtsék) az illetőt. Akkor azt az üzleti szellem szerint hagyni kellene meghalni? Szerintem minden embernek be kell szállnia az egészségügyi költségekbe és aki nem betegszik meg az tartsa szerencséjének, hogy ő fizet, de nem beteg. Vagy írjon alá egy papírt, hogy ő saját kockázatára nem fizet és tudomásul veszi, hogy ha bajba kerül nem kap ellátást illetve rokonsági köréből koldulja össze a gyógyítás teljes költségét!

Aki önhibáján kívül munkanélküli vagy munkaképtelen az is nyilván a társadalmi szolidaritásból kellene, hogy részesüljön, nyilván.

550. kismarcsi (válaszként erre: 545. - Kiki74)
2008. febr. 24. 21:48
én csak kb.8évet dolgoztam hivatalosan,de én is fizettem.de a véleményem ugyanaz.miért én fizessem ki mások betegségének költségeit? vagy TB,vagy vizitdíj!
549. Zelma (válaszként erre: 538. - Anita123)
2008. febr. 24. 20:29
Ideig-óráig talán...
548. 80ASIQ (válaszként erre: 546. - Donyta)
2008. febr. 24. 18:48

Csak ülök ledöbbenve...

Sokkoló!

(3xja!)

547. akác56 (válaszként erre: 546. - Donyta)
2008. febr. 24. 14:41

Kedves Donyta!

Elolvastam a naplódat! Megdöbbentő!-és tanulságos!

Ajánlom mindazoknak akik még nem tudták eldönteni, hogy igennel vagy nemmel szavazzanak!

Remélem azóta már sokat javult az egészségi állapotod. Minden jót kívánok:Cilus

546. Donyta
2008. febr. 24. 08:28

Ha érdekel valakit erről az én véleményem is, akkor a naplómban pont erről az esetről olvashattok egy elég komoly esetet! Köszi...

Kiegészíteném annyival, hogy a leírtak valósak és pont egy nagy gond közepén jöttek a sorozatos betegségek. Kereset épp akkor nem volt, mivel a munkahely megszünt, és ott volt egy gyerek is. Maradt a családipótlék, és egy kis támogatás.. ( a munkahely is betegség miatt szünt meg, vesemedencegyulladás volt a ok, és az adott munkahelyen jött össze!)

545. Kiki74
2008. febr. 23. 20:27
Nem vagyok sűrűn beteg, de azért felháborítónak tartom. Úgy gondolom szükség van rá, de fizessen az, aki egyáltalán nem fizet TB járulékot és nincs érvényes TAJ kártyája sem. Én cirka 17 éve dolgozom és fizetem a k....tt sok járulékot, beteg alig voltam és még én fizessek? Röhej!
2008. febr. 23. 19:56
a vizitdíjról....hát...-szerencsére nem vagyok beteges,így ritkán kerülök vizitdíj közelbe...de rengeteg időfelesleg elmegy a felesleges regisztrációval+ az osztályon is regisztrálnak, sort állok...oda a fél napom, és csak megse vizsgáltak:(
2008. febr. 23. 19:44

Tandíjat még nem kell fizetnem,hiszen állailag finanszírozott tagozaton vagyok,de új év,új ötletek a kormánytól...Ki tudja mi lesz jövőre.

Annyiban veszik tudomásul,hogy adnak um.szociális támogatást,kb.25000 ft-ot,amit apeh igazolással,illetve ezer féle igazolással bizonyítanom is kell,az apám részéről.

Hihetetlen,hogy mennyire meg tudják az ember életét ilyen pici dolgokkal keseríteni.És igen,bizony sokszor előfordul,hogy hónap végére nincs 300 ft,és akkor hiába minden olyan kijelentés,hogy "nem sok",mert igenis sok.Akik valóban rá vannak utalva a pénzükhöz hozzájutásától kezdve a takarékosságra,és itt SZÓ SZERINT szűkösségről beszélek,azoknak minden fillért be kell osztani,főleg,ha senki nem áll mögötte,aki tudná a bajban támogatni.Igen,sok ilyen van.Csak könnyebb a fejünket elfordítani és azt mondani ,hogy nincs semmi baj,mint elmondani,hogy nincs pénz,és ha az egészséget sem adják ingyen,akkor könnyebb zéró meghalni mint harcolni.

542. akác56
2008. febr. 23. 09:00

Hát sok ilyen szomorú eset van.Igenis el kellene törölni a vizitdíjat tandíjat' Aki nem igy gongolja, az még nem nézett bele a nyomor mélységes bugyraiba.

Kedves Galagonyabogyó! mélyen együttérzek veled,a tandíj fizetésnél figyelembe veszik szoc.helyzetedet és krónikus betegségedet?

Tudja valaki hogy az új TB rendszerben mi tartozik bele az alapellátásba?(amostanit tudom).Nagyon rossz a tájékoztatás, senki nem tud semmit.Nem tudjuk mi lesz! 3xIgen Üdv.:Cilus

.

541. fe20557d00 (válaszként erre: 540. - Galagonyabogyó)
2008. febr. 23. 08:18
Igen nagyon sok ilyen hasonló helyzet van. Egyik nap olvasagattam egy másik fórumon fiatal emberek irogatnak be,hogy mindenki ki tudja fizetni a vizitdíjat,csak 1 bolond százat csinál. Nah....gondoltam magamban hol él ez??? Azért mert egyes embereknek nem okoz gondot csupán azért mert nem 1 keresteből él és nem kell orvoshoz járnia csak talán évente kétszer,még nem azt jelenti,hogy mindneki ilyen helyzetben van. És a támogatási rendszer hiányos.Nekem is előfordult,hogy hó végén kellett volna dokihoz mennem,de már nem volt rá még 300 forintom se! Mert akinek járni kell orvoshoz nem csak 300,mert van vérvétel 1x300,aztán vissza a szakorvoshoz még 1x300 és aztán a háziorvos még 1x300 plusz gyógyszerek amiről nem írok...
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook