Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a szexuális kisebbségekről úgy általában? fórum

Mi a véleményetek a szexuális kisebbségekről úgy általában? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
85. Auróra2010 (válaszként erre: 84. - MTami01)
2021. dec. 20. 10:38
Ilyennel nem foglalkozom , nem is érdekel, de normális körülménynek között nem is derül ki a szexuális irányultság. Ezzel a kérdéssel abszolut nem foglalkozom, családtagjaim sem, csak a topic cimére válaszoltam.
2021. dec. 20. 10:35
És kiről tudod egyértelműen megítélni, hogy ő biztosan meleg?
83. MTami01 (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2021. dec. 20. 10:33
Ez is egy érdekes aspektusa a kérdésemnek. Arra, hogyha egy meleg pár megcsókolja egymást, sokan undorral néznek. Ha heteroszexuális párok nyilvános helyen effektíve szexuális életet élnek attól többnyire mindenki elfordul és nagy számban tűrik is.
2021. dec. 20. 10:30

A normális kinézetű és természetű meleg férfiakat el tudom viselni, sőt, néhányukat kedvelem, ha kerülik a feltűnést.

A többit nem, ha egy mód van rá, nagy ivben elkerülöm.

81. MTami01 (válaszként erre: 65. - Channa*)
2021. dec. 20. 10:27

Ha valójában végig nézel egy Pride-n túlnyomó részt heteroszexuális családok, mint támogatók vannak kint valamint az a szélsőség, amelynek semmi köze nincs a leszbikusokhoz, melegekhez, transzneműekhez.


Az pedig gusztustalannak tartom, hogy valakik az interszexuálisokat is közéjük keveri. Azért tartom gusztustalannak, mert az interszexuálisok esetében orvosilag is bizonyítható, hogy egyfajta hormon probléma miatt egyszerre van jelen a születési nemüknek megfelelő és azzal ellenkező nemi jelleg. Ezt igenis tudják és kell is kezelni.

80. MTami01 (válaszként erre: 64. - Channa*)
2021. dec. 20. 10:27

Egyfelől ismerni kellene a külföldi jogszabályokat ahhoz, hogy tényleges véleményt lehessen alkotni ezzel a nemváltó műtétekkel kapcsolatban, mert azt nem hiszem el, hogy egy 6-8 éves gyereket csak úgy a szülő beleegyezése nélkül átoperálnának. Más kérdés, hogy pl. 12-17 éves kor között meg elképzelhető, hogy nem kérnek szülői beleegyezést.


Állítólag Budapesten volt egy-két középiskola, aki vagy melegeket, vagy szakértőket kért fel arra, hogy szélesebb körű felvilágosítást kapjanak a szexualitásról, a szexuális orientációról, a szex alatti védekezésről, a szexuális úton terjedő betegségekről.


Mellesleg én ugyebár tavaly tavasszal érettségiztem. Valahogy nem emlékszem, hogy bárki felszólította volna arra a biológia tankönyv forgalmazóit, hogy pl. a szexualitás, szaporodás témakörét legyenek szívesek a 11-12. évfolyamos valamint a 7. évfolyamos tankönyvekből kihagyni. Ugyebár meleg kapcsolatból alapvetően - külső vagyis harmadik fél "segítsége" nélkül - nem lehet utód. Az egynemű párok nyílt örökbe fogadása pedig Magyarországon eddig sem volt megengedett. Azonos nemű párok hivatalosan csak egyedülállóként fogadhattak örökbe. De legalább egy szakmai grémium döntött erről. Tavaly életbe lépett egy olyan törvény, amely még az egyedülállókat is lényegében kizárja az örökbefogadásból valamint csak és kizárólag a területért felelős mindenkori miniszter engedélye kell az örökbefogadáshoz. Ez pedig még a gyermekvédelemben dolgozókat is nagyon megossza. Azért a többségük azt mondja, hogy fizikailag is lehetetlen, hogy az évente nagyjából 8-10 ezer új örökbefogadást és több ezer felülvizsgálatot majd a minisztérium valamint a miniszter megfog majd vizsgálni.

79. MTami01 (válaszként erre: 63. - Dafke)
2021. dec. 20. 10:26
Hát éppen a volt osztálytársam esetén keresztül azt láttam, hogy sokszor vagy sok esetben maguk a rokonok azok, akik igenis képesek akár akarattal, akár akarat nélkül megkeseríteni egy meleg hozzátartozójuk életét, aki emiatt belekényszerül abba, hogy rejtőzködjön, ill. fedőkapcsolatokat hozzon létre, pedig elvileg már a XXI. században élünk.
78. unom (válaszként erre: 75. - A4e7cf9021)
2021. dec. 20. 06:01
Ez nem így van.
77. MTami01 (válaszként erre: 47. - Dafke)
2021. dec. 19. 22:24

Teljesen igazad van abban, amit leírtál. Sajnos az a baj, hogy bizonyos értelemben véve túl lőtt mindkét oldal a célon a Pride-n.


A volt osztálytársamat hagyj idézzem:

"Tudod a mai Pride-dal az a baj, hogy olyanok jelennek meg pro és kontra rajta, akik így vagy úgy, de nem oda valók. Vagy, hogyha mégis odavaló volna, akkor bizony a sajtó egy része kizárólag ezeket mutatja. Emiatt én, mint homoszexuálisként vagy, hogyha úgy jobban tetszik, akkor melegként nem teljesen tudok azonosulni. Az, hogy mindenféle mondvacsinált állítólagos szexuális kisebbségnek teret engedtek ezzel pedig sikeresen a leszbikus, meleg, transznemű emberek ellen hergelték és hergelik a társadalmak azon részét, akire erre alkalmas. Én ezért nem veszek részt sosem Pride-n." - mondta nekem kb. 2-2,5 éve az akkori osztálytársam.


Majd részletesebben is kitérek néhány részletre ezzel kapcsolatban.

76. 37e1ff8723 (válaszként erre: 75. - A4e7cf9021)
2021. dec. 19. 22:21
Szerintem nem így van.
75. a4e7cf9021 (válaszként erre: 72. - Unom)
2021. dec. 19. 22:10
Egyrészről igen, nem erről szól. Ugyanakkor a legmarkánsabban gyűlölködő egyének valószínű az összes többi kisebbséget és/vagy hátrányos helyzetűt is utálják, vagy pusztán az olyat, aki más, mint ők.
74. a4e7cf9021 (válaszként erre: 73. - A4e7cf9021)
2021. dec. 19. 22:05
50 Ft-ot.
73. a4e7cf9021 (válaszként erre: 72. - Unom)
2021. dec. 19. 22:05
Igen, tudom, de szerintem van korreláció köztük. Sokak tevékenysége kimerül abban, hogy szidják a melegeket, de arra nem vennék a fáradtságot, hogy egy 50-est adjanak az aluljáróbeli hajléktalannak.
72. unom (válaszként erre: 56. - A4e7cf9021)
2021. dec. 19. 21:37
Ez a topic erről szól.
71. a4e7cf9021 (válaszként erre: 70. - A4e7cf9021)
2021. dec. 19. 21:19

És egyfelől ez egy rossz megküzdési stratégia. A szeretet ugyanis véleményem szerint szintlépést jelent, valójában a gyűlölködéssel az ember visszaregresszál egy alacsonyabb szintre.


"Ha már nem tudok szintet lépni, akkor legalább lefelé taposok és ezzel én jobb leszek" elv alapján.

2021. dec. 19. 21:13

Szerintem sok ember azért gyűlölködik annyit, hogy addig se kelljen a szeretettel foglakozniuk. Mert az nagyobb meló és energiabefektetés kellene, hogy szeretni tudjunk.


Utálkozni legtöbbször az alacsony energiaszintű és érzelmi intelligenciával rendelkező egyének szoktak. Ha sokan a gyűlölet helyett a szeretet-programjukat futtatnák le, ez egy sokkal szebb és jobb világ lenne.

2021. dec. 19. 21:09
Igen, valóban ott látható;)
68. dafke (válaszként erre: 65. - Channa*)
2021. dec. 19. 21:08

Akkor jól sejtettem.

Sajnálom.

67. Channa* (válaszként erre: 63. - Dafke)
2021. dec. 19. 21:08

A bántó, mindig a primitív fajtából jön elő.

Ahogy sok esetben a csőcselék csinálja a fesztivált...

Focimeccsen pl. és még sorolhatnám.

Csak az ilyeneket zavarja az egész olyan szinten, hogy üssön pl...

2021. dec. 19. 21:07
Szerintem szeretet és béke legyen véreim! Peace. 😊😊😊
65. Channa* (válaszként erre: 60. - Dafke)
2021. dec. 19. 21:06

Nem, nem most. Szerintem az elsőn voltam kint, de azóta nem is akarok kimenni.

Régen azt gondoltam, hogy tenni kell azért, hogy ne legyen gondjuk a nemi hovatartozásuk miatt. Amióta ezt láttam, úgy gondolom, hogy mindent megtesznek azért, hogy ne fogadják el őket. Csinálják. Én beléptem a semleges területre.


Továbbra sem vagyok ellenük, de az biztos, hogy az ilyen felvonulások miatt egy szikra szimpátia nem maradt bennem.

2021. dec. 19. 21:02

És politika nélkül...


Döbbenten nézem a TV-ben, hogy tiltakoznunk kell az ellen, hogy a kisiskolásokhoz bemehessenek előadásokat tartani a másságukról az emberek.


Vicc. Melyik az a tanár, aki azt mondaná, hogy gyertek.


Valahol hallottam, hogy talán Angliában, ha az ovis kisfiú azt mondja a tanítónéninek, hogy ő kislány akar lenni, akkor állítólag a szülők megkérdezése nélkül simán átoperálják a gyereket.


Szerintem ez nem igaz, bár nem szoktam olvasgatni ilyen cikkeket...

63. dafke (válaszként erre: 56. - A4e7cf9021)
2021. dec. 19. 21:00
Ez a fórum most erről szól. De összességében egyetértek veled. Az a baj, hogy ebbe a dologba beavatkoznak. Az emberek többsége igenis értelmes, az emberek többsége igenis normális, és nem akarnak bántani senkit. Vagy én vagyok rohadt naiv.
2021. dec. 19. 20:59
A gyűlölet egy tőről fakad,csak sokan szeretik megideologizálni a gyűlöletük tárgyát, önigazolást keresnek és másokkal szemben különbnek reprezentálják önmagukat.
61. globus
2021. dec. 19. 20:58
Úgy általában senki szexuális élete nem érdekel.
60. dafke (válaszként erre: 55. - Channa*)
2021. dec. 19. 20:58

Tuti nem mostanában voltál. Igen, először eufóriát okozott, hogy végre itt is van, és az emberek jelentős része ettől meghülyült. Mert egyszerűen ilyen az ember természete. És igen, valóban pont ezt a hatás váltotta ki sokaknál.

De hála az égnek, talán a többség mostanra már 'felnőtt' ehhez. De persze még mindig szükséges fejlődni, változni.

A többségi és a kisebbségi társadalomnak egyformán.

Igen, követem a dolgot, nekem szívügyem.

És optimista vagyok.

59. Bless the child (válaszként erre: 56. - A4e7cf9021)
2021. dec. 19. 20:57
Ritka, de most egyetértek veled
58. Channa* (válaszként erre: 45. - 71ddaa07fa)
2021. dec. 19. 20:56

És persze, mind tangába menjen és erotikus jellegű táncnak csúfolt valamit nyomjon...


De szép lenne az általam ismert hetes tangába;)

57. Channa* (válaszként erre: 43. - 71ddaa07fa)
2021. dec. 19. 20:55

Egyetértek!


Nekem is pont ennyi bajom van velük.


Különben nem érdekelnek Azt csinálnak amit akarnak, de amíg a hetero emberek nem rendeznek kamionos felvonulást, ahol ők vonaglanak a kamionon, addig ők se tegyék.

2021. dec. 19. 20:52
Szerintem itt nem feltétlen kell a szexuális kisebbségekre kihegyezni a dolgot. A gyűlölködő/intoleráns ember általánosságban gyűlöl mindenkit, aki másmilyen, mint ő. Tehát az intoleráns/gyűlölködő ember rasszista is, de ugyanúgy utálja a hajléktalanokat, vagy a fogyatékkal élőket egyaránt.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook