Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a szexuális kisebbségekről úgy általában? fórum

Mi a véleményetek a szexuális kisebbségekről úgy általában? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
265. MTami01
2021. dec. 24. 10:29

Valószínűsítem, hogy a szeretet ünnepe alatt

- vagy többen lépnek fel ide és talán látják ezt a kérdést is, és talán beindul valami;

- vagy még kevesebben lépnek fel és így kevesebb esély van arra, hogy újabb kommentek születhessenek.

264. MTami01 (válaszként erre: 254. - Unom)
2021. dec. 23. 11:00
Ebben teljes egészében igazad van!
263. MTami01 (válaszként erre: 251. - Bellabi)
2021. dec. 23. 10:59

A történelembe inkább ne menjünk bele. Ez nem is igazán e topiknak a témája, viszont érteni vélem az utalásodat.


Mit és hogyan tanít vagy taníthat a gyermekének a szülő? Mit és hogyan tanít meg az iskola? Mennyire épül vagy épülhet ez egymásra?


Szerintem minden ilyen témában jó, hogyha van némi együttműködés a két fél között. De nem egymás erejét gyengítve, hanem egymás erejét erősítve.

262. MTami01 (válaszként erre: 250. - Bellabi)
2021. dec. 23. 10:45

Tudod, amikor azért merül fel egy magyar fiatalba, hogy külföldre költözik, mert ott jobban elfogadják azt, hogy ő más, mint a vele azonos neműek többsége, akkor az nagyon elgondolkoztató számomra.


Egyik felem ugyanis lebeszélné róla, hisz magyarként neki itthon lenne a helye. Másfelől pedig megértem, hogy olyan otthont akar magának, ahol kevesebb az esély arra, hogy megbélyegzik, megalázzák csak azért mert meleg.


Mikor is kellene a szexualitásról és a szexről óvatosan beszélgetni a gyerekekkel? Ez a 10 X 10 milliárdos kérdés ugyebár. Óvodában én is korainak tartom. De, hogyha belegondolunk, akkor 10-11 évesen a lányoknál megjelenik a menstruáció (nálam is így volt), a fiúknál a spermafoltok akár a gatyán, akár pizsamán (öcsémnél is így volt), ami a legtöbb szakemberi vélemény szerint bizony rövid időn belül követ a szex igénye is. Ez így van a hetero gyerekeknél is, meg a homoszexuális gyerekeknél is.


A család fogalma esetében egyetértek veled.

261. MTami01 (válaszként erre: 246. - Dafke)
2021. dec. 23. 10:36

Nagyjából 1000 heteroszexuálisra jut 1 homoszexuális, akkor mit is népszerűsítünk. Ha végig nézünk egy sorozatot (mostanában a törökök viszik a pálmát, már mint az új sorozatok terén), akkor ez nagyjából úgy nézne ki, hogy nagyjából 10 ezer órányi anyagra jut 4-5 perc a sorozatokban. Legalábbis a hazánkban bemutatottakra kihegyezve a dolgot.


Érdekes módon a YouTube teli van Thaiföldön, Koreában, Japánban készült akár ifjúsági sorozatokkal, melyek többségéhez max. angol felirat van. Néhányat az IndaVideó-ra is feltöltöttek magyar felirattal.

260. MTami01 (válaszként erre: 243. - Semleges)
2021. dec. 23. 10:30
Sajnos úgy tűnik. Szerintem sajnos azt is el kell ismerjem, hogy ebbe én is hibás vagyok. Lehet, hogyha a tegnap reggel hallottakat, tapasztaltakat nem írom ki, akkor ennyire nem szabadult volna el az indulat.
259. MTami01 (válaszként erre: 240. - VendrinerPiroska)
2021. dec. 23. 10:28
Ebben lehet némi igazad!
258. MTami01 (válaszként erre: 239. - VendrinerPiroska)
2021. dec. 23. 10:26
Egy Magyarországon született, magyar anyanyelvű, ámde beteg gyereknek miért jó, hogyha külföldön fogadják örökbe? Esetleg külföldön élő magyarokra gondoltál?
257. MTami01 (válaszként erre: 237. - Channa*)
2021. dec. 23. 10:24
De még maga a pedagógus sem mer még a biológia keretein belül sem erről beszélni, mert tart attól, hogy baja lehet belőle. Ezt több volt tanárom is elmondta már. És itt nem első sorban az 1-6 évfolyamosokról van szó, hanem bizony a 7-8. osztályosokról, akiknél már erősen jelen van a nemiség, a szexuális vágy, sőt esetleg maga az intim aktus igénye is.
256. MTami01 (válaszként erre: 234. - A4e7cf9021)
2021. dec. 23. 10:21

"Akkor viszont vegyük ki biológiából az egész szex témakört. Jaaaa, ha véletlenül teherbe esik a 14 éves kislány, kitől kér majd segítséget??"


Erre próbáltam én is utalni egy korábbi kommentemben, amikor a 8. tananyag utolsó nagy témakörét boncolgattam.



"Védekezésre, óvszerhasználatra se tanítson az iskola? Mi lesz a következő???? Betiltják az abortuszt?"


Azt tudod, hogy az 1940-es és 1950-es években volt abortusz tilalom apró hazánkban? Ezt 1956 után kezdték kivezetni.

Ha még inkább belemegyünk a tananyagba, akkor elvileg a védekezésre figyelmeztet, de pl. a óvszerhasználat a tananyagban nem szerepel. Ha akar, akkor beszélhet róla a tanár.

A szexuális kisebbségekről meg már beszélni sem lehet, mert megütheti a bokáját. (Ezt több volt tanárom is megerősítette)

255. MTami01 (válaszként erre: 231. - C9155193c4)
2021. dec. 23. 10:13

Milyen népszerűsítésről beszélsz? Az, hogy egy könyv készült róla az egy dolog. A szülők vélhetően jól tudták, hogy az adott óvodapedagógus esetleg abból olvas fel a gyerekeknek. A könyv csak politikai ideológia miatt igazán nagy felhajtást.


Ha van időd és türelmed, akkor nézd végig azt a videót, amit egy korábbi kommentemben linkeltem, amelyben hallhatod, hogy lényegében a szexuális nevelés alapjai 3 éves korra befejeződnek. Az igaz, hogy ez kamaszkorban jön csak elő. Erről a videóban Prof. Dr. Gyarmathy Éva, klinikai és neveléslélektan-szakpszichológus is beszél. Ehhez mérten lehet elgondolkodni, hogy mely korosztálynak lehet vagy nem lehet erről beszélni.

videó: [link]

254. unom (válaszként erre: 253. - MTami01)
2021. dec. 23. 10:10

A kábítószer régi gond, csak a fajtája változik, és az, hogy épp mi legális.

A rendszerváltás előtt a szipusok voltak a téma, ma a herbálozók.

Kennedy amfetamint használt, ami ma tiltott.

Drog az alkohol, a nikotin, a koffein is, csak épp legális.

253. MTami01 (válaszként erre: 230. - C9155193c4)
2021. dec. 23. 10:06

Az, hogy a kábítószer új keletű probléma lenne azt nem hiszem. Sokkal inkább ennek a médiaháttere új. Amióta világ a világ voltak kábítóhatású szerek. Többek között ha belegondolsz, akkor valamilyen szinten az alkohol is az. Alkohol függőség pedig szintén régre nyúlik vissza.


Az iskolai dohányzás esetén valahol igazad van. De, hogyha mindent ráhagysz az iskolába a gyerekekre, akkor hogy fogja megtanulni a fegyelmet? Tudom, hogy erre lehet azt mondani, hogy ez a szülő feladata. De, hogyha azt vesszük, hogy lassan többet töltenek a gyerekek iskolába (legalábbis a szeptember-június időszakban), mint otthon, akkor ez akár közös felelősség is lehet.

252. MTami01 (válaszként erre: 229. - A4e7cf9021)
2021. dec. 23. 10:01

Nem szabad általánosítani. A gyári dolgozók között is van elfogadó, ahogy sajnos a sokdiplomások között is van megbélyegző.


A helyzet az, hogy én délnyugat-Magyarországon egy kis faluban élek. Itt is vannak, akik teljesen elfogadóak, s vannak olyanok is, akik ugyan tolerálják, de nem elfogadják, s vannak olyanok, akik kifejezik ellenszenvüket.


Az ellenszenv kifejezését kulturáltan is meg lehet tenni és nem ledegradálni a másikat.


Homofóbia elleni vakcina?! Vicces javaslat, csak nehogy valaki megcsinálja, mert a végén az elfogadó népcsoportnál ellenhatást váltana ki. :)

251. bellabi
2021. dec. 23. 04:15

Egyébként nekem ez a szülő dolga a gyerek szexuális nevelése dolog két ponton álszent.


Az egyik, hogy az elmélet szép és jó, de nem mindenki képes rá. Ismerek két olyan velem egykorú 40 körüli nőt, aki elmondta nekem, hogy neki úgy jött anno meg először a havi vérzése, hogy azelőtt, sem anyukától, sem apukától, sem más felnőtt családtagról nem hallott erről. Jó esetben osztálytárs vagy barátnő mesélt neki erről, rosszabb esetben a BRAVO. Ugyanez van fogamzásgátlással is. Van ahol akkora tabu a szex, hogy 16 éves lány maga intézte, hogy szedhesse, a saját zsebpénzéből fizetve, mert szülei nem támogatták ebben. Más terhes lett 17 évesen, mert náluk bűnnek számított a szex, nem volt szó arról hogy ez természetes dolog, de mire kell figyelni.


A másik, hogy van egy csomó minden, amit viszont megtanít az állam a gyerekemnek, noha sokkal kevésbé szeretnék. A történekem, irodalom értelmezésén, a beszélgetéseken keresztül, sok lány megtanulja, hogy tőle kevesebbet várnak el, mint egy fiútól, és nőként kevésbé fog tudni érvényesülni. Vagy a 20. század történelem értelmezésében van jelenleg egy erős Nagy - Magyarország nosztalgia, amivel én nem értek egyet. Kivonhatom ezek alól a gyerekem?

250. bellabi
2021. dec. 23. 04:07

Nyilván óvodásnak nem a szexről beszél az ember.


De azt óvodás is látja, hogy TÖBBSÉGÉBEN a férfiak és a nők alkotnak egy párt, a gyerekek TÖBBSÉGÉNEK anyukája és apukája van, ugyanúgy, ahogy látja, hogy Magyarországon a TÖBBSÉG fehér bőrű, testileg, szellemileg ép, nem görbelábú, nem szemüveges, stb. És emellett lehet arról beszélni vele, hogy nem CSAK ez van. Igen, valakinek szemüvege van. Van egy lány a szomszéd házban, aki sajnos beteg, sosem tanul meg önállóan élni, neki mindig gondoskodásra lesz szüksége, őt, ha úgy alakul, nekünk is picit jobban kell segítenünk. És igen, van, akinek sötétebb a bőre, vagy nem lát, vagy kerekesszékkel közlekedik, stb. És nekem ebbe fér bele, hogy említsem, hogy bár általában nők és férfiak lesznek egymásba szerelmesek, és költöznek össze, vállalnak gyerekeket, de ritkán előfordul, hogy nők egymásba, vagy férfiak egymásba lesznek szerelmesek és együtt vállalnak gyerekeket. Ez ugyanúgy rendben van. Kicsit ritkább, emiatt kicsot nehezebb, de ugyanúgy jó dolog, és ugyanúgy boldogok lesznek, ha szeretik egymást.


Amúgy külföldön, ahol előrébb jár a homoszexuálisok emancipációja, egyáltalán nem ritka, hogy egy ovis gyerek esetleg szembesül vele, hogy valamelyik csoporttársának vagy barátjának nem anyukája és apukája, hanem két anyukája / két apukája van. Amúgy, ha a felnőttek nem csinálnak ügyet belőle, akkor a gyerek sem fog.


Amúgy nekem tök oké az egész, semmivel sem tartok rosszabbnak vagy jobbnak egy apa-apa-gyerekek vagy anya-anya -gyerekek családot egy apa-anya - gyerekek családnál.

249. c9155193c4 (válaszként erre: 246. - Dafke)
2021. dec. 23. 03:40

Egyetértek, igaz.

A genetika mindennek a kulcsa :D

248. dafke (válaszként erre: 240. - VendrinerPiroska)
2021. dec. 23. 02:16
Maximálisan egyetértek.
247. dafke (válaszként erre: 232. - A4e7cf9021)
2021. dec. 23. 02:13
Pont akartam írni, üdvözöllek egy gyárból. Hagyjuk már... Emberek vannak itt is, mint akárhol máshol. Mondom ezt úgy, hogy dolgoztam cégvezetőkkel is. Bunkók mindenhol vannak. Meg beképzeltek is, akik többre tartják magukat másoknál 🙃
246. dafke (válaszként erre: 231. - C9155193c4)
2021. dec. 23. 02:07

Valóban nem kell szexualitásról beszélni pici gyerekeknek, de normális ember ezt nem is teszi.

Viszont a homoszexualtás "népszerűsítése" ... Válogatnom kell a szavakat, hogy ne moderáljanak ki .. szóval annyira lehetséges, mint a szemed színét megváltoztatni. Genetika.

2021. dec. 23. 01:26

Direkt nem azt írtam, hogy mindenki olyan közülük, de nagyobb részük olyan. Ismertem ilyen gyári embereket is. Igénytelenek voltak és állandóan piáltak.


Szóval nem a levegőbe beszélek, tapasztaltam, dolgoztam is ott többször, sokat, ordibáltak is velem.


Dolog állítását rám vonatkozólag pedig a leghatározottabban visszautasítom. Állom az ütéseket, én nagyobbat ütök.

244. VendrinerPiroska (válaszként erre: 242. - A4e7cf9021)
2021. dec. 23. 01:09
Tudom, hogy a google a barátod. Ettől még amit írtál, nem lesz igaz. Aki ilyen módon általánosít, annak nem is lehet igaza.
2021. dec. 23. 01:09
Csak elszabadultak itt is az indulatok.
242. a4e7cf9021 (válaszként erre: 241. - VendrinerPiroska)
2021. dec. 23. 01:06
241. VendrinerPiroska (válaszként erre: 229. - A4e7cf9021)
2021. dec. 23. 01:02
Szerintem járj egy kicsit körbe az országban, és beszélj emberekkel, ne csak a saját magad alkotta sztereotípiákat hangoztasd. Bármily meglepő is számodra, még a kis falukban is tudják, mi a homoszexualitás, mert maga a jelenség egyidős az emberiséggel és létezik mindenütt. Az elfogadás ember kérdése, és nem az iskolai végzettségé. Például te láthatóan lenéző vagy a kevésbé iskolázottakkal szemben. Neked milyen az iskolai végzettséged, hogy ilyen becsmérlő vagy olyan emberekkel szemben, akiket nyilvánvalóan nem ismersz? Mert akinek 12 órás műszakokat kell lenyomnia, hogy megéljen, aligha fog whiskey-t nyakalni.
240. VendrinerPiroska (válaszként erre: 220. - MTami01)
2021. dec. 23. 00:51
Az hogy valakinek a szülei pedagógusok, semmit nem jelent. Attól, hogy valakinek diplomája van valamiből, nem biztos, hogy jól is csinálja, főleg otthon. Mellesleg a tanult emberek igen sokfélék lehetnek, és az iskolai végzettség abszolút nem jelenti azt, hogy az illető tökéletes.
239. VendrinerPiroska (válaszként erre: 205. - MTami01)
2021. dec. 23. 00:45

Kinél hol húzódik a korhatár. Különben tévedsz, a nevelés alapjait a születéstől le kell tenni.

"De mit lát az a gyerek, akit életkora vagy egészségügyi állapota miatt utasítanak el? Főleg, hogyha pl. lelkileg instabilabb gyerekről van szó?! Azt, hogy nem kell senkinek..." Felnő a többivel, aki nem örökbe adható. Sokan vannak ilyenek. Különben a sérülteket vitték külföldre, mint a cukrot, legalább is néhány évvel ezelőtt így volt. Nem szívjóságból - ott nagyobb támogatást adnak fogyatékos gyerekekre, és sokan ebből élnek. Nem rosszindulatból mondom, egyik ismerősöm külföldi örökbefogadásoknál segédkezett, ő derítette ki.


A Tabu mellesleg nem film, hanem dokumentum sorozat.

2021. dec. 23. 00:34

Így van.

Az internetet sajnos nem tudjuk befolyásolni, hogy mi terjed ott és mi nem. Az iskolára hárul ez is. Nagyon fontos tisztán tartani a gyermekek tudatfejlődését, mert az ő agyuk még alakul és sok minden befolyásolja.

237. Channa* (válaszként erre: 231. - C9155193c4)
2021. dec. 23. 00:25

Hát erről beszélek, amikor nyomatják a családvédelmet vagy mit.

Melyik tanár engedné meg, hogy bemenjenek a kisiskolásokhoz és beszéljenek ezekről?

Nem hinném, hogy túl sok ilyen tanár lenne, és ha van is néhány, akkor a tanárikar többi pedagógusa nem engedné meg.

236. a4e7cf9021 (válaszként erre: 231. - C9155193c4)
2021. dec. 22. 23:43
Utánanéznek a Googleben....
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook